GSD neemt voorschot op vernieuwde Bijstandswet 'We verzinnen niet zomaar een molen Veel belangstelling voor Volksuniversiteit Volle winst voor Schiedamse cricketers H Het Vrije Volk SCHIEDAM Achtentwintig inbraken opgelost Oranjebrug van 3 tot en met 19 september afgesloten Voormalig molenaar van De Vrijheid restaureert De Nieuwe Palnafexoonfe. f S MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 lu Door Robert van't Zelfde SCHIEDAM Zowel de cricke ters van Excelsior'20 als warmes DVS speelden het afgelopen week einde een dubbel en behaalden daaruit een honderd percent score. Voor eerste klasser HDVS gaat het er nu echt om spannen. Komende zaterdag zal op sportpark Harga beslist worden of de Schiedam mers volgend seizoen wederom op hoofdklasse-niveau mogen gaan spelen. Dan zal echter eerst mede- koploper ACC II moeten worden verslagen. Zaterdag moest het team van HDVS-captain John Verweij in Utrecht aantreden tegen Hercules. De gasten wonnen de toss en ver kozen om als eerste te gaan batten. Mede door het overtuigende optre den van de Nieuwzeelandse coach Roger Bradley, hij sloeg zijn zo veelste 'century' van het seizoen bijeen, strandde de HDVS-innings op het respectabele totaal van 229 v 7. Ashok Ghildiyal (23) en Rob ter Braak (39) ondersteunden Bradley goed. De mannen van Hercules wer den vervolgens met al het gemak van de wereld opgerold door de Schiedamse bowlers. Captain John Verweij bleek een ware plaaggeest voor de thuisclub. In slechts zeven overs veroverde hij vier wickets voor het verlies van zestien runs. Jongeling Nicky Statham had voor zijn twee wickets twee overs min der nodig dan zijn aanvoerder. Gisteren verging het HDVS ook verrassend gemakkelijk. Het Am sterdamse Rood Wit bleek na de nederlaag tegen ACC II de vorige dag geen schijntje meer de sterke ploeg die het de beide koplopers in de eerste klasse nog moeilijk kon maken. Al battend kwamen zij in 52 overs dan ook tot het lage totaal van 138 runs. Ashok Ghildiyal (4 v 30) en Robin ter Plegt (3 v 31) be zorgden HDVS de wickets. Excelsior'20 liet zich ook weer eens zijn ware gezicht zien. Tegen achtereenvolgens HCC en Bloe- mendaal werd gewonnen. Het team van captain Tim Zoehrer had echter in dit stadium van de com petitie in een geheel andere situa tie moeten zitten dan nu het geval is. Hadden de Thurlede-bewoners twee van de serie van zes nederla gen gewonnen dan zou een positie zoals HDVS die nu bekleedt niet ondenkbaar geweest zijn. Tegen de Kon HCC verkeerde het team van Zoehrer (die volgend jaar wederom te bewonderen zal zijn in Schiedam) in een bloed vorm. Hoewel er voor Excelsior begrippen een te laag totaal werd behaald (194 ao) was het veldwerk en het bowlen van al de Excelsior- bowlers een genot voor het oog. Ahmed Zuifïqar en Dennis Gou- ka openden aan Schiedamse zijde. De oudste Gouka moest met 12 runs achter zijn naam weer rede lijk snel het veld ruimen en broer Enk, die ondanks een hevige griep aanval toch verkoos om te spelen, deed het niet veel beter. De inter national zag zich na zes runs ge noodzaakt om de mat de rug toe te keren. Westindiër Emerson Trot- man (46) en Luuk van Troost (33) voerden de productie met mooie staaltjes cricket op. Met het ontslag van Trotman en Van Troost (laatstgenoemde ging in combinatie met wicket keeper Marcel Schewe wel heel ongelukkig run out) dreigde er een volledige 'collapse' voor Excelsior. Tim Zoehrer verhinderde dat ech ter door in korte tijd nog dertig runs aan het totaal toe te voegen^ HCC was vervolgens in hun in nings in de 45-e over uitgespeeld. Tegen het bowlingsgeweld van An dre van Troost en Erik Gouka, en daarbij opgeteld het wel zeer scherpe fielden was geen der Haagse batsmen opgewassen. Bei de openingsbowlers pakten twee wickets. Coach Tim Zoehrer beves tigde de opgaande fijn met zijn bowlen door vier HCC-ers te elimi neren. Daags daarna was het wederom Zoehrer die niet te bespelen was. Tegen HBS veroverde de Austra liër vijf wickets. Tevens verhin derde hij dat de Hagenezen in de laatste over het Excelsior-totaal (210) nog zouden behalen. Emer son Trotman (67), Luuk van Troost (32) en Dennis-Gouka--t34waren de topscorers. - SCHIEDAM/ROTTERDAM Met de,, arrestatie van een buurt- Béhde hit Rotterdam-West, 'heeft een Schiedams/Rotterdams re chercheteam 28 inbraken opgelost. De buit bedroeg vele tienduizen den guldens, maar hiervan is xfiets teruggevonden. Deze is opgegaan aan gokken en stappen, zo heeft het vijftal bekend. Van de inbra ken hebben ze er vijftien in Schie dam gepleegd. Aan groot deel van de andere inbraken zijn gedaan bij haven- en overslagbedrijven in Rotterdam. Begin dit jaar is het speciale re chercheteam gevormd, nadat dui delijk was dat het om een identie ke dadersgroep ging. Het spoor liep al spoedig naar de landen- buurt in de wijk Mathenesse in SCHIEDAM De Oranjebrug, 1 die de Nieuwe Haven en de Oran jestraat met elkaar verbindt, is vanaf maandag 3 tot en met woensdag 19 september op werk dagen van 07.30 tot 18.00 uur af gesloten voor autoverkeer. In die periode worden onderhoudswer ken uitgevoerd. Indien noodzake lijk zal ook in de vroege avond uren en in de weekeinden worden doorgewerkt. Ook het scheepvaart verkeer kan in deze zestien dagen de brug niet passeren. Voor fietsers en voetgangers wordt zo lang mogelijk een strook vrijgehouden. Maar van dinsdag 11 september tot en met vrijdag 14 september zal de Oranjebrug ook voor deze weggebruikers volledig zijn afgesloten. Omleidingsroutes worden door boxden aangegeven. Autoverkeer uit de richting Rotter dam wordt omgeleid via het indus triegebied Nieuw Mathenesse. Het plaatselijke verkeeP wordt omge leid via de route Lange Nieuw- straat, Hoofdstraat, Haveiidijk, Willem de Zwijgerlaan en School straat. Fietsers en voetgangers kunnen gebruik maken van de Kippebrug, bet voetgangersbrugge- tje tussen de Westvest en Nieuwe Haven. SCHIEDAM Het gemeentebe stuur, de plaatselijke vakverenigin gen en de gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) bereidden zich op dit moment voor op de aanstaande wijzigingen in de Algemene Bij standswet. Volgens die nieuwe re geling is het de bedoeling dat de zogenaamde bijzondere bijstand voortaan voor rekening komt van de gemeenten. Gemeenten kunnen dan meer eigen regels maken, zo dat bestaande bijstandsverordenin gen moeten worden aangepast." De Vlaardingse GSD heeft reeds een discussienota op papier gezet, die woensdag tijdens de raadscom missie Sociale Zaken, Onderwijs en Emancipatie zal worden be sproken. Vooraf pleit de GSD al om gemeenteverordeningen in de regio Rotterdam op elkaar af te stemmen. Voor de bestaande ver schillen is volgens de GSD 'geen rationele verklaring te geven'. Het decentralisatie-plan van staatssecretaris Ter Veld (Sociale Zaken) verwacht dat de gemeenten de bijzondere bijstand zullen gaan gebruiken voor kinderopvang. Meer vrouwen zullen dan de mo gelijkheid krijgen werkervaring op te doen of aan scholing mee te doen. De GSD bereidt zich al enige tijd voor op de nieuwe situatie. De warme maaltijd-voorziening voor ouderen en een studiekostenrege ling zullen voortaan ónder de 'bij zondere bijstand' vallen. Via de in- fotheek en persoonlijke contacten moeten mensen, die recht hebben op die voorzieningen, worden be reikt. Verder zullen ook allerlei projecten voor werklozen uit dit budget worden gefinancierd. On derzocht wordt nog of een zoge naamde 'Waterwegpas' kan wor den ontwikkeld. Met zo'n pas zou den, minima vanaf 1991 korting kunnen krijgen op allerlei voorzie ningen. In de discussienota noemt de GSD ook een aantal andere moge lijkheden voor een toekomstig mi nimabeleid. Enerzijds zou dat moe ten gaan door middel van verbete ring van de leefsituatie (bijvoor beeld: schuldhulpverlening en bud- getadvisering). Anderzijds denkt de GSD aan het betaalbaar maken van allerlei voorzit „ingen, via de Waterwegpas bijvoorbeeld. De GSD sluit de nota met een lange lijst van mogelijke voorzie ningen in een toekomstig minima beleid. Belangrijke punten daarin zijn: het verbeteren van de voor lichting over allerlei mogelijkhe den voor minima, het realiseren van goedkope vakanties en het uit breiden van de scholingsvoorzie ningen. Bovendien onderzoekt de GSD of - in navolging van wat in de gemeente Den Haag al gangbaar is minima een seizoenkaart kunnen krijgen voor de voetbal wedstrijden van SVV. In eenzelfde categorie vallen ook kortingsmoge lijkheden op dagbladen, RET-ver- voer op het lidmaatschap van een sportvereniging. Ondanks de voorgenomen de centralisatie-regelingen hoopt het gemeentebestuur overigens dat het minimabeleid toch voor een gr >ot deel onder de Algemene Bijstan is- wet zal blijven vallen. Het z et daartoe ook voldoende mogelijkhe den. Dat blijkt uit een antwoord op vragen van de CNV-afdeling Schiedam. In een brief had de CNV gemeld te vrezen dat de aan staande veranderingen de rechts zekerheid van de minima zou kun nen aantasten. De vakvereniging pleitte derhalve voor een beleid binnen de ABW. De gemeente vind dat via haar infotheek ook reeds is voldaan aan een aantal andere wensen van het CNV. In dezelfde brief was om ge richte voorlichting en bijzondere aandacht voor ouderen, arbeidson geschikten weduwen en weduw naars gevraagd. Rotterdam. Twee weken geleden werden de eerste arrestaties ver richt. Het vijftal, dat in leeftijd vari eert van 18 tot 22 jaar, zit* nog steeds in voorarrest. Ze bekenden twee etalagekraken bij Foto Nie- stadt aan de Rotterdamsedijk en een inbraak bij een Esso-station in die straat. Voorts, hgbbën ze'inbra- ken bekend,bij een aantal kleding zaken en de fotozaak Ribeco in de Hoogstraat. Ook de motorzaak De- tona werd door hen bezocht en de geld eveneens voor de rijwielhan del Van Rietschoten aan de Profes sor Kamerfingh Onneslaan. Voorts is door hen in kantoren ingebro- 1 ken en daarbij waren vooral faxen het doelwit. Door Annet van Aarsen SCHIEDAM „Als molenaar denk je wel eens dat je werkt met een vrouw in plaats van met een molen," is een verklaring van Rob Batenburg, voormalig molenaar op De Vrijheid. Nu heeft hij een eigen bedrijfje, de Stichting Restauratie werkplaats Schiedam. En als baas van deze werkplaats heeft hij wel een heel aanlokkelijke opdracht, gekregen: het maken van de hou ten onderdelen (onder andere het gaande werk) van De Nieuwe Palmboom. Een paar eeuwen geleden, in 1785, werd De'.Vrijheid gebouwd naar voorbeeld van de vier jaar oudere Palmboom. Deze laatste molen vloog begin deze eeuw in brand. Jaren lang stond er alleen een stomp. Momenteel het kan bijna niemand ontgaan zijn wordt de Palmboom weer her bouwd. „Naar voorbeeld van de De Vrijheid dus," aldus Batenburg. De molenmaker geeft, zijn opmer king over het geslacht in acht ge nomen, De Vrijheid 'haar zuster' weer terug. „Echt een uitdaging," meent de dagelijks in de werkplaats aan de Elzensteeg te vinden Batenburg. „Ik denk dat er.bij geen enkele herbouw van molens zo precies is gekeken naar hoe het er vroeger precies heeft uitgezien als hier. In de jaren zestig zijn er een groot aantal molens gerestaureerd maar toen ging het er meer om dat het er van de buitenkant uitzag als een molen. Wij maken een reconstruc tie van een brandersmolen, die uiteindelijk ook moet gaan draai en. We verzinnen niet zomaar een molen. En we hebben een goed voorbeeld aan De Vrijheid." ,De Vrijheid is volgens Baten burg de meest authentieke van de vier complete molens, die nog in Schiedam te vinden zijn. „Ze heeft tot'1917 als brandersmolen ge functioneerd, langer dan de ande ren. Daarna is er een tijdje veevoe der gemaald maar aan de inrich ting is eigenlijk niets veranderd. De Vrijheid is dus het meest geëi gende voorbeeld voor De Palm boom, hoewel we ook wel bepaal de dingetjes bij de andere molens afkijken." Dat de herbouw heel erg nauw steekt, blijkt wel uit het feit dat Batenburg minstens één maal per week De Vrijheid of één van de andere molens bezoekt om te kip ken hoe de onderdelen in elkaar zitten. Bouwtekenaar Koster van de Schiedamse Molenstichting lis Molenmaker Bob Batenburg bezig met het maken van een kuip, waar de molenstenen in moeten komen te liggen. „Beetje bij beekje begin je te leren waarom de onderdelen op deze manier werden gemaakt." komt er nog heel wat vaker. Mo- lenmaken lijkt bijna een vergeten beroep. „Toch zijn er nog 25 molenma kers in Nederland. Maar ja, er zijn zo veel verschillende soorten mo lens en zoveel aan streken gebon den bouwstijlen. Brandersmolens zijn eigenlijk niet te vergelijken met bijvoorbeeld gewone koren molens. Ze zijn veel ruimer opge zet omdat de dagproductie veel groter was," aldus Batenburg. Hij vervolgt: „Het grootste ver schil is de plaats van de stenen. Je moet namelijk een zolder extra vrijhouden voor het opslaan van mout en rogge. Uit historische ge gevens blijkt dat een brandersmo len gemiddeld tien tot dertien ton per dag vermaalde. Een gewone korenmolen kwam daar lang niet aan. Ook de kuipen rond de stenen zijn veel ruimer." Toen er een aantal jaren gele den voor het eerst weer op De Vrijheid werd gemalen, realiseer den Batenburg en de andere men sen van de Schiedamse Molens zich waarom de inrichting er zo uitzag en waarom er zoveel graan werd verwerkt. „Niet direct omdat er zoveel gedronken werd. Mout en rogge zijn gewoon veel sneller vermalen. Ten eerste is het veel droger dan tarwe, ten tweede hoeft het eindprodukt niet zo fijn te zijn." 1 De Nieuwe Palmboom zal pas over een paar jaar helemaal afge bouwd zijn. Nu ligt de Restauratie werkplaats vol met ongeveer zes tien soorten hout, van 'ordinair' iepen tot het dure Surinaams groenhart en azijnhout. De hele werkplaats ruikt ernaar. De ver schillende onderdelen van het gaande werk voor De Nieuwe Palmboom kunnen niet gemaakt worden uit één soort hout. „Dat er zo veel verschillende soorten hout worden gebruikt, is niet zonder bedoeling," verklaart de molenmaker. „In de oude mo lens zie je dat ook. Elk onderdeel stelt bepaalde eisen. En je kunt er van uit gaan, dat de soorten, die je nu in de oude molens vindt, de beste zijn. Die molens zijn met veel ervaring gebouwd. Wat goed was bleef en wat slecht was ver dween. Zo werd het een bijna per fect geheel." Het liefst blijft Batenburg dus bij de oude soorten hout. Dat is echter niet altijd mogelijk, ver zucht hij. Voor de staven van 'schijflopen' bijvoorbeeld werd vroeger het keiharde buxus-palm- hout gebruikt. Dat is momenteel bijna niet meer te koop. Batenburg heeft nu gekozen voor Surinaams Groenhart. „Ik hoop dat het een goede keus is. Het groenhart komt namelijk in aanraking met azijn hout en we lopen altijd het risico dat de ene houtsoort de andere op gaat vreten." Voor de molenmaker is het ma ken van het gaande werk mis schien wel de grootste uitdaging van zijn leven. „We hebben nog nooit een compleet gaande werk gemaakt. Tot nu toe ging het in Schiedam alleen maar om het ver vangen van bepaalde delen. Nu kunnen we laten zien dat we echt molenmakers zijn. Hoewel we niet zo snel werken als de molenma kers vroeger. Toen werd een com plete molen in een maand of ne gen uit de grond getimmerd, wij doen er enkele jaren over." Door Bart Raammakers VLAARDINGEN Jong en oud loopt geïnteresseerd langs de ge nummerde tafels, waarachterde verschillende docenten de poten tiële cursusganger in grote fijnen uit de doeken doet wat de 'leergie rigen' zoal te wachten staat. Het enthousiasme van de docenten lijkt zo op het eerste gezicht in veel gevallen het gewenste resul taat op te leveren, want menigeen verlaat een tafeltj'e om zich met in schrijfformulier naar de tafelnum mers 30 en 31 te begeven. Dit zijn de tafels waar men zich in kan schrijven en waar men hetr cur susgeld kan betalen. Dit was afgelopen zaterdag het beeld tijdens de vijfde Open Dag van de Vrije Volksuniversiteit Vlaardingen in de Stadsgehoorzaal. iEen open dag die, zo valt aan het einde van de dag uit bet aantal in schrijvingen op te maken, in alle ^oprichten .het. beoogde effect lijkt op te gaan leveren! 'Ris. Erihéking hierover: «Vorig jaar, hadden we ongeveer veertien-' honderd inschrijvingen in totaal „en ik had toen echt het gevoel dat dat onze top zou zijn. Ik vroeg me af of we überhaupt nog eens in de buurt van dat aantal zouden ko men. Maar je ziet het vandaag, het blijft maar een komen en gaan van mensen en zoals het er nu voorstaat denk ik dat we die veer tienhonderd wel weer gaan halen en daar zijn we meer dan tevreden mee." Enneking is niet alleen als voorzitter aan de Volsuniversiteit verbonden is, maar ft tevens als docente geschiedenis. Dat is een cursus die volgens haar zeggen 'naar behoren' loopt, dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de cursus Nederlands voor verge vorderde anderstaligen. „Die loopt nauwelijks. Waar dat nou door komt? Dat weet je-nooit. Als ik van de afgelopen vier jaar iets ge leerd heb, dan is het wel om niet aan voorspellingen te doen, want je komt elke keer weer voor veras singen te staan. Zo hebben we voor de verschillende kookcursus sen al extra groepen in moeten las sen en ook de cursus Italiaans loop voortreffelijk." Eén van de nieuwe cursussen. iv Docenten kregen op de open dag van de Volksuni versiteit aan hun tafeltjes veel be zoekers, die zich als cursist lieten inschrijven. die aan het totaalpakket zijn toege voegd, is de cursus handanalyse. Een cursus, die wellicht bij ver schillende mensen wat terughou dendheid oproept, vanwege de wa zige sfeer die er om de materie hangt. Jos Koeckhoven is de do cent en hij verzet zich zeer duide lijk tegen dit vooroordeel. „Handanalyse bevat juist enorm veel excacte eigenschappen. Uit bepaalde principes over de han den, de handvormen en de lijnen vallen onomwonden feiten te ha len. Dat soort dingen zijn gewoon te leren en daar komt_ niets ge heimzinnigs bij kijken. De cursus zal dan ook bestaan uit een intro ductie, waarbij een fundament wordt gelegd voor een eventueel vervolg. De bedoeling van dit alles is jezelf beter te leren kennen. 'Mens ken jezelf is een veel ge bruikt statement bij ons en vanuit die basis kan je pas iets voor jezelf gaan betekenen en daarmee ook voor anderen. Ikzelf zat in mijn studententijd ook een beetje met mezelf in de knoop en via de han danalyse ben ik me toch in stuk lekkerder gaan voelen" vertelt een gedreven Koeckhoven. Voor zijn cursus is ook redelijk veel belangstelling. „Ik verwacht dat ik aan het einde van de dag een groep van zo'n 15 mensen bij elkaar zal hebben en daar valt pri ma mee te werken." Midden in de zaal zitten twee dames op het gemak het cursus programma door te bladeren. Ze rijn het afgelopen jaar mee ge weest met de museumtochten en dat is zo goed bevallen dat ze zich daar als eerste voor ingeschreven hebben. „We hebben vorig jaar zo veel prachtige tochten gemaakt, ik moest er nu gewoon weer bij zijn", verklaart éen van de dames. jEn er zijn ook zoveel andere interes sante en leuke cursussen, ik moet weg gaan strepen, anders kom ik tijd en geld tekort. Dat is ook het mooie van deze cursussen, je kuntl het aangename hier met het nutti ge samen laten gaan." Touwtje uit bus: simpele klus inbreker SCHIEDAM Voor een in breker was het niet moeilijk om een videorecorder te stelen uit een woning aan de Halleyst- raat. Uit de brievenbus hing het bekende kindertouwtje. De insluiping deed zich voor in de nacht van vrijdag op zaterdag terwijl de bewoners lagen te slapen. Auto's bekrast SCHIEDAM Op het Cho- pinplein is een nachtelijke au- tokrasser aan het werk ge weest. Bij de politie zijn vijf aangiften gedaan. Er wordt een onderzoek ingesteld. Banksiopers naar HALT SCHIEDAM Twee jongens van 13 en 14 jaar zullen als straf alternatief werk moeten verrichten. Door de politie is het duo gistermiddag overge dragen aan het project HALT, dat de straf oplegt. De twee jon gens werden op heterdaad be trapt bij het vernielen van zit banken bij de Provinciale Bi bliotheek Centrale aan de Ha venstraat. Hierbij gebruikten de tieners hamers, spijkers en een kraspen. 'Glaszetter' op de vlucht SCHIEDAM Door oplet tendheid heeft een 34-jarige be woner van de Kappijne van de Coppellolaan gisteren een in braak bij zijn buren voorko men. Hij zag hoe een 'glaszet ter' met een schroevendraaier bezig was met het verwijderen van glaslatten. Op het moment dat Mj de in een geel T-shirt en een rode baseballpet getooide man aanriep, nam deze de be nen. Paard houdt Stage Nite SCHIEDAM Café 't Paard zal woensdagavond voor het eerst het decor vormen van een zogenaamde Stage Nite. Age Kat, onder meer bekend van Earth and Fire, zal vanaf half tien optreden. De zogenaamde Stage Nite zal voortaan elke laatste woensdag van de maand plaatsvinden. Doel is vooral om kwaliteitsmuriek te brengen. De stijl jazz, reggae, latin etc. doet er daarbij niet toe. Age Kat begint woensdag om 21.30 uur te spelen. 'Gaarde' in Spaland SCHIEDAM De meeste straten in het deelplan Zwaluw laan in het nieuwbouwgebied Spaland krijgen als achtervoeg sel 'gaarde'. Zo luidt althans het voorstel aan de gemeenteraad. De nieuwe straten gaan heten: Gaarden, Gaardenpad, Moerbei- gaarde, Perengaarde, Druiven- gaarde, Frambozengaarde, Per- riekengaarde, Abrikozengaarde en Bramengaarde. 06-beIlers kunnen eikaar ook zien SCHIEDAM Biertapperij 't Koetsiertje aan de Hoogstraat verwelkomt tijdens het aan staande weekend gebruikers en operators van 06-lijnen. Zo zul len tijdens deze 06-meeting on der andere de Babbelbox, Bab- bellijn, Lolbox en Lovebox acte de présence geven. Alles staat xn het teken van een 'tropical partij'. De 06-meeting zal overi gens ook gebruikt worden om te herdenken dat zestien jaar geleden de etherpiraat Veroni ca verdween. Bekende jingles en cude muziek zullen daartoe te horen rijn. Ouders kunnen leren babies te masseren SCHIEDAM Natuurge neeskundig therapeut Janneke van Leeuwen begint 13 septem ber met een cursus 'baby- en peutermassage'. Deze cursus zal ouders de mogelykheid geven tot een unieke ontmoeting met hun kinderen. Het geconcen treerd bezig zijn met massage blijkt een bron van rust en ont spanning. De basismethode, die tijden de lessen wordt gebruikt, vindt haar oorsprong in de oud- indiase Shantala-traditie. Mas sage voor bepaalde gezond heidsklachten komt ook aan de orde. De cursus is toegankelijk voor kinderen van twee maan den tot vier jaar en hun ouders i De plaats waar het allemaal moet gebeuren is 'Mikaal' aan de Lange Haven 89. Voor meer informatie tel: 4.74.39.44. Kunstklas toont werk SCHIEDAM Vanaf aan staande vrijdag rijn in het Ste delijk Museum de resultaten te zien van de creativiteit van de kunstklas-leerlingen. Ieder jaar houdt het Stedelijk speciale cur sussen voor volwassenen en kinderen. Gouaches, tekenin gen, linosneden en aquarellen door hen gemaakt, worden tij dens de komende weken ten toongesteld in het kunstklaslo kaal. ic-sli J «VW f .y n. V v Ti *{- t

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1