DA: Ijdeveld doet mi ezerig' Heipalen staan service in de weg Rondes op de Oranje-boulevard' NAB geeft nieuwe informatie- gids voor evenementen uit w WiTCafé Het Vrije Volk SCHIEDAM ISteJfc -^«3^4^ IltÜ "l#!'; |^~t\~"S 3 V Kantine overhoop 'Brandersstad' wil band met bedrijven Inbraak tuinhuisjes nelle beslissingen over tijdelijke museumleiding aan orde in ingelaste vergadering Kerkuil in Kethel Banenmarkt Antillianen Kabouters planten groen Keuring boxers op wielerbaan r ~"c >r PAGINA 4 DINSDAG 12 JUN11990 CHIEDAM Vandalen hebben opnieuw de kantine van de Stichting Hondensport- centrum" Brandersstad aan de Parallelweg overhoop gehaald. Aan de achterzijde werd een deur opengebroken. Frisdrank, snoep, koeken en chips zijn meegenomen nadat eerst een poederblusser was leeggespoten. SCHIEDAM De scholenge meenschap Brandersstad houdt op vrijdag 22 juni een works hop met als thema 'marktge richt lager beroepsonderwijs'. De scholengemeenschap wil hiermee aangeven welk belang zij hecht aan een goede relatie tussen het bedrijfsleven en de beroeps-onderwijsinstelling als Brandersstad. be scholenge meenschap wil graag leerlingen afleveren aan de bedrijven en in de scholingsbehoefte van be drijven voorzien. SCHIEDAM Op het com plex Thurlede zijn gistermiddag zes tuinhuisjes opengebroken. De daders zijn vermoedelijk drie jongens in de leeftijd van vijftien jaar. Ze spoten ook spuitbussen met verf leeg. Het is nog niet bekend wat de da ders hebben meegenomen. Laatste film SCHIEDAM De Ameri kaanse komedie K-9 draait vrij dag in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12. De film met James Belushi samen met een Duitse herdershond de hoofdrolspeler is de laatste film van dit seizoen. Het script gaat over een niet al te succes volle politie-inspecteur (Belus hi), die er dankzij de hulp van een speurhond toch in slaagt een aantal misdrijven op te los sen. Zo arresteren zij gezamen lijk een drugshandelaar. De film begint om 21.30 uur. Voor donateurs kost een kaartje vier gulden, anderen betalen een gulden meer. Door Rein Wolters SCHIEDAM Tussen enerzijds de CDA-raadsleden Els Heil wig- Kuipers en Bert Kaptein en ander zijds de PvdA-wethouder Chris Zij develd (onder meer Cultuur) is het lot een forse aanvaring gekomen. Zijdeveld beschuldigt de twee op posanten zich niet te houden aan de voorschriften Hellwig-Kuiper en Kaptein beschuldigen op hun beurt de wethouder van het op voorhand al monddood maken van de oppositie. Tijdens een ingelaste vergadering komt het conflict morgenavond op tafel. De affaire is geboren uit de plotselinge weigering van Pierre Janssen na het vervroegde ver trek van directeur Hans Paalman om gedurende zes maanden het interim-manegement voor het Ste delijk Museum op zich te nemen. Voor de twee christen-democraten was dat reden om op 30 mei in de ochtend, de dag waarop de ge meenteraad 's avonds voor het eerst bijeen kwam, hij wethouder Zijdeveld het verzoek te doen om na afloop van de raadsvergadering met de commissie Cultuur in con claaf te gaan over de ontstane si tuatie. Onder uitleg werd dit verzoek om snel overleg door de wethou der geweigerd. Zijdeveld in een schriftelijke motivatie: „Ik kon mevrouw Hellwig mededelen dat de commissie niet die avond zou worden bijeengeroepen. Daarvoor gaf ik twee hoofdredenen aan: het zoeken van een interim-manage ment moest binnen twee dagen tot e?n oplossing leiden en vroeg alle aandacht. Verder was het prak tisch niet mogelijk een commissie bijeen te roepen waarvan de be noeming nog moest plaatsvinden." Zijdeveld geeft verder aan dat Heil wig-Kuipers en Kaptein hun verzoek voor een vervroegde ver gadering niet conform de voor schriften hebben gedaan. „Het was praktisch niet mogelijk een com missie bijeen te roepen waarvan de benoeming nog moest plaatsvin den. Die is pas 's avonds (dus na dat het vergader-verzoek was ge daan) geïnstalleerd. CDA'er Kaptein beaamt de for mele waarheid van Zijdevelds woorden. „Maar," geeft hij als te genargument, „Zijdeveld wist op voorhand duvels goed wie de com missieleden zouden worden. Het was een kleine moeite zijnerzijds geweest om de stap naar een korte vergadering te zetten." Als antwoord op de weigering kreeg Zijdeveld direct na de instal latie opnieuw een schriftelijk ver zoek om een extra bijeenkomst in te gelasten. Maar ook dit legde hij naast zich neer. Opnieuw verwijst de wethouder naar de voorschrif ten. „Als voorzitter is het mijn plicht er op te wijzen dat het ver zoek niet voldoet aan de formele vereisten waarop men zich kenne lijk wilde beroepen. Het verzoek moet worden ingediend door drie leden van de commissie, terwijl het verzoek slechts is ondertekend, door twee leden. De andere twee ondertekenaars zijn plaatsvervan gers. Geen van de commissieleden heeft mij tot op heden laten weten dat tenminste één van de plaats vervangers in zijn plaats treedt." Aan het CDA geeft Zijdeveld voorts mee dat het zijn intentie is om 'formele scherpslijperij' zo veel mogelijk uit de weg te gaan. „Het is mijn vaste wens om in de sa menwerkingssfeer van de commis sie zo te blijven werken. Ik meen daarbij te mogen rekenen op uw medewerking." Kaptein reageert met enig onge loof: „Zijdeveld is op dit moment niet anders bezig dan met psycho logische oorlogsvoering. Zijn uitleg over een en ander en niet in de laatste plaats zijn handelen is ui terst miezerig. Het enige waarmee hij bezig _s om ons als oppositie partij buiten spel te zette; Zijde veld is bezig het zichzelf erg moei lijk te maken." Kaptein lucht zijn hart verder met: „Natuurlijk voelt de wethou der zich niet al te lekker met dat portie cultuur op zijn bord. Dat maakt hem onzeker en veroor zaakt aan hem eigenlijk alleen maar ellende. Het is geen lolletje om de problemen rond het Stede lijk Museum te moeten oplossen. Als CDA-fractie willen we daaraan juist meewerken. Daarom wilden we over de perikelen ook versneld praten. Als de wethouder daarmee had ingestemd, was al deze heisa voorkomen geweest." Kaptein en Heil wig-Kuipers zijn niet alleen boos over de 'formele scherpslijperij' van Zijdeveld, maar ook omdat hij als 'donder- Pr slag bij heldere hemel' brandweer commandant A. Metaal heeft aan gesteld als interim-manager van het Stedelijk Museum. Kaptein: „Ook bij deze tijdelijke benoeming zijn we als commissie gepasseerd Dit kan van geen kant. We hebben niets tegen de persoon van meneer Metaal, maar opnieuw wel veel be zwaar tegen de handelwijze van wethouder Zijdeveld. Door ons zal hij hierover stevig aan de tand worden gevoeld." Belangstellenden zijn morgen avond welkom bij de ingelaste ver gadering van de raadscommissie Cultuur, Vanmorgen is besloten om over het management van het Stedelijk Museum niet te vergade ren achter gesloten deuren. CDA'er Kaptein zei hiervan nog niet op de hoogte te zijn. „Ik heb de uitnodi ging en de agenda voor de bijeen komst nog niet ontvangen." SCHIEDAM De serviceverle ning aan huurders van het Ge meentelijk Woningbeheer (GWB! staat volgende week maandag noodgedwongen op een laag pitje. De computer kan dan niet worden geraadpleegd. Uit voorzorg wordt deze vrijdag uitgeschakeld, want zaterdag worden de eerste van de in totaal 23 palen geslagen voor een uitbreiding van het GWB-kan- toor aan de Noordvest. De laatste paal gaat maandag middag om half vier met een fees telijk tintje de grond in. Het wordt een eendrachtige klus voor D66- wethouder A. Reijnhout (Wijk- en Buurtbeheer) en de heren J. H. M. Malais en R. van Rutten. Zij zijn al veertig jaar werkzaam bij de over heid, waarvan het merendeel bij het GWB. Overigens zal het hei werk niet plaatsvinden op de tus senliggende zondag. Vanaf dinsdag is oo de computer weer aangeslo ten De uitbreiding van de werk ruimte werd noodzakelijk nadat het GWB als gevolg van nieuwe ta ken ook extra personeel moest aantrekken. „Nieuwe gezichten dus, maar onvoldoende ruimte om iedereen binnen het kantoorge bouw te kunnen huisvesten," legt GWB-woordvoerster Maijolein van der Hulst uit. „Na onderzoek bleek de voorkeur uit te gaan naar uit breiding van het bestaande kan toorpand. Aan de achterzijde zal het gebouw op de begane grond worden doorgetrokken in dezelfde stijl. Aan de voorzijde (richting centrum) zal een nieuwe, moder ne, ronde kopgevel worden ge bouwd." Door een nieuwe indeling ont staan daarna ruimere werkplek ken. Met name is aandacht be steed aan de baliefuncties van de afdeling Bewoners- en Verhuurza- keü op de begane grond en de klachtenbalie van Technische Za ken op de tweede verdieping. Bo vendien wordt de wachtruimte vergroot en komen er meer spreekkamerfaciliteiten zodat de privacy beter gewaarborgd zal zijn. De nieuwbouw en de herin richting moet klaar zijn in het be gin van 1991. SCHIEDAM In de Sint Jaco- huskerk in het. dorp Kethel (ge meente Schiedam) zit een kerkuil- paar met vier jongen in een broed- kast Het Kethelse paar is het eer ste van deze roofvogelsoort dat zich ciaar sinds de koude winter van 1963 waagt. De vogelwerkgroep van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging (KNNV) instal leerde in 1985 broedkasten in kerktorens in Midden-Delfland, in de hoop zo de kerkuil terug te ha len. Nu wil de vereniging ze nest gelegenheid creëren op boerderij en. Daar kunnen de uilen bij sneeuwval toch nog muizen van gen en dus overleven. pa KNNV benadrukt dat de ker kuilen niet gestoord mogen wor den. ROTTERDAM Een banen- en opleidingsmarkt voor Antillianen en Arubanen komt woensdag 20 juni in De Heuvel in Rotterdam. De Stichting Welzijnsbevordering Antillianen en Arubanen (SWA) constateert dat de werkloosheid binnen deze groep nog schrikba rend hoog is. Om werkzoekende Antillianen en Arubanen te infor meren en te stimuleren over oplei dingsmogelijkheden en de moge lijkheid om in aanmerking te ko men voor een baan in Rotterdam, heeft de SWA samen met een aan-, tal Antilliaanse en Arubaanse zelf organisaties deze markt georgani seerd. Tijdens de banen- en oplei dingsmarkt kunnen zij in contact komen met verschillende bedrij ven, werkgevers en uitzendbu- reau's. Alice en Karen Maywood krijgen uit handen van burgemeester Scheeres de eerste exemplaren van de in formatiegids van het NAB-Organisatiebureau. Door Rein Wolters ROTTERDAM/SCHIEDAM „Nog nooit was ik te gast bij een bedrijf als het NAB Organisatiebu- ro, dat feesten en evenementen verkoopt." Dit zei burgemeester drs. R, Scheeres van Schiedam gis teravond in het Rotterdamse Zuid- erparkhotel bij de presentatie van een nieuwe informatiegids voor feesten. Onder belangstelling van ruim tweehonderd vertegenwoor digers uit de artiestenwereld en het bedrijfsleven en begeleid door een verbluffende vuurwerk- en rookshow van Ted Lion overhan digde Scheeres de eerste drie exemplaren aan de gezusters May wood en de heer L.J. van Luitgaar- den, lid van de raad van bestuur van Thomassen Drijver-Verblifa en International President Conti nental Can Europe. In een oplage van dertigduizend stuks wordt de 36 pagina's dikke fiill color gids vandaag verzonden aan bedrijven in Nederland en België. Het vervaardigen en ver zenden van de uitgave kost ruim driehonderdduizend gulden. Het is overigens de vierde brochure die het bedrijf verspreid sinds de op richting ruim tien jaar geleden. Tot aan de presentatie van de 'gids door feestland', heette het NAB nog alleen NAB, de afkorting van Nederlands Artiesten Bureau. De firmanaam is nu uitgebreid met de toevoeging 'Organisatiebu- ro'. Directeur H. Kramer van het Sohiedamse bedrijf benadrukte dat zijn bedrijf zich ook steeds meer toelegt op het volledig organiseren van evenementen. Klinkende voor beelden zijn bijvoorbeeld recente- lijke grote feesten die het NAB-Or- ganisatieburo organiseerde en ver zorgde voor het Ministerie van Binnenlandse Zaken, de opening van het Park Gran Dorado Port Zé- lande bij Ouddorp, voor bedrijven zoals Vroom Dreesmann, Phi lips, PTT, Land- en Luchtmacht, Rabobank en ook voor de Tweede Kamer. In luttele jaren is het NAB-Organisatieburo uitgegroeid tot een bekende en vooraanstaan de organisatie in Nederland en België. In zijn toespraakje benadrukte burgemeester Scheeres dit 'unieke staaltje vakmanschap' van Henk Kramer en zijn vrouw Henny. Scheeres: „Het verkopen van gla mour en glitter is een vak apart. Het NAB-Organisatie is hiermee in deze hranche toonaangevend." Overigens heeft directeur Kramer daar nooit voor geleerd. Bij toeval rolde hij in de theaterwereld na dat hij eerst wereldkampioen haarkappen was geweest. In zijn nieuwe vak heeft hij zich intensief verdiept. Zij bedrijf is intussen aangesloten bij de Vecta (een soort Bovag-organsiatie) en behoort bij de toptien van ons land. Daar geeft de rijk geïllustreerde informatie gids onomstotelijk blijk van. Voor elk feest en elke portemonnee heb ben Kramer en zijn medewerkers een invulling. Dus van een simpel verenigingfeest tot een compleet bedrijfsjubileum in bijvoorbeeld Las Vegas-sferen. Maar wie een vliegfeest wil of zijn personeel wil onthalen met Survival Games, kan ook bij Kramer terecht „Ons bedrijf heeft zich ten doel gesteld organisatoren van evene menten vooraf beter te informe ren," legt Henk Kramer de uitgave van de informatiegids uit. „Het maken van een goed draaiboek blijkt in de praktijk maar al te vaak een probleem te zijn. Met on ze gids pretenderen wij niet alle 'ins en outs' op voorhand aante ge ven. Het is slechts een stapje naar betere informatie voor de consu ment. Vaak bespaart dit ook veel geld." Karen Maywood verklaarde als benadrukt representant van de Ne derlandse artiesten erg blij te zijn met de wijze waarop het NAB-Or ganisatieburo omspringt met de belangen van zowel consument als artiesten. „Wij stellen de samen werking en de opbouwende kritiek op hoge prijs." Overigens is het NAB-Orgassme- buro werkzaam in alle uithoeken van Nederland en België, maar heeft vrijwel nooit opdrachten uit Schiedam. „Misschien mogen we voor de gemeente ooit nog eens de nieuwjaarsreceptie organiseren," hield Kramer de overigens niet antwoordende burgmeester voor. De kasteleins van de café's aan Door Bart Raaymakers SCHIEDAM De cafés Dirty Henry, Klein Thalia, De Dam en 't Koetsiertje hebben de handen ineen geslagen om het eind van de Hoogstraat in een Oranje-bou levard om te dopen. Ieder voor zich zullen zij in de voorronde van het WK-voetbal ruime aan dacht besteden aan de wedstrij den van Oranje en mochten 'onze jongens' het verder gaan schop pen dan die voorronde, dan zal men gezamenlijk in actie komen, Dirty Henry (Kareis) himself en zijn Aly leggen uit wat dat eventueel allemaal gaat beteke nen: „We hebben om te begin nen al een scherm aangeschaft waarop alle wedstrijden zijn te volgen. We hebben de zaak na tuurlijk ook een oranje tintje ge geven en bij elk doelpunt dat Van Basten en consorten in het vijandelijke doel weten te plaat sen volgt een rondje vari- de zaak." Dat dat met het oog oj^de eerste wedstrijd, vanavond tegen het eind van de Hoogstraat proosten in Dirty Henry bij voorbaat op Henry Kareis. punten, hoe beter," is hun credo en daar willen ze graag een fi nancieel offer voor brengen. Aly vertelt wat de plannen van haar vaste klanten zijn bij een eventueel doelpunt van Oranje: „Ze krijgen dan eerst bij ons een rondje natuurlijk. Dat drinken ze dan als een speer op om vervolgens in sneltreinvaart de andere drie kroegen af te gaan om daar ook snel het rondje van de zaak mee te pikken. Het is voor hun niet te hopen dat Van Basten het al te erg op z'n heupen krijgt, anders kunnen ze het niet meer aanlopen en drin ken natuurlijk, al zal dat laatste waarschijnlijk wat minder pro blemen opleveren dan het eer ste." Terug weer naar de op stapel zijnde samenwerking indien Ne derland het ver gaat schoppen op het WK. Die samenwerking be staat overigens al langer. Zo is het zelfs al gebeurd dat er een grote wisseling van de wacht De prestaties van 'onze jon gens' tijdens de WK in Italië worden nauwlettend gevolgd in heel Nederland. Hebben ze zich in Zeist, Joegoslavië en Palermo goed genoeg voorbereid op de titelstrijd? Zeker is dat in eigen land de horeca er klaar voor is. Het Vrije Volk nam een kijkje in de oranje-gekleurde kroegen. het niet al te sterk geachte Egypte, en de bloedvorm waarin 'Marco' lijkt te verkeren wel eens een dure aangelegenheid zou kunnen worden, kan het duo niet echt deren. „Hoe meer doel- het succes van Oranje, linksachter heeft plaatsgevonden. Martin Roos, werkzaam bij Tapperij 't Koetsiertje vertelt: „De samenwerking verliep op een gegeven moment zo soepel dat op een goede dag ik in Thalia stond, Henry en Aly in de Dam en ga zo maar door. Niemand stond dus meer in zijn eigen kroegie en menig vaste klant stond raar op z'n neus te kijken bij het zien van een 'bekende on bekende'! achter de bar." Maar ook dat werkte weer fantastisch zegt een enthousiaste Roos, die samen met zijn maatje Theo Koetsier nog plannen heeft om als de Martino's een speciale Schiedamse WK-kraker te ma ken. „Mocht Nederland het inder daad ver gaan schoppen, dan gaan we met z'n vieren naar bui ten. Een buitentap bij elke kroeg, een bandje buiten en feesten met die hap, want wat er ook ge beurt, een feest gaan we er dan zeker van maken!" SCHIEDAM Kabouters van de Tono-scoutinggroep gaan aan staande zaterdag zelf opgekweekte inheemse plantensoorten aanplan ten in het groen van de Bernard IJzerdraatsingel in Woudhoek- Noord, Een tiental kabouters is sinds twee jaar actief betrokken bij werkzaamheden op de heem- tuin in het Prinses Beatrixpark. Zij zijn daarmee de jongste vrijwil ligers die zich inzetten voor de na tuur in Schiedam. Het plantwerk geschiedt onder begeleiding van heemtuinbeheer- der Hans Buisman. Hij heeft zaden vanuit de heemtuin bijeengebracht en deze zijn door de kabouters op de gemeentekwekerij met zorg op gekweekt van kiemplantjes tot vol waardige planten. De soorten voe len zich thuis in grasbermen, en langs slootkanten. Enkele soorten zijn speciaal uitgekozen op het aantrekken van vlinders. Dit project sluit aan bij het be leid van de gemeente om de na tuur in de stad meer kansen te ge ven en de betrokkenheid van grote en kleine Schiedammers daarbij te stimuleren. De kabouters beginnen om 14.00 uur en kunnen best toe schouwers en hulp gebruiken. SCHIEDAM Geen fietsers, maar wel boxers op de wielerbaan in het sportpark Harga. Zondag staat het complex ter beschikking voor de kampioenschaps club match van de Nederlandse Boxer Club. Zo'n honderdzestig van deze vierpoters hebben ingeschreven. De honden worden beoordeeld op bun uiterlijke kenmerken door een internationaal gezelschap van keursmeester. De dieren zijn inge schreven in verschillende klassen, al naar gelang hun leeftijd en ge slacht. Vanaf half negen wordt elke aangevoerde boxer eerst door een dierenarts onderzocht. De eigenlij ke keuring begint om tien uur in vijf verschillende ringen. Belang stellenden zijn vanaf 09.00 uur van harte welkom. Voor de Stichting Sportcomplex Rijnmond en de leden van de Kringgroep Schiedam van de Ne derlandse Boxer Club en van de Tourclub Rijnmond heeft de natio nale boxer-ontmoeting nog een ex tra feestelijk karakter. Deze vind namelijk plaats op het Gebako- veld, dat is aangelegd op het mid denterrein van de wielerbaan. Zondag is de feestelijke opening. |V-isf&J&é: A' ÏZw A -i_ ,/)X; f" «CN*^ PW v? (Mi* f* j +J. v.*,,.

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1