Hondensportcent :rum voor elfde naai door vanc alen getei sterd 'ZO MOET HET', WINNENDE ANTI-RACISME-POSTER O Hét *van WOE RkOM U" Het Vrije Volk SCHIEDAM Banenmarkt Antillianen en Arubanen in De Heuvel Voorzitter George Neervoort: „Doorgaan op deze manier is zinloos" Politie n etappes naar n euw bureau 169. P ::r 3 KUNST TE KIJK m WOENSDAG 13 JUNI 1990 GASFORNUIZEN GASHAARDEN GASGEISÈRS OLIEKACHELS v a. 449.- GASKETELS C.V. COMBI-KETELS EEN GASTOESTEL KOOPT U VEILIGER BIJ EEN ERKENDE GASSPÉCIALIST ws PAGINA 4 BOTTERDAM Een ba ;n- en opleidingsmarkt voor Antillianen en Arubanen komt woensdag 20 iuni in De Heuvel in Rotterdam. De Stichting Welzijnsbevordering Antillianen en Arubane (SWA) constateert dat de werkloosheid binnen deze groep nog schrikba rend hoog is. Om werkzoekende Antillianen en Arubanen te infor meren en te stimuleren over oplei dingsmogelijkheden en de moge lijkheid om in aanmerking te ko men voor een baan in Rotterdam, heeft de SWA samen met een aan tal Antilliaanse en Arubaanse zelf organisaties deze markt georgani- seerd. Volgens de SWA is uit een re- cent onderzoek gebleken dat Antil lianen en Arubanen slecht op de hoogte zijn van schohngs- en wer kervaringsmaatregelen. Zelfs on danks de maatregelen die de over heid al heeft genomen om de werkloosheid onder migranten te bestrijden. Per 1 apr 1989 ston den er bij het Gewestelijk Arbeids bureau in Rotterdam nog 1483 An tillianen en Arubanen als werkzoe kend ingeschreven. Ten opzichte van andere minderheidsgroepen hebben zij gemiddeld een betere opleiding genoten. Tijdens de banen- en opleidings markt kunnen zij in contact ko men met verschillende bedrijven, werkgevers en uitzendbureau's. Op de banenmarkt is kinderopvang aanwezig voor degene die kinde ren meebrengen. Door Rein Wolters SCHIEDAM Tien gefru streerde en troep opruimende hon denliefhebbers. Wie hen wil zien moet vanavond maar gaan kijken in de kantine van de Stichting Hondensportcentrum Vijfsluizen aan de Parallelweg achter het NS- station Rotterdam-West/Schiedam. Met de pest in hun lijf beginnen de hondenliefhebbers vanavond aan het opruimen van de enorme ravage die inbrekende vandalen in het weekeinde hebben achtergela ten. In vier jaar tijd is het al het elfde ongewenste bezoek. Voor de afwisseling werd nu via de overigens stevig vergrendel de achterdeur ingebroken. Snoep en limonade werd meegenomen. Maar eerst werd het gehele club huis overhoop gehaald en een aan tal flessen limonade leeggegoten. Ook de inhoud van enkele brand blussers werd over de vloer en te gen de wanden gespoten. „Om te huilen," wijst de 41-jarige voorzit ter George Neervoort treurig naar de ravage die maandagavond werd ontdekt. Hij heeft ernstige bedenkingen tegen de medewerking van de poli tie bij het vinden van de daders. „Natuurlijk is de zaak keurig vast gelegd in een proces-verbaal," zegt Neervoort. „De agenten waren zo als altijd erg vriendelijk en meele vend. Daar kopen we overigens niks voor. Een technisch sporen onderzoek hebben ze niet verricht. Daar doen ze zelfs geen enkele moeite voor." En: „Waardeloos, want hierdoor hebben de daders in feite vrijspel en zijn kantine's als de onze vogelvrij verklaard. Naar de vingerafdrukken van de daders of andere sporen wordt niet eens gezocht." De boze voorzitter verder: „Als je, zoals wij, in het goede sociale patroon meeloopt dan kan er bij de politie en de gemeente in feite niks. Extra surveillance gericht op ons afgelegen clubhuis kan niet. Een verzoek aan de gemeente om een kapot hek te vervangen is ook nooit gehonoreerd. De omhijning is nota bene vernield door een aannemer die in opdracht van de gemeente werkzaamheden uitvoer de. Het is allemaal om ontzettend moedeloos van te worden." Binnenkort gaan de zestig ge bruikers van het centrum praten over hun toekomst, Neervoort: „Dat moet wel, want financieel is het door die inbraken en vernie lingen niet meer op te brengen. Straks moeten we noodgedwongen stoppen omdat het geld op is. Het zou een schandalige zaak zijn als het na zeven jaar allemaal zo moet aflopen. De inbraken en de braak- schade bedraagt in totaal al tien duizenden guldens. Zonder hulp is het niet meer op te brengen." Neervoort: „Wij zijn een simpe le club van hondenhefhebbers. Ons streven is vooral gericht op het trimmen van probleemhonden. Begrijpen de idioten, die ons tel kens belagen, dat dan niet?" George van Neervoort in de kantine tussen de ravage die het ongewenste bezoek heeft nagelaten. om doen ze ons dit telkens waar aan?" ,Waar- SCHIEDAM Marieke Gor- rissen van de Goeman Borgesi- usschool heeft de posterwed strijd van wijkcentrum De Er ker gewonnen. De Erker organi seerde de wedstrijd tijdens de Anti Racisme week in mei. Als prijs kreeg Marieke haar eigen tekening afgedrukt op een t- shirt. Bovendien wordt van de tien mooiste tekeningen een poster gemaakt. In totaal hondertwintig kin deren van vier Schiedamse scholen de Goeman Borgesi- sus, de Prins Maurits, Harlekino en de St. Jansschool deden mee. De posterwedstrijd maakte deel uit van een hele week, waarin de kinderen een ten toonstelling te zien kregen over de Tweede Wereldoorlog, racis me en discriminatie. Ook kre gen ze een film te zien over Ker- win, de Antilliaanse jongen die in Amsterdam werd vermoord door racistische jongeren. Ver volgens gingen ze met de teke ning aan de slag. De hondertwintig tekeningen gaan naar het Anti Racisme In- irmatie Centrum, kortweg ARIC, in Rotterdam en worden geplastificeerd. Zodoende kun nen de posters in andere scho len tentoongesteld worden. Mar cel Kreuger van ARIC toonde zich zeer tevreden over de kwa liteit van de tekeningen: „Het werk van de kinderen is heel gevarieerd. Dat komt ook door dat kinderen in verschillende leeftijden hebben meegedaan. Sommige kinderen zijn heel emotioneel, heel eerlijk." De posters zijn te koop bij ARIC, in gebouw 'De Heuvel', Grote Kerkplein 5 teRotterdam. Bianca toont het winnende ontwerp van Marieke Gorrissen van de Goeman Borgesiusschool. Marieke kreeg haar eigen tekening van morgen afgedrukt op een t-shirt. Op het t-shirt staan een witte en een zwarte hand met de tekst 'Zo moet het'. Door Rein Wolters SCHIEDAM Ruim tweedui zend verhuisdozen zijn nodig om. de archieven, wapens en andere zaken van de politie te verhuizen van de Lange Nieuwstraat naar het nieuwe hoofdbureau aan het Bijdorpplein, nabij het NS-station Nieuwland. Maandag is een ver huisbedrijf begonnen met deze gig antische klus, die drie fasen om vat. „Onze verhuizing is een om vangrijke klus," geeft inspecteur Hans Meijer zonder aarzelen toe. „Maanden geleden bei ik, naast mijn gewone werk, begonnen met de coördinatie. Voorlopig verloopt de zaak volgens planning. Maar zo als! doorgaans bij elke verhuizing hét* geval is, zullen zich ook nu nog wel de nodige problemen voor doen." De eerste verhuisfase omvatte afgelopen maandag het overbren gen van het omvangrijke politie museum. Het kostbare en histori sche materiaal heeft intussen een plek gekregen in het nieuwe, vijf tien miljoen gulden kostende hoofdbureau. Tegelijk gingen de stellingen van het eveneens om vangrijke politie-archief mee naar het Bijdorpplein, Deze zijn in de achterliggende dagen op hun plek opgebouwd. Dat is noodzakelijk om stroomlijn te geven aan de tweede verhuisfase, die maandag wordt afgewerkt. Inspecteur Meijer: „Die dag gaan al onze vuurwapens, alle ver trouwelijke informatie en de ar chieven de verhuiswagens in. Dat gebeurt onder nauwgezette begelei ding. Er mag geen velletje papier verloren gaan. We willen dat elk snippertje papier dat ons oude bu reau wordt uitgedragen, ook ons nieuwe bureau binnengaat." Zeg gen doet Meijer het niet met zo veel woorden, maar hij wil abso luut voorkomen dat papperassen in handen vallen van onbevoeg den. Zulks was nog niet zo lang ge leden het geval bij de verhuizing van de politie in buurgemeente Vlaardingen. De derde fase vindt plaats op dinsdag 19 juni, de dag van hèt uur U. In drie vrachtwagens bren gen ruim twintig verhuizers dan nogeens een dikke duizend dozen gevuld met gebruiksmateriaal over „Gelukkig hoeft ons oude meubilair niet mee. Dat is afge schreven en gaat naarteen opko per," lacht Meijer. „Het hoofdbu reau is volledig nieuw ingericht." Ook de meldkamer hoeft niet te worden verhuisd. Door de Politie Verbindings Dienst (PVD) is een volledig nieuwe meldkamer inge richt, „Het ziet er allemaal prima uit," benadrukt de verhuis-coördi- nator. I Dinsdag is het om 14.00 uur hét moment van de waarheid. Dan moet het nieuwe bureau operatio neel zijn en zal blijken of de plan ning ook werkelijk klopt. Meijer zegt er vertrouwen in te hebben. Vanaf dinsdag kan men dus na 62 jaar niet meer terecht bij het oude bureau aan de Lange Nieuwstraat en ook niet meer bij het hulpbu reau aan de Laan van Bol'Es, dat tegelijk met de ingebruikname van het nieuwe bureau wordt afgesto ten. De voorgevel van het pand aan de Lange Nieuwstraat valt on der Monumentenzorg. Het gebouw zelf is voor een onbekend bedrag verkocht aan de Vereniging Neder landse Gemeenten. Welke bestem ming het krijgt is ook nog niet be kend. Het nieuwe hoofdbureau is een ontwerp van het architectenbu reau Leesberg uit Helmond, Het is in veertien maanden tijd gebouwd door het Schiedamse bouwbedrijf Slavenburg, dat ook de opdracht heeft voor de bouw van nog zes andere politiebureaus in Neder land. Vanaf 1 juli werken in het nieuwe pand 165 personeelsleden. Minister Dales van Binnenlandse Zaken verricht (voor zover nu be kend! op 19 september de officiële opening. Drie dagen later, op za terdag 22 september, houdt de po litie een open dag van 09.00 tot 16.00 uur. Het adres is Bijdorpplein 1,3118 JE Schiedam. Het algemene telefoonnummer is met ingang van dinsdag 4494499. Paxen kan via telefoonnummer 4709600. De alarmnummers bleven 06-11 en 4264666. Het algemene nummer 4260760 komt te vervallen. Erker informeert over tienerkamp SCHIEDAM Kinderen in de tienerleeftijd kunnen van 14 tot en met 21 juli met wijkcen trum De Erker mee op zomer kamp naar Bergen op Zoom. Vrijdag 15 juni wordt over dit onderwerp een informatiemid dag gehouden in het gebouw aan de Jan van Avennesstraat 32. Programma-onderdelen tij dens de kampweek zijn onder meer een dropping, mini-survi val en sport en spel. Deelnemen kost per tiener 120 gulden. In dezelfde periode wordt er een kamp voor de kinderen van de basisschool georganiseerd in het vakantiecentruiu IJsssl- stein in Hattem nabij Zwolle. Hiervoor kan iedereen, die ar af 31 maart op de basisschool zit, zich inschrijven. Voor het eerste kind uit éérs gezin kost het 120 gulden. Ieder volgend kind uit hetzelfde gezin betaalt trapsgewijs tien gulden minder. Voor beide kampen geldt dat ouders die leven van een uitke ring, in aanmerking komen voor een korting via de Ge meentelijke Sociale Dienst In formatie is verkrijgbaar in het wijkcentrum of via de telefoon nummers 4267767 of 4263161. Tien naaimachines en strijkijzers verdwenen SCHIEDAM - Turkse vrou wen kunnen in het migranten- cetrum 't Parkweg voorlopig geen les meer volgen in naaien en strijken. Uit de ruimte van de Turkse Werknemers Vereni ging zijn gisteren hun tien naai machines en strijkijzers gesto len. Ook werd een schrijfma chine meegenomen. De diefstal gebeurde overdag, vermoedelijk door insluiping en het openzet ten van een branddeur, Inbraak in restaurant SCHIEDAM Door het wegknippen van een ijzeren raster en het wegbuigen van een luchtrooster verkregen in brekers toegang tot het chinees- indisch restaurant aan het Nieuwlandplein. Ze gingen er via dezelfde weg vandoor met sloffen sigaretten, sigaren, drank, een stereo-installatie en chinees aardewerk. De waarde van de buit bedraagt zesduizend gulden. Info-avond Harmonia SCHIEDAM De Spirituele Vereniging Harmonia houdt op donderdagavond 21 juni een openbare avond in het wijkcen trum Nieuwland aan het dr. Wibautplein 165. Aanvang 20.00 uur. Verscheidene mag netiseurs, mediums, een aqua- relpastelwaarnemer, een aura lezer, een voetreflexologe en hypnotherapeut verlenen hun medewerking. De bijeenkomst wordt geopend met een medita tie en afgerond met een hea ling. De entree en de consulten zijn gratis. Inlichtingen worden verstrekt door mevrouw A. Koenderman-Van der Most, Van der Elststraat 18, telefoon nummer 4733809, en kookplaten alls marken. Hoge kortingen! Kookplaten 215.- ook onderdelen! zomerprijzen witte gashaarden zijn inl Ook romantisch klassieke modellen. Muurkachels Inruil tot 500.-! Boilers aktieprijzenl v.a. Extra: Goede gebr. keukengeisers Oir. gar.) en haarden ohekachels bruin met ingeb. tank ook butaan haarden en kachels Fasto-Vaillant- Radson e.a. Vraag advies en offerte! Wanneer u a.s. winter aan een nieuwe gashaard toe bent, is het NU de juiste tijd. HOGE KORTINGEN Lage zomerprijzen Broersveld 139, Schiedam, telefoon 4267736 Uw gashaard vraagt NU om een grote beurt! Bel 010-4267736 voor onder houd, reparatie van aile gas haarden. Ook onderdelen! JUBILEUM 'Stedelijk Museum Schiedam 90 jaar' is de eerste expositie, die na de verbouwing in het Schiedams museum te zien is. De jubileum tentoonstelling is verdeeld over de Grote Kerk en het opgeknapte mu seum. Ze gaat over de kleine oud heidskamer die uitgroeide tot een museum van eigentijdse kunst, het Schiedams Stedelijk. De expositie geeft een beeld van de collectie op het gebied van de oude en heden daagse kunst. Bovendien wordt er een overzicht getoond van de Schiedamse sierkunstenaar A.F. Gips (1841-1943). De expositie is tot en met 26 augustus te zien in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 en in de Grote Kerk te Schie dam. VAN GOGH De tentoonstelling 'Met pen en penseel' in de Vlaardingse biblio theek aan de Waalstraat, geeft een overzicht van het schilders- en schrijversleven van Vincent van Gagh, Er zijn foto's en reproducties en er is een videopresentatie. Het belangrijkste deel van de tentoon stelling beschrijft de periode na 1880, toen hij zich volledig op het tekenen en schilderen stortte: zijn Hollandse tijd in Muenen en zijn Franse tijd in Parijs, Arles, St.-Ré- my en Auvers-sur-Oise. In de tien jaar dat hij schilderde zijn grote veranderingen in stijl en kleurge bruik waar te nemen. Vincent schreef veel brieven aan zijn broer Theo. De brieffragmenten geven veel achtergrondinformatie over zijn werk en leven. De tentoonstel ling is te zien tot eind juni. VENETIË Rifiessione locale Weerspie geling van een stad. Het Italiaanse woord 'rifiessione* betekent weer spiegeling. Onder deze titel laten Kees Lesuis en Annette Braad tij dens de zomermaanden tekenin gen zien in de Bondspaarbank aan de Schiedamseweg 12 in Vlaardin gen. Ze zijn gemaakt naar aanlei- ding van een reis naar Venetië. Le suis en Braad troffen in deze Itali aanse stad een stemming van ver gane glorie. Het geluid van een plotseling opdoemend pleintje, kwebbelende dames, de kleuren oker en warmrood. De indrukken lieten zich volgens de kunstenaars niet vangen door een fototoestel. De expositie duurt tot en met 31 augustus. ACADEMIE In het Hollandiagebouw aan de Oosthavenkade 42 wordt tot 7 juli een overzichtstentoonstelling ge houden. Deze expostie bevat wer ken van circa dertig docenten die in de afgelopen vijfentwintig jaar verbonden waren aan de Vrije Academie. Het Hollandiagebouw is van dinsdag tot en met vrijdag ge opend van 9.00 lot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur (vrijdag tot 18.00 uur) en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. VARIATIES De eerste expositie onder de ti tel 'Variaties op muziek' werd in 1986 gehouden in Muziekinforma- tie- en documentatiecentrum Ton Stolk in Vlaardingen. Na vier jaar is er een tweede versie met werk van 29 kunstenaars die in de afge lopen jaren exposeerden in Ton Stolk. Er zijn olieverfschilderijen, cartoons en foto's. Allemaal op muziekinstrumenten geïnspireerde kunst. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur, 23 en 24 juni van 14.00 tot 17.00 uur De expositie duurt tot en met 24 juni, Westhavenkade 45 in Vlaardingen. EXOTISCH Marion Ramsaran werd in 1962 geboren in Vlaardingen en behaal de haar diploma als graficus aan de Koninklijke Academie voor beeldende Kunsten in Den Haag. Haar eindexamenwerk met het thema 'Exotische vruchten' expo seerde zij op het Ministerie van Fi- anciën en tal van andere lokaties. Haar werk kenmerkt zich door het gebruik van verschillende technie ken en door materialen in realisti sche en surreaistische vorm. Ram saran exposeert tot en met 21 juni etsen, litho's, zeefdrukken an teke ningen in de Centrale Bibliotheek aan de Waalstraat in Vlaardingen. VUT De aquarellen van Cor Hoogen- dijk bestaan uit landschappen, zee gezichten en bloemen. Hij werkt buiten om de sfeer en compositie op papier te krijgen, in zijn atelier werkt hij details uit. Zijn hobby, onstaan uit het maken van schet sjes tijdens de vakantie, is uitge groeid tot een 'VUT-vullende* acti viteit. Hoogendijl begon op zijn vijftiende als krullenjongen in de modelmakerij van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, werkte bij en kele technische bureaus en lieeft in de avonduren gestudeerd aan de HTS werktuigebouw en de MO op- Ie ding pedagogiek. Hij was onder- wijsbegleider bij een Pedagogisch Centrum in Amsterdam. Hoogen- dijk exposeert tot en met 21 mi in de Centrale Bibliotheek in Vlaardingen. ONDERSTEBOVEN In de schilderijen van Peter var. Gameren is het detail onderge schikt aar het geheel. Zijn meer en meer abstracte werken worden vaak op hun kant of onderstebo ven gedraaid. Expressief, krachtig kleurgebruik vormt zijn belang rijkste kenmerk. Var Gameren leg zich niet vast op één teken- of schildertechniek. De Schieland ga lerie in de Polikliniek aan de B.K.- laa in Schiedam toont tot en met 29 juni werk van deze Rotterdam se onderwijzer/kunstenaar. V] -ft, L („tf (INGEZONDEN MEDEDELING) met grill 549.-

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1