'K c c ten bundelen tegen rijOcsweg 19' L Alle voetbalpupillen gaan zaterdags spelen Politïe i vertrouwen van publiek winnen, meer aangiften binnen krijgen en een betere afhandeling Bastaard bouvier leefde weken In zelfgegraven hol Het Vrije Volk SCHIEDAM Actie comités vragen gemeentebesturen namens 300.000 inwoners minister en Rijkswaterstaat aan te spreken Belangstelling Jeugdland groot: al ruim 2500 kinderen Schouten favoriet 8 E Z 0 Ru&T N GL Wegen 's nachts geasfalteerd Auto tegen boom W8' VRIJDAG 13 JUL11990 SCHIEDAM De actievoerders tegen de aanleg van rijksweg 19 willen dat de gemeenten Schie dam, Vlaardingen, Spijkenisse en' Delft hun krachten bundelen in de strijd tegen de aanleg van deze rjksweg. De 'Comité's Verontruste Bewoners' uit Schiedam-Noord en uit Vlaardingen hebben samen met de 'Werkgroep Stop RW-19' uit Delft zich gezamenlijk met zo'n verzoek tot de gemeentebesturen en politieke partijen in die ge meenten gericht. De actievoerders denken dat al leen gezamelijk verzet van de vier gemeenten, die samen ruim 300.000 inwoners tellen, de aanleg van de rijksweg 19 nog kan tegen houden. „Vanuit deze positie kan tegenspel worden gegeven aan de Centrale Overheid," schrijft i °t comité aan de colleges van burge meester en wethouders van de ge meenten. Ze kiezen voor die geza menlijke aanpak omdat minister Maij-Weggen van Verkeer en Wa terstaat zich nu uitsluitend tot de grote gemeenten en het provincie bestuur richt met plannen voor tunnel- en riijkswegenaanleg. De vier middelgrote gemeenten zouden volgens de briefschrijvers twee lijnen moeten volgen. Ener zijds zou de minister overtuigd moeten worden van een alterna tief openbaar vervoerplan, dat de aanleg van de rijksweg overbodig zou maken. „Omtrent dit alterna tieve vervoerplan kan aan de mi nister om een voor beroep vatbare beslissing worden gevraagd. Bij een afwijzende reactie van de mi nister hebben de gemeenten dan de mogelijkheid tot het indienen van bezwaarschriften," oppert het comité. Tegelijkertijd moeten on derhandelingen op gang komen met Rijkswaterstaat. „Daarby moet er dan wel vanuit worden ge gaan dat Rijkswaterstaat de weg hoe dan ook wil aanleggen!" waar schuwt het comité. „Het is ons be kend dat niet iedere gemeente, ge let op de houding van Rijkswater staat, zal weigeren om mee te wer ken aan de realisering van deze weg, inclusief af- en aanvoerwe- gen. Dit punt mag ons inziens evenwel geen invloed hebben op de bereidheid tot samenwerking om de eerste optie te realiseren. Rijkswaterstaat zal met de aanleg namelijk pas stoppen als de minis ter daartoe opdracht geeft." Bij de onderhandeling met Maij-Weggen moet volgens het co mité gebruik gemaakt worden van de Structuurschets Openbaar Ver voer, die de gemeente Schiedam heeft ontwikkeld. „Deze schets zou als uitgangspunt kunnen dienen voor het alternatief openbaar ver voerplan. De gemeente Delft heeft met het initiatief van Schiedam reeds openlijk ingestemd." Computers van KNVB nemen na 33 jaar werk over van vrijwilligers Schiedamse Pupillen Vereniging Door Robert van "t Zelfde SCHIEDAM Schiedam is met ingang van het komende seizoen een stuk voetbaltraditie armer. Op de jaarlijkse vergadering van de Schiedamse Pupillen Vereniging (SPV) hebben de voetbalverenigin gen gezamelijk besloten de woens dagcompetitie op te heffen. Na 33 jaar nemen de computers van het Bondsbureau van de KNVB het or ganisatiewede over van de vrijwil ligers van de SPV en gaan ook de jongste voetballertjes, de F-pupil- len op zaterdag spelen. Als laatste regio in Nederland had men hier nog een eigen stede lijke competitie voor spelertjes in de leeftijd van 6 tot en met 3 jaar met de (vrije) woensdagmiddag als speeldag. Sinds de oprichting van de SPV in 1957 was dat een vaste speeldag en stuwende kracht Jo- han van der Gaag had het ook graag zo willen houden. „Inder daad ja,' aldus een serieuze Van der Gaag- „Ik vind het doodzonde dat deze eigen competities, die uniek was voor het hele land, nu door omstandigheden min of meer noodgedwongen overhandigd wordt aan de KNVB." Enkele, jaren geleden hadden de diverse verenigingen de keuze om zich of in te schrijven voor de door de KNVB georganiseerde za terdagcompetitie of voor de plaat selijke competitie op de gebruike lijke woensdagmiddag. PPSC, HBSS en aanvankelijk ook nog Schiedam en Demos (beiden be schikken momenteel niet meer over pupillenteams) kozen direct al 'voor de grote bond. Hierdoor bleven Excelsior'20, Hermes DVS, SVV, VVX en SFC over om onder ling en onder coördinatie van de SPV de wedstrijden op de woens dagmiddag te organiseren. „En dat ging fantastisch," aldus •de SPV-woordvoerder. „Naarmate echter de jeugd zich meer en meer ging concentreren bij de grotere verenigingen deden de.eerste pro blemen hun intrede." Die concen tratie is vooral te vinden bij Lxcel- sior'20 (5 elftallen), HDVS (4), SVV (4) en VVK (3). Door het vertrek van PPSC en HBSS naar de zater dag kwam het steeds vaker voor dat de voetballertjes ingedeeld werden bij clubgenootjes en dat zij bovendien veel te vaak tegen el kaar speelden. Op de laatste bijeenkomst van de SPV kondigde WK, met in zijn kielzog SFC, aan dat ook van plan te zijn om komend seizoen in het weekend te gaan voetballen. Jeugd voorzitter C. van Driel Vis van VVK legt uit waarom. „De voornaamste beweegreden achter ons besluit is het feit dat wij vin den dat als je bijvoorbeeld drie keer in vijf weken tijd tegen Ex celsior of HDVS moet aantreden dat dan het plezier voor zowel de jongens zelf als de begeleiding minder wordt. Bovendien hebben wij ook talloze reacties van vaders gehad die hun zonen ook wel eens zouden willen zien spelen zonder dat zij daarvoor een snipperdag moeten opnemen." SCHIEDAM De favorieten voor de titels in het Groot-Rij n- mondtoernooi op tennispark Spie- ringshoek beginnen zich zo langza merhand te melden. Vandaag wor den de laats kwartfinalisten be kend voor de A-klasse bij de he ren. Daarin zijn al doorgedrongen de spelers Burgersdijk, Baan, Ru- dolphy, Meindert, Marron, Schot en Schouten. Deze laatste speelt in het op dit door organisator jan van der Torre uitgeschreven re giotoerriooi zeer overtuigend. Eerst versloeg hij Hulskorte met 61 en 6—2 en ook Bouma bond hij aan zegekar. Hij versloeg hem eveneens in slechts twee sets (60, 60). Bij de A-dames zijn de halve fi nalisten al bekend. Dolman, Snij ders, Kusters en Dallinga zullen gaan strijden om de finaleont moeting, die in het weekend gaat plaatsvinden. De gedupeerden van de huidige gebeurtenissen lijken voor eens is de grotere verenigingen te worden. Met name Excelsior'20 en SVV zijn niet erg in hun sas met de ge nomen beslissing van de andere clubs. Deze toonaangevende voet balverenigingen in Schiedam wor stelen met een gebrek aan speel ruimte op de zaterdag. SVV-pupil- lensecretaris C. J. van Opijnen: „Het eerste jaar zullen wij het nog wel kunnen bolwerken omdat we dan over het hoofdveld mogen be schikken maar wat er moet gebeu ren wanneer het eerste weer op Harga komt voetballen is voor mij een compleet raadsel." Voor Excelsior'20 stapelen de problemen zich nu met wel een heel ras tempo op. De Thurlede-be- woners beschikken slechts over drie sportvelden die bovendien van slechte kwaliteit zijn. Het ge geven in het achterhoofd dat op een veld maar drie wedstrijden per dag gespeeld mogen worden van de gemeente naast het feit dat de zwart-witten voor het volgend seizoen waarschijnlijk over 28 jeugdteams beschikken waarvan de helft iedere zaterdag thuis moet spelen geeftde; t conclusiedatoExn celsior enorm in de problemen zit. De andere verenigingen tonen alom begrip voor de penibele si tuatie van de cricket en voetbal club en HDVS heeft zelfs aangebo den om de Excelsior-pupillen op een van hun velden in Harga te la ten spelen. Excelsior'20 voelt daar echter weinig voor en ziet als eni ge snelle effectieve, oplossing het weer gaan'bespelen'van haar'om- streden 'veld vier' op Thurlede. Daarover is contact opgenomen met de gemeente. Veel bedenktijd is er overigens niet want de cri cketers maken er langer gebruik van door de afgelastingen van de laatste weken, terwijl na opnieuw inzaaien van het veld d" groei ook de nodige tijd vergt. f* Politie fotografeert 108 snelheilsovertre- ders SCHIEDAM Tijdens de avondspits heeft de politie op de 's-Gravelandseweg bij de Be Brauwweg 108 snelheidsover treders gepakt. De hoogste ge meten snelheid op dit wegdeel waar vijftig kilometer per uur gereden mag worden, bedroeg honderd kilometer per uur. De nummerborden van de overtre ders zijn gefotografeerd. Zij kunnen volgende week een ac ceptgirokaart in de brievenbus tegemoet zien. Inbraakgolf aan Royaardplein SCHIEDAM Vier wonin gen aan het Royaardplein heb ben gisteren tussen 10.00 en 12.30 uur ongewenst bezoek ge: had. Met een breekijzer werden de deuren opengebroken. Uit een van de woningen is voor vijfendertighonderd gulden aan sieraden en driehonderd gulden aan contant geld gestolen. Door drie bewoners moet nog aangif te worden gedaan. De politie zegt te vermoeden in welke richting de daders gezocht moe ten worden. Te dronken voor ademtest VLAARDINGEN Een 58- jarige Vlaardinger is gister avond op een afrit van de rijks weg A4 onder invloed de berm ingereden. Hij zag de bocht in de afrit te laat en kwam tot stil stand nadat hij een reflectie paaltje omver had gereden. Op het bureau bleek dat hij niet in staat was om de ademtest te doen en werd een bloedmonster genomen. De man werd met een rijverbod van elf uur lo pend naar huis gestuurd. Geluidshinder door gebonk met staaf VLAARDINGEN Een twintigjarige Vlaardinger is gis teren aangehouden wegens het veroorzaken van geluidsover last. Door met een ijzeren staaf op de muren van zijn woning te bonken, verstoorde hij de rust in het hele flatgebouw 'in dé Datheenstraat in de Vlaar- dingse Westwijk. Tegen de mam is proces-verbaal opgemaakt. Het programma van Jeugdland slaat bijzonder aan. Tot aan gister middag hebben al ruim vijfentwintighonderd kinderen deelgenomen aan onder meer het spelencircuit, zoals gistermiddag (zie foto) op het Y/iendschapsplein. fiHetJoopt allemaal als een trein," lacht Jeugd- fandrCpördinaföiOoóp *yan Broekhoven tevreden. „Ook de theater voorstellingen worden prima bezocht. Bij het kinderprogramma in De Blauwe Brug waren ruim tweehonderd kinderen. En dat terwijl het eigenlijk zwemweer is. Fantastisch, hoor!" Van Broekhoven is ook tevreden over de betrokkenheid van vaders en moeders bij de jeugdactiviteiten. Hij verwacht morgen veel ouders en grootouders langs de Poldervaart, waar hun kroost gaat strijden om de Jeugdland-vistitel van Schiedam. De dobbers gaan om 14.00 uur het water in. Twee uur later worden in Het Pannekoekenhuis in het Prinses Beatrixpark de prijzen uitgereikt. 010-4004.444 Voor nabezorging bellen maandag t/m vrijdag 18.00-19.00 uur Zaterdag tot 16.00 uur. Adressen en overige tel. nrs. zie service-pagina. Door Rein Wolters SCHIEDAM Reu Woody komt aardig op verhaal. Zijn vertrouwen in de mens is ook weer gestegen. De acht maanden oude bastaard bouvier is door een hel gegaan en aan de dood ontsnapt. Het dier heeft een paar verschrikkelijke weken achter de rug. Door zijn baas (naar de mening van echte die renvrienden een grote schoft) is het dier vermoedelijk letterlijk de straat op geschopt. In ieder geval lijkt het erop, dat de hond bij het op straat zetten een ge broken achterpoot heeft opgelo pen. Kennelijk stond de lobbes de vakantie van z'n baas in de weg. Volkomen ontredderd moet Woody dagen achtereen door de straten hebben gezwalkt. Uitein delijk groef het zichzelf een schuilhol in het talud van de Rotterdamsedijk, nabij het Esso- tankstation. Daar werd Woody opgemerkt door bewoners. Re gelmatig zagen zij het sterk ver magerde en schuwe dier in de bossages verdwijnen. Gewaar schuwde medewerkers van het Dierentehuis De Hargahoeve troffen wel het hol aan maar niet de hond. „Geruime tijd is nog gezocht, maar het resultaat was nihil," completeert Mar greet Witte het verhaal rond dit dierenleed. Margreet is al acht jaar be heerster van De Hargahoeve. Kort na de zoekactie werd Woody, zoals de kruising tussen een bouvier en een Hollandse herder door haar is gedoopt, door de politie binnengebracht. De agenten hadden het totaal uitgeputte en half dode dier ge vonden op de Horvathweg. „Hij kon niet eens meer staan, Woody was er verschrik kelijk aan toe. We gaven geen cent meer voor" zijn leven." Met liefde hebben Margreet en de andere medewerkenden het dier intensief en vooral liefdevol ver pleegd. De gebroken poot her- r Dankzy de goede zorg van onder meer Margreet Witte is de zwaar ver magerde en zieke bouvier Woody weer aan de beterende hand. stelt zich goed. Woody eet zijn bak leeg en is in gewicht weer toegenomen. „Hij krijgt van ons een spe ciale behandeling," zegt Mar greet. „Woody hoeft niet in een hok. Hij woont in ons kantoor. Het is een verschrikkelijk lief dier. Wij verbazen ons steeds weer hoe wreed mensen jegens dieren kunnen zijn. Ongetwijfeld komt Woody er helemaal boven op, al zal het nog wel een aantal weken duren voordat zijn gebro ken poot weer helemaal is gene zen. Wij zoeken voor hem een goed tehuis." Woody is niet het enige dier dat tijdelijk verblijft op De Har gahoeve. „Dit jaar puilen we werkelijk uit. Zo'n groot aanbod als nu hebben we nog nooit ge had," zo vertolkt Margriet Witte haar zorgen. Het asiel huisvest nog zestien honden. Ze zijn alle maal in afwachting van een nieuw tehuis. Dat geldt ook voor een deel van de vijftig katten. „De laatste tijd zijn veel jonge zwerfkatten gebracht. Die ko men uit nesten door heel de stad. Voor de meeste hebben we al een thuis gevonden. De dieren worden eerst nog behandeld aan oormijt." In het pensiongedeelte van De Hargahoeve verblijven zo'n vijftig dieren. Ze logeren er om dat hun bazen op vakantie zijn. „Morgen komen er nog een flink aantal logé's bij. Waarschijnlijk zitten we dan aan het maximum van zo'n zeventig dieren." Voor een kleine hond kost het logeren dertien gulden per dag en voor een grote zeventien. T1 Voor een kat bedraagt het lo- Sgeertarief 8,50 gulden per dag. Voor het verkrijgen van inlich- g tingen over een asieldier of voor c het tijdelijk onderbrengen van een dier in pension kan men te- recht aan de Sportlaan 2 (tegen- over het Novotel) of via telefoon nummer 4714151. Door Rein Wolters SCHIEDAM De politie werkt .hard aan een betere relatie met het publiek. Bij monde van hoofd inspecteur Cees Buijnink maakt de korpsleiding geen geheim van deze noodzaak. Onvoldoende vertrou wen in de afwikkeling van aangif ten van kleine criminaliteit is één van verstorende factoren in de re latie. Dit blijkt uit een vorig jaar gehouden bevolkingsonderzoek. Van de zeshonderd ondervraagden zei de helft geen heil te zien in de aangifte van een delict. Uit de mo tieven voor het nalaten blijkt moe deloosheid in de zin van: 'het helpt toch niets' of 'de politie doet er toch niets aan'. De resultaten van het onder zoek waren aanleiding voor een gezamenlijk preventiebeleid van politie en andere gemeentelijke in stanties in Schiedam. Onderbouw de voorstellen voor het terugdrin gen van gevoelens van onveilig heid in vooral het centrum en het oosten van de stad, worden na de vakantie ingediend. De problemen die de zeshonderd ondervraagden als een beslist probleem kenmer ken zijn: hondepoep (337 klachten; 56.2 percent), snelheidsovertreders (260 klachten; 43.4 percent) en fietsendiefstal (204 klachten; 36.6 percent) Buijnink: „Dit is de top-drie die veruit boven de 25 voorgelegde problemen uitspringt. Door geza menlijke aanpak proberen we die terug te dringen." De hoofdinspec teur beaamt dat het korps-imago bij het grote publiek niet optimaal is. Van de ondervraagden ziet bij voorbeeld 45 percent de politie zel den langskomen en 16 percent zegt zelfs nooit politie in de omgeving te zien. Ongeveer 35 percent vindt dat de politie in de buurt goed functioneert, terwijl 12 percent van mening is dat de politie het slecht doet. De rest heeft geen me ning of zegt het niet te weten. Voor 46 percent van de ontevre den ondervraagden komt het slecht functioneren doordat men de politie nooit ziet. Ongeveer 20 percent ervaart dat de politie op klachten niet ingrijpt.Buijnink zegt deze cijfers, vergeleken met landelijke percentages, niet ver ontrustend te vinden, doch wel vatbaar voor verbetering. Dat vindt hij ook van de afhandeling van aangiften. Een kwart van de ondervraagden die een aangifte hadden gedaan, toont ontevreden heid omdat men niets meer verna men. Een ander kwart klaagt over de onverschillige houding van de politie. Een aantal ondervraagden sprak misnoegen uit over te wei nig agenten op straat en dat ze te zacht optreden. 5 Voor Buijnink staat vast: „Als korps moeten we onze zichbaar- heid verhogen. Tegelijk doemt dan een ander probleem opf het eeu wigdurende planningsdilemma: Sinds vorig jaar opereren we wijk gericht met vaste wijkteams. Hun opdracht is het oplossen en voor komen van problemen. Minder bé1 langrijk is of ze dat doen met eed auto, fiets of te voet." Verder zegt Buijnink het een must te vindeti dat aangevers van de afwikkeling van hun klacht op de hoogte wor den gebracht. Voor het vertalen van het werk- resultaat van de wijkteams in cij1 fers, wordt in het najaar opnieuw) de bevolking geraadpleegd. Aari het eind van 1991 volgt een derde enquête. Aan de hand van de re sultaten" zal het beleid steeds wor den bijgesteld. MAASSLUIS In de nacht van dinsdag 17 juli op woensdag 18 juli worden de Mesdaglaan en de Rembrandtlaan in Maassluis ge asfalteerd. Autoverkeer in deze straten is dan niet mogelijk. Aart- wijzingsborden geven aan hoe de weggebruikers de wijk in kunnen rijden. Bewoners van de wijk wor den vroegtijdig op de hoogte gé bracht van de werkzaamheden: Als de weersomstandigheden slecht zijn, worden de werkzaam heden verschoven naar de nacht van woensdag op donderdag. VLAARDINGEN Een 37-jari- ge Vlaardingse is gisteravond dé macht over het stuur kwijtgeraakt nadat haar voorwiel de midden berm op de Olmendreef raakte. De auto kwam tegen een boom tot stil stand. Twee passagiers raakten lichtgewond. SUHTHnAMawi1 a0£CX9W oxeniasqe Sss NI V? v A'fijsfWSifcp'ï'ton? - rt- ..;&vv -SUM

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1