Uil bundige ontvangst 'wonder-kampioen iï - Sonja van Velzen wil weg bij UVG >f ter sponsor John van Dijk na Sint Liduina de nieuwe heilige van Schiedam S Henk Salari traint SVDPW Jongeren persen kinderen af op het Dodelijk ongeval De E-loek Rampoefening bij Key Kramer Aquarellen in De Erker Maassluis wil Roethof-prijs Door Marjan Meijer SCHIEDAM/ROTTERDAM De ontvangst hield het midden van een. te stormachtige ontvangst van Sint Nicolaas en de viering van Oud en Nieuw, gisteren op het Hoofdplein in Schiedam. Sleepbo ten lieten de sirenes loeien, blus boten spoten liters water in de lucht, wijkagenten hosten en saxo fonist Piet le Blanc blies een lo flied. Zo'n tweeduizend Schiedam mers verdrongen zich op de kade om een glimp op te vangen van de SVV-kampioensploeg en aanhang. Gedisciplineerd was het publiek van de Jeneverstad, getooid met rood/groene sehminck, shirts of slingers, zeker. Langs de route, die door de club in bussen werd afgelegd van het Hoofd naar het stadhuis, stond ook genoeg volk. SVV-er Jerry Simons, broer van teamgenoot Jimmy Si mons, raakte door alle aandacht zo enthousiast dat hij probeerde bo ven op het dak van de spelersbus te klimmen. De supporters raakten daar weer danig van onder de in druk. Jerry moest echter zijn ge vaarlijke uitstapje staken en liet zich weer netjes in de bus zakken. De bustocht naar de Grote Markt verliep verder zonder problemen. Schiedammers hingen uit de ra men, zwaaiden met vlaggen of stonden voor de deur. „Dat Schiedam dit nog mag meemaken. Goh, een wonder," was te horen, „We gaan Europa in," scandeerden enkele suppor ters, die erin geloven. De meeste Schiedamse SVV-ers leken echter een beetje verlegen met het grote succes van hun stadgenoten en de promotie naar het 'Walhalla van het Nederlandse voetbal', de eredi visie. Het is lang geleden dat Schiedam een ploeg in de eredivi sie had. In 1969 voetbalde het eer ste van SVV welgeteld één jaartje 'ere'. „Een klein wondertje," noemde ook burgemeester drs. Reinier Scheeres de terugkomst van SVV in de hoogste divisie. „Eigenlijk twee kleine wondertjes," memo reerde hij het uit de dood opstaan van de eerste- divisieclufc twee jaar geleden.' 'JSchéèrés 'sprak' in ieder geval van "een giganüxne promo tie voor onze stad'. Hoofdsponsor en 'grote man' achter de nóg niet lang geleden 'zieltogende club, Jofeyan Dijk,_relaüyegrde de we- derQps,tand).ng„v.aa ,de .Schiedamse eerstedivisie club'. ""„Wij zingen wel: 'We gaan naar Europa', maar ik zal blij zijn wanneer we vol gend jaar fijn leuk spel kunnen be oefenen als subtopper. Wij moeten gaan werken aan het behoud van onze plaats in de eredivisie. Het wordt een moeilijk jaar, het jaar van de waarheid. Wij willen niet meteen weer degraderen." Aanvoerder Eddy Ridderhof be dankte namens de groep alle spon sors. „De grote, de kleine, maar vooral Van Dijk." Redder Van Dijk reageerde met de uitspraak: „ik hoop dat wij allen, spelers, supporters en veertig tot vijftig r<" W JMÏ1 Langs de gehele route was het dolle pret en zeker In het Broersveld, waar vanuit regelmatig busreizen voor supporters vertrokken. sponsors één SVV-familie blijven vormen. En bedenk daarbij, dat mijn motto is: voetbal is commer cie." Dat bleek de inleiding om zijn complimenten aan de trainers uit te delen. „De Kleine Generaal" was Van Dijk's bijnaam voor trai ner Dick Advocaat. Technisch di recteur Wim Jansen werd niet vergeten. „En dat het publiek ons volgend jaar, wanneer we in het Stadion Feyenoord onze thuiswedstrijden spelen, maar mag volgen," riep hij uit na de rondrit door de stad op de trappen van het stadhuis. Bur gemeester Scheeres had de twee duizend koppige menigte op de Grote Markt geen 'wonder', ofte wel een nieuw SjV-stadion^'nÊ., Schiedam, te bieder/ Althans niet op de korte termijn. De bewoners van Bijdorp, waar een nieuw sta dion had moeten komen, blijven tegenstribbbelen. De eerste burger van Schiedam ziet het bouwen van een stadion bij Bijdorp 'om je de waarheid te zeggen, niet gebeuren' verklapte hij tussen het feesten door. Scheeres schonk alle spelers, bestuur en begeleiders een orioge met de afbeelding van een voetbal ler in een rood/groen shirt. Van Dijk ontving een kristallen karaf. Om er later Schiedams vocht in te gieten. Tijdens de korte huldiging in het stadhuis kregen de gasten 'drankjes zonder alcohol geser veerd- De consumpties waren- in de opvallende kleuren: blauw (Van Dijk gebruikt veel blauw) en na tuurlijk SVV groen en rood. Het geel en zwart van Schiedam was er niet bij. Ondertussen waren de voetbal wondertjes uiterst groos op het be halen van de promotie naar de eredivisie. Zij liepen te pas en te onpas polonaise. Dat was al begon nen op het dek van de Spido-boot Pieter Caland. Op dit schip hadden spelers, bestuur, begeleiding en ge nodigden gedineerd. Voor zover de gasten de boot niet letterlijk en fi guurlijk gemist hadden, want die vertrok te vroeg. Op de boot kon- _J deny spelers">em?faxnilip rxfkc - lf£ -van de enerverende weastfijd te-** gen Excelsior op Woudestein, die bij tijd en wijle zeer stroef was verlopen. Ze waren allemaal zenuwachtig geweest. Zelfs Van Dijk was 'op van de zenuwen', zo vertelde hij. „Maar dat is logisch. De meesten hadden nog nooit een kampioens wedstrijd meegemaakt." De span ning verdween later op de avond in de feesttent op SVV-terrein Har- ga helemaal. In een afgeladen tent stortte de groen/witte winnaars équipe zich, onvermoeibaar naar het scheen, nog vaak in polonaise met leden en donateurs. Vele be roemde voetbal-bonzen en bobo's J iüw <rriKJT, aü, ivoimriM' J^wamende Schiedammers m ei gen huis' de hand drukken. Rinus Gosens, ooit trainer, was er. Leo Beenhakker gaf acte de présence en ach, wie niet! 'Jóóóhnny van Dijk' werd niet alleen vocaal bejubeld. Hij ging meermalen op de schouders. Het begon er aardig op te lijken, dat Schiedam sinds gisteren naast Sint Liduina een nieuwe heilige heeft met autohandelaar/SV V-sponsor Van Dijk. Op de Grote Markt gin gen supporters zelfs voor hem op de knieën, onder grote hilariteit, dat wel natuurlijk! SCHIEDAM Handbalster Sónja van Velzen overweegt sterk om bij UVG weg te gaan. Ze heeft al bedankt voor het lidmaatschap, maar dat is uit voorzorg gebeurd, zegt ze. Als de geplande overstap naar een andere vereniging, Van Velzen kijkt naar Hellas en Quin- tus, niet doorgaat denkt ze altijd weer lid van UVG te kunnen wor-' den. Sonja van Velzen, die interna tional is: „Ik ben er nog niet uit wat ik doe. Mee speelt ook dat ik al vijf jaar onder Leon Luisterbrug train en het laatste jaar weinig heb bijgeleerd. Hij is veel bezig ge weest met nieuwe speelsters. Dat is goed voor hen, maar niet voor mij." Luisterburg is niet verrast door de actie van Sonja van Velzen. Hij is het er wel mee oneens dat ze dit seizoen niet zou hebben bijgeleerd. De UVG-trainer wijst er in dat ver band op dat de speelster dit sei zoen voor het eerst in de linkerop- bouwpositie speelde. Hij vraagt zich ook af of Hellas en Quintus een verbetering voor Sonja van Velzen zijn. Deze ver enigingen hebben geen of maar een beetje meer punten vergaard. MAASSLUIS Op het bedrijfs terrein van Cindu Key Kramer wordt woensdagsavond een regio nale rampenbestrijdingsoefening gehouden. Aan de oefening nemen deel de gemeentepolitie van Maas sluis, de brandweerkorpsen van Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam (inclusief Hoek van Holland) plus de regionale brand weer Noordelijke Delta. Het spektakel begint om 19.00 uur met het zogeheten 'aanvals plan Key Kramer'. De nadruk ligt op tactische besluitvorming, leiding geven aan en coördinatie van operationale diensten en het gebruikmaken van verbindings middelen, Leider van de oefening is J. Timmers, hoofd van het bu reau regionale opleidingen/rampenbestrijding. SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker worden vanaf dinsdag 20.00 uur aquarellen tentoonge steld, die door de deelnemers aan de aquarelcursus zijn gemaakt. Geïnteresseerden kunnen zich nog opgeven voor de cursus bloem schikken, die iedere donderdag vanaf 9.30 uur wordt gegeven. Aan de cursus zijn geen kosten verbon den, de deelneemsters moeten ech ter wel eigen materiaal meene men. Binnenkort begint er boven dien een cursus huidverzorging en make-up. In vijf bijeenkomsten op de dinsdag- en donderdagavond le ren de deelneemsters de huid te reinigen, peeling, epileren en het opbrengen van maskers en make up. Voor meer informatie kan ge beld worden met 4267767 of 4263161. Henk Sala ri: binnen komer SCHIEDAM Ex-SVV-er Henk Salari zal het komende seizoen de trainingen verzorgen voor de zaterdag-afdeling van SVDPW. Afgelopen donderdag zette de mede-redder van de toekomstige Schiedamse eredi- visionist zijn handtekening on der een eenjarig contract. „Dit is mijn eerste club waar ik als trainer actief zal zijn en ik beschouw het komende jaar dan ook als,een goede binnen komer om ervaring op te doen. Tevens zal ik een trainerscur sus gaan volgen om de vereiste papieren zien te bemachtigen. Voor SVDPW is het trouwens ook geen slecht zaken doen door mij te strikken want ze hebben nu een relatief goedko pe vent in huis gehaald." Salari die het huidige sei zoen al de gehele tijd op de blessurelijst van zondag twee- de-klasser SFC staat heeft nog geen idee wat hij zoal kan ver wachten bij SVDPW. „Theore tisch zou je zowel vierde klas KNVB als derde klas KNVB als hoofdklasse RVB kunnen spe len volgend seizoen. En wat de spelersgroep betreft, daar is ook geen pijl aan op te trekken. Wie weet zijn er niet eens ge noeg spelers om een elftal op poten te zetten. Hopelijk komen er nog wat spelers van buiten af." SCHIEDAM Qp de kermis in Schiedam heeft de politie inmid dels al enkele aanhoudingen ver richt van jongeren van omstreeks vijftien jaar, die kleinere kinderen al dan niet met geweld geld afhan dig maken. De politie is er speciaal op gaan letten nadat er klachten waren binnen gekomen. De eerste arrestatie vond vrijdagavond plaats, zaterdagavond volgden er nog eens twee. Rechercheurs en ""geüniformeer de politie-agenten hebben vrijdag speciaal gelet op de manier waar op oudere jongens kleinere knapen benaderden. Het gedrag van een aantal jongens viel daarbij op. Een veertienjarige jongen werd in de kraag gegrepen toen hij een elfja rigjochie bij de keel greep. De jon gen bekende op het hoofdbureau van politie een poging tot afper sing te hebben ondernomen. Na opmaken van proces-verbaal werd hij thuis afgezet. Zaterdagavond werden twee zestienjarige jongens betrapt toen zij twee drie jaar jongere jongens geld afhandig trachtten te maken. Zij zijn aangehouden en doorge schoven naar het HALT-project voor vervangende straf. HOEK VAN HOLLAND Een 26-jarige man uit Vlaardingen is vrijdagavond om het leven geko men na een aanrijding op de Haakweg in Hoek van Holland. Het slachtoffer reed in de richting Hoek van Holland en probeerde bij een vluchtheuvel een vracht auto te passeren door links langs die vluchtheuvel te rijden. Hij had daarbij niet opgemerkt dat de vrachtauto al richting had aange geven om naar links de Kulkweg op te gaan. Met een zeer grote snelheid boorde de personenwagen zich in de flank van de vrachtwa gen. De kracht van de aanrijding was zo groot, dat de oplegger van de vrachtauto zeker twee meter opzij werd gezet. De personenauto schoof grotendeels onder de vrachtwagencombinatie en de be stuurder was op slag dood. Het verkeer op de Haakweg moest ge ruime tijd worden omgeleid. MAASSLUIS De gemeente Maassluis dingt mee naar de Hein Roethofprijs 1990. Deze prijs wordt toegekend aan het project of initiatief dat de beste resultaten heeft geboekt met de preventie van veelvoorkomende criminali teit. De subsidie die de gemeente Maassluis van het ministerie van Justitie krijgt voor het straathoek werk loopt in augustus af. Het col lege wil echter doorgaan met het project en zal de gemeenteraad voorstellen om voor 1990 nog ruim 23.000 gulden beschikbaar te stellen. Ruiten tandarts vernield SCHIEDAM Een dronken achttienjarige Schiedammer heeft gisteren de ruiten ver nield van een tandartsenprak tijk aan de Laurens Costert- straat. De vandaal, die tot de orde geroepen werd door een van zijn kornuiten, raakte hele maal door het dolle toen juist deze door een buurtbewoner in de kraag werd gegrepen als ver moedelijke dader. Nog voor de te hulp geroepen politie arri veerde en hem aanhield, trapte hij nog een paar ruiten in. Fietser mishandeld j SCHIEDAM Een 42-jarige Schiedammer is zaterdagavond door twee onbekende jongeren mishandeld en van zijn fiets be roofd, De man fietste over het rijwielpad lang* de Nieuwe Ha- J ven toen een van de knapen hem een schop in zijn rug gaf. Op de vraag of dat een normale" manier van groeten was, kreeg het slachtoffer een aframme ling als antwoord. Hij werd op de grond gegooid en van alle kanten geschopt en geslagen. Tenslotte gingen de twee da ders er met de fiets en de jas van het slachtoffer van door Ada de Fijter exposeert werk in DeTeerstoof SCHIEDAM In theater De Teerstoof is een expositie te zien met tekeningen van beel dend kunstenares Ada de Fijter. Tien jaar geleden begon zij mei' tekenen en schilderen, aanvan-' kelijk met kleurpotlood, later ook aquarellen en gouaches. Zij*1 werd actief in de teken- enJ schilderclub van volkstuinen complex Vreelust en nam les aan de Volksuniversiteit in Rot terdam. Ook volgde ze nog een cursus buiten-tekenen en schil deren. Haar werk is tijdens de normale openingsuren van het theater te bezichtigen. Jeugdfilm Stadpiraten SCHIEDAM In theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam draait woens dag de jeugdfilm Stadpiraten, voor kinderen van 7-13 jaar. Bazille is de kleinste van de Stadpiraten, ,een groep kinde ren van 8 tof fl 2 jaar. "Hij heeft j een koffer 'gév'ón'derf diènie-i mand open kan krijgen. Ook Dr. Chips niet, de 1 1-jarige compüïér-s{|ëdialïsf;l_ Dafl' blijkt 5 dat ook '"de 'politie' geïnteres- seerd is'in de koffer... Aanvang 14.00 uur, toegang 3,75 gulden. Druk weekeinde voor brandweer VLAARDINGEN Twee nachten achtereen moest de brandweer van Vlaardingen uitrukken voor kleine brandjes. Zondagmorgen om zes uur brak er brand uit aan boord van het schip Stella Pollux, dat in dok ligt bij Havenbedrijf Vlaardin- gen-Oost aan de Schiedamse- dijk. De brand ontstond aan dek vermoedelijk als gevolg van kortsluiting. Er waren op dat moment geen bemanningsleden^ aan boord. Vannacht moest de brandweer te hulp komen aan de Marnixlaan waar een auto in de brand vloog. Ook hier was vermoedelijk kortsluiting (onder de motorkap) oorzaak van de brand. De bestuurder van de personenwagen kon on- gedeerd uit de auto komen. 'Wanda' in Schuurkerk MAASSLUIS Je houdt er van of je houdt er niet van: En gelse humor. In de speelfilm 'A fish called Wanda' is de film er in ieder geval van het het eer ste tot en met het laatste shot mee doorspekt. In de hoofdrol len: John Cleese (bekend van Monty Python) en Jaroue Lee Curtis. De film is donderdag om 14.00 en 20.30 uur te zien in theater De Schuurkerk. Kaart jes van ƒ5,- (middagvoorstel ling) en ƒ7,50 (avondvoorstel ling) zijn te koop bij het VVVt kantoor in het stadhuis, de Ver enigde Spaarbank in de Veer- straat en natuurlijk aan de zaal. Houders van een CJP of Pas 65 betalen in de middag een rijks daalder en 's avonds 6,-. Hoekse surfmarkt HOEK VAN HOLLAND Windsurfing Hoek van Holland houdt cp Tweede Paasdag een surfmarkt bij de plassen aan de Schenkeldijk. Er zullen aller hande tweedehands artikelen worden aangeboden, die met surfen te maken hebben. De markt begint om 12 uur. Ook wordt een course-race van twee uur gehouden waarin de surfers zo vaak mogelijk over een afge bakend parcours moeten vai m. Aan deze wedstrijd kunnen alle surfers deelnemen tegen beta ling van vijf gulden. Vanaf 12 uur kan er worden ingeschre ven en de start is om 13 uur. inOljR kvJO*- ■vV -» 'V JmSÊiStï:

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1