r ersoneelsbelei d gemeente moet vrouwvri endel ker Kinderen maken fraaie show van V mi -playback festival Soepeler eerste loop van nieuwe stichting PvdA pleit in nota voor groter aandeel vrouwen, ook in hogere functies en betere kinderopvang Pierre Jansen terug in Stedel k Museum Wilton-Fijenoord succesvol met 'onweer' in De Doelen Het Vrije Volk SCHIEDAM SVV op verzoek uitgesteld DRONKEN AUTOMOBILIST BOTST PAGINA 4 MAANDAG 12 MAART 1990 Door Bart Raaymakers SCHIEDAM Op het mo ment dat de laatste winnaar naar het podium wordt geroe pen komt ook de laatste loper binnen en kan de voorzitter van de organiserende 'Stichting Triathlon Schiedam', Koos Scheijbele: 'iedereen bedanken voor zijii of haar aanwezigheid en van harte welkom heten voor de tweede Cuca-cola-Pfes- tatieloop die volgend jaar vast en zeker weer vanaf deze zelfde wielerbaan Harga gehouden zal gaan worden'. Afgelopen zaterdag bewees de stichting dat ze na alle be- stuursperikelen toch het juiste pad is ingeslagen. Destijds stond men voor de keuze om óf door te gaan op de oude, klein schalige voet, óf een nieuwe, professionelere weg in te slaan. Men heeft tot dit laatste beslo ten en het resultaat was er dan ook naar vandaag. De prestatie loop, waarbij men kon kiezen uit de afstanden 5,4 km, 10,6 km, 15,9 km of een halve ma rathon (=21,1 km.), werd voor het eerst door de stichting geor ganiseerd nadat het hiervoor 15 jaar lang door de Woudhoek- school gedaan werd in de vorm van de Lenteloop. De secretaris van de stichting Sjef Middel- weerd, over deze vuurdoop: „Behoudens wat 'kinderziektes' zoals ik ze maar noem, is het allemaal buiten verwachting goed gelopen. We hebben in de cember pas het verzoek gekre gen om deze loop te organiseren en daardoor zijn we toch enigs zins wat in tijdnood komen te zitten, maar aan de reacties., van het gros van de lopers valt denk ik wel op te merken dat we die tijdnood toch aardig het hoofd hebben kunnen bieden. Er zijn altijd wel van die lopers die wat te 'zeiken hebben, maar die hou je altijd en wat betreft het verkeerstechnische gedeelte is het ook verre van vlekkeloos verlopen en hebben ze feitelijk nog wel gelijk ook. Er stonden op een gegeven mo ment nogal wat auto's op het parcours en ook hier bij de fi nish bij de wielerbaan Harga heeft het'ook even potdicht ge staan. Maar ja, er werd hier op Harga natuurlijk volop gevoet bald en je weet hoe mensen dan zijn, die hebben geen bood schap aan een prestatieloop die op da moment dan ook nog toevallig wordt gehouden. Dat zijn dus de kinderziektes waar k het over had en daar zal vol gend jaar ongetwijfeld geen sprake meer van hoeven te zijn. Uit de woorden van de se cretaris valt vrij makkelijk op te maken dat er dus een ver volg komt. Dit wordt ook be aamt door Koos Scheijbeler: „Zoals ik na de prijsuitreiking al zei komt er in ieder geval een tweede loop. Als je nou ziet dat we met de beperkte voorbe reidingsperiode die we gehad hebben, toch een dikke 300 lo pers kan verwelkomen, dan schreeuwt zo'n loop toch om een vervolg. Wij hadden zelf op de helft gerekend en dat geeft ook aan dat er in Schiedam echt een behoefte is aan dit soort lopen. Schiedan hóórt er ook één te hebben. Door die grote animo gaan we volgend jaar ook uitbreiden in die zin lat er een aparte jeugdloop bij komt." De prestatieloop werd door veel lopers als heel nuttig erva ren vooral ook door de met zorg gekozen datum. Een halve marathon is een ideale testloop voor de grote voorjaarsmara thons van Maassluis en Rotter dam en als zodanig wordt er ook driftig gebruik van ge maakt. Mede door de vrij goede weersomstandigheden kwam er op die halve marathon dan ook een alleszins acceptabele eind tijd uit de bus van 1:17'09' gelo pen door Henk Dedert. Bij de dames was deze afstand een prooi voor Letteke Broekman in 1:37'19'. Dat men in deze contereien ook aardige lopers voortbrengt bewezen twee lo pers van T.V.S. (Triathlon Ver eniging Schiedam) Jerry van de Berg won bij de heren de 15,8 km. in een tijd van 57'39' en bij de dames was de 47'00' van Sonja Jansen de snelste. Zij en alle andere winnaars en winnaressen kregen een bokaal overhandigd en voor alle lopers was er nog een speciaal voor deze loop geslagen legpenning met terecht daarop het logo van de Stichting Triathlon Schie dam. SCHIEDAM Pierre Jansen keert tijdelijk terug bij het Stede lijk Museum in Schiedam. De vooral van zijn boeiende kunst-uit leg op televisie (het programma van Openbaar Kunstbezit) bekende Jansen zal op verzoek van het ge meentebestuur gedurende zes maanden als waarnemend conser vator de zorg op zich nemen voor de dagelijkse leiding. Hij gaat ook de verzameling beheren en het SCHIEDAM Een onder in vloed van alcohol verkerende 27- jarige Schiedammer is rijdag- avond op de Laan van Bol'Es ach terop een voorligger geknald. Hier- SCHIEDAM In 1987 had de gemeente Schiedam zo'n 860 man nen ui dienst en 265 vrouwen. In 1988 was het aantal vrouwen met 2 afgenomen, terwijl er bij de mannen niet minder dan 110 werknemers bijkwamen. Die trend dient omgebogen te worden, stelt de PvdA in haar vandaag verschenen nota 'Vrou wenemancipatie'. Het personeels beleid van de gemeente moet er niet alleen op gericht zijn meer vrouwen in dienst te nemen, vrou wen moeten ook betere kansen krijgen om door te stromen naar middelbare en hogere functies. De gemeente kan zich op dit punt een stuk actiever opstellen, menen de socialisten. Behalve het scheppen van betere kansen voor vrouwen zou de gemeente ook moeten proberen om medewerk sters met waardevolle kennis en ervaring langer 'binnenboord' te houden. De vrouwen die de gemeente in dienst neemt komen maar al te vaak in de lagere functies terecht. Om meer vrouwen op hogere posi ties te krijgen moet de selectie spe ciaal op hen gericht worden. Bij gebleken geschiktheid zullen vrou wen dan voorlopig de voorkeur krijgen, tot het personeelsbestand voor 50 percent uit vrouwen be staat. Het aannemen van vrouwe lijke managements-stagiaires blijkt ook een effectieve manier om het aantal vrouwen in hogere functies op te krikken. Voor de functies waarop van SCHIEDAM Burgemeester Scheeres van Schiedam heeft geen verbod uitgesproken over de voet balwedstrijd SVV-AZ. In principe zou de wedstrijd woensdagavond gewoon kunnen doorgaan. In een gesprek van de Schiedamse politie met de besturen van SVV en AZ is echter overeengekomen om de wedstrijd te verplaatsen naar dins dag 27 maart om 18.30 uur. De re den daarvoor is dat op die datum de zomertijd is ingetreden en dat door het vervroegen van de wed strijd er geheel bij daglicht ge speeld kan worden. oudsher heel weinig vrouwen solli citeren, maar waarin wel regelma tig vacatures zijn, kan gedacht worden aan het; opzetten van cur sussen voor werkloze en herintre dende vrouwen. Ook de vrouwen die al bij de gemeente werkzaam zijn moeten ruime mogelijkheden krijgen om zich bij te scholen en zo door te stromen naar hogere po sities. Veel vrouwen vertrekken op een gegeven moment om voor hun gezin te gaan zorgen. Die keuze moet de gemeente uiteraard res pecteren, maar wel zou er meer gedaan kunnen worden om deze groep in dienst te houden. De PvdA denkt daarbij aan extra ver lofmogelijkheden, werken in deel tijd en het aanbieden van kinder opvang. Bovendien moeten de mo gelijkheden voor herintreedsters worden verruimd. Vrouwen die hun baan opzeggen vanwege de ge boorte van een kind moeten de kans krijgen om binnen vier jaar na het ontslag terug te komen bij de gemeente. De PvdA pleit er ook voor om werkneemsters buiten het wette lijk geregelde bevallings- en zwan gerschapsverlof nog eens vier we ken buitengewoon verlof met be houd van salaris aan te bieden, plus een onbetaald bevallingsver lof van drie maanden na beëindi ging van het zwangerschapsverlof. De partner zou na de geboorte van een kind drie dagen buitengewoon partnerverlof moeten krijgen. De gemeente dient in de visie van de PvdA ook te zorgen voor de op vang van de kinderen van mede- werk(st)ers tijdens werkuren. Ongewenste intimiteiten op het werk dienen krachtig bestreden te worden. De gemeente zou daarom meer moeten doen aan voorlich ting en preventie. Verder dienen er vrouwelijke vertrouwensperso nen aangesteld te worden en moet er een klachtenprocedure komen. De PvdA wil het emancipatie beleid het liefst planmatig aanpak ken. Alle gemeentelijke diensten en secretarie-afdelingen zouden een plan op tafel moeten leggen hoe zij denken het emancipatiebe leid concreet vorm te geven. De partij ziet de vrouwenemancipatie als onderdeel van breder emanci patoir beleid. Voor een grotere in stroom uit groepen als etnische minderheden en gehandicapten is eveneens gericht personeelsbeleid nodig. Daarom wil de PvdA een Plan Positieve Actie opstellen, waarin al deze doelstellingen op elkaar afgestemd worden. toekomstige beleid uitstippelen. Hij volgt, in deeltijd. Hans Paal man op. Deze treedt na zevenen twintig jaar terug als directeur en gaat ir het laatste jaar voor zijn VUT de verzameling van het mu seum beschrijven. Pierre Jansen was zijn voorganger, die van 1956 tot 1962 in het Schiedamse muse um als eerste full-time conservator werkte. bij ontstond aanzienlijke schade. Behalve een proces-verbaal kreeg de man ook een rijverbod voor 24 uur opgelegd. Het 65-jarig be staan van de Harmonie Wil- ton-Fijenoord 1 werd zaterdag gevierd met een groot concert in de Doelen. Het concert was on--, der meer be doeld om finan ciën aan te trek ken en in die opzet is de orga nisatie geslaagd: het 1300kop pige publiek bracht tussen de tien en vijftien duizend gulden binnen. Het op treden van Lee Towers was een groot succes, maar het klap stuk van de avond werd ge vormd door on weer. Met be hulp van licht flitsen, regen en windmachi- nes „kregen de mensen het ge voel dat ze nog net niet na werden," aldus een woord- voerdster van de Harmonie. Op de foto bege leidt de Harmo nie het Konink lijk Schiedams -Mannenkoor Orpheus. VLAARDINGEN Precilla 'Ti- na Turner' Goemaat stond zater dagmiddag op eenzame hoogte ini het Vlaardings Mini-playbackfesti- val in zaal Harmonie in de ha- ringstad. De 11-jarige Schiedamse 'vedette' voerde voor het ademlo ze, ruim honderd koppige publiek een perfecte Tina Turner-show op. Het kind kreeg een staande ovatie, wat geenszins overdreven was. De scholiere deed elke beweging van de Amerikaanse showvrouw tot in detail na. Haar mimiek wat bc vendien zo goed dat het leek alsof het doorgaans erg verlegen meisje werkelijk zelf stond te zingen. Van de in totaal 100 te behal jury- punten sleepte ze er maar liefst 88 in de wacht. Het playback-festival voor kin deren tot en met 12 jaar is onder deel van het Vlaardings Songfesti val, dat vorige week donderdag van start ging met een eerste voor ronde. Aanstaande donderdag wordt de tweede voorrondt afge werkt, terwijl zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen de final: wordt gehouden. Dan ko men ook de acht kinderen aan de 'bak' die zaterdagmiddag uit ze ventien deelnemers een plek claimden-in de playback-finale, die eveneens zaterdagavond zijn beslag krijgt. De kinderen maakten van hun wedstrijd een heerlijke show, die iedereen vanaf de eerste minuut om twee uur tot de laatste om Rita Young (links) en de deelnemers aan de mini- playbackshow kwamen aan het slot geza menlijk voor het voetlicht. kwart over vijf iedere seconde boeide. Denise van Rijswijk de 11-jarige dochter van een Vlaar- dingse dansschoolhouder, legde me een act van Neneh Cherry met een half puntje verschil beslag op de tweede plaats. Veel bewon dering oogstte de zevenjarige te- vin Brouwer uit Vlaardingen. Eet joch gaf een uitstekende imitatie van de zanger Dennie Christian v/eg en dat leverde hem eveneens een staande ovatie op De andere finalisten zijn Daniëlle van der Voorts uit Maassluis (Gloria Este- fan), de Vlaardingse Mireille van der Velden als Corry van Gorp, Laura Boers uit 's-Gravezande als Patty uit de tv-serie Spijkerhoek, haar dorpsgenote Natasja de Loos als Cindy Lauper en Patricia Simo- nis uit Hoek van Holland met een lied van Ciska Peters. Het evenement, dat op leuke wijze werd gepresenteerd door Ri ta Young van het gelijknamige en tertainmentbedrijf, bewees dat een playbackcompetitie voor kinderen nog lang niet uit de tijd is. Maar het wedstrijdelement dient zich dan niet af te spelen in rokerige en rumoerige zalen. In zaal de Harmonie was eveneens bij de eerste ronde van het songfestval de rust onder het publiek op merkelijk. „In ons concept staat de presta tie van de kandidaten centraal," aldus presentatrice Rita Young die zaterdag ook jarig was. „Wanneer het uitgangspunt alleen het maken van winst uit omzet is, dan ben je in een competitie als deze ver keerd bezig. Pas in een goede Car- monie en in een juiste ambiance komen de kandidaten tot een opti male prestatie. En dat blijkt ook wel," De jury bestond uit de zangeres sen Willeke d'Estell en Mandy Mi chaels, de musicus Jacques Land- zaad, presentator Danny Kandouw en de journalist Rein Wolters. Wie zaterdagavond het mini- playbackfestival wint krijgt als prijzen meer naar huis een stereo set" een horloge en een spaarreke ning. Ook de andere zeven finalis ten kunnen rekenen op aantrekk lijke prijzen, beschikbaar gesteld door de middenstand. De winnaar of winnares van het songfestival krijgt als beloning een midweek- art vagement voor Gran Dorado en vijfhonderd gulden zakgeld. De tweede voorronde van het songfestival begint donderdag avond in zaal Harmonie om 20.00 uur. Toegang vijf gulden. De finale in de Stadsgehoorzaal begint even eens om 20.00 uur. Hierbij zijn op tredens te verwachten van het showballet Heros van Janet Valen- tijn. bandparodist Ron Visser, zan ger Martin Eden, duo Sense en de zanger Nico Haak. Toegang 12,50 gulden. Dief van glas in lood ontkomt SCHIEDAM Verder dan een poging om glas in lood te stelen uit een lege woning van de gemeente aan de Singel, is een onbekend gebleven man niet gekomen, Hij werd vrijdag door de politie op heterdaad be trapt bij het slopen van een ruit op de eerste verdieping. Via de achterzijde wist hij te ontko men. Maar hij raakte wel zijn gereedschap kwijt, want dat vergat hij in zijn haast mee te nemen. Meer succes had de po litie met de arrestatie van een looddief van slooppanden n de Lekstraat. De 21-jarige Rotter dammer had al een partijtje ge reed staan voor afvoer. Gereedschappen en geldcassette gestolen SCHIEDAM Uit een wo ning aan de Schiedamseweg is voor vijfentwintighonderd gul den aan gereedschappen ver dwenen. Men kwam binnen na het forceren van een slot van de bijkeukendeur. Van de W.A. Lieflandschool aan de Prinses Beatrixlaanüs zaterdag een ruit vernield. De buit van de in braak is onbekend. Een bezoe ker van het bouwlingcentrum De Walvis mist zijn suede jack met een waarde van zeshon derd gulden. De inhoud van een koffie-automaat in een RET- tramhuisje aan de Scheepvaart weg is verdwenen na een in braak. Er werd een ruit uit de sponning gelicht. Een geldcas sette met enige duizenden gul dens vermist het filiaal van Bas van der Heijden aan de Boro- dinlaan. Gewond bij vechtpartij SCHIEDAM Een 44-jarige inwoner van Hellevoetsluis is zaterdagnacht in het Schie- land-Ziekenhuis behandeld aan wonden aan zijn gezicht. De man liep deze op bij een vecht partij aan het Rubensplein. In de Rio Bar was onenigheid ont staan, die op straat werd voort gezet. In dezelfde nacht moest een 22-jarige Schiedammer ter kalmering worden overge bracht naar het politiebureau. Hij maakte deel uit van een groepje vechtenden op de Hoog straat bij de Appelmarkt. Het betrof een familiekwestie, die aanvankelijk leek gesust. De man liet zich echter niet kal meren en verzette zich hevig tegen het overbrengen naar het bureau. Daar bleek dat hij door het gebruik van alcohol agres sief v/as geworden. Politie zoekt doorrijder SCHIEDAM De politie van Schiedam zoekt de chauf feur van een blauwe personen auto met een behoorlijke be schadiging aan de linker voor zijde. De bestuurder van de wa gen is zaterdagmiddag om onge veer 18.00 uur op de Burg. Van Haarenlaan doorgereden na een aanrijding met een achttienjari ge bromfietser. De jongen reed op de Parkweg en wilde de Burg. Van Haarenlaan kruisen. Hij werd hierbij door de auto geschept en bleef ongedeerd. Getuigen van het ongeval wor den verzocht contact op te ne men met tel. 4260760. Camera's gestolen SCHIEDAM Inbrekers hebben vanmorgen omstreeks 05.00 uur een greep gedaan in de etalage van Foto Niestadt aan de Rotterdamsedijk. Met een steen werd de ruit ver nield. Er zijn tien camera's ver dwenen met een waarde van vierduizend gulden. De dieven hebben voor iet vervoer van de buit vermoedelijk gebruik ge maakt van eer vuilniszak, waarvan de inhoud eerst in een portiek was leeggestort. Gespreksgroep ouderen SCHIEDAM Het diensten centrum 'De 4 molens' start een gespreksgroep voor ouderen. Woensdag wordt in 'De 4 no lens' aan de Nieuwe Damlaan 766 een algemene ochtend ge houden waar met elkaar kennis gemaakt wordt. Er zullen prak tische afspraken gemaakt wor den. Gespreksonderwerpen voor volgende bijeenkomsten zijn voeding, geestelijk en licha melijk actief blijven, het beeld van ouderen in de maatschap pij. De 'algemene' ochtend be gint om 10.00 uur in zaal 5. Vuurlezing bij Harraonia SCHIEDAM Han Nicola uit Emmeloord verzorgt op don derdagavond 15 maari een vuurlezing .bij de Spirituele Vereniging Harmonia in het wijkcentrum Nieuwlani' aan het Dr. Wibautplein 165, Bezoe kers wordt gevraagd een kaars en een kandelaar mee te ne men. Aanvang 20.00 uur. Ce toegang voor niet-leden be draagt ƒ7,50. Inlichtinger bij A. Koenderman-Van der Most, Van der Elststraat 18, tel. 4733809. WS

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1