Renovatie is pracht! g, maar duurt veel te lang Rock roller tot de laatste sn k (5| ,ohn kroas I ih ilsta studio W\ Het Vrije Volk SCHIEDAM Bewoner Talmalaan kan na 4 weken toilet weer doorspoelen KUNST TE KIJK Jubileumconcert Kethel tl. SHOWROOM-MOIJELLEN ws Auto gestolen Binnen 5 weken ituc iira Express Pasfoto's met kwaliteits garantie L Bleeding Romeo in muziek café Podium «I 'ƒ6342.-NU 3998,- hülsta lui NU 4998,- PAGINA 4 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 Net gemonteerde cv-ketels gestolen SCHIEDAM Monteurs moeten opnieuw aan ie slag in woningen aan de Willem Brou werstraat. Vorige week plaat sten zij in vier woningen cv-in- stallaties. Dieven sloopten er gisternacht de stookketels weer tussenuit. De waarde ervan is ƒ15.000, Omdat de installaties al gevuld waren, ontstond er ook voor 4.000 aan waterscha de. Café Snellius aan de Snellius- singel kreeg ook ongewenst be zoek. Met een valse sleutel ver schafte men zich via de voor deur de toegang tot het pand. Alle gokkasten werden openge broken en daaruit verdween 275 gulden. Uit een woning aan de Parkweg is ruim 2.000 ge stolen. Ook hier werd gebruik gemaakt van een valse sleutel. Inbraak Aktie Sport SCHIEDAM Inbrekers hebben vanmorgen opnieuw toegeslagen bij Aktie Sport aan de Hoogstraat. Na het vernielen van een winkelruit namen ze een grote hoeveelheid sportkle- ding en sportschoenen mee. De waarde van de buit is nog niet bekend. Het is de tweede grote inbraak die het nog maar twee weken geopend bedrijf moet verwerken. SCHIEDAM Een bewoner van de Boylestraat is ernstig ge dupeerd door de diefstal van zijn auto. Het betreft een blau we Ford Escort met het kente ken KG-63-KJ en een waarde van ƒ8.000. De auto is gister nacht verdwenen. Brandje bij Wilton SCHIEDAM In het ruim van een tanker is gisteravond op de werf van Wilton Fij- enoord door laswerkzaamheden brand ontstaan. Omdat de om vang niet direct bekend was, gaf de brandweer middenalarm en rukte men met vijf wagens uit. De omvang van de brand bleek mee te vallen. Lasvonken hadden enkele vette stellingpla ten in vlam gezet. De schade was minimaal. Benzine in riool SCHIEDAM De brand weer heeft gistermiddag in de Aleidstraat een riool doorgespo- ten. Hierin bleek een onbeken de benzine te hebben geloosd. Omwonenden riepen de hulp van de brandweer in. De in dringende stank veroorzaakte hoofdpijn. Door Rein Wolters SCHIEDAM Sinds gisteren staat er bij Rob Kruining in het kleinste kamertje geen emmer met water meer Voor het eerst in 29 dagen kon hij het toilet weer op de gebruikelijke manier doorspoelen. Fitten; monteerden eindelijk de stortbak en sloten die in enkele minuten aan op de waterleiding. Tc vreugde van de 22-jarige Rob. Hij kan weer met fateoen en onge stoord naai het toilet. De sleuf waardoor hij zittend op het toilet vier weken naar buiten kon kijken is ook dicht gemaakt. Rob Kruining woont in de Tal malaan in Nieuwland en behoort tot de vierhonderd huurders van wie de woning een grote onder houdsbeurt krijgt. Met de opknap beurt als zodanig heeft Rob Krui ning volstrekt geen moeite. „Mijn huis wordt prachtig en het aanzien van de straat ook." Hij heeft wel kritiek op de wijze waarop de ver scheidene aannemers het werk aanpakken en uitvoeren. Zijn klachten beginnen bij een briefje waarin werd gevraagd om vier weken achtereen iemand thuis te laten zijn. „Binnen dat tijdsbestek zouden alle werkzaamheden wor den uitgevoerd," vertelt hij. Omdat Rob in Rotterdam stu deert mor binnenhuisarchitect, was thuisblijven moeilijk. Met hulp van zijn ouders en kennissen stelde hij een rooster op, zodat er steeds iemand thuis was. „Een paar van mijn vrienden hebben er zelfs vrije dagen voor opgenomen. Van mijn kant was dus helemaal voldaan aan net verzoek," legt hij uit. Maar alras bleek dat niet con stant in en aan de woning werd gewerkt. Bij Rob Kruining gaf dat de onverteerbare situatie dat zijn oppashulp dagen achtereen voor niets aanwezig was. „Slechts af en toe kwamen werkmensen en dan weer dagen niemand. Intussen duurt het werk al vijf weken," wijst hij naar de bouwchaos in zijn woning. De keuken kan hij nauwelijks gebruiken. Koken doet Rob op een butagasstel. Overal in huis liggen pijpen en draden bloot. „Maar de wc kan ik weer met enig fatsoen gebruiken," lacht hij nog net. Boven Rob's hoofd zijn de don kere wolken nog lang niet verdwe nen. Het werk duurt nog geruime tijd. Rob verduidelijkt: „Ik heb niemand meer beschikbaar om 1 tm Vier weken achtereen spoelde Rob Kruining zijn toilet door met het water uit een em mer. „Geluk kig is die el lende nu voor- by, zegt hij opgelucht. nog eens twee weken werklui te ontvangen. De uitvoerder vertelde me over onvoldoende personeel te beschikken. Hij zegt het werk on mogelijk binnen de geplande tijd te kunnen uitvoeren. Maar toeval lig moet ik elke dag wel college volgen. Hoe moet dat nu verder?" Directeur A. Verdoes van de Dienst Gemeentelijk Woningbe- heer zegt het ook niet precies te weten. „Klachten als die van me neer Kruining hebben ons nog niet bereikt. Met de aannemer is afge sproken dat de woningen binnens huis binnen vijf weken gereed zijn. Aanvankelijk was het werk één week korter gepland, maar dat bleek niet haalbaar. De huurders zijn hierover schriftelijk ingelicht. Er is echter vertraging onstaan in de levering van technische appara tuur, waardoor de keuken en de plafonds niet afgewerkt kunnen worden. Wij hopen deze stagnatie in te lopen. Wat er verder precies mis is met de woning van meneer Kruining zal ik direct laten uitzoe ken," aldus Verdoes. Hij beseft terdege dat zijn huur ders forse overlast van de renova tie ondervinden. Wellicht was het beter geweest hen tijdelijk onder te brengen in een wisselwoning. Nu blijven de huurders tijdens de renovatie in hun woning. „Deze wijze van renoveren zit op de grens van het toelaatbare. Maar in overleg met bewoners en bewo nersorganisaties is destijds juist voor deze vorm besloten. Als tege- Door Rob van Stek SCHIEDAM Disco, funk? Hij trekt een vies gezicht. Hip hop dan, new beat of house? Het overbekende wegwerpgebaar. Met Bach en Mozart ('Wie zijn dat?') hoef je ook niet aan boord te komen. En over jazz: „Nog nooit een seconde naar geluis terd. Is helemaal aan me voorbij gegaan, ik zou geen naam- kun nen noemen." Als je met Jan van Asten over muziek gaat praten, staat eigen lijk van te voren al vast welke richting het op gaat. Alle sporen voeren terug naar de jaren vijf tig. En via country western en blues fOok wel leuk') kom je dan onherroepelijk uit bij rock roll en rockabilly. Staan bij de mees te dertigers en veertigers de pla ten van Elvis, Bill Haley en Lit tle Richard stof te verzamelen op zolder, zo niet bij de Schiedamse sportleraar. Midden dertig is hij nu, maar nog steeds even gek van zijn fa voriete muziek als toen hij veer tien was. Terwijl anderen leren jack en puntschoenen rond hun twintigste aan de wilgen hingen, heeft Jan de pot met brylcreem nog permanent onder handbe reik. Bij wijze van spreken dan, want met kort haar en in trai ningspak ziet hij er bepaald niet uit als een echte rocker. „Het zit niet in je kleding, maar hier," haast hij zich te verklaren, zijn hand op zijn hart leggend. Way of life Jan van Asten houdt er niet van om in de schijnwerper te staan. Meer een doener dan een prater, zegt ie zelf. Het liefst is hij achter de schermen met zijn hobby bezig, bijvoorbeeld met het organiseren van rock roll- avondjes. Pas na de nodige aan drang wil hij wat meer over zijn rock roll-gekte kwijt.v Rock roll is meer dan mu ziek, moeten we begrijpen, het is Zaterdagavond zyn Jan van Asten (midden voor) en zyn Westcoast Rockabilly's weer present by het rock roll-avondje in het Novotel, „Rock roll zit in je, daar kun je onmogelyk van af." een way of life, een manier van leven. „Het zit in je, je kunt er onmogelijk van af," licht hij toe. „Als ik de rock roll vaarwel zou zeggen ging ik dood, echt waar hoor." Jan kreeg de rock roll met de paplepel ingegoten, daar zorgden zijn oudere broers wel voor. Zover als zijn herinne ring teruggaat, klonken thuis de snelle riffs van Chuck Berry, Johnny the Hurricanes en al die anderen. „Dus binnen de korste keren liep ik ook in een leren- of spij kerjack met een grote vetkuif. Nee, nooit zelf in een bandje ge speeld. Zekerste weten dat dat jammer is. Maar ja, daar moet je feeling voor hebben. Wie weet heb ik dat wel, maar het is er in ieder geval nooit uitgekomen." Hij buldert het uit. Zijn droom: ooit nog eens naar ie Verenigde Staten gaan, de ba kermat van de rock roll. Met als hoogtepunt ongetwijfeld een bezoekje aan het mausoleum van Elvis 'The King', in Memphis. Mijmerend: „Eigenlijk had je er natuurlijk in die tijd bij moeten zijn. Reken maar dat ik in de verkeerde tijd leef. Een heel ver keerde tijd, de jaren tachtig. Nee, ik had in de fifties moeten zit ten." Ruim 500 platen met zijn fa voriete muziek heeft de fifties-fa naat thuis staan, waarvan een groot deel al helemaal grijsge- draaid. Rock roll is gevoelige muziek, weet Jan. Gezellig ook, en daarbij nog swingend. Jaren lang sleente hij bij danswedstrij den de ene na de andere prijs in de wacht. „Nooit les gehad, hoor. Alles geleerd door heel goed naar oude films te kijken. En natuur lijk keek je ook bij je vrienden de trucs af." Rock roll eenzijdige muziek, waar je gauw op uitgekeken bent? Onzin, weert de volbloed- rocker af. „Er is juist een enor me variëteit aan stijlen. De rock abilly uit het Zuiden van de VS klinkt weer heel anders dan de rest. Elvis en Buddy Holly zijn toch ook heel verschillende ar tiesten? Maar de echte liefhebbei vindt ze allebei goed." En dan is er tegenwoordig ook nog de psy- cho-billy, een modernere vari ant. Maar niet zo populair bij de oudere rockers, weet Jan. „Te hard en te snel. Het mist de ro mantiek van de originele rock roll." Roek-stad Van tijd tot tijd herleven de jaren vijftig in Schiedam. Jan maakt deel uit van de Westcoast Rockabillys, een club van rock roll-enthousiasten uit het West- land die zo'n drie keer per jaar ('zonder ene cent subsidie') live optredens organiseren in Schie dam. De zaal is dan geheel in stijl aangekleed en er zijn rock roll DJ's, standjes en danswed strijden. Het heeft Schiedam in ieder geval in anderhalf jaar tijd opge stoten tot de absolute rock roll-hoofdstad van de Rijnmond. Niet verwonderlijk, want er wo nen in Schiedam nogal wat lief hebbers. Alleen vindt Jan het jammer dat er nog maar zo wei nig bandjes zich aangetrokken voelen tot dit oerstadium van de popmuziek. Echte rock roll- groepen moeten meestal van ver re gehaald worden. Toch is Jan geen seconde bang dat zijn favoriete life-style ooit in de vergetelheid weg zal zakken. „Dit blijft altijd bestaan, sinds de jaren vijftig is het eigen lijk nog niet weggeweest Aan mij zal het in ieder geval niet lig gen, ik blijf rocker tot mijn laat ste dag." De eerstvolgende rock roll-avond van de Westcoast Rockabillys is op zaterdag 18 november in het Novotel, aanvang 20.00 uur. HADELER EN ROTH De Art Gallery van Inter- book International aan de Lan ge Haven 97 in Schiedam heeft voor dit najaar een tentoon- stellng georganiseerd met werk van A.C. Both (brons) en Georg Hadeier (litho's en schilderij en). Het merendeel van de geëxposeerde werken is te koop. De tentoonstelling duurt van 11 novembner tot en met 3 december. De Gallery is dage lijks geopend van 13 00 to 17.00 uur, maar het is ook mo gelijk een afspraak te maken voor bezoek buiten de openings uren. De Art Gallery is vrij toe gankelijk; het telefoonnummer is 41739091. UIL MET VAN BUUREN In café Het Paard aan de Hoogstraat 162 in Schiedam wordt tot en met 10 december recent werk van Ivonnen van Buuren sn Bram Uil getoond Ivonne van Buuren is een kun stenares in opleiding, maar nu al van internationale allure Bram uil is een soort duivels kunstenaar, over wie 2ijn colle ga Daan van Golden zegt „Bram Uil? Bram kan alles tenminste, veel." Anders dan gebruikelijk wordt deze ten toonstelling niet geopend maar gesloten. Dat gebeurt op zondag 10 december om 16.00 uur. Om 17.00 uur 'verschijningskunst'! Café Het Paard is geopend can dinsdag tot en met donderdag van 16 00 tot 02.00 uur; op vrij dag en zaterdag van 14.00 tot 01.00 uur. 's Maandags geslo ten. GOUACHES Mozart, Van Beethoven, De bussy maar ook minder beken de zoals Isao Tomita, Karl Heinz Stockhausen en Jean Mi chel Jarre hebben Henny Gusts van den Berg geïnspireerd bij het maken van de tekeningen en gouaches, die zij komend weekeind nog exposeert in Mu- ziekinformatie- en documenta tiecentrum Ton Stolk. De ten toonstelling van het werk van de Haagse kunstenares kreeg als titel 'Fohat en geluid' en past in de serie muziekkunst, die regelmatig bij Ton Stolk aan de Westhavenkade 45 te Vlaardingen te zien is naast de permanente opstelling van an tieke, exotische en folkloristi sche muziekinstrumenten. Ope ningstijden maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. PORTUGESE VISSERS In het Vlaardings Visserij- museum is een foto-expositie over visserij in Portugal. De 63-jarige Vlaardinger Arte Gog maakte een indringend en in formatief beeld van het visse rijbedrijf in een Portugees dorpje aan de kust. De schepen, werktuigen en vangmethoden doen sterk denken aan de Ne derlandse visserij van lang gele den. In Portugal worden de schepen nog door ossen uit de zee getrokken. De sfeerfoto's van Gog beelden het ruige vis serijbedrijf in al haar facetten uit. Bij de tentoonstelling wordt een Canadese film gedraaid over de Portugese kabeljauw visserij bij Newfoundland die mooi op de reportage van Gog aansluit. Het museum is dage lijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. moetkoming in onder andere de overlast, ontvangt elke huurder een vergoeding van 2500 gulden. Niet toereikend," geeft de direc teur grif toe. „Maar van het rijk mag een hogere bijdrage niet. In Rotterdam ontvangt men voor het ongemak in soortgelijke situaties duizend gulden méér. Rob Kruining: „De vergoeding heb ik alleen al nodig om extra eten en drinken voor de oppas van te kopen. Van het geld houd ik niets over." Ondanks de proble men blijft hij objectief denken: „Binnenkort beschik ik weer over een goede en bewoonbare woning. Voor mij is de ellende dan voorbij. Laat Woningbeheer lering trekken uit mijn klachten en ze bij ande ren voorkomen." SCHIEDAM De Christelijk Gemengde Zangvereniging Kethel verzorgt zaterdag ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan een jubile umconcert in de Dorpskerk aan het Noordeinde in Kethel. Solisti sche medewerking verlenen Jan Wander (tenor), Martin van Broek hoven (piano), Coert Zonneveld en André Leer (beiden op trompet) en Jan Kooy (orgel). Dirigent is Mar tin Stroetinga. Aanvang 20.00 uur. Entree zes gulden per persoon. Toegangsbewijzen zijn verkrijg baar bij mevrouw Groen, Slot As- sumburgpad.bërl/i it.el.n 4709225, of aan de zaalv j Polaroid SCHIEDAM De Eindhovense formatie Bleeding Romeo verzorgt vrijdagavond een concert in het muziekcafé Podium aan de Lange Haven 28. Het repertoire van de vijfpersoons formatie bestaat uit bewerkt materiaal van Frank Zapf-fr pa. Zaterdagavond zorgt het trio The Love Bubbles voor swingende^ rock. Aanvang beide avonden c 22.30 uur. De toegang is vijf gul"-*" den. Zondagavond vertoont Pod^l um een aantal nog niet eerder ver- toonde muziekfilms over en met Frank Zappa. Morgenavond begint"^ om 22.30 uur weer een jamsessie voor bekende en onbekende muzi kanten. Ewoonkamerkast Spectrum wit laqué l#r 280 breed, rijke verlichting in glasvi- m b woonkamerkast Spectrum zwart es- Ul sen 240 breed, halogeen verlichting woonkamerkast Topside donker ei» |aj ken 395 breed, speciaal voor audio hülsta Ui en video 9875 NU4998," Im lits-jumeaux garnituur 180 x 200 Sunline donker eiken, met 2 nacht- w I kasten ƒ3795,-NU 2/91 auping caronde lits-jumeaux 180 x 200 wit laqué met achterbouw en bedtafels, 2 verstelb. spiralen en 2 schuimrubber matrassen 4515,-NU o49l auping seniorenbed 90 x 200 wit laqué met verstelb. spiraal en matras nno 1480,-NU 998,- auping seniorenbed 90 x 200 mahonie met nachtkast, verstelb. spiraal en matras 4AAA 1975,-NU 1298,- Treco lits-jumeaux garnituur 180 x 200 wit laqué met verlichte achterbouw en 2 nachtkasten 4 a 2895,-NU 1996,- diverse salontafels in wit, essen en mahonie halve prijzen. vanaf398 - Singel 51 (achter Broersvest) Schiedam 1(1 Ui ia ti aan ritt \a i ItoV - inb an i (INGEZONDEN MEDCDFLINGl -77TTTTRTTT'-lil êb bltbnsrtov V Hoogstraat 104 106 Schiedam Tel 010-4266720 (INGCZONDEN MEDEDCl ING) (lichte waterschade) aaa i -rij O i tHh J ClliJ 1 tf 1 t i tl 51 Jl

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1