Act ie speurneus' verloopt goed Vogelasiel weer als nieuw ii i VERBOUWINGSUITVERKOOP 30% Keuken en Tegelhal "MATHENESSE" VLOERTEGELS. VLOERVERWARMING Ms» cfer Maml Het Vrije Volk SCHIEDAM Pierre Janssen: 'Ik heb geen zin meer' Gemeente verdient aan hondenbelasting honderdduizend gulden extra Trouw-overlast op Hoogstraat WfMm Naast onze bekende badkamershowroom hebben wij nu ook een nieuwe showroom ingericht met ±130 soorten vloertegels van uitsluitend de betere merken en le keus. Ook te zien in onze nieuwe showroom, een compleet aangesloten vloerverwarming. verzorgt ook het leggen en plaatsen van uw vloertegels en vloerverwarming. Dit altijd tegen Concurrerende prijzen, zoals u dat al 28 jaar van gewend bent. Kom eens langs in onze showroom en laat u eens deskundig voorlichten; kunt u bij slagen, dan krijgt u van een leuke aanbieding, die uw bezoek aan onze showroom zeer de moeite waard maakt. Sportjeugd Essïingen komt SW-jeugd schiet op eerste paal tweede kantorenflat Hoge kortingen tot Ook voor al uw keukert inboüwapparatüur hoge kortingénl Theemiddag No Problem Fietsen door Rijnmond Natuur en Landschap geeft les in groenwerk t "^^5 *r PAGINA 4 WOENSDAG 30 MEI 199C Door Caxolien van Eykelen SCHIEDAM „ik ben 64 jaar en ik heb er nu gewoon geen zin meer in." Pierre Janssen verklaart op deze simpele wijze niet naar Schiedam te komen als er weer standen zijn tegen zijn benoeming als mterim-directeur van het Ste delijk Museum. Hij heeft het ge meentebestuur meegedeeld defini tief geen activiteiten meer in Schiedam te willen ontwikkelen. „Ik heb altijd wel een speciale band gehad met het Stedelijk Mu seum, omdat ik er van 1956 tot 1962 de ïjerste fulltime conserva tor was," vertelt Janssen. „Daar om had ik hier nog wat willen doen. Na de laatste commotie is dat voor goed over." Nu hij geen interim-directeur wordt, blijft hij lesgeven en lezingen houden. Ook gaat hij oor met het maken van televisiefilms over kunst. Pierre Janssen zou op 1 juni be noemd worden tot interim-direc teur, maar stuurde op 17 mei een brief naar het college van burge meester en wethouders met de me dedeling dat hij niet kwam. „Mijn benoeming roept weerstanden op, die ik in strijd acht met de belan gen van het museum," schrijft Janssen. Wie nu directeur wordt is nog niet bekend. Wethouder Chr. zij develd (Cultuur) wil er echter wel haast achter zetten, om te voorko men dat het museum voor langere tijd zonder leiding komt te zitten. Wie voor de benoeming in aan merking komt, wilde hij echter niet zeggen: „Ik wil een nieuwe kandidaat eerst goed doorspreken met alle belanghebbenden, voor ik er iets over naar buiten breng." Zijdeveld heeft de afgelopen week een gesprek gevoerd met Janssen, om te bezien of hij nog op een andere manier aan het muse um kon worden verbonden. Ook dat is nu van de baan. SCHIEDAM Tijdens de pink sterdagen brengen zeventig jon gens en,,meisjes uit de Westduitse partnerstede Essïingen,, een bezoek aan Schiedam"' Dê uitwisseling vindt/Moonhetiases tiende jaar. Vrij dag arriveren de jeugdige sporters. Zij spelen wedstrijden tegen leef tijdsgenoten van Schiedamse sport verenigingen.- i Zaterdagmorgen',klagen de Ess- lingers om .,1 f.30 uur sen officiële ontvangst in het stadhuis. De za- teravond brengen de Westduitse bezoekers naar eigen inzicht door. Hun handbal-, volleybal- en ta feltenniswedstrijden worden afge werkt in de Sporthal Margriet. Wie hun voetbal- en atletiekpresta- ties wil bekijken moet naar het sportpark Vijfsluizen. Op maandag 4 juni zal de uit wisseling worden besloten met een barbecue voor alle deelnemers in de scholengemeenschap Branders gat, waarna om 19.00 uur de prijs uitreiking zal plaatsvinden. Door Rein Writers SCHIEDAM De huis-aan-huis controle op het bezit van honden verloopt op rolletjes. Er hebben zich tot aan gisteren geen proble men voorgedaan op aanbellen van de negen controleurs. „Wel heeft de gemeente een enkele anonieme scheldbrief ontvangen," zegt de FvdA-wethouder A. G. Wiegman (Financiën). „Ik heb de indruk dat onze actie niet als negatief wordt ervaren. Er zijn ook mensen die de actie toejuichen. Dat blijkt uit en kele reacties." Twee weken geleden gingen de controleurs op pad. De wijken Groenoord en Woudhoek zijn al af gewerkt. Nieuwland is thans het werkterrein van de ploeg. Daarna volgen Zuid, Centrum, West en Oost nog. Wiegman zegt zich van dag tot dag op de hoogte te stellen van de werkzaamheden en de vor deringen van de controleurs. Er blijkt van hun optreden en de pu bliciteit daaromheen een behoor lijk schrikeffect te zijn ontstaan. „Nog steeds ontvangen wij da gelijks zo'n 25 aangiften van hon- denbezit. Er zijn zo'n duizend nieuwe aangiften gedaan," zegt de wethouder tevreden. Voor de ge meente betekent dat een extraatje van zo'n honderdduizend gulden, terwijl in het eerste jaar van de stofkam-actie' was gerekend op de helft. Overigens gaar van die hon derdduizend gulden wel minstens de helft af aan kosten voor de ac tie. Wiegman zegt dat de thuiscon- trole niet eens zo erg veel nieuwe overtreders aan het licht brengt. „Mijn indruk is dat het met het il legale hondenbezit wel meevalt." Op de vraag waarom dan toch wordt voortgegaan met het huisbe zoek, zegt hij: „Het is reëel tot de laatste deur door te controleren. Dat ben je alleen ri verplicht te genover de mensen die hun aangif te voor de hondenbelasting wel trouw doen of hebben gedaan na 0x12e aankondiging dat er een strenge controle zou gaan plaats vinden. Je kunt niet meten met twee maten. Dat zou oneerlijk zijn." Vorig jaar werd door de ge meenteraad besloten om het illega le hondenbezit in de stad aan te pakken. Een kleine drieduizend honden stonden geregistreerd, maar volgens schattingen worden er in de stad zo'n vierenhalfdui- zend honden gehouden; een ver schil van vijftienhonderd dieren. Duizend hiervan zijn intussen aan gemeld. De gemeente heeft de ver scherpte actie in de media uitge breid aangekondigd met als doel iedereen in staat te stellen zonder het risico van een hoge boete als nog aangifte te doen. Bovendien werd huis-aan-huis een speciale folder bezorgd. Daarin werd ook nogeens nadrukkelijk gewezen op de meldingsplicht bij het houden van een of meerdere honden als huisdier. De thuiscontrole is de derde en voorlaatste fase in de ac tie 'speurneus', zoals die geksche rend wordt aangeduid. De laatste fase is een nacontrole bij mensen die eerder niet thuis werden aan getroffen. De bevoegdheid van de contro leurs gaat niet verder dan na het aanbellen via vragen vaststellen of er een of meerdere honden aanwe zig zijn. Ze mogen de woning niet betreden. Als een hond aanwezig blijkt, dan worden naam en adres genoteerd. De gegevens worden daarna gecontroleerd door de het Bureau Belastingen van de ge meente. Blijkt er geen aangifte te zijn gedaan, dan loopt men het ri sico op een hoge boete. De hoogte van de aanslag van de hondenbe lasting is afhankelijk van het inko men en verschilt in hoogte van vijftien tot honderdvijftig gulden voor de eerste hond. Voor een tweede en opvolgende hond betaalt men een vast bedrag van tweehon derd gulden. Aangifte kan worden gedaan in het Stadskantoor aan het Emmaplein of telefonisch via nummer 4260500 toestel 176. SCHIEDAM Het jeugdelftal van SVV probeert op 6 juni een zo hoog mo gelijk geldbedrag bijeen te schieten voor de peuterspeelzaal Ienie Mienie, geves tigd in het oosten van de stad. De spelexrs mogen om vier uur vanaf elf meter schieten op een heipaal. Het resultaat van hun score zal direct daarna in geld worden uitgekeerd aan de leidster van de peuterspeelzaal. Deze geste is afkomstig van de direc tie van Kantorenhuis NV uit Amstel veen. Het bedrijf bouwt aan de Parallel weg achter het NS-station Schiedam/- Rotterdam-West een drie torens omvat tend kantorencomplex. De eerste, tien verdiepingen omvattende, toren Schie- burg is reeds in aanbouw. Voor de twee de toren, Schiehove, slaat mr. R. P, M. de Bok, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotter dam en de Beneden-Maas, aansluitend op het balschieten de eerste paal. Schie hove gaat negen verdiepingen tellen en krijgt 125 eigen parkeerplaatsen. Het bedrijf Det Norske Veritas uit Schiedam betrekt in de tweede toren een ruimte van zevenhonderd vierkante me ter. Kühne Heitz uit Rotterdam heeft een contract afgesloten voor elfhonderd vierkante meter. Het gebouw heeft ruim vijfduizend vierkante meter beschik baar. Wanneer de derde toren, Schie- poort, gebouwd gaat worden is nog niet bekend. Dit wordt met acht verdiepin gen en ruim vierenveertighonderd vier kante meter oppervlakte de kleinste to ren. Op de bouwplaats aan de Overschiese- weg is een infocentrum ingericht. Er staat ook een maquette van het project. Kantorenhuis N.V. heeft meerdere luxu euze kantoorpanden gerealiseerd in de gemeenten Apeldoorn (2), Houten (2), Leiden, Venlo (2), Arnhem (2), Amstel veen (2) en Gouda. Doordat de project ontwikkelingsmaatschappij een eigen in- delingsontwerp hanteert, is het mogelijk om ook kleinere kantoorruimten te hu ren. Deze hebben altijd een eigen ingang en eigen natte ruimten. „Eddaejx G0i?it van,4$n Hoek kunnen weer.gehruikiinaken!van.hun door5desstorm vernielde buitenvolière: Rein Wolterspij :EDAM De* hevig opalie plavuizen wandtegels keukens sanitair Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 donderdags koopavond Door SCHIEDAM De hêVïge stor men in de eerste maanden van dit jaar hebben ook hun sporen nagelaten op de opstallen van het Vogelasiel Schiedam. Behoorlijk veel schade liep de buitenvolière op. Deze waaide om en was tijde lijk onbruikbaar voor de verple ging van zieke vogels. Niet bij de pakken neerzittend heeft beheer der Gerrit van den Hoek de kooi weer gerepareerd. Daarmee was een fiks bedrag gemoeid. Een toezegging van 525 gulden van het Zomerzegelsfonds was dan ook een welkome aanvulling. De organisatie van de verkoop van deze zegels is in handen van de Schiedamse Vrouwenraad, waarvan mevrouw M. C. Brokerhof-Huisman secretaresse is. Tijdens een korte bijeenkomst van vertegenwoordigers van de Schiedamse Vrouwenraad, de Stichting Vrienden van het Voge lasiel en de Stichting Vogelasiel, nam voorzitter mevrouw,R. veme van de 'Vrienden' de gift in ontvangst. De oud CDA-wet- houder van Schiedam zei er ver guld mee te zijn. Op haar beurt droeg mevrouw Taverne het geld weer over aan secretaris W. van Meggelen van de Stichting Voge lasiel. Op zijn beurt verklaarde deze namens zijn organisatie blij te zijn met de gift. De werk-constructie rond het asiel lijkt ingewikkelder dan de ze in werkelijkheid is. De Stich ting Vrienden van het Vogelasiel is een hulporganisatie, die geld inzamelt om de uitvoerende taak van de Stichting Vogelasiel in gang te houden. Mede door de ac tiviteiten van de 'Vrienden' kun nen er investeringen worden ge daan. Zo is bijvoorbeeld een ver warmingsinstallatie aangebracht, die in de komende koude maan den zorgt dat het verzorgende werk doorgang kan vinden. Daarnaast zorgen de 'Vrienden' (Jaternookgeld binnenkomt omf in een stukje van het asiel fdat'is gevestigd in de molenstomp op het volkstuincomplex Vijfsluizen! in te richten als educatief cen trum. De dagelijkse verzorging van zieke vogels is in handen van Gerrit van den Hoek (53) en zijn vrouw Edda (50). „Dat doen we al sinds 1979," vertelt ze trots. „Gerrit en ik vinden het leuk werk. Jaarlijks behandelen we zo'n duizend vogels." Al enige tijd is het vogelasiel gesloten voor bezoekers. Niet omdat ze niet welkom zouden zijn, maar wel omdat de aanleg van de ver warming en ook enige andere ■werkzaamheden nogal wat rom mel veroorzaakt. Te verwachten is dat ook de inrichting van het educatieve centrum nog overlast gaat geven. „Daarom is het beter om nu voor even geen open da gen te houden," verklaart me vrouw Van den Hoek. „Maar als alle 'werkzaamheden achter de rug zijn,, dan is iedereen weer van harte welkom." Het Vogelasiel kan bij een ca- maliteit zoals een oliemorsing op open water rekenen op de hulp van vele medewerkers van de Koninklijk Nederlandse Natuur historische Vereniging (KNNV), afdeling Waterweg-Noord, die onder meer het natuurcentrum De Boshoek in Groenoord in be heer hebben. „De samenwerking met hen verloopt uitstekend," complimenteert secretaris Van Meggelen. Zijn organisatie drijft voor het grootste deel op vrijwil ligerswerk, donateurs en giften van de overheid en particulieren. Wie donateur wil worden of an derzins zijn of haar krachten aan het beschermen van vogels wil geven, kan contact opnemen met W. van Meggelen, R. de Beeren- broucklaan 10, telefoonnummer 4704273. SCHIEDAM Winkeliers em bewoners van de Hoogstraat tus sen het Stedelijk Museum en de Grote Markt moeten vanaf 1 juli gedurende drie maanden reke ning houden met overlast door trouwlustigen. In deze periode kan het ja-woord niet worden ge geven in het stadhuis aan de Gro te Markt, Tijdelijk wordt voor de ongeveer honderd aangekondigde huwelijksplechtigheden noodge dwongen gebruik gemaakt van de aula van het (gerestaureerde) museum. Het dak van het stad huis wordt in de tussenliggende drie maanden gerenoveerd. Dit betekent dat touringcars, die deel uitmaken van een trouwstoet, ontheffing krijgen van het verbod om vanaf de Gro te Markt de Hoogstraat in de rij den tot het Stedelijke Museum en via dezelfde weg weer terug te gaan. Het is voor een touringcar namelijk niet mogelijk om de Ap- pelmarktbrug over de Lange Ha ven te gebruiken. Er zal in deze periode van drie maanden spra ke zijn van extra verkeer over de Hoogstraat. Trouwwagens, vol gauto's, koetsjes enz. worden vja de Lange Haven geleid, In een brief aan bewoners en winke liers bieden burgemeester en wethouders op voorhand hun verontschuldiging aan voor even tuele overlast. In de brief wordt erop gewe zen dat het uitstallen van waren op de straat beperkt moet blijven en voldoende ruimte moet laten voor het passeren van de touring cars. Ook met laden en lossen dienen wagens zodanig gepar keerd te worden dat het vervoer van trouwlustigen ongehinderd doorgang vindt. De Appelmarkt (waar vanaf de brug een inrijver- bod van kracht is) is aangewezen als tijdelijke parkeerplaats voor gasten en genodigden van bruids paren. Voor het vrijhouden van dat weggedeelte wordt ook de medewerking van omwonenden gevraagd. SCHIEDAM Het leer/- werkproject No Problem houdt elke dinsdag een theemiddag. De theemiddagen zijn informe le bijeenkomsten gecombineerd met voorlichtingsactiviteiten. Tijdens het drinken van een kopje thee of koffie kunnen laaggeschoolde en werkloze meisjes informatie krijgen over banketbakken, het arbeidsbu reau, scholing, omgaan met cul turele verschillen en vreemde lingenrecht. De theemiddagen dw^n van een uur tot half vier en de toegang is gratis. Voor meer informatie telefoonnum mer: (010) 4730770 SCHIEDAM De Toerclub Rijnmond houdt op zondag 10 juni de 8 van Rijnmond', die drie vrije fietstochten inhoudt» Er kan worden ingeschreven voor de afstanden van 50 (Rot- temeren), 75 (Duinen Zuid-Hol land) en 125 kilometer (combi-' nate van de kortere routes). Het vertrek is van 09.00 tot 10.00 uur vanaf de wielerbaan in het Sportpark Harga, Inlichtingen via de telefoonnummers 4357266 en 4703137. ROTTERDAM Opleidin gen met redelijke kans op een baan in de 'groene' sector be ginnen in september. Cursisten leren bomen onderhouden, graslanden maaien, machines onderhouden en omgaan met kettingzagen. Het project is vooral bedoeld voor mensen t. met een lage opleiding. Het gaat" om twee diploma's: assistent-77 vakkracht en vakkracht. De as--' sistenten moeten minstens vijf e klassen van de bassisschool hebben doorlopen. De vak- krachten hebben LBO-B, MAVO of een gelijkwaardige vooroplei ding nodig. Het project is een initiatief van de Stichting Na tuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland. Voor de vak krachten met een diploma op zak wil de stichting bemiddelen bij het zoeken naar een baan. De kosten van de cursussen worden volledig vergoed. Som mige 'categorieën leerlingen krijgeneen kleine vergoeding tijdens Je opleiding. 'Voor infor matie: telefoon 01820-24500. Beaïrixpark voor deel afgesloten SCHIEDAM Met ingang van deze week is een klein ge deelte van het Prinses Beatrix park afgesloten voor het pu bliek. Het betreft het zuidelijk deel van het park, waar een kleine nederzetting uit de Ij zertijd is nagebouwd. Leerlin gen van verschillende Schie damse scholen gaan hier in de praktijk ervaren hoe de IJzer- tijdbewoners hebben geleefd. Dit gebeurt allemaal in het lea der van het onderwijsproject '2000 stappen terug'. Waterleven centraal in excursie heemtuin SCHIEDAM Het leven in en op het water staat zaterdag centraal in een excursie in de heemtuin in het Prinses Be atrixpark. Behalve vissen en watervogels is er in het water van sloten en plassen nog veel meer te ontdekken. Tijdens de heemtuinexcursie gaan natuur kenners samen met excursie deelnemers hiernaar op zoek, gewapend met schepnet en zoekvellen. Deelname aan de excursie is gratis. De heemtuin is gelegen in het noordelijk deel van het park (tussen de kinder boerderij en het volkstuinen complex) en begint om 14.00 uur. Vanuit Kethel-Oost is de heemtuin te bereiken via het Duivenpad. Buslijn 53 brengt liefhebbers in de nabijheid van de heemtuin. Uitstappen bij de halte Koekoekslaan. Diverse merken uit ons assortiment'. Villeroi en Boch Mosa Sphinx Ceramica Gardenia ITALTILE Gorzano Imoker Azalindus m Schie 50-52 - 311 i PN Schiedam Tel.: (010) - 4 73 20 77 BADKAMERS ACCESSOIRES DOUCHEKABINES Gail Ariostea Imola Ernil Marca Corona Cerinda GEISERS BOILERS TEGELS n ■fófs/r*'- JK a f, *i -» Ut» i* L I t iSBv its u 't it*, j *1* »-v (INGEZONDEN MEDEDELING) t/o Formido 4 'vw- *«i> J T (INGEZONDEN MEDEDELING) 4

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1