Negen maanden geëist voor ontucht Wim Stegman: jubileum én afscheid m i Stadsomroep past programmering aan Excursie langs groen Schiedam VIJFDE WOONGEBOUW VOOR OUDEREN IN VREEWIJK GEOPEND -.39 vanaf vrijdag 3-11-1989 9.00 uur 99 Schiedafti, Broersvest 52-54 49 JU jDixan jfe-'-tis 89 99 vioioir Het Vrije Volk SCHIEDAM tri SGHtEGKER.»moderni^beroemdomz-ifilagepr1jzen»„.SGHLEGKER;„modern Nieuwe baan voor oud-Pvd A-wethoudër Laat u door ons adviseren OPEENS LOOPT ALLES VEEL BETER CCS houdt open huis PAGINA 4 VRIJDAG 3 NOVEMBER 1989 Door Arnoud Riethof ROTTERDAM Als jeugdtrai ner mag hij blijven, maar zijn vrouw is hij Jcwyt en zijn kinde ren zijn van 'm vervreemd. De 35- jarige Schiedammer mag van de Rotterdamse officier van Justitie bovendien negen maanden de ge vangenis in, omdat hij ontucht zou hebben gepleegd met twee van zijn stiefkinderen, zijn eigen zoontje, het dochtertje van een kennis en het zoontje van een buurman. In totaal zes gevallen van on tucht met zeven- tot veertienjarige kinderen waren hem gisteren voor de Rotterdamse rechtbank tenlas- tegelegd; de verdachte bekende er tweeënhalf. Volgens hem was het initiatief trouwens steeds van de jongetjes en meisjes zelf uitgegaan, maar de slachtoffertjes hebben bij de politie heel andere dingen ver teld Z'n elfjarige stiefdochtertje, dat aan bedplassen leed, had hij wel eens over de buik gestreeld. „Zij vroeg er om," zei de verdachte. Het kind zelf verklaarde: „Papa heeft een paar keer over mijn muts gewreven toen ik in bed lag te slapen. Ik heb nooit gezegd dat het niet mocht, want we waren al lemaal bang van hem." Z'n eigen zoontje had hij sinds '84 „zo'n twee keer per jaar" over diens plasser gestreken. „Maar Hoogheemraadschap bestaat 700 jaar DELFT 'Zevenhonderd jaar droge voeten' is het motto waar mee het Hoogheemraadschap Delf land zijn zevenhonderdjarig be staan viert. De verjaardag is al be- •gonnen met de opening van een expositie deze week in het Haagse Museon die tot en met 4 februari volgend jaar duurt. Trekpleister van de expositie is een acht vierkante meter grote maquette van Delfland. De bezoe ker kan, staande op een namaak dijk, strandhoofden, gemalen en zuiveringsinstallaties in het land schap vinden middels drukknop pen. Donderdag 9 november wordt met een groep ambassadeurs in ons land een rondrit door Delfland gemaakt. Het spreekt voor zich dat even wordt stilgestaan bij typisch Hollandse punten als molens, ge malen en de zeewering. De officiële viering van het 700-jarig bestaan vindt plaats op 16 november in de Oude Kerk in Delft. Dat is een bijeenkomst die alleen toegankelijk is voor geno digden. Op die dag zal het Hoog heemraadschap trouwens zijn nieuwe hoofdgebouw aan de Oude Delft openen. Voor de bevolking van het ge bied waar het heemraadschap ver antwoordelijk is, wordt 18 novem ber een datum om te onthouden. Dan houdt de jarige namelijk open huis en zijn onder andere 14 objec ten als molens, gemalen en zuive ringsinstallaties open voor het pu bliek. Voor 850 scholen in het Delf land-gebied is een wedstrijd uitge schreven. Leerhjgen kunnen een tekening maken, een werkstuk in leveren of een maquette bouwen. De te winnen prijzen worden op 27 januari uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst waar ook nog eens een quiz zal worden ge houden. dat," zo verwoordde verdediger mr. A. Roelofs het, „was omdat het zoontje ziekelijk was. Mijn cliënt liefkoosde z'n kind, aaide hem over zijn hele lichaam om hem genist te stellen. Zoals meer ouders dat doen." Een iets oudere stiefzoon vertel de dat z'n vader steeds met hem wilde stoeien en hem een paar keer bij de piemel had gepakt. Vol gens de stiefvader had de jongen dat echter zelf uitgelokt. Een veer tienjarig kennisje had bij de poli tie verteld dat haar 'oom', toen ze een keer bij hem en z'n vrouw in de caravan sliep, haar over en in de vagina had geaaid. Volgens de verdachte ging het echter om een op de verkeerde plaats terechtge komen nachtzoen: in een caravan is het nu eenmaal moeilijk wen den en keren. Het buurjongetje (nu twaalf jaar) was volgens diens eigen ver haal nog wat ontuchtiglijker bena derd. Hij zou ook het geslachtsdeel van zijn 23 jaar oudere buurman hebben moeten vastpakken. De verdachte ontkende dat verhaal ronduit. Volgens officier van Justitie mr. Witkop Koning blijkt uit alles dat de Schiedammer een seksueel probleem heeft waarvan hij zijn eigen en andermans kinderen het slachtoffer heeft laten worden. Hij eiste een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf omdat de ontucht van lange duur is geweest en de bij de kinderen aangerichte schade waarschijnlijk vrij groot. Raadsman mr. Roelofs vroeg de rechtbank om over veertien dagen niet met een straf te komen, maar met het verzoek een psychologisch rapport over de man uit te bren gen. „Nu weten we eigenlijk niets van zijn achtergronden, z'n intelli gentie en z'n toerekeningsvatbaar heid. Bovendien zijn er te weinig getuigenissen om de feiten bewe zen te kunnen verklaren en is het maar de vraag of de liefkozingen van mijn cliënt wel onder,„'on tucht' vallen?'' Wi lil 'SA Stegman: weer trek in bestuurlijk werk. SCHIEDAM Na precies veer tig dienstjaren houdt Wim Steg man het op 8 november voor ge zien. Die dag neemt hij afscheid als chef van de afdeling Voorberei ding, Planning en Organisatie van de Openbare Nutsbedrijven Schie dam (ONS). Stegman, zoon van een smid die jarenlang een bedrijf aan de Nieu we Haven had, treedt vervroegd uit. Vader Stegman adviseerde de destijds 15-jarige Wim te sollicite ren bij de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven (GTB), de voorloper van de ONS. Dat deed hij, maar in tussen trad de technisch opgeleide Wim in dienst bij Rietschoten en Houwens. Hij bleef er maar kort, want na twee maanden kreeg hij een positief antwoord op zijn solli citatie bij de GTB. Als leerling-instrumentmaker deed hij „aan, de Dwarsstraat .zijn^ ren Leeuwenburg (bedrijfsleider) en Adriaanse (directeur). In de werkplaats werden onder meer (gas)meters geijkt en gereviseerd. Twee jaar nadien verhuisde Wim Stegman naar de tekenkamer, waar hij tot 1967 werkzaam bleef. In die periode bracht hij met an deren het gehele elektriciteitsnet van de stad in kaart en tekende tientallen trafohuisjes, dezelfde die thans opnieuw worden ingericht. Stegman was voorts opzichter in de buitendienst en vanaf 1974 een bezig baasje in de voorberei ding, planning en organisatie van de kabelwirwar onder de grond. Hij promoveerde tot chef van deze belangrijke afdeling. In zijn jongere jaren speelde Wim Stegman een verdienstelijke middenveldpartij bij de voetbal vereniging Excelsior 20. Rug- f klachten zorgden voor een voortij- i? :'Hj> intrede-jop de'afdeling van de hè- dïg afscheid van de actieve voet- balsport, maar Wim bleef 'zijn' club trouw in bestuursfuncties. Bo vendien was hij zes jaar bestuurs lid van de handbalvereniging UVG, waarin zijn dochter jaren lang speelde. Nu hij binnenkort beschikt over meer vrije tijd, heeft Wim Stegman best weer trek in bestuurlijk werk. Enige tijd terug begon hij met pentekenen en schil deren. Daarnaast is hij een fervent fietser. Wim's echtgenote Leny acteer de een aantal jaren in de toneel vereniging van de ONS, die des tijds met groot succes opvoeringen gaf in Musis Sacrum. De toneel club bestaat niet meer en dat vindt het duo spijtig. Op woensdag 8 november wordt Wim Stegman om 15.45 uur door de ONS een afscheidsreceptie aan geboden in het personeelsrestau- rant in het kantoor aan de Van Heekstraat 15. SCHIEDAM Met ingang van gisteren hanteert de lokale radio van de Stads Omroep Schiedam (SOMS) een andere programme ring. Nieuw zijn de uitzendingen van Turkse stadsgenoten, iedere vrijdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Behalve stedelijk nieuws, brengt een team van Turkse mede werkers ook een selectie uit het nieuws uit Turkije en de rest van de wereld. Voorts krijgen Surina- mers binnen afzienbare tijd een ei gen programma op de vrijdag avond. Nieuw op de zaterdagmorgen is het actualiteiten-programma 'Pas sage 12', waarin van alles en ie dereen tussen 10 00 en 13.00 uur aan bod komt. Laurette Lankester, Jan Willem de Boer en Rob Vol- laard verzorgen de presentatie. Weerman Ton Bruin brengt in het programma de weekeind-weerbe richten en Desiré Duvall geeft tips voor smakelijke recepten. Aansluitend tot 16.00 uur zendt de SOMS non-stop muziek uit Bin nenkort start van 13.00 tot 14.00 uur wel een jongerenprogramma. Aan de opzet en invulling leggen de radio-vrijwilligers op dit ogen blik de laatste hand Elke zaterdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur is er het programma 'Mag het iets méér zijn?' voor 50- plussers, gepresenteerd door Ine Schewe en Ruud Glansbeek Het duo wisselt muziek af met luchtige onderwerpen. Fred van Aken be licht de zaterdagsport tussen 17.00 en 18.00 urn*. Vervolgens is het de beurt aan Aad van der Wel. Hij presenteert van 18.00 tot 19.00 uur een muzikaal drie-gangen-me nu. Aansluitend tot 24.00 uur is er een verzoekplatenprogramma. Op zondag start het programma al om 10.00 uur met een muzikaal ochtendonthaal, informatie over weer en verkeer en met de activi teiten-agenda. Norbert Roose is er verantwoordelijk voor. 'Met Flach en wimpel', waarin presen tator Pim Flach aandacht besteedt aan muziek en artiesten van Ne derlandse bodem, is te beluisteren van twaalf tot twee. Nieuw op zon dag is verder het programma 'Vos Video View', waarin Ronald Vos nieuwe video's bespreekt. Actuele onderwerpen, afgewis seld met muziek, worden tussei 15.00 en 17.00 uur gepresenteerd door Dick van Gooswilligen. Tot slot delen Fred van Aken, Jaap Ba ron en Conny Steyn van 17.00 tot 19.00 uur de resultaten van de spon in het weekeinde mee. Het laatste uur van de weekeind-uit zending is gereserveerd door de Schiedamse Raad van Kerken. VLAARDINGEN Oud-PvdA- wethouder drs. IJsbrand van der Velden (42) is met ingang van 1 ja nuari benoemd tot algemeen direc teur van het Psychiatrisch Cen trum St. Joris in Delft. Dit bete kent, dat hij volgend jaar niet kan terugkeren in de Vlaardingse ge meenteraad in verband met moge lijke belangenverstrengeling. Vlaardingen maakt namelijk ook deel uit van het werkgebied van St. Joris, dat bestaat uit Westland, Oostland (omgeving B-gemeenten bij Rotterdam), Schiedam Vlaar dingen en Maassluis. In Delft staat de hoofdvestiging met een capaci teit van 550 patiënten. De bedoeling is om binnen af zienbare tijd in de gebouwen van het Schielandziekenhuis in Schie dam, dat met het Holyziekenhuis in Vlaardingen moet fuseren, een tweede psychiatrisch ziekenhuis van St. Joris te vestigen. Sinds de ze maand zijn al de in Schiedam en Vlaardingen bestaande werk zaamheden /oor psychiatrische paüénten officieel door St. Joris overgenomen. Van der Velden, die van 1974 tot 1987 onafgebroken wethouder in Vlaardingen was en sinds 1978 ook lijstaanvoerder, heeft toestem ming gekregen om zijn raadswerk tot het einde van de zittingsperio de (1 mei 1990) te blijven doen. Het anatomisch gevormde Orgmal GANTER kurkvoetbed en het Origi nal GANTER ledervoetbed bieden een natuurlijke bedding voor de voet. Lengte- en dwarsboog worden op gerichte wijze ondersteund, de looppunten ontlast. Uw adres voor: Steunzolen op advies arts Damesschoenen tot maat 45 Herenschoenen tot maat 52 Kinderschoenen in vijf wijdtematen uw schoenenzaak - Dr. Kuyperkade 13 - Maassluis - Tel. 01899-12427 SCHIEDAM Elke in woner van Schiedam be schikt over 40 m2 groen. Dit groen slingert zich in een aaneengesloten gordel door de gemeente. Gegevens als deze komen op zaterdag 4 november aan de orde tij dens een excursie van het Instituut voor Natuureduca- tie (IVN) door een deel van dit groen. Wie wil meewandelen dient zich om 13.30 uur te vervoegen op de Koemarkt tegenover C&A. De wandel tocht duurt ongeveer twee uur en voert naar het Sterre- bos en over de Plantage. Hier staan de grootste en mooiste bomen van de stad. Het is zelfs de oudste planta ge van ons land. Het Sterre- bos is een volkspark van on geveer zestig jaar oud. De wandeling is gratis en staat onder leiding van een IVN-natuurgids. Door Canis Zijlmans ROTTERDAM „Heb ik het over Centraal Wonen, dan zeggen mensen: zit je zeker in een com mune, waar ze gezamenlijk soep eten en dan met z'n allen onder één deken kruipen. Maar niets van dit alles. We behouden helemaal onze privacy en helpen elkaar als dat nodig is," vertelt bewoner Bram de Haterd van het woonge bouw voor ouderen 'Zon-alom', dat vorige week officieel aan de Gei tenkamp in Vreewijk is geopend. Er zijn twee- en driekamerwon ingen met huren van 324 en 376 gulden per maand en de huizen op de begane grond hebben een eigen tuin. Verder is er een grote ge meenschappelijke tuin, die de be woners onder leiding van één van hen gezamenlijk onderhouden. „Planten en struiken staan er al genoeg," zegt een trotse bewoon ster. „Die hebben we gekregen van mensen uit de wijk, waarvan de huizen worden gesloopt of gereno veerd." Zon-alom, dat is ontworpen door de Rotterdamse architect Cees Lith.in nauw overleg met de bewoifers", 'heeft"23 'woriïhgen/'eén lift naar de eerste /erdieping, een grote gemeenschappelijke zaal, waar de 31 bewoners koffïe-och- tenden, spelletjes-avonden en ver gaderingen organiseren, en een. ge meenschappelijke fietsenstalling. Voor bezoekers, die blijven over nachten, is er een geheel ingerich te logeerkamer. Doel van deze manier van wo nen is dat ouderen zo lang moge lijk zelfstandig in hun eigen omge ving kunnen blijven wonen. „Bij Centraal Wonen heb je meer con tact en als het nodig is helpen we elkaar. De omgang hier is heel ge zellig," laat bewoonster Aat Velvis weten. Zij is al vanaf het begin, vier jaar geleden, bij het project betrokken. Ze voegt er nog aan toe dat sinds de eerste bewoners in ju ni hun huizen betrokken de geza menlijke activiteiten nog van de grond moeten komen. „Door de organisatie van deze opening zijn we al weer dichter bij elkaar gekomen Nee, het is hier niet dat we heel de dag alles sa men doen, Toch vraagt het wel wat van je om zo te wonen. Je moet er een soort gemeenschapsge voel voor hebben, anders moet je het niet doen. Maar tot nil toe heeft niemand spyt." In overleg met de Woningbouw vereniging Vreewyk/Lombardijen bepalen de bewoners welke nieu welingen tot Zon-alom, waarvan de bouw 2,7 miljoen gulden kostte, worden toegelaten. „Dat is ook wel nodig," vertelt een bewoonster uit ervaring. „Ernstig zieken kunnen we hier natuurlijk niet zelf opvan gen, Laatst probeerde iemand hier z'n half demente moeder te plaat sen. Dat kan natuurlijk niet." Omdat in Vreewijk gedurende de stadsvernieuwingsoperatie wo ningtekort is, zullen voorlopig al leen mensen van 55 jaar of ouder uit deze wijk een woning in Zon- alom kunnen krijgen. Rotterdam heeft nu een vijftal Centraal Wo nen-projecten voor ouderen en eenzelfde aantal is in voorberei ding in Kralingen, Ommoord, IJs- seimonde, Afrikaanderbuurt en Bloemhof. Fotoafdruk v.a 9 x 11, 9 x 13 Negatief AS film A 135 - 36 Klb. 110-^24 pocket 2 zelfklevend fotoalbun 99 99 "99 Strampelpeter FIXIES ultra broekluiers 52 stuks oranje super of 44 stuks paars Maxi Edet toiletpapier 4 rol a 250 vel 235 gram proefpakje jj fosfaatvrij I voor iedere klant j 1 pakje zolang de I voorraad strekt EJel Beauty wattenstaafjes 200 stuks in plastic box Robijn wasverzachter 1,51 Kanis en Gunnink Koffie vacuum gemalen 500 gram snelfilter Dief aangehouden SCHIEDAM Een 25-jarige Schiedammer is gisteravond (tijdens de koopavond) door een bednjfsrechercheur van de He- ma aangehouden, omdat hij er vandoor ging met twee dekbed den met een totale waarde van ƒ250,-. Twee surveillerende agenten hebben de man meege nomen naar het politiebureau. Omdat hij nog een paar dagen had open staan van eerder ge pleegde feiten is de man inge sloten. SCHIEDAM Computerfre aks kunnen zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur hun hart ophalen bij de Computer Club Schiedam (CCS) aan de Nieuwstraat 12. Inlichting over de florerende vereniging zyn verkrijgbaar bij Arthur Verhulst via tel. 4270956 of via tel. 4733585 (modem). Expositie In Hermandad SCHIEDAM In het café/- restaurant Hermandad op de Grote Markt 15 vindt maandag om 19.00 uur de opening plaats van een tentoonstelling van aquarellen van Frans Peters. In het oude politiebureau zyn de schilderijen tot 15 december te zien. t* (itózONDEN MEDEDELING) r SCHLECKER GRANDIOZE OPENING 16 1. .99 1i 3.

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1