Extra geld voor eciengaan tekort leerkrachten André Stafleu wil hogerop in het trainersvak Het Vrije Volk SCHIEDAM AM MIKT VOORAL OP, TERUGKEER VROUWELIJKE LEERKRACHTEN Drie Koomhloemen weer l 498.- jif&,Vi St-Jansparochie viert jubileum Bekeuringen hardrijders en drinkers BEZORGING Alle partijen praten nog mee Patiënten verenigingen i* X*. am starten samenwerking Onderscheidingen bi] inbraak ontvreemd Simultaan kunst Zj[ IST v *i 4 lal I. '<*■- 'S M lr RAGINA4 VRIJDAG 30 MAART 1990 Door Marcel de Klerk SCHIEDAM - Honderdduizend galden denkt de gemeente Schie dam nodig te hebben om voorlopig het hoofd te kunnen bieden aan een dreigend tekort aan leerkrach ten in het basisonderwijs. Zonder deze maatregel zitten er waar schijnlijk twintig klassen het ko mend seizoen vergeefs om hun meester of juf te wachten. „Door de terugloop in populari teit van opleidingen tot docent, hebben we nu te kampen met het opraken van de arbeidsreserve die vooral van groot belang is bij ziek te en bijvoorbeeld zwangerschaps verlof,stelt de heer A. J. Tigges. Hij is als onderwijsadviseur ver- bonden aan het Bureau Gemeente lijk Onderwijsconsulent van Schie dam. Zelf heeft heeft Tigges jaren achtereen 'in het onderwijs' geze ten. „Het tekort aan onderwijs krachten is niet nieuw, maar wel schrijnend genoeg om snel stappen te ondernemen." Waar knelt het nu precies? Tig- gers ertelt dat met name nu in een tijd met veel griep er in het onderwijs buitensporig veel men sen ziek zijn. Normaal gesproken wordt dit tijdelijke ongemak opge vangen door invalkrachten. Deze zijn nu in mindere mate aanwezig door het achterblijven van afgestu deerden. „En de randstad, blijkt uit onderzoeksgegevens, is het meest gevoelig voor groot om zich heen grijpende ziektes als de griep," vult Tigges aan. „Vandaar dat we nu stappen gaan onderne men. Bovendien is er tevens spra ke van een aantrekkende arbeids markt waarbij het aanbod dus ach terblijft." Deze situatie, die in ieder geval aiet uniek is voor Schiedam al leen, wordt binnen deze gemeente aangepakt met een beleidsvoorstel waarbij het geld voor de uitvoe ring uit de landelijke pot komt. „Onze aandacht richt zich met na me op vrouwen die door het krij gen van een kind buiten het ar beidsproces zijn komen te staan. Deze groep is met name interes sant, omdat het ervaren mensen zijn die na een korte stoomcursus weer aan de slag kunnen." Om het plan ook voor de vrou wen zelf aantrekkelijk te maken staan Tigges de volgende punten voor ogen: ten eerste moet er goe ie opvang komen voor de peuters, hiervoor gaat de gemeente peuter zalen afhuren. Ten tweede moet er iets aan de onwennigheid gedaan worden van een tijdje niet voor de klas te hebben gestaan; hiervoor worden stoomcursussen gebruikt. En ten derde moet er volgens de plannenmakers iets gedaan wor den aan de financiële situatie. Tig ges: „De regel is dat invallers en andere tijdelijke leerkrachten slechts negentig percent krijgen van het normale salaris. Binnen de raad moet er nog een besluit ge nomen worden of dat met tien procent tot het hele bedrag aange vuld kan worden. Tigges verwacht overigens dat de tien procent-kwestie pas vol gend jaar gerealiseerd zal worden. Daarnaast hoopt hij dat zich tus sen de tijdelijke leerkrachten ook blijvers manifesteren. SCHIEDAM De voormalige pastoor van de St. Jan de Doper- kerk in Nieuwland, pater Gijs Goes, draagt in het komende week einde twee heilige missen op in zijn voormalige parochie. Met ver schillende kerkdiensten, geleid door oud-pastores viert de paro chie haar 25-jarig bestaan. Pater Goes werkte veertien jaar lang als geestelijk leidsman onder de Schiedamse parochianen, voor hij als ziekenpastor ging werken in het Academisch Medisch Cen trum in Amsterdam. Vele paro chianen zullen goede herrinerin- gen hebben aan de verlegen geeste lijke. Zaterdag 31 maart om 17.00 uur en zondag 1 april om 11.00 uur kunnen zij de priester horen spreken, en hem na de dienst weer eens ontmoeten. De diensten met pater Goes worden begeleid door het Groot Gemengd Koor Laus Deo. Ook een wandel-puzzeltocht maakt deel uit van de jubileum-viering. Aan de hand van een kleurig;-; routebe schrijving worden deelnemers langs Schiedam's historische plek jes gevoerd. De start van de puzzel- tocht is tussen half een en twee uur zondagmiddag vanuit de paro chiezaal. schïédam" voor te hard rijden en voor het bestu ren van een auto onder in vloed van alcohol zijn door de politie gisteren 31 processen- verbaal uitgeschreven. Op de Burgemeester Knapperüaan controleerde de politie gister ochtend de snelheid. Tussen acht uur en half elf werden 25 hardrijders aangehouden. De hoogste gemeten snelheid op dit stuk weg waar 50 kilo meter per uur is toegestaan, bedroeg 89 kilometer per uur. Vanaf elf uur gisteravond tot vannacht half drie hield de politie op verscheidene plaatsen in de stad alcohol controles. Zes automobilisten hadden te diep in het glas gekeken en moesten op het hoofdbureau een ademtest doen. Vier van de overtreders werden na het betalen van een schikking van 250,00 heengezonden. De twee anderen krijgen te maken met de Officier van Justitie. Sinds vandaag draaien de wieken van molen Een lange en een korte schoor braken af en wordt de Drie Koornbloemen ook geschil de Drie Koornbloemen aan de Vellevest ook het kruirad raakte in het ongereden. In derd. weer. de afgelopen dagen hebben werkmensen de Waarschijnlijk wordt volgend jaar ook het Als gevolg van de hevige stormen raakte de schade hersteld en kan de molen weer draai- bovenwiel vervangen, zodat de molen ook monumentale hovenzeiler fors beschadigd, en. In het kader van een onderhoudsbeurt weer echt kan malen. PPSC-trainer aan vooravond van periode-kampioenschap: „ik sta zeker op het lijstje van SW" Oiiekachels voor stacaravans beige/bruin, HVOERKOM Door Bobert van 't Zelfde SCHIEDAM We waren een keer op een trip naar Curacao met Feyenoord toen ik bij Johnny Rep op de kamer lag. Rep had altijd de afwijking dat hij zich geroepen voelde om zijn behoefte te gaan doen als ik dan naast hem stond te douchen. Op een keer zat hij weer eens op de pot terwijl ik met shampoo in mijn haar stond. Wat doet die schoft, gooide hij zijn uit werpselen bij mij in bad en ik had niets in de gaten omdat ik mijn ogen gesloten had vanwege de ^chuim op mijn kop. Een rare jon gen." André Stafleu (35), zestien jaar betaald voetbal waaronder tien jaar bij Feyenoord en zaterdag kan hij in de beladen derby tegen UB SS met zijn club PPSC periode kampioen worden. Aan een gelijk spel hebben de Thurlede-bewoners genoeg terwijl HBSS voor de volle winst zal moeten gaan willen zij de titel winnen. Stafleu: „PPSC zal echter niet op een gelijkspel aan varen. Daar hebben wij de ploeg niet voor, aanvallend voetbal dat is ons sterke punt. En als alles goed draait dan hebben wij een paar spelers die voor iets extra kunnen zorgen. Ik denk dan met name aan Eric Kolmeijer behou dens zijn gezondheid dat toelaat." Via een interview voor Radio Rijnmond kwam de in Dordrecht woonachtige André Stafleu aan het begin van dit seizoen bij de Schie damse derde klasser terecht. Wij len voorzitter Eef Collé hoorde Sta- fleu's wens om ergens als trainer aan de slag te gaan en benaderde vervolgens de aanvoerder van ere divisie hekkesluite; Haarlem om als verantwoordelijke man bij PPSC in dienst te treden. Voor het volgend seizoen heeft Stafleu zich in principe al weer aan PPSC gebonden middels een overeenkomst met het bestuur. De kans dat de besnorde levensgenie ter echter op het modderige trai ningsveld van PPSC te zien zal zijn komend jaar op de dinsdag- en de donderdag avonden moet miniem worden geacht. Stafleu: „Ik maak er geen geheim van dat ik hogerop wil in het trainersvak. PPSC ge- 9$ André Stafleu in actie. Hij wil als trainer graag hogerop. bruik ik daarvoor als spring plank." André Stafleu, getrouwd met Ans en vader van twee kinderen, zegt diverse ijzers in het vuur te hebben. Assistent-trainer bij Haar lem of SVV behoren daar zeker bij. „Het liefst ga ik naar SVV," zegt hij. „Dat ligt niet te ver van huis en daar zijn ze goed bezig. Ik weet dat Dick Advocaat een lijstje met namen heeft opgesteld en dat ik daar zeker op sta. Nog wel met stip ook." Als actief voetballer wil hij het in ieder geval voor gezien houden. Stafleu: „Tenzij er natuur lijk een club komt waar men de kolder in de kop heeft gekregen en mij een financieel wel zeer aan trekkelijk bod doen." „Ik ambieer de top,' 2egt hij zelfverzekerd. „Daar geef ik me zelf zeven a acht jaar de tijd voor. Dan wil ik trainer zijn bij een Eu ropese topclub. Ik weet dat ik de capaciteiten daarvoor heb." Eerst wacht HBSS echter om aan de zege kar te worden gebonden. Dat zal geen gemakkelijke opgave zijn voor de volgelingen van 'Staf des te meer daar HBSS er op zal zijn gebrand om hun stadgenoten voor te zijn in het behalen van de pe- riodetitel. „Ik verwacht twee ploe gen die er hard tegen aan gaan, een fysieke confrontatie waarbij de gemoederen het wel eens zullen kunnen gaan winnen van het ge zonde verstand. Bang dat we niet zullen slagen in onze opzet ben ik niet, zo'n hoge dunk heb ik nu ook weer niet van HBSS." Met het oog op de zaterdag komt de selectie donderdag avond na de training in de kantine bijeen waar een maaltijd genuttigd zal worden. „Dat is niets speciaals hoor dat eten met de groep, dat ge beurt iedere week. Ik lici} dat dit seizoen ingevoerd met het oog op de gezelligheid. Het sociale gebeur- ten staat bij mij hoog in het vaan del. Dat is ook één van de taken van een trainer. Zo hebben we vo rige week met de groep het com plex schoongemaakt. Ik voel me daar niet te belangrijk voor hoor." Gevraagd of hij nog iets kwijt wil begint Stafleu geliil te praten over de 'polarisatie tussen het amateurvoetbal an het betaalde voetbal'. „Ik irri'teer me mateloos wanneer spelers zich een minuut voor de training melden en direct na afloop weer maken dat ze weg komen. Op zo'n cursus leer je wel hoe je je dau moet opstellen als trainer zijnde maar daar heb ik het toch nog steeds moeilijk mee." André Stafleu geeft dan ook regel matig het voorbeeld in het 'blijven hangen' en de selectie van PPSC volgt hun populaire coach de laat ste tijd gretig in dit verschijnsel. „Alleen zaterdag voorzie ik grote problemen bij een eventueel kam pioenschap, want dan moet ik 's avonds zelf de ring in met Haar lem tegen NEC," 010-4004.444 SCHIEDAM Op uitnodiging van de PvdA hebben alle democra tische partijen in Schiedam gister avond een eerste visie laten schij nen over de vorming van een coa litie. „De gesprekken met het CDA, D66, VVD en Groen Links zijn in een goeie sfeer verlopen," vatte PvdA-onderhandelaar Hans Bak ker vanmorgen samen. „Er zijn al lerlei coalitievormen mogelyk. Van uitsluitingen is nog geen spra ke. Bakker constateert wel dat er geen combinaties zijn genoemd zonder de medewerking van de PvdA. Voorts was er in de gesprek ken een lichte voorkeur voor niet vier maar vijf wethouders in het nieuwe college. „Mijn partij heeft daarover nog geen standpunt inge nomen," aldus Bakker die samen met Aad Wiegman het beleidspro gramma van zijn partij in de on derhandelingen als leidraad han teert. Tussen de vijf partijen (de Cen trumdemocraten zijn buitengeslo ten) is afgesproken bijdragen te le veren aan sen bespreekagenda. Hiermee willen Bakker en Wieg man de volgende gespreksronde ingaan, die zal plaatsvinden op 10 of 11 april. SCHIEDAM De patiënten-be langenverenigingen in Schiedam, Vlaardigen en Maassluis zijn een Regionaal Overlegorgaan gestart. Door samenweking aan te gaan ho pen de verenigingen zich beter sterk te kunnen maken voor pro blemen die regionaal spelen. „In de regio Nieuwe Water weg-noord werken de drie ge meentes op allerlei terreinen sa men," vertelt voorzitter ir. J. J. van Ewijk van de Patiënten Belan gen Vereniging Schiedam (PBVS). „Het kruiswerk is regionaal geor ganiseerd, net als de ambulance dienst en de ziekenhuizen. Daar door kunnen er problemen ont staan op regionaal niveau, die wij kunnen bestrijden door samen te werken. Als bijvoorbeeld blijkt dat er regionaal een chirurg te weinig is, maken we ons samen sterk." Woensdag 4 april is er een ver gadering van de PBVS, om acht uur 's avonds in het gebouw van de Stichting Lentefeest, Tuinlaan 94. Thema van deze vergadering is natuurgeneeskunde. oo& li Gasfornuizen Kookpiaten 09C Adressen en overige tel. nrs. zie service-pagina. SCHIEDAM Twee militai re onderscheidingen zijn gesto len bij een inbraak ir een kel der tan de Parkweg. Hierbij werden diverse deuren en kas-u: ten geforceerd. Vermist worden ook een fiets, een filmcameraj.i en elektrisch gereedschap. SCHIEDAM - 'Simultaan met 't paard' heet een expositie die vandaag geopend wordt in cafe'"1 t 'aard. Die titel is ontleend aan het simultaan kunst ma-," ken, dat kunstenaar Diet Wieg-3,? man en de bezoekers van het'*" café 3e afgelopen weken hield. De serie identieke zeéfTu drukken waar het simultaan2" kunstmaken mee begon, is verf18 anderd in een expositie varT" kunstwerken op basis van-de— zeefdrukken. Het resultaat is sinds vanmiddag vijf uur te zien in café 't Paard, Hoog straat 162. Dartstoernooi SCHIEDAM De Darts- bond Rijnmond houdt morgen avond haar vijfde open darts- toernooi in het café de Nieuwe Maas aan de Nieuwe Maas straat 33. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld 7,50. Er zijn be- kerprijzen te winnen in een winnaars- en verliezersronde. De inschrijving is open voor ie dereen, maar alleen leden van de Nederlandse darts Federatie kunnen met hun prestaties pra ten verdienen voor de regionale ranglijst. Inlichtingen bij ?R:T Eekman, Burg. Van HaarenlaanT 785, tel. 4273458. TT Openbare repetities bij 'Harpe Davids' SCHIEDAM Volgende week houdt de christelijke mu ziekvereniging Harpe Davids een open repetitieweek. Alle re petities zijn dan vrij toegangke- lijk voor iedereen die graag mu ziek maakt. Harpe Davids kan ook nog nieuwe leden gebrui ken bij de miniretten, majoret- ten, drumfanfare en het b-or- kest. De repetities zijn op maandag en woensdag van 18,30 uur tot 21.45 uur en op vrijdag van 19.30 uur tot 21.30 uur. - De repetities - worden-ge houden in verenigingsgebouw. De Tamboerijn op het Faassen- plein 203.(^y ntïy Puifi Open dag iii 25-jarig Holy-Ziekenhuis VLAARDINGEN Het Vlaardingse Holy-Ziekenhuis bestaat 25 jaar. Het zilveren ju bileum wordt gevierd op zater dag 19 mei met een open dag voor het publiek. Belangstellen den kunnen dan een kijkje ne men in de 'keuken' van het zie kenhuis. In een operatiekamer is bij voorbeeld met etalagepop pen een operatie in scène gezet. Op de afdelingen Revalidatie, Röntgen, het laboratorium én" de keuken worden verder roricb leidingen gegeven Het ziekagT,] huis verwacht zeker tweediiT,, zend bezoekers. Nachtzwemmarathon T, SCHIEDAM In de nacht van 31 augustus op 1 september deze zomer organiseert de Schiedamse Reddingsbrigade voor de twaalfde keer een Nachtzwemmarathon in Bad Groenoord. Van acht uur 's avonds tot acht uur 's morgens zwemmen groepen van acht zwemmers baantjes. Wie de meeste baantjes trekt wint. Ten hoogste vijfenvijftig ploegen van acht zwemmers, een coach en een verzorger kunnen mee doen tegen een inschrijfgeld,, van tachtig gulden. De ploegen bestrijden elkaar in twee klas sementen voor een plaats op het erepodium. Nog tot 15 juni kunnen deelnemers zich in-m schrijven. Ruilbeurs SCHIEDAM Munten; postzegels, prentbriefkaarten,"" eerste dag enveloppen, sigaren bandjes en stripboeken vormen op zondag 8 april het aanbod van een ruilbeurs in het dien- stencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. Aanvang 13.30 uur. De toegang is gratis en dat geldt ook voor het taxeren van verzamelingen.J Orgelconcert SCHIEDAM Wim Veld-,,' huyzen verzorgt op vrijdag avond 6 april een orgelconcert in de dorpskerk van Schiedam- Xethel. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. Bij de uitgang wordt een bijdrage gevraagd voor het onderhoudsfonds van het orgel. Op het programma staan werken van N Bruhns, G. A. Sorge, J. S. Bach, J.H. Knecht en L. J. A. Xefébure- Wély. f |$Ut ^«rAci? t j\ ®*/lr pf&y&i? ^C\Va^^5. «- C Tsa^-* ^iA «I» Fs -Sr. v> M J.V J- jy (INGEZONDEN MEDEOEUNG) o bruin met Ingebouwde tank 6liter JlQ 250b kcal.TMi* to liter 1QO 3500 kcal bruin met ruit, c JA 5500 kcalV W«" Ook butagaskachels 1-, 2- en 3-vlams komforen en geisers voor caravans VAN Bro«r».-»!d 139 SCHIEDAM Telefoon 4267736 9 (INGEZONDEN MEDEOEUNG) Special» aanbieding! Bekend merk gasfornuis nieuw met Giveg-keurmerk, kompleet met 4 kookbranders. thermos taat. ovenverllchtlng, grill, lade en afdekpiaat tf%f\ vanaf LLvi Verder alle bekende merken met hoge kortingen'!!! Een gastoestel koop u toch bij een vakman? Erkend installateur. Ivv JL riN h p V f.

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1