Weinig kr itiek op beleid; wel veel wensen Scherpe kritiek op wegsturen raadslid a Het Vrije Volk SCHIEDAM Brouwer schilt appeltje met Zijdeveld; Bruseker vindt Hafkamp te langzaam Verbazing over campagne Oud-Beijerland Medewerker illegaal station SBS beboet KUNST TE KIJK Onderscheiden W8* PAGINA 4 DINSDAG 10 OKTOBER 1989 Door Rein Wolters SCHIEDAM Het college van B W doet zijn werk goed. On danks kritiek op het beleid door Klein links, kwamen burgemees ter en wethouders gisteravond vrijwel ongeschonden door de eer ste ronde van de jaarlijkse algeme- J|ne beschouwingen. Met de meeija- J renbegroting en de beleidsvoorne mens voor de komende vier jaar in de hand, spreken de raadsfrac ties zich elk jaar uit over het ach terliggende en toekomstige beleid.Illustratief voor de 'mantel der liefde', waarmee de PvdA de handelwijze van de eigen wethou der Chris Zijdeveld inzake het bo demonderzoek in Spaland af schermde, toonde fractieleider Gé Brouwer een mini-appeltje. „Dit heb ik met hem te schillen." Hij lichtte niet toe om welke, zaak het ging en besprak slechts de algeme ne lijnen van het gemeentelijke bestel. In een helder betoog vroeg hij aandacht voor het ouderenbeleid ('Het is toch niet de bedoeling daarmee te wachten tot de raad zelf compleet tot de ouderen be hoort!'), jongerenbeleid ('Bushuis jes zijn geen jongerencentra.') en werkloosheid onder culturele min derheden (de gemeentelijke dienst hoofden moeten een mentaliteits verandering ondergaan en dwang krijgen opgelegd tot het aannemen van een bepaald percentage van deze groep). Verder vroeg Brouwer het college naar de vorderingen bij de herverdeling van de sportvel den (alle fracties deden dat). Hij gaf het advies, met een knipoog naar de opleving van SVV, de her- structuering in handen te geven van 'ene meneer John van Dijk'. Met de ontwikkeling van het Stadserf (bestuurscentrum, bisos- coop, theater, bibliotheek) moet haast worden gemaakt, benadruk ten nagenoeg alle fracties. Gerard Verhulsdonk (VVD) zei somber te zijn over de ontwikkeling van het ABC-complex (Albert Heijn, Blok ker, C&A) aan de Lange Kerk straat. Hij adviseerde het college de gesprekspartner duidelijk te maken dat hetbouwterrein ook mogelijkheden biedt voor andere liefhebbers. Voorts vindt hij een lager tarief van taxi's het bespre ken waard, vraagt een duidelijker jongerenbeleid en is tegen deelna me aan boycot-acties van LOTA (Landelijke Organisatie Tegen Apartheid) tegen Zuid-Afrika. Ver der vindt Verhulsdonk dat het ver zetsmuseum, na verhuizing van de politie naar het nieuwe hoofdbu reau, aan de Lange Nieuwstraat een betere behuizing moet krijgen. De meerjarenbegroting noemde de eergisteren 65-jaar geworden nes tor van de raad 'een dorre verza meling van cijfers en rekenkundi- g@ ideeën'. Zowel 'de VVD'er als Ulferd Bruseker van de CPN stonden uit gebreid stil bij het 'laks of hele maal niet' beantwoorden van brie ven met vragen of klachten vanuit de bevolking. Bruseker beticht het college van het voeren van een be leid over de hoofden van de men sen heen. Van hem kwam ook het enige amendement op de begro ting. Hij wil dat wethouder Wieg man het voorstel om de reinigings rechten te verhogen met tien per cent (levert jaarlijks een kwart miljoen op) intrekt. Het linkse raadslid vindt dat de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) al voldoende winst maken. Met klem vroeg hij voorts om een gedegen voorlichtingscampagne naar men sen met een bijstandsuitkering. „Er wordt als gevolg van onwe tendheid niet voldoende gebruik gemaakt van het recht op bijzon der bijstand voor bijvoorbeeld een bril, taxivervoer, kinderopvang, extra stookkosten bij ziekte enzo voort." Hij waste WD-wethouder Luub Hafkamp (ouderenbeleid) de oren. Bruseker verweet hem nala tigheid bij het binnen slepen van een rijsksubsidie van 130.000 gul den (vorig jaar in een motie van zijn eigen partij vastgelegd) voor medische en andere bijstand aan bewoners van de aanleunwonin gen van huize Frankeland. „Schandalig. Deze gang van zaken is "symptomatisch voor het beleid van Hafkamp: het duurt lang en hij komt overal op terug. Waar schijnlijk heeft hij het te druk met het voorzitterschap van het Neder lands Handbal Verbond." Bart de Leede (PPR/PSP) ver weet het college een slechte aan spreekbaarheid en verzocht tot het herinvoeren van een wekelijks spreekuur van elke vakwethouder. Verder maakte hij op niet mis te verstane wijze zijn misnoegen ken baar over het besloten vergaderen in vooral de vakcommissies van wethouder Hafkamp. Opnieuw sprak De Leede over een ontoelaat bare situatie bij de opvang van asielzoekers in wooncontainers in Nieuwland. Eerder deed hij dat in de raadscommissie Volksgezond heid. De Leede diende een motie in met als strekking deze mensen zo spoedig mogelijk de beschikking te geven over een normale wo ning. CDA-fractieleider Siem Rosman ging (als enige) uitgebreid in op de verre toekomst van de stad. Hij vindt met name dat niet alleen een goed woon-, leef- en werkmi lieu de aandacht moet hebben, maar zeker de vergrijzing. Over veertig jaar zal een kwart van de bevolking ouder dan 65 jaar zijn. Verder meent hij dat de vakkennis van senioren behouden moet blij ven. Om die reden bepleit hij het instellen van een uitzendbureau, speciaal voor 50-plussers. Ook vraagt hij een onderzoek naar de herkomst van de mensen die in de stad werken en elders wonen. Hij vindt het noodzaak deze mensen te bewegen in Schiedam te komen wonen. Adrie Reijnhout van D66 was in zijn jaarlijkse boodschap, behal ve aan het adres van Zijdeveld, vrij mild over het college-beleid. Hij constateerde een explosieve stijging van de bijstandskosten, die voor rekening van de gemeente zijn en ook dat de woningrenova tie een zekere, voortvarende koers vaart. Hij bepleitte een kwartaal behandeling van de werkzaamhe den en resultaten van de nieuwe werkstructuur van de politie. Zijn partijgenote Coby de la Rie hield een vurig pleidoor voor slagvaar dig besturen, pragmatisch werken en vooral rekening houden met de wensen van de burgers. Ook hield ze het college voor een beter emancipatiebeleid te voeren. Vanavond antwoordt het colle ge op de vragen en de kritiek. Donderdagavond vindt de derde begrotingsronde plaats. Daarin krijgen de raadsleden de gelegen heid in te gaan op de antwoorden van het college. SCHIEDAM Klein Links en het CDA haalden gisteravond fors uit naar de PvdA-wethou- der Chr. Zijdeveld. De oppositie partijen in de gemeenteraad hadden geen goed woord over voor het wegsturen door de wet houder van het PPR/PSP raads lid van een persconferentie, vo rige week door hem belegd voor het geven van uitleg over een bodemonderzoek in Spaland. CDA-fractieleider S.J. Rosman verweet Zijdeveld tweeslachtig beleid als -het gaat om uitnodig ingen aan raadsleden voor bij eenkomsten met de pers. „Enige tijd geleden ontvingen we bijvoorbeeld wel een uitno diging voor de presentatie van milieu-vriendelijk gebruik van verf. Nu was het ineens een be sloten onderhoud met de pers. Wat krijgen we nu? Het was juist goed geweest als de wet houder de bevalling van het bo demonderzoek had aangekon digd. Vanwege een lokale oorlog' tussen de wethouder en enkele leden varf'dè 'raad zijn we niet geïnformeerd." Vorige week maakte Zijde veld aan gemeenteraad eh me dia bekend dat in Spaland ook de onderste sliblagen op htm sa menstelling waren onderzocht. Eerder werden herhaalde ver zoeken hiervoor van Klein Links geweigerd. Zonder informatie aan de raad besloot Zijdeveld in juni op eigen gezag een stan daardprocedure van Gemeente werken (grondonderzoek in een gebied waar nog niet eerder is gegraven) uit de breiden tot een omvangrijker bodemonderzoek in Spaland. Tot aan vorige week hield Zijdeveld zowel het onder zoek als het resultaat voor zich. Toen De Leede lucht had van de bijeenkomst met de pers, ver zocht hij te mogen aanzitten. Zij develd hield dat tegen. „Ik heb me laten wegsturen als een schooljongen," erkende De Leede gisteravond bij het stellen van vijf vragen over het voorval aan het college. Hij vindt dat in alle gevallen een raadslid toe gang tot een persbijeenkomst moet hebben. Verder wilde hij van het college een blijk van af keuren over de handelwijze van de milieu-wethouder. Burgemeester Scheeres ver klaarde dat de doelgroep van de bijeenkomst de pers was en dat er geen sprake is van een van zelfsprekend recht voor raadsle den om toe te horen. „Het ging om de overdracht van beleid van de gemeente. Zoiets mag niet ontaarden in bijvoorbeeld een discussie tussen een raadslid en de wethouder. Voor de'hand ligt dat vooraf spelregels moeten zijn vastgesteld." Het antwoord op de vraag of Zijdeveld wel of ^niet fout heeft gehandeld, liet Scheeres in het vage. „De weer gaven van De Leede en Zijdeveld stemmen niet geheel overeen. Ik was niet bij het voorval aanwe zig en daarom lijkt me het ant woorden uit de tweede hand niet juist." De burgemeester gaf volmon dig toe dat in de toekomst1 derge lijke incidenten voorkomen moeten worden. Anderzijds: „Ik sluit niet uit dat Zijdeveld uit het voorval lering heeft getrok ken." Scheeres voerde verder aan dat het incident kon ont staan door het "errassingseffect dat het tafreel in zich had. „Praat er samen nog eens over, jullie komen elkaar nog weieens tegen," suste de burgemeester aan het eind van zijn beant woording in de richting van De Leede en Zijdeveld. WD-voorman G.P. Verhuls donk merkte tijdens het houden van de algemene beschouwingen terloops op dat Zijdeveld niets verkeerds heeft gedaan. Hij uitte wel felle kritiek aan het adres van Klein Links voor de wijze waarop het telkens weer de af faire rond het mogelijke gif in de Spalandbodem heeft opgera keld. „Op deze manier plaatselij ke politiek bedrijven, over schrijdt de grens van het beta melijke. Maar wellicht zijn de normen van mijn partij strenger dan die van Klein Links. Wij schromen dan ook niet de ter men onwelvoeglijk en laakbaar te hanteren." PvdA-fractleleider G. Brou wer betoogde dat er nu een 'dik ke streep' moet onder de Spa- land-affaire. „Het gelijk van mijn fractie is aangetoond en het onderzoek zal zonder twijfel de twijfel bij Klein Links wegne men." De Leede: „Voor mij >'s het nu niet meer de vraag ot wethouder Zijdeveld de waar heid spreekt, maar slechts wan neer hij dat doet." U. Bruseker van de CPN er- vaarde de presentatie van het grondonderzoek als een 'donder slag bij heldere hemel'. „De raad noch de commissies zijn vooraf ingelicht. Het is achter baks en kwalijk dat een bode monderzoek is verricht zonder voorkennis van de raad. Was het resultaat ook naar buiten ge bracht als het slecht was uitge vallen?" De CPN'er verklaarde geen vertrouwen te hebben in de wijze waarop Zijdeveld poli tiek bedrijft. „Openheid van in formatie ontbreekt bij deze wet houder." A. Reijnhout van D66 sprak van een door Zijdeveld tevoor schijn getoverd partieel bode monderzoek. Hij kritiseerde ver der dat de wethouder op een on verstandige en ondemocratische handelwijze het onderzoek heeft gepresenteerd. „Het optreden van de portefeuillehouder is minder passend in ons democra tisch bestel en getuigt van een weloverwogen minachting van de raad en een miezerig staaltje machtsdenken. Wij hopen op een antwoord dat bovenal de waarheid bevat en elke twijfel wegneemt, zodat binnenkort niet een besluit over de krediet aanvraag voor de aanschaf van een waarheidsserum hoeft wor den genomen/'Wethouder Zijde veld krijgt vanavond, tijdens de beantwoording van de algemene beschouwingen, alle gelegenheid op de beschuldigingen en kritiek in te gaan. Schiedammers met hart en ziel voor hun stad reageren met enige ergernis als ze de reclame lezen op de Rode Kruis-boekenbunker op de Rotterdamsedijk bij C&A voor de deur. Sinds enigè tïjdlokt de gemeente Oud-Beijerland vanaf een reclamebord bedreven naar de stad aan het Spui. Maar ook nieuwe bewoners zijn welkom. „Erg vreemd dat een andere gemeente in onze stad op deze wijze reclamemag maken. Wat krygen we nou...?" aldus een verbaasde voorbijganger. Voorlichter Bas van Bochove verklaart desge vraagd dat de gemeente geen enkele invloed heeft op de reclames die de diverse bedrijven in de stad op hangen. Door Rein Wolters ROTTERDAM .Politierechter mr. Lo Sin Sjoe geloofde gisteren niets van het verweer van een 29- jarige Rotterdammer, die terecht stond voor medewerking aan het illegale Schiedamse radiostation SBS. De verdachte hield vol dat hij niets wist van een zendstation op de derde verdieping in een flatwo ning aan de Van Hogendorpstraat. Vorig jaar juni had hij alleen ge holpen bij het verhuizen een vriendin, luidde zijn lezing. Die van opsporings-ambtenaren van de Radio Controle Dienst (RCD) is een andere, zo hield de rechter streng voor. „Zij verklaren de illegale zender te hebben uitge peild. Eenmaal voor de deur gear riveerd werd deze uitgeschakeld. Bij aanbellen troffen ze u aan met een tas in de hand. Volgens hun proces-verbaal heeft u opgemerkt: 'Waarom altijd ons uit de lucht ha len en niet stations als Radio Lo kaal en Radio Atlantic'. Als u wer kelijk niets met het radiostation heeft te maken, dan heeft u ook geen enkele reden om zulke op merkingen te maken." De verdachte bleef nu stug vol houden toevallig in de woning te zijn geweest en niet beter te heb ben geweten dan dat in de tas kle ding zat van de vriendin. Niet he lemaal duidelijk werd wat precies de tasinhoud was, maar daaronder was een telefoontoestel. „Die RCD-mannen hebben al leen mijn rijbewijs gevraagd en voor de rest weet ik van niets. Mijn vriendin was onderhuurder in het pand," aldus de man. De po litierechter trok zijn ontkenning ernstig in twijfel, mede omdat de verdachte al eerder was veroor deeld voor illegale radio-uitzendin gen. „Daar was ik ook toevallig aanwezig. Met de zender had ik niks te maken. Ik wist evenmin dat er werd gezonden." Rechter Lo Sin Sjoe: „Voor mij is er voldoende bewijs voor be trokkenheid." Hij vonniste 500 gulden boete of vijf dagen naar de gevangenis. De verdachte zei niet in hoger beroep te gaan omdat op voorhand niet vaststond of hij er dan met een lagere geldboete van af zou komen. De vriendin, een 21-jarige Schiedamse, krijgt haar vonnis thuisgestuurd. Haar wordt betrokkenheid verweten, maar ze was niet ingegaan op het verzoek naar de rechtbank te komen. ÜITGEPOETSTE KLEUREN Tot 27 oktober exposeert Elly Dijkshoorn in de Bondspaarbank aan de Schiedamseweg in Vlaar- dingen. Haar werk, getiteld Han gende Schermen, wordt gevormd door rechthoeken van losjes uitge- poetste kleuren waardoor veel wit schemert. Dijkshoorn maakt voor haar schilderijen- gebruik van acrylverf en snoeppapiertjes. De expositie is te zien tijdens de ope ningsuren van de bank. LIDUINA In verband met de hoogst noodza kelijke renovatie van het museum zullen de komende maanden, in ie der geval tot en met april, in het Stedelijk Museum geen tentoon stellingen kunnen plaats vinden. De sinds de beeldenstorm her vormde Grote of St. Janskerk zal in die periode dienst doen als ex positieruimte. De eerste tentoon stelling gaat over de historie van het kerkgebouw, waarin de daar in 1433 begraven Schiedamse hei lige Liduina een belangrijke rol zal spelen. Er zijn schilderijen, oude prenten, tekeningen, gravures, al taarstukken en boeken te zien uit de verzamelingen van het Stede lijk Museum, van het Gemeente-ar chief, van de Liduinavereniging en van Huis ter Poort. Deze tentoon stelling duurt tot en met 28 okto ber. Naast de stadsheilige van Schiedam krijgt ook de ooit daar werkzame dominee Francois Ha- verSchmidt, beter bekend als lite rator Piet Paaltjens, de nodige aandacht. De tentoonstelling is te bezichtigen in de Grote Kerk, Nieuwstraat hoek Lange Kerk straat van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot en met 17.00 uur. AIR-BRUSH Schiedammer Jan Noordijk maakt gebruik van acryl-verf en air- brushtechnieken voor zijn schilde rijen op perspex. Het resultaat vormt een kleurrijk en decoratief geheel. Ada de Fijter volgde cur sussen aan de Rotterdamse Volks universiteit en schildert al tien jaar. Noordijk en De Fijter expose ren tot en met 10 november in de polikliniek B.K.-laan van het Schielandziekenhuis. De galerie is op werkdagen geopend van 9.00 tot 17.00 uur. ARCHITECTEN Vijvers en vlonders zijn de specia liteit van tuinarchitect Henk Kort- huys, interieurarchitecte Jeanette van Gelder richt ondermeer kaste len in en architect Kees Krelage ontwerpt woningen. Het drietal exposeert tot en met 27 oktober op donderdag- en vrijdagmiddag in studio 'Jeanette van Gelder', 's Gravensandestraat 57. De exposi tie wordt geflankeerd door werken van enkele Rotterdamse kunste naars. PARAMENTRIEK Tot 27 oktober wordt in café 'Het Paard' aan de Hoogstraat 162 on der de titel 'paramentriek subjec ten' werk getoond van Rob Geen- en. De kunstenaar over zijn werk: „De oorsprong van het beeld is het primair contact met de basis van het wezen in de werkelijkheid, neergeschrevenin de reflectie van de tekening. Hieruit resulteert het schilderij, met als inzet om vanuit ongebondenheid het resultaat op nieuw te ontdekken." Wie wil we ten wat hiermee bedoeld wordt kan van dinsdag tot en met don derdag van 16.00 tot 01.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 02.00 in 'Het Paard' terecht. Op zondag is de expositie te zien van 14.00 tot 01.00 uur. Maandag gesloten. FOTO De Amateur Fotografen Vereniging viert haar veertig jarig bestaan met een tentoonstelling in de ge meentelijke bibliotheek in Vlaar- dingen. De AFV-jubileumexpositie duurt tot en met 28 oktober en is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur,maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. PORTUGESE VISSERS In het Visserijmuseum in Vlaar- dingen is in oktober en november een foto-expositie over visserij in Portugal te zien. De 63-jarige Vlaardinger Arie Gog maakte een indringend en informatief beeld van het visserijbedrijf in een Por tugees dorpje aan de kust. De sche pen, werktuigen en vangmethoden doen sterk denken aan de Neder landse visserij van lang geleden. In Portugal worden de schepen nog door ossen uit de zeq getrok ken. De sfeerfoto's van Gog beel den het ruige visserijbedrijf in al zijn facetten uit. Tijdens de ten toonstelling wordt een Canadese film gedraaid over de Portugese kabeljauw-visserij bij Newfound land die mooi op de reportage van Gog aansluit. Het museum aan de Westhavenkade 53/54 te Vlaardin- gen is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. VORMEN Kunstenaar Willem Lefeber kreeg een opleiding tot beeldhouwer. Vanuit deze achtergrond is hij te keningen gaan maken waarin vor men een centrale rol hebben. Vor men, zoals bij voorbeeld vierkan ten, projecteert hij in verschillen de hoeken op één vlak. Zo ontstaat een complex lijnenspel. Het beeld- houwkundige aspect heeft zijn werkmateriaal bepaald; Lefeber te kent met grafiet en leisteen. De tentoonstelling is tot en met 28 ok tober te bezichtigen in de Galerie/Artotheek van het Cultu reel Centrum Hollandia, Oostha- venkade 42, Vlaardingen van dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot en met 12.30 uur, en van 13.00 tot en met 17.00 uur en vrijdag tot en met 18.00 uur. Vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. NATUUR De schoonheid van de natuur in abstracte diervormen vertalen, is wat Henny Brusselers doet. War me donkere kleuren wisselt zij af met heldere frisse kleuren. Het ge heel vormt een krachtig en warm lijnenspel. De Noordbrabantse kunstenaresse Brusselers exposeert tot en met 28 oktober in het Zon- nehuis-Vlaardingen, Dillenburgsin gel 5. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur, zaterdag tot en met maandag van 14.00 uur tot en met 20.00 uur. PORTRETTEN De Maassluise schilderes Joyce Scriwanek schildert portretten vanaf foto's. Een opmerkelijk aspect van haar werk is dat zij re gelmatig in opdracht portretten maakt van mensen die zijn overle den. Daarbij moet zij het vaak moet doen met pasfoto's of vakan tiefoto's. Scriwanek portretteert ook huisdieren. Zij exposeert tot half november in de Koningshof in Maassluis. FABULOUS LADIES Welgestelde, excentrieke dames die zich ophouden aan de boule vards van Miami of Deauville, of in de louche nachtclubs van Nice en Rome. Vrouwen die leven in een schijnwereld die zowel trieste als komische kanten heeft. Dat zijn de 'Fabulous ladies' in de teke ningen van Jasmijn Endenburg die tot half oktober werk expo seert in de koffie- en theeschenke- rij De Zeeman, (Hoogstraat 205, Vlaardingen). De uit Den Haag af komstige Endenburg kreeg voor haar werk als illustratrice ver schillende onderscheidingen, Zy heeft zich tijdens haar opleiding aan de Haagse Koninklijke Acade mie voor Beeldende Kunsten spe- cialiseerd tot mode-styliste. Dorstige inbrekers SCHIEDAM Uit de voet- baikantine van de Schiedamse Boys aan de Olympiaweg zijn tien kratten bier, twee pakken thee en een aantal lepels gesto len. De dieven verschaften zich toegang door het ingooien van een ruit. Uit een kelder aan de Van Maanenstraat zijn twee fietsen gestolen. Vermoedelijk werd gebruik gemaakt van een valse sleutel. Van een bedrijf is in de Vijgensteeg een Alfa Ro meo gestolen met een waarde van veertig mille. Geld, cheques en postzegels worden vermist uit het wijkcentrum De Blauwe Brug. Men kwam binnen na het inslaanvan ruiten. Onenigheid tussen automobilisten SCHIEDAM Tussen twee automobilisten is gisteren om streeks 17.30 uur onenigheid ontstaan op d% kruising van de Hobbemastraat. Daarbij kreeg een een 26-jarige man een stomp in het gelaat. De politie onderzoekt de juiste toedracht. Brandschade in tapijtwinkel SCHIEDAM Rook-, water en bluspoederschade liepen vloerbedekking en een compu ter op bij een binnenbrand in de Tapijthoek op de hoek van de Burg. Knappertlaan en de Nieuwe Haven. De brand ont stond doordat enkele staalboe ken die te dicht bij de waak vlam van de cv-installatie lagen vlamvatten. Expo afval in bibliotheek Noord - SCHIEDAM Tot en met 21 oktober wordt in het biblio- theekfïliaal Noord een tentoon stelling over afval gehouden. Zes panelen tonen huishoudaf- val en de verwerking daarvan. Bovendien laat een kar met boodschappen zien welke ver pakkingen schadelijk zijn voor het milieu. De expositie is te bezichtigen tijdens de openings uren van de bibliotheek. PvdA vergadert over programma verkiezin gen SCHIEDAM De plaatselij ke afdeling van de Partij van de Arbeid .vergadert, morgen avond over het ontwerpverkie- zingsprogramma 'Met het oog op Schiedam' voor de jaren 1990-1994. Aan de orde komen 134 amendementen, welke door leden zijn ingediend. Ook wor den de campagnes voor de Eu ropese en Tweedp Kamer-ver kiezingen geëvalueerd. De ver gadering vindt plaats in het CBS-gebouw aan de Lange Ha ven 73. Aanvang 20.00 uur. Ook niet-PvdA-leden zijn wel kom. SCHIEDAM Een verkoper van een meubelzaak in Schie dam heeft gisteren een konink lijke onderscheiding gekregen. De 57-jarige A. Noordijk ont ving op het stadhuis de bronzen eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau. Noordijk kreeg de onderscheiding omdat hij veertig jaar bij het bedrijf in dienst is. Orpheus geeft najaarsconsert SCHIEDAM Het Konink lijk Schiedams Mannenkoor geeft vrijdag een najaarsconcert in de Magnalia Deïlcerk aan de Albardastraat. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 7,50 gulden. Kaarten zijn reeds telefonisch te bestellen via nummer 4267067. Aan het concert wer ken mee: het Kralings Vrou wenkoor uit Rotterdam, het Ge mengd Koor Deo Volente uit Den Haag, mezzo-spraan Rita Dams, acht koperblazers en Jo- hann Lemckert, de organist van de St. Laurenskerk in Rotter dam. Het programma draagt een overwegend religieus ka rakter. Benefiet-concert in Het Witte Kerkje MAASSLUIS Het Maas sluis Kamermuziek Gezelschap geeft op vrijdag 13 oktober in Het Witte Kerkje aan de Con- stantijn Huygensstraaat een be nefiet-concert met klassiek mu ziek. De opbrengsten van het concert gaan naar de stichting Orion, die met het geld medi sche hulp geeft aan de inwo ners van Ghana. Het Maassluis Kamermuziek Gezelschap is in 1985 opgericht door een aantal amateurmusici, maar is inmiddels uitgegroeid tot een professioneel ensemble. Het gezelschap speelt voorna melijk composities uit de ba- rok-periode. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toe gankelijk, de bezoekers kunnen na afloop vrijwillig een finan ciële bijdrage leveren. 4 3 41 1 11 v VI i t i

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1