Vette zeelt langs nieuwe Maasboulevard 'Zo 't bed In' Gemeente niet bang voor claim Mineral Services VVD vreest u t de hand lopen slotfeest A addi n Dahliavereniging zet politie in de bloemetjes Centrummarkt pakt extra uit bl 40-jarig jubileum UVG dupe nieuw SW-stadion Het Vrije Volk SCHIEDAM Geheim Discriminatie Discriminatie (2) Wethouder De Leede: 'Laatste lawaai jongerencentrum niet zo heel erg' p-wyf»ïm-Am BRIEVEN VAN KINDEREN Ongewenste minnaar loopt sntjwonden op iij opening Filmhuis „v r~' a - PAGINA 4 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 h xf!Uy,pf'% sSP" ''il Hlfllltl figffigg Verandering hoeft nog niet al tijd verbetering te zyn, maar de veranderde situatie langs de Mercuriusweg is dat voor sportvissers wel degelijk. Wie overigens in Schiedam naar de ze straatnaam vraagt, wordt schouderophalend afgescheept met: „Nooi| van gehoord." Dat klopt ook wel, want de Mercu riusweg heet in de volksmond 'nieuwe Maasboulevard' en ligt ten oosten van de Voorhaven. De nieuwe weg is ontstaan na het ophogen en bestraten van het voormalige Gusto-terrein tussen de Maasdijk en de Nieu we Maas. Ongemerkt is het een visboule- vard bij uitstek geworden. Da gelijkse werpen tientallen vi- liefhebbers hun hengel uit in de rivier. Een fraai beeld die hengelaars met nieuwe sky-line van buurgemeente Rotterdam op de achtergrond. In deze re gio is het door de aanwezigheid langs de oever van vele bedrij ven bijna niet mogelijk om di rect aan de waterkant van de Nieuwe Maas te komen. De x sportvissers zijn uiterst tevre den met deze nieuwe stek. Ze ker omdat er voldoende grote vis in de Nieuwe Maas blijkt te zwemmen, zoals een van hen bewijst met de vangst van een vette zeelt. Als we de vissers mogen geloven, is zo'n 'stevige knul' aan de haak geen uitzon dering. SCHIEDAM Werkbezoe ken met na afloop een al of niet alcoholisch drankje kunnen "het best 's avonds worden afge werkt. Dit was gisteravond de mening van het merendeel van de leden van de raadscommis sie Welzijn, Sport, Volksgezond heid en Milieu. Voorzitter Bart de leede wilde vernemen of er interesse bestond voor een werkbezoek aan de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) in november. Belang stelling genoeg. Ook van D66 politica Coby de la Rie: „Zoiets is 's avonds het gemakkelijkst. Dan kun je na afloop zo 't bed in!" Door Rein Wolters SCHIEDAM Tussen Mineral Services Rotterdam (MSR) en de gemeente Schiedam rijn of waren geen bindende afspraken gemaakt voor vestiging op het bedrijven park Vijfsluizen op het terrein van Wilton-Fijenoord. Wethouder Bart de leede (Milieu, Groen Links) gaf dit antwoord gisteravond met na druk op vragen van D66-raadslid Coby de la Rie. „Het deel dat MSR op het oog heeft, is nog niet eens terrein van de gemeente," stelde De Leede, die ook met klem zei dat de gemeente geen enkele vrees heeft voor schadeclaims. Zoals bekend is de Bewoners Organisatie Schiedam West fel ge kant tegen de vestiging van het milieu-onvriendelijke bedrijf. Los van de protesten is het mogelijk dat het bedrijf vooruitlopend op een vestigingsvergunning toch al een vrijstelling van de hinderwet krijgt. Dit zal mede afhangen van het resultaat van een tweede hoor zitting, waar alle bezwaarhebben- den nogmaals worden gehoord. Op deze ritting zal ook de contra-ex pertise op een milieu-onderzoek van TNO naar de activiteiten van MSR worden behandeld. Parallel aan deze ritting loopt de nadere uitwerking door de dienst Gemeentewerken van het milieubeleid dat de gemeente als leidraad wil gaan gebruiken voor de invullen van het nieuwe bedrij venterrein. Onder meer over dit onderwerp rijn door de socialist Peter Stadhouders schriftelijke vragen ingediend. Het college schuift de beantwoording nog even voor zich uit en gebruikt als excu ses het nog ontbreken van vol doende gegevens voor het geven van concrete antwoorden. Woordvoerster Hennie Hagen van de bewonersvereniging ver klaarde wantrouwend hier toch een enge smaak van over te hou den. Volgens haar laat een nieuwe omschrijven van het milieubeleid ruimere mogelijkheden aan de ves tiging van vervuilende bedrijven zoals Mineral Services Rotterdam. Wethouder De Leede trachtte dat wantrouwen weg te nemen. „De nadere uitwerking van de milieu paragraaf houdt beslist geen ver soepeling van de normen in. Ge zien de opmerkingen die tijdens de informatie-avonden over het be drijvenpark rijn gemaakt, zal Ge meentewerken deze beslist ter har te nemen en wordt men ook ge acht er op in te gaan." De Leede benadrukte dat het beter is te wachten tot de nadere uitwerking gereed is en pas daar na een discussie aan te gaan. Ove rigens krijgen de gemeenteraadsle den binnenkort de gelegenheid zelf een kijkje te nemen op het ge wraakte terrein bij Wilton. Omdat het valt onder toezicht van de be- drijfsbewaking, kunnen gemeente raadsleden zich individueel niet op de hoogte stellen van de situa tie. Daarom zal op voorstel van het college van b en w een gezamenlij ke excursie worden gemaakt. Ove rigens maakte wethouder De Leede dit pas wereldkundig nadat verte genwoordigers uit West de verga derzaal al hadden verlaten. Ik ben verheft. Want ik ben op bioren verlieft en ik durf het te zeggen dat ik op hem ben en hij durft het niet te zeggen dat hij op mij is en ik weet niet of hij nog op mij is maar ik ben wel op hem. En ik weet niet hoe ik dat op moet en dat wil ik aan iemand van de klas en die van verkeering snapt. Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaag. Miranda, 8 jaar Rotterdam Ik vind dat mensen .NIET moeten zeggen dat we uit ne- derland moeten want ik heb nederlandse vrienden en die zeggen niet dat ik uit nederland moet. Want ik kan goed met hun omgaan. Rauren, 9 jaar Rotterdam Ik vind het niet leuk dat de mensen ruri maken-opm eikaas huid. Dat is niet nodig om te doen. Ik vind dat de mensen bij elkaar moeten komen. En dat ze geen ruzügmoeten maken. Want daar kom nare gijt van en dat wil ik niet want dan val len er doden. Dio, 10 jaar Rotterdam Door Rein Wolters SCHIEDAM VVD-fractie- voorritter Will van Wijk vreest dat het slotfeest van het jongerencen trum Aladdin aan de De Meesters- traat in Nieuwland uit de hand gaat lopen. Het centtpm gaatdicht en naast verwacht ik niet dat de za ken uit de hand gaan lopen." De Leede benadrukte voorts dat het feest nadrukkelijk is bedoeict. als een punt achter het tijdperk Alad din en de slechte reputatie van het it lopen. Het, centtpm gaat-dicht ^jongerencentrurn. „Veel jongeren'; houdt op zaterdag 15 September" "lahebben herinneringen aan Alad-- een slotfeest, waaraan de gemeen te vierduizend gulden meebetaalt. Twee dagen later gaat de voorma lige Mastenbroekschool, waarin Aladdin is gevestigd, tegen de vlakte. Van Wijk sprak in de raadscommissie voor Weirijn, de din en die rijn heus niet altijd ne gatief." v De PvdA'er Gé Brouwer kon zich niet vinden in de uitleg. „Het jongerencentrum functioneert „reeds lang niet meer en dat duidt» bezorgdheid-uit" dat het~slotféest op rust in de wijk. Daarom vind ik best eens kan ontaarden in een sloopfeest. De verantwoordelijke wethou der Bart de Leede (Groen Links) zei hi^jr niet echt bang voor te rijn. „Ik kan garanderen dat de organi satie van het feest goed is. Daar- een slotfeest raar, óók vanwege de te verwachten overlast voor de buurt. Waarom die tent niet in eens gesloopt? Die laatste klap kan in de buurt veel overlast geven." Namens D66 zei Coby de la Rie het slotfeest een uitstekend afslui ting te vinden, ondanks de moge lijke overlast aan de omwonenden. Ook Joly Hakkert van Groen Links zei niet veel moeite te hebben met een lawaai-achtige activiteit tot besluit van het 'Aladdin-tijdperk'. i Ze verklaarde,méér moeite te heb-, ben met het ontbreken van een an der onderkomen waar de jeugd door een nieuw aan te stellen jon gerenwerker bezig gehouden kan worden. Het is de taak van deze' jongerenwerker om te inventarise ren waar de wensen van de jeugd ..liggen en te trachten deze te reali seren irr bestaande gebouwen zoals hét buurthuis Nieuwland, wijkcen trum Nieuwland of het migranten centrum 't Parkweg, zo vattewe- thouder De Leede de werkzaamhe den van de meuwe functionaris sa men. De procedure voor de invul ling van de vakature moet overi gens nog starten. Het kan dus nog een aantal maanden duren voordat de jongerenwerker daadwerkelijk aan de slag gaat. Overigens ontvangen de omwo nenden van Aladdin, die geruime tijd steen en been hebben geklaagd over de overlast van de bezoeken- den jongeren, vandaag een uitnodi ging om deel te nemen aan het slotfeest. De politie zegt bij monde van inspekteur Hans Meijer niet rouwig te rijn over de sluiting. „Vroeger gaf het centrum veel klachten; maar de'laatste tijd vrij wel niet meer." Het teruglopende bezoek aan het centrum was reden voor het college van burgemeester en wethouders om in samenspraak en met instemming van alle be trokkenen het gebouw te sluiten. Door Rein Wolters SCHIEDAM Spannende en drukke dagen zijn het deze maand voor de 22 leden van de Dahlia Vereniging Schiedam (DVS). Sinds vorige week lopen ze van trots te recht rond met borsten als haver kisten. Op de gerenommeerde flo rawedstrijd 'Zomerbloemen' in Naaldwijk, met inzendingen uit heel Nederland, werden de tien in zendingen van DVS allemaal be loond in de vorm van twee eerste en acht tweede prijzen. „Een on noemelijk goeie score," constateert voorzitter Joop Blom. „Dit is het grootste succes van de laatste vijf jaar." De plaatselijke dahliavereniging viert dit jaar haar vijftiende ver jaardag. Op 18 maart 1975 zag de vereniging als afdeling van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde het levens licht. Grenzend aan de rooms-ka- tholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk kreeg de jonge vereniging van de gemeente Schie dam een perceel ter beschikking voor uitoefening van de hobby. Dit is uitgegroeid tot het jaarlijks telen van 24 soorten dahlia's voortko mend uit 4500 planten. Ruim drieduizend rijpe bloe men uit de verenigingsbedden rijn in de komende weken in de vorm van bloemstukken te bewonderen bij verscheidene grote activiteiten in de stad. Het nieuwe hoofdbu reau van politie zal tijdens de offi ciële opening op 19 september ge heel met dahlia's zijn opgefleurd. Speciaal voor die gelegenheid ver vaardigen de dahliakwekers fraaie - bloemstukken. De opening geschiedt vanuit een feesttent naast het hoofdbu reau op het Bijdorpplein, nabij NS- station Nieuwland. Deze tent is'di- rect na de officiële plichtplegingen door minister Dales van Binnen landse Zaken het onderkomen voor de jubileum-tentoonstelling van de DVS. Burgemeester Reiner Scheeres verzorgt op 21 september de opening van de expositie, die vervolgens op die dag is te bezich tigen van 12.00 tot 22.00 uur en de opvolgende zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 15.00 uur. Voorts verzorgt de DVS in de Voor de komende activiteiten hebben de leden van de Dahlia Vereniging Schiedam drieduizend rijpe bloemen nodig. Daarom is bet met zyn allen aanpoten geblazen op deze precies op tijd beschikbaar te hebben. Rechts met bril secretaris Anton Toussaint. komende weken bloemstukken bij het Schippersbal van de Branders feesten, in het Passage-Theater en tijdens de open dag in het pompge- maal aan de Rotterdamsedijk. DVS kan dit jaar niet deelnemen aan de Nationale Dahlia Tentoonstelling in zwolle, die in het komende weekeinde wordt gehouden. „We hebben er de tijd en de mensen niet voor," legt secretaris Anton Toussaint uit. „Het is wel een stil le wens van ons bestuur om zelf ooit een Nationale Tentoonstelling te mogen organiseren. Daar is ech ter veel geld voor nodig. Onze ver eniging heeft dat niet. Misschien blijft het dus altijd wel een wens." Dat de vereniging zo hoog scoort, komt volgens penningmees ter Nico Jansson in belangrijke mate door de kwaliteit en de ver zorging die de leden in hun hobby leggen. „We proberen gewoon goed bezig te zijn. Helaas heb je niet al le factoren voor succes zelf in de hand," vat hij samen. „Te veel re gen is voor onze dahliabedden niet goed en te weinig al evenmin. Juist regen is een onberekenbare zaak. Onze kampioensbloemen kwamen voort uit net een kleine periode van regen na droogte. Je kimt het nooit helemaal beïnvloe den," zegt ook de secretaris. SCHIEDAM De weekmarkt in het centrum van de stad bestaat op vrijdag 28 september veertig jaar. Het jubileum valt precies in de Brandersfeesten en dat is met name voor de marktkooplieden re den een extra gebaar te maken naar hun trouwe klanten. Voor ruim tweeduizend gulden is aan prijzen beschikbaar gesteld. Bij elke aankoop van vijf gul den delen de kooplieden loten uit. Op dit lot moeten naam en adres worden ingevuld. Aan het eind van de marktdag gaan alle loten in een ton en daaruit worden op het Hemaplein omstreeks 16.30 uur de vijftig winnaars getrokken. De hoofdprijzen zijn een fiets, een pannenset en een dekbed. De markt zal de gehele dag ver sierd rijn. De mooist versierde kramen komen in aanmerking voor een prijs. Voorts treedt de ge hele dag een clown op, pendelt er een huifkar tussen de Lange Kerk straat en de Blauwe Steeg en zorgt het looporkest Jazzy Rabits voor een muzikaal tintje. Tegelijkertijd vindt op de markt het vijftiende. Schiedamse stand werkersconcours plaats. Er doen 25 standwerkers uit heel Neder land mee. De jury bestaat uit be kende inwoners van Schiedam. Gebroken heup na vai uit liftkooi SCHIEDAM Doordat een liftkooi van een flat aan het Chopinplein gistermiddag niet op de juist hoogte stopte, kwam" een 89-jarige vrouw uit Rotter dam bij bet uitstappen hard-' handig ten val. In het Schie- land-Ziekenhuis werd een ge broken heup geconstateerd. SCHIEDAM Een verstoor de relatie was gisteravond op de Laan de aanleiding van een vechtpartij tussen een 25-jarige man met een 40-jarige vrouw en haar 18-jarige zoon. De afge- - wezen minnaar liep bijtwonden op en kreeg bovendien met een schaar kleine snij- en steek wonden toegebracht in armen, borst en schouder. Na een ..ge sprek op het politiebureau is het trio heengezonden. De licht gewonde man kreeg het drin gende advies de vrouw niet meer lastig te vallen. Snoepgoed gestolen uit kantine GSS SCHIEDAM Bij een in braak in de kantine van de voetbalvereniging GSS is een kleine hoeveelheid snoep gesto len. Men verschafte zich de toe gang door het ingooien van een ruit. Met gebruikmaken van een valse sleutel is uit een kel derbox in de J. C. van Marken- straat een damesbrommer en een integraalhelm met een waarde van duizend gulden ge-" stolen. Vlaminpaiï door oververhitting - SCHIEDAM Oververhit ting was gistermiddag in de Stationsstraat de oorzaak dat de vlam in een oliepan sloeg. De brandweer verschafte rieh de toegang tot de verlaten woning en doofde het vuur met een deksel. De woning liep lichte rook en roetschade op. Krokodillen bi seizoen voor SCHIEDAM Een luchtige maar toch prikklende film. Zo noemën ,de mensen van het Filmhuis dc .olprerit 'Krokodil len in Amsterdam' van Annette Apon waarmee vrijdag het nieuwe seizoen wordt geopend. De twee hoofdpersonen in de film zijn Gino en Nina, die zich ondanks dat ze twee totaal verschillende persoonlijkheden rijn ontzettend tot elkaar aangetrokken voelen. In aller lei waarschijnlijke en onwaar schijnlijke gebeurtenissen be gint er een spel van aantrekken en afgestoten worden. Krokodil len in Amsterdam is om half tien te zien, het Filmhuis (aan de Nieuwstraat 12) is vanaf half negen geopend. De toe-' gangsprijs bedraagt 5,-. J SCHIEDAM De Schiedamse handbalvereniging UVG wordt de dupe van de vernieuwingsdrift van ere-divisonist SVV. Het ter rein van UVG ligt in park Harga naast het terrein van SVV, dat nu alleen nog door de amateurs van deze club wordt gebruikt. Om SVV de benodigde bouwruimte voor een aan de eisen van de tijd aange past stadion te kunnen aanbieden, heeft de gemeente het terrein van de ere-divisiehandbalploeg nodig. Door het gemeentebestuur van Schiedam is de handballers inmid dels een alternatief geboden. „Me dedelingen hierover komen pas als UVG zich intern heeft beraden," houdt sportwethouder Bart de Leede verdere vragen tegen. „Het beroep op UVG was zonne klaar. Anders kan er geen stadion komen dat aan de KNVB-eisen vol doet," zegt de sportwethouder. Het terrein is met name nodig om de ruimte voor aan- en afvoer van supporters te vergroten. De Leede: „Deze mogelijkheid is de minst in grijpende wijze om een nieuw SVV-stadion te bouwen. Als ge meente hebben we natuurlijk de zorg voor alle sportclubs maar bok de verantwoording voor de open bare orde en de veiligheid van Schiedam." Voorzitter' John van Dijk van SVV komt volgende week met na der uitgewerkte bouwplannen naar het Schiedamse Stadskantoor. In het vooroverleg rijn ook de Ne derlandse Spoorwegen betrokken. De Leede: „Het nieuwe stadion krijgt direct aan de spoorlijn een speciaal perron. Zonder buiten het stadion te kunnen treden, gaan be zoekende supporters zo uit de trein het vak in en na afloop anders om." «a1!" X3&** far> rV I "fV** Av/ .r -' nf r jwitm «•«MM "Mimi »mnu "•«mi ?T it tlttllMI nt«s*ii mttttai wnutiiiiiifi IVMRI ItltlttK wiinfinmri «m<*m *>!vmW «fflteïg:

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1