Gemeente zoekt meedenkers zakéhrèlatiés hebben me er doorhéén gesleept' ZEEMAN'S I TV m FLAIRCK IN HET PASSAGETHEATER TVKRANT Plannen voor 130 woningen in de omgeving van de Ridderkerksestraat. Speciale aandacht voor ouderen Film La Lectrice in het Filmhuis omantiscfte f^aclteCs voor aardgas Filmhuis schrijft verhalen- wedstrijd uit Kledingbeurs Waar vindt u de Avondbladen TV krant op uw televisie? SCHIEDAM In-het gebied/ tussen Ridderkerksestraat, Lek-' straat,"Groenelaan en- Nieuwe1 Maasstraat in de Gorzen heeft het gemeentëbëstiiür de bouw gepland van 130 huurwoningen. Ongeveer een kwart hiervan zal onder het régime 'verzorgd .wonen', voor 55- plussers vallen. Dat is met de eni ge bijzonderheid. Door de ligging van het gebied aan de rand van de wijk zal het bouwproject ook in belangrijke mate hét gezicht van Zuid bepalen. Om die reden wil het gemeentelijke projectteam een 'klankbordgroep' vormen van mo gelijk toekomstige bewoners, die over de planontwikkeling meepra-- ten.' Het Projectteam Stadsvernieu wing Schiedam-Zuid is op zoek naarenkele tientallen geïnteres seerden, die in een paar avondver- gaderingen met de planontwikke laars willen meedenken en mee praten. Architectenzijn al bezig met het tékenen van een voorlopig ontwerp voor de ongeveer 130 huurwoningen. - „Een dergelijk plan op zo'n vooraanstaande plaats in Schie dam-Zuid moet goed afgestemd zijn op de bewonersgroep, waarvoor het bedoeld is. Daarom wil het projectteam in brede kring de me ningen over hét plan peilen. Via de oprichting van een klankbord groep biedt zij Schiedammers die dat willen, de gelegenheid om er hun mening over te geven. Dat kunnen mensen zijn die zelf be langstelling hebben voor een wo ning in dat gebied, maar net zo goed mensen die in het algemeen belangstelling hébben voor de nieuwbouw in hun stad," aldus een gemeentelijk woordvoerder. De bedoeling is dat de 'klank bordgroep' eerst het voorlopige ontwerp van commentaar voor ziet; Die eerste bijeenkomst is ge pland op dinsdagavond 12 decem ber in de Leliestraat 10, aanvang 20.00 uur. Daarna komt de groep desgewenst meerdere keren, maar in ieder geval nog een keer bijeen om zich over aangepaste en het de finitieve ontwerp te buigen, Met nadruk wijst de gemeente lijk woordvoerder erop, dat aan de deelname aan de klankbordgroep geen rechten kunnen worden ont leend. De toewijzing van de wo ningen is nu nog, niet aan de orde. Dat gebeurt pas in een later stadi um en geheel volgens de gebruike lijke töewijzingsregels. Het projectteam rekent erop dat twintig dertig mensen zich aan melden. Hiervoor kan men tot ui terlijk 8 december terecht op het stadskantoor bij de. assistent-pro jectleider Zuid, Peter de Jong. Hij is telefonisch bereikbaar onder nummer 4260500, toestel 355. Na afspraak kan men ook langs ko men op het stadskantoor bij de af deling Stadsherstel op de elfde ver dieping. SCHIEDAM Het Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12, ver toont vrijdag de Franse film La Lectrice van regisseur Michel De- ville, met in de hoofdrol Miou- miou. Een slaapkamer, een zangstem: in bed ligt een man het boek La Lectrice te lezen. Een zingende vrouw komt binnen,en zegt: 'Dat is mijn boek'. "Het boek handelt over Marie, die graag voorleest en van haar hobby haar beroep maakt. Zo begint een spirituele film over fantasie en werkelijk heid, literatuur en film. Aanvang half tien, zaal open vanaf half negen. Toegang voor donateurs vier gulden. Jan Hoogerwerf (omzet 18 miljoen) begon 25 jaar geleden met verkoop van schrijfmachines in een berging Door Ben van Haren VLAARDINGEN In de ber ging van 2x3 meter bij zijn wo ning aan dé Johannes van Bijnen- straat in de Vlaardingse Westwijk begon Jan Hoogerwerf een kwart eeuw geleden een handel in kan toormachines. Nu zijn dagelijks vijftig vaste krachten en nog een aantal part-timers in touw om de 2300 klanten van Hoogerwerf Kantoorefficiency te helpen. Er'worden nog steeds kassa's en schrijfmachines afgeleverd, maar daar blijft het allang niet meer hij. Hele -kantoorgebouwen, richt het Vlaardingse bedrijf tegenwoordig in. Dezer dagen kwam bijvoor beeld de opdracht van 01a Iglo in Utrecht binnen. Verder krijgen computers er aan de klant aange paste programma's voor ze de deur uitgaan. Een scanner, die full-co lour beelden 'dia-scherp' op eèn scherm of op papier gedrukt afle vert, staat nu in de showroom en voor een Noors cat-can (computer teken) programma is Hoogerwerf importeur en vertaler. De jaaromzet zal in 1989 onge veer 18 miljoen gulden, bedragen, „En binnen vijf jaar verwacht ik een verdubbeling," zegt Jan Hoog erwerf. yin de luxueus ingerichte direc tiekamer van zijn bedrijfspand aan. de Produktiestraat vertelt hij zijn 'story'. Het gaat over een voorzichtige opbouw en de ver koop. van zijn eerste .elektrische schrijfmachine, over lessen van eeri dreigend faillissement na een onstuitbare groei, de florissante toekomst, van de kantoorbranclie en het: prettige ondernemerskli maat van 'zijn' Vlaardingen. In 1964 -was Jan Hoogerwerf achter in de twintig en anderhalf jaar vader van een zoon, toen hij de stap waagde op het pad van de kleine zelfstandige. Hij zegde zijn baan als vertegenwoordiger bij de oudste papier- en kantooraateria- lenhandel van Vlaardingen (Van der Kooy) op omdat hij meer mo gelijkheden zag. „Die,kleine berging was mijn eerste showroom, waarin ik op Jan Hoogerwerf' in zyn feestely- ELEGANCE mét grote glasruit, im. kolenvuur, voor aardgas, ook gezellig als bijver warming bij C.V.. Erkend installateur. ke versierde y showroom: :v J?» „Het kantoor werk is van een noódzakelyk kwaad veran- derd in centra-' ffcrn le van het be- planken de machines toonde die zo uit voorraad leverbaar waren. Op onze slaapkamer stond een boek houdmachine om de facturen klaar te maken. Het bedrijf heb ben we overigens maar een paar maanden aan huis,gehouden, want al gauw kon ik een woning kopen in de Callenburgstraat in de Oost- wijk, die we met hulp van vrien den en kennissen hebben omge-, bouwd tot kantoer en showroom. De zaak groeide daarna snel." Echtgenote Tineke werkte in die eerste jaren constant mee in het j<?nge bedrijf. Later sprong ze alleen nog bij als zich weer een nieuwe uitbreiding van het pro- duktenpakket aandiende en afge wacht moest worden of er wel vol doende afzet voor zou zijn. „Als het eenmaal liep, kon er iemand voor aangetrokken worden en ver dween ik weer," vertelt ze zelf. Jan Hoogerwerf schiet in de lach bij de herinnering aan de ver koop van zijn eerste elektrische schrijfmachine. „Ik weet nog hoe ik mijn vrouw verweet, dat ze veel te enthousiast reageerde aan de te lefoon toen die klant zijn bestel ling plaatste. Dat moet je veel in getogener doen, anders denkt hij nog dat ie de eerste is die hem gaat gebruiken?" zei ik haar.. Het. was de eerste, maar dat hoefde, die klant niet te -weten." f ,De ontwikkelingen op„ kantoor- gebied zijn in dé afgelopen 25 jaar-: enorm geweest. Schrijfmachines zijn vervangen door tekstverwer kers, elektronica zorgde voor handzame, veelzijdige apparatuur en de aandacht voor het kantoor- interieur is enorm toegenomen. -Hoogerwerf:Toén ik/jbégon werd het kantoorwerk, de admini-f stratie, alleen nog maar gezien als een noodzakelijk kwaad. Dat is grondig herzien. Vooral met de komst van allerlei elektronische apparatuur wijzigde die opvatting. Functies werden hierdoor gewij zigd en het kantoor kreeg een cen trale plaats in de gehele bedrijfsor ganisatie. Die ontwikkeling had den we dus mee." Belangrijke momenten voor de groei van zijn bedrijf zijn volgens Hoogerwerf geweest het binnenha len van een groot olieconcern als klant en de inrichting van de HAL-schepen Noordam en Rotter dam. Al snel had hij buiten eigen gemeente klanten, maar zulke klappers tilden het bedrijf naar een hoger niveau. De groei leek eindeloos. Toch kwam er plots een eind: Dat was in de période '1982- 1983, toen de investeringen in het: /bedrijfsleven stokten. /- Jan Hoogerwerf strijkt met zijn rechterhand door z'n grijs gewon den haar. „Ja, daar hadden we nooit op gerekend. We gingen door een heel diep dal en slechts dank zij de uitstekende relatie met ónze/ leveranciers kunnen we nu toch /het 25-jarig bestaan vieren:/Daar wil ik eerlijk in zijn. Zonder hun, /steun-hadden wé het niet geréd." Hij bleef alleen vertegenwoordiger voor machineleverancier Sharp en het kantoormeubelmerk Asmeta. Dit dieptepunt in het bestaan heeft hem gelouterd. „Ik heb vrienden en zakenrelaties echt le ren kennen en het inspelen op sig nalen. Wij waren groot geworden in de tijd, dat de bomen tot in de hemel groeiden. Er was een voort durende opgaande lijn geweest tot dat moment. We hadden zeventig personeelsleden en daarvan moést ik er toen dertig ontslaan. Een af schuwelijk vervelende tijd. Al die mensen hadden him eigen ver diensten en omstandigheden, hun gezin, hun-verplichtingen en toch moest ik kiezen. Als ik dat niet zou doen, was het voor iedereen afge lopen. Een paar van de toen ont- slagehen héb ik later weer in dienst/kunnen nemén.'/., 'r^over-hog/eens '25 jaar'Wil Jan -Hoogerwerf niet: nadenken. Dat is: wel erg lang. Ik beperk'.me nu tot telkens termijnen van drie jaar en zie de toekomst bijzonder floris sant in. De sinds 1983 tot 18 mil joengulden verdubbelde jaaromzet zie ik binnen vijf jaar nog eens verdubbelen. Er komt steeds, meer aandacht voor de mens by de in richting van kantoren. Bovendien groeit het aantal werkplekken. Door de toename van de mogelijk heden met portable computers werken mensen ook vaker thuis." Zijn kinderen, zoons van 27 én 24 en een dochter van 20, ziet hij in de toekomst wel in zijn bedrijf verschijnen. „Mijn dochter stu- deert nog en mijn zoons werken elders. Laten ze het vak maar bij een ander dan him vader leren. Dat lijkt me beter." Jan Hoogerwerf is een geboren en getogen Vlaardinger en hij wil uit die stad niet weg ook. „Mijn klantenkring zit door geheel wes telijk Nederland, maar ik vind het hier fijn. Er heerst een prettig on dernemersklimaat. Hoewel... Er hadden hier veel meer kantoor panden moeten staan." SCHIEDAM Voor het vierde jaar Houdt het Film huis een verhalenwedstrijd, die voor iedereen openstaat. Aan de wedstrijd zijn wel enige spelregels verbonden, maar de keuze van het on derwerp is vrij. De maximale lengte van de inzending mag 2500 woorden bedragen. Uiter aard diént de .inzending dui delijk leesbaar te zijn. Oók mag er maar één verhaal per persoon worden ingezon den. Inzendingen moeten, zijn voorzien van naam, adres, woonplaats en tele foonnummer. Het gebruik van een pseudoniem is toe gestaan, mits de echte naam bekend is gemaakt bij de ju ry. w--:- Met deelname aan de ver halenwedstrijd verleent de deelnemer het Filmhuis au tomatisch toestemming tot publicatie.,"- Inzendingen moeten '-mterHjk 15 januari 1990 inhet bezit van de ju- ry rijn. Zij kunnen worden 'ingeleverd bij het Filmhuis, Postbus 4117, 3102 GC Schiedam. De prijsuitreiking vindt plaats op 17 februari in hetFilmhuis aan dé Nieuwstraat. SCHIEDAM Dóndérdag orga niseert Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, een kleding- én speelgoedbeurs. Belangstellenden kunnen kleding en speelgoed die, zij niet meer ge bruiken te koop aanbieden. De verkoop vindt plaats tussen 10!30 en 15.00 uur. De aangeboden spullen moeten schoon en heel zijn. De aanbieders stellen zelf de prijs vast van de koopwaar die zij aan de man wil len brengen. Van de verkoopprijs komt 20 percent ten goede aan de activiteiten van het Klubhuis. Deelnemers kunnen morgen van 9.30 tot 12.30 uur (en uitsluitend op deze uren) naar het clubhuis bellen. Het telefoonnummer 4267297 is dan voor de beurs gereserveerd. Donderdag kunnen de aanbieders hun koopwaar tussen 9.00 en 10.00 uur uitstallen. Per deelne mer is er plaats voor maximaal tien stuks kleding of speelgoed. SCHIEDAM Donderdag staat het bekende kwartet Flairck op de planken in de Grote Zaai van het Passagetheater. De naam van het theaterconcert is The Emigrant, naar de gelijknamige LP/CD die het viertal in juni van dit jaar uit bracht. Muziek is nog altijd het middelpunt van de voorstelling, maar wie Flairck enigszins kent weet'dat de drie heren en een da me een goochel- of acteeruitstapje bepaald niet schuwen. Flairck werd in 1978 opgericht door Erik Visser en Peter Wee kers. In dat jaar kwam ook de eer ste elpee van de groep uit, een ver frissende mengeling van stijlen: klassiek, jazz, folk en pop. Na die eerste LP, die met platina werd be kroond, volgden er nog tien. Flairck treedt over de hele wereld op én werd in het verleden onder scheiden met twee Edisons en de Gouden Harp. Aanvang 20.15 uur, toegang 22, 19 en 16 gulden (Pas65 en CJP drie gulden reductie). Wij-zijn verhuisd: 's-Gravelandseweg 958 naast DIR0 III aan de Schie IJZERHANDEL B.V. 's-G raveiandseweg 958. Schiedam,.Tel. 010-4267594 Flairck: muziek is hoofdzaak, maar goochel en acteeruit- stapjes worden niet geschuwd. Schiedam kanaal 28+ UHF Maassluis kanaal 3 VHF Rotterdam ACR 1 kanaal 28+ UHF Rotterdam ACR 2 kanaal 7 VHF (brt2) Rotterdam ACR 2 kan ook ontvangen wordèn in Albrandswaard, Bergschenhóek, Berkel en Rodenrijs en Bleiswijk. Op de kabel in Rotterdam wordt ook het programma van Stads TV Rotterdam uitgezonden op KANAAL 28 Op maandag tot en met vrijdag, dagelijks om 17.30 uur, herhalingen om 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 en 22.30 uur. Stad TV Rotterdam en de Avondbladen TV krant elke dag uw eigen stad op de televisie. Stads TV Rotterdam en Het Vrije Volk bieden u een schitterende poster aan van de Oude Haven. Deze unieke productie, formaat 50 x 70 cm, kost slechts 7,50 en is verkrijgbaar aan de receptie van de Avondbladen Combinatie Rotterdam, Witte de Withstraat 25. Zolang de voorraad strekt. RO TTER DA Wilt u meer informatie ever Avondbladen TV Krant of vertegenwoordigersbezoek met demonstratie? Bel dan 010-4048056. Inbraak zonder buit SCHIEDAM In het wijk centrum Blauwe Brug aan het Bachplein heeft men gisteren een inbraak ontdekt, waarbij niets wordtvermist. In' het weekend is een ruit aan de ach terkant van het pand ingegooid en met een stoel Werd vervol gens binnen de ruit in de deur' van het kantoor kapot geslagen. Waar de inbrekers naar op zoek waren, is voor politie en leiding van het wijkcentrum een raadsel/ Uit een woning aan de Bellstraat is gisteren een' video-recorder én een bedrag van veertig gulden weggehaald.- - De daders kwamen binnen via" de voordeur door deze uit hét slot te lichten. Bromfiets toevallig weer teruggevonden y SCHIEDAM Op toevallige wijze heeft de politie gisteren een bromfietsdiefstal opgelost;- Attente agenten schoten te hulp toen ze op de kruising van de Parkweg en de Burg. Honnerla- ge Gretelaan twee jongens van hun bromfiets zagen vallen. Het bleken twee vijftienjarige kna pen te zijn, die beweerden dat zé de bewuste brommer hadden 'gevonden'. Dat konden de agenten niet gelóven en bij na der onderzoek/ onder meer op het politiebureau, bleek de be wuste bromfiets een dag eerder gestolen te zijn. Een van dé jon gens bekende die diefstal ge pleegd te hebben met een ander vriendje. Man bekent mishandeling SCHIEDAM Er zit vórde ring in het onderzoek naar de daders van mishandelingen, die de laatste tijd in de weekends in het Schiedamse centrum hebben plaatsgevonden. Giste ren heeft een 24-jarige Schie-, dammer bekend betrokken ge weest te zijn bij het mishande len van een man op 28 oktober. Het slachtoffer: liep daarbij een longperforatie! op. De dader maakte deel uit van een grotere groep. ..Hijr. isuiina voorlopige hechtenis genomen. nOok>Jieeft: de politie nog een>122-jarigeen zeventienjarige - Schiedammer aangehouden, op verdenking van betrokkenheid bij mishan delingen op de Hoogstraat. -ji «o ui jnipasA ac.-jiso mi. Paragnost donderdag op bezoek bij Harmonia y SCHIEDAM -Donderdag is de Schiedamse paragnost Bouw Vermeulen te gast bij spirituele vereniging Harmonia. Bouw zal wat ,vah'.zyn.''jkuhpen .vertopen op het! gebied van/Heldefziënde waarnemingen .én psychome trie. De avond.begint óm 20.00 uur in het wijkcentrum Nieuw- land, dr. Wibautplein 165. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang voor niet-leden be draagt 7,50 gulden. Voor meer. informatie kan men bellen met A. Koenderman-Van der Most, tel. 4733809. Met alle vragen op het paranormale vlak kan men ook schriftelijk bij de ver eniging terecht. Een briefje naar het secretariaat is vol doende: Van der Elststraat 18, 3117 KZ in Schiedam. itdUerdamse dansgroep met Grace in Passage SCHIEDAM Grace is de naam van een bijzondere voor stelling van de 'Rotterdamse Dansgroep die vrijdag in de Grote Zaal van het Passagethea ter te zien is. De Grote Mis in C van Wolfgang Amadeus Mozart was voor de Nederlandse Ame rikaan Ton Simons de inspira tiebron voor een gevarieerde choreografie. Grace is voor Si mons een beschouwing van de mens in verschillende facetten van het leven. In Grace komen dan ook de verschillende bete kenissen van het woord tot ui ting: gratie als dankbetuiging, genade en schoonheid. Maar bovenal is Grace een viering van de dans. De choreograaf heeft gekozen voor een synthe se van academische dans en moderne danstechnieken. Uit bundig en virtuoos, met raffine ment eri humor, maar nooit zonder een ondertoon van- kwetsbaarheid en eenzaam heid. Aanvang 20.15 uur, tóe- gang 15 gulden (Pas65 en CJP 10 gulden). Kindervoorstelling van poppentheater SCHIEDAM Zaterdag komt poppentheater Pandora naar Schiedam met de_ voorstel ling 'In de wijde wereld van Mol', geschikt voor kinderen van 4-7 jaar. Het verhaal gaat over een jonge mol, die erop uittrekt om een eigen plekje te vinden. Onderweg raakt hij be1 vriend met een eekhoorn en éen meeuw. Op zijn speurtocht graaft hij éen keertje per onge luk dé verkeerde kant óp, en zodoende krijgt hij ruzie met een muis. Aanvang 14.00 uur, tóegang 3,75 gulden. (INGEZONDEN MEDEDELING) kt?# (INGEZONDEN MEDEDELING) 'UNGEZOriOEN MÉDEOÉUNG) avondbladen

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1