Provincie geeft geld voor pleintje aan Oude Alles gaat professioneel bij scholen-; Het Vrije Volk SCHIEDAM RG. SCHEERESPLEIN m Patiënten uit Eudokia gaan naar Bergweg Dienstverlening en boete voor fraude tuinder Vlaggetjesfilm ZATERDAG 23 DECEMBER 1989 ws PAGINA 4 $£c. - P& a.*,,», "t' Door Ben van Haren De Tachtigers. Een beeld van mensen en zaken, die in het afge lopen decennium het leven in Schiedam beïnvloedden. De stad schaamde zich niet langer voor zijn verleden als Brandersstad en zette zijn molens in het volle licht. De herbouw van de vijfde. De (Nieuwe) Palmboom, is in volle gang. Op en rond het water van Lange en Nieuwe Haven werden feesten gevierd, die mede onder invloed van de aandacht die de landelijke omroepen eraan be steedden, massa's mensen trok. Met isolatie- of energieprojecten en de sneltram dwars door het centrum deed wethouder Chris Zij develd hetzelfde. Reinier Scheeres, die van wet houder burgemeester werd, kreeg op de bedreigde werf van Wilton Fijenoord een plein naar zich ge noemd. Uit waardering voor de steun die hij in de moeilijke dagen verleende. De teloorgang van de Nederlandse scheepsbouw kwam tot uitdrukking in Schiedam-Zuid, waar de Gustogebouwen tegen de vlakte gingen. In Noord ging de woningbouw gestaag verder, onder de spoorlijn werd een tunnel gegraven voor een snelle verbinding met de oude stad waar ook de eerste nieuw bouw gestalte kreeg. I n alle wijk- delen verrezen nieuwe wijkcentra. Eerst De Blauwe Bruf; in Noord, verder Trefpunt in Oos.t, De Erker in West en tenslotte Klubhuis Zuid. De bouw van een nieuw zwembad bleef almaar steken in prestigieuze plannen. Het bleef modderen in het Sportfondsenbad en bij Bad Groenoord. Strijdvaardig als vanouds rea geerden de Schiedammers op een laffe aanval, die hun Tu rkse mede burgers kregen te verduren. Ulferd Bruseker liet zich als laatste CPN' er in de gemeenteraad iregelmatig horen. Hij heeft aangekondigd het volgende decennium niet terug te keren. g \xfZ~ ■PWF i ".V| .,PP' i ik* {Si SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland steken ruim een miljoen gulden in der tien recreatieprojecten in acht Zuidhollandse steden. Rotterdam, Schiedam, Vlaardmgen en Dor drecht mogen met Den Haag, Delft, Leiden en Gouda, delen in de feestvreugde over de stevige hoop duiten uit de subsidiepot vGor recreatie in de stad. Het is voor het laatst dat de provincie dergelijke kleinschalige projecten subsidieert. De hierbij behorende regeling is onlangs gewijzigd in de RIOS- (recreatie in en om de stad) verordening. Via deze verordening worden bijdragen beschikbaar ge steld voor verbindingen tussen het stedelijke en het landelijke gebied. Schiedam mag 72.000 gulden in de her-inrichting van het idylli sche gelegen pleintje aan de Oude Sluis, waar ook het monumentale Zakkendragershuisje staat, steken. Vlaardmgen kan met een gift van 100.000 het park aan de Maasbou levard als eerste fase van de groe ne wandelroute „van 't Hof naar het Hoofd" bekostigen. Gedeputeerde Staten wil bevor deren dat de steden de kleine pro jecten inpassen in een meer struc turele aanpak van de groenstructu ren in de steden. Tot 1994 heeft de provincie hiervoor vier miljoen gulden beschikbaar. Gemeenten wordt gevraagd op korte termijn met zo'n meerjaren-aanpak te ko men. In Rotterdam krijgt de bekende Croosboot, een werklozenproject met een rondvaartboot tussen de wijk Crooswijk en recreatiegebied de Rottemeren, 25.000 gulden. Voor flets- en voetgangersbruggen in een groene route langs de Schie vanuit de oude wijken naar Mid den-Delfland ligt 100.000 gulden klaar. Dordrecht ontvangt voor projecten in de Wantij waterroute tussen het stadscentrum en de Hol landse Biesbosch voor een speel schip bij de Rietdijkshaven en een steiger voor fietsers respectievelijk 70 000 en 80 000 gulden. SCHIEDAM Honderddrieént achtig leerlingen van dertig basis scholen nemen op donderdag 28 december tenminste één keer een duik in het water van het Sport fondsenbad voor de series van de schoolzwemontmoetmg. De bete ren zullen die dag nog eens het water in moeten en de allerbesten van de scholen zwemmen op vrij dag 29 december de finales. Voor die dag staan ook wedstrijden met zestien estafette-zwemploegen op het programma. De organisatoren van de ge meente hebben zo weinig mogelijk aan het toeval overgelaten, zodat het programma zowaar een profes sioneel uiterlijk heeft gekregen Een strikt wedstrijdreglement is opgezet, iedere deelnemer staat al vooraf met zijn startnummer geno teerd en de tijdwaarneming is vol ledig in handen van leden van de Schiedamse reddingsbrigade. Slechts na het „deelnemers op uw plaatsen" en het volgende signaal mogen de zwemeers van start gaan. Heel echt dus. Voor alle deelnemers ligt na af loop een 'herinnering' klaar, die is aangeboden door de besturen van bijzondere scholen. Maar daar naast zullen aan de allerbeste zwemmers prijzen worden uitge reikt. De winnende estafette zwemploeg ontvangt een wisselbe ker. De scholen is alvast meege deeld dat bij het vormen van de verschillende ploegen geen leerlin gen van andere scholen mogen worden gebruikt en dat dan uit sluitend de schoolslag mag worden gebruikt. Tijdens de individuele wedstrijden is de veel snellere vrije slag wel toegestaan. Op donderdag 28 december starten de wedstrijden al om 9.00 uur 's ochtends. Na 10.30 mag tot 12.30 uur even 'vrij' gezwommen worden. Vrijdag wordt de finale dag, maar ook dan gaan al om 9.00 uur de eerste finalisten te water. Vanaf 10.30 uur vinden de estafet tefinales plaats. ROTTERDAM Het grootste deel van de patiënten van het Eu- dokiaziekenhuis wordt 3 januari tussen vijf en acht uur 's ochtends verhuisd naar het Bergwegzieken huis. Om hoeveel patiënten het gaat is niet bekend, dat hangt van het aanbod af. De verhuizing van inboedel, administratie en patiën ten van de ziekenhuizen die sa mengaan tot het IJsselland zieken huis in Capelle aan den IJssel, is al enige maanden gaande. Eerder werd vijftig percent van de afde ling interne geneeskunde, cardiolo gie, dermatologie, longziekten en het laboratorium verplaatst. De eerste dinsdag van het nieuwe jaar zijn de afdelingen met patiënten (chirurgie, KNO, neurologie, urolo gie, orthopaedie, oogheelkunde, plastische chirurgie) aan de beurt. Op 13 juni staat het Eudokia ziekenhuis leeg. Tot die tijd wordt steeds verhuisd. De Pastorale Zorg is de laatste afdeling, die het veld ruimt uit het pand waar nog geen andere bestemming voor is gevon den. Het wachten is op het gereed komen van het nieuwe IJsselland ziekenhuis in 1991. Via een gratis 06-nummer wordt informatie gege ven over het overbrengen van af delingen, poliklinieken en specia lismen van de ene lokatie aan de Bergweg naar de andere: telefoon nummer 06-022.7411. DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft vrijdag de 50-jari- ge tuinder L. van M. uit Honselers- dijk veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, driehonderd uur dienstverlening en een geldboete van 84.170 gul den. Van M. is één van de naar schatting vierhonderd Westlandse tuinders die in 1986 en 1987 via het bedijf ContinuFleur in Nieu- werkerk a/d IJssel illegaal plan ten heeft laten veilen. De man ver diende daarmee ruim twee ton. De officier van Justitie had een onvoorwaardelijke straf van acht maanden en een boete van 84.170 gulden geëist. VLAARDINGEN Op tweede kerstdag draait in Museum Jan Anderson een film over Vlaggetjes dag 1956. De film laat zien hoe uitbundig de dag destijds in de ha- ven van Vlaardingen werd ge vierd. Pop in Podium SCHIEDAM - Ook tijdens de laatste dagen van de jaren ne gentig blijft het muziekcafé Po dium actief met het organise ren van pop-optredens. Op vrij dag 29 december treedt de zts- mansformatie Van Kampen en De Leeuw op. Liefhebbers van rock and roll kunnen voor vijf gulden terecht. De groep begint om 22.30 uur. Het geluid van de accordeon wordt op zater dagavond 30 december gepro duceerd door La Blusa. Daarbij wordt echter ook gebruik ge maakt van de bas-gitaar, het gi taar, saxofoons en drums. Het optreden begint om 22.30 uur en een kaartje kost vijf gulden. Kindertheater SCHIEDAM - Vlak voor het nieuwe jaar begint kunnen de jongste inwoners van Schiedam nog genieten van een theater voorstelling in De Teerstoof. Peter Pan Produkties verzorgt daar op 30 december een uit voering van 'Het Verhaal van KarelKees', een op het prenten boek van Barbo Lindgren en Cecilia Torud gebaseerde ver telling. Het boek werd bij het Byteatern in Zweden 'omge werkt' tot een theatervoorstel ling, die al in veel steden van ons land groot succes heeft ge had. Het verhaal gaat over ene Allard Storm, die in een heel mooi huis met een grote tuin woont. Ondanks zijn overdre ven netheid is Allard best aar dig, maar toch heeft hij nie mand om mee te praten. Zijn enige maatje is en ekster, die alleen maar 'krakkra' zegt. Maar dan ontmoet Allard in zijn tuin plotseling een heel bij zonder wezentje... De voorstel ling, begint om 14.00 uur. Kaar ten kosten 3,75 en zijn ver krijgbaar bij Theater de Teer stoof, Nieuwstraat 12 in Schie dam. Wilton Fijenoord geeft kerstconcert SCHIEDAM Harmonie Wilton-Fijenoord geeft van avond een kerstconcert, met medewerking van het eigen leerlingenorkest en de zangver eniging Excelsior. Het program ma bestaat onder andere uit een harpconcert van Hëndel met soliste Saskia van Hattem. Verder zuilen de Slavische Rhapsodie, Danses Polovtsien- nes van Borodin en een saxo foonconcert worden uitgevoerd. Kaarten kosten 5,00. Het con cert begint om 20.00 in het re petitiegebouw van Wilton Feij- enoord, Nieuwe Waterweg straat 14 in Schiedam. v"iys".v -:«£ >.j-' rf A V >2 Av V, e'acht igers X f "VSBJ li. ZK Ifëh.i h .1jy.¥, br si»!

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1