Nieuw bureau bevordert plaatselijke polit iezorg Het Vrije VolkSCHIEDAM Korps behoudt eigen positie binnen een regionaal politiekorps voor Rijnmond Bewonersvereniging wil haast achter projecten ilaiili KOERIER (M/v) Schiedam vraagt ambtenwen homo-huwelijken të sluiten KUNST TE KIJK EFABËR SERIEUZE AGENT(E) kstmê PAQINA4 ws DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 4 f|L jÉj§| :.r 4 - II' -Door Rein Wolters SCHIEDAM Het politiekorps van Schiedam streeft naar een ei- 'vgen positie binnen het toekomstige regionale politiekorps voor het Rijnmondgebied. De plaatselijk po litiezorg ral daarbinnen centraal blijven. In 'de uitvoering van se cundaire taken zal samenwerking worden gezocht. Hoofdinspecteur Kees Buijnink verklaarde dit giste ren tijdens een persbezichtiging in het nieuwe hoofdbureau van poli tie aan het Bijdorpplein, nabij het station Nieuwland. De officiële opening van het bureau vindt plaats op woensdag 19 september door minister. Dales (Binnenlandse Zaken). „De toekomst zien we best met vertrouwen tegemoet. Schiedam durft de uitdaging aan," zei ook korpschef Piet van den Hengel. Als minder rooskleurig schetste hij het vervuld krijgen van vacatures, om van de toegestane uitbreiding naar 165 personeelsleden maar niet te spreken. Schiedam telt thans twin tig vacatures. Het ziet er niet naar uit dat deze op korte termijn inge vuld zullen zijn. „We doen ons best, maar het is en blijft erg moeilijk om geschikte mensen te vinden." SCHIEDAM De Bewoners vereniging Schiedam-Oost voelt zich de gebeten hond. Al vier jaar probeert ze de bewoners mee te la ten denken aan de diverse stads- vemieuwingsprojecten in de wijk en nu blijken die projecten alle maal te werden uitgesteld of ver traagd. „De bewoners pikken het niet meer en wij krijgen de schuld," stelt Aad de Wolf van de bewonersvereniging. Hij verklaart 'behoorlijk pissig' te zijn op het gemeentebestuur. Net als de andere leden van de be wonersvereniging heeft De Wolf het idee dat de politieke wil voor stadsvernieuwing in Oost er niet is. „Wethouder Reijnhout van Stadsvernieuwing zegt dat er geen geld meer is maar waar het vol gens ons meer aan ontbreekt, is creativiteit op bet Stadskantoor. Schiedam moet zich in Den Haag veel sterker opstellen voor een gro ter budget." Voor komende zaterdag heeft de bewonersvereniging de leden van de raadscommissie voor Stadsver nieuwing uitgenodigd in de wijk. Tijdens een -wandeling door Oost wil de vereniging de commissiele den de ernst van de verpaupering in de wijk laten zien. „We zullen keiharde garanties eisen' over tijd schema's bij nieuwe projecten," stelt De Woïf. „Maar het is al het zoveelste bezoek en voor de ge meenteraadsverkiezingen zijn er beloftes gedaan, die nu ook al niet worden nagekomen. Geld is er wel voor prestigeprojecten als het stadserf maar als de mensen daar straks duur en mooi wonen, kijken ze uit op een verpauperde wijk." smederij" De knelpunten in de wijk liggen nu bijvoorbeeld bij de Singel waar van de oostzijde bijna compleet vernieuwd is maar aan de andere kant van de straat huizen staan te verkrotten. Of het gebied Voltastraat/Snelliusstraat, waar voor al lang plannen in de la lig gen, die echter steeds worden uit gesteld. Ook plannen voor de Gali- leïstraat zullen vertraagd worden uitgevoerd. In heel Oost zijn daarnaast ver schillende gaten in de bebouwing te zien, die nog steeds met zijn op gevuld. „De gemeente verstaat on der stadsvernieuwing houten schuttingen," schampert De Wolf. Hij heeft steeds vaker te maken met bewoners, die niets meer van doen willen hebben met de bewo nersorganisatie. „Zij houden ons verantwoordelijk voor de vertra gingen. Wij hebben ze immers ge mobiliseerd toen er plannen moes ten worden gemaakt." Sjaak Freije van het Bureau Be wonersondersteuning: „We vrezen dat er binnenkort sprake zal zijn van een enorme leegloop in de wijk. Iedereen die weg kan, zal vertrekken en dat zal weer leiden tot nog meer verpaupering." De bewonersvereniging eist daarom nu een andere opstelling van het gemeentebestuur/ - een duidelijke koppeling van papieren prioritei ten aan de uitvoering van de plan nen en een 'voorkeursbehandeling' voor de wijk Oost. Voormalig gemeentelijk project leider F. Vreugdenhei voor de Stadsvernieuwing in Oost zijn collega is nu nog op vakantie verklaart overigens dat de wil er bij de gemeente zeker is om de problemen aan te pakken. „We hebben echter te maken met een tekort van 2es miljoen gulden en dat gat moet gevuld worden," meent Vreugdenhel. „Dat is de oorzaak van de vertragingen. Het Meeijarenplan Stadsvernieuwing 1 waaraan onder andere het pro ject aan de Galileistraat is gekop peld wordt overigens pas aan het einde van het jaar bekrach tigd. Dat betekent dat er dan pas kan worden begonnen met de aan pak van verschillende stadsver nieuwingsgebieden." Volgens Vreugdenhei staat het budget voor stadsvernieuwing vooral onder druk doordat de rijksvergoeding voor nieuwbouw in Schiedam lager uitvalt dan bij voorbeeld in Rotterdam en door dat een groot deel van het budget wordt opgeslokt door bodemsane ringen. DE AVONDBLADEN COMBINATIE ROTTERDAM zoekt voor direkt: voor SCHIEDAM-OOST Interesse? SCHIEDAM-WEST een Zonder enig overdrijven mag worden gesteld dat de korpschef het energieke brein achter het nieuwe, ultramoderne, hoofdbu reau is. Had Van den Hengel zijn schouders er niet ondergezet, dan had het nieuwe bureau er beslist (nog) niet gestaan. Ren compliment voor zijn nimmer aflatende inzet stak burgemeester Scheeres niet onder stoelen of banken. Van den Hengel bewerkte het ministerie voor Binnenlandse Zaken um groen licht te krijgen voor het uit werken van een bouwstroom van, in eerste instantie, vijf nieuwe bu reaus, te weten voor de gemeenten Noordwijk, Naarden, Haarlemmer meer, Laren en Schiedam. Voor waarde was wel dat de bouwkos ten een besparing van minimaal zeven percent zouden opleveren. Door een centrale inkoop en ook door de vijf bureaus door dezelfde architect (Leesberg uit Helmond) en aannemer (Slavenburg uit Schiedam! te laten bouwen, is aan die voorwaarde voldaan. Het initiatief van Van den Hen gel heeft bovendien weerklank ge kregen. Elders in het land zijn ook andere bouwstromen op gang ge komen. „Het is een hoogwaardig produkt geworden tegen een ac ceptabele prijs," verklaarde de koipsehef trots tijdens de rondlei ding. Hij bleek geen woord teveel te hebben gezegd. Het nieuwe bureau is ronduit een juweeltje. De werk sfeer is ook meteen verbeterd. In het afgedankte bureau aan de Lan ge Nieuwestraat ontstond als ge- "volg van ruimtegebrek regelmatig wrevel. Bovendien was de privacy voor arrestanten en andere bezoe kers ver te zoeken. Burgemeester Scheeres, hoofd van de politie: „Het oude gebouw vertoonde veel gebreken. In poli tiek Den Haag kwam de bouw van een nieuw bureau niet op de plan- ningslijst voor. Er was geen geld." En: „In een rapportage heeft Van de Hengel de klachten onder de aandacht van Binnenlandse Zaken gebracht. Daarvan was men méér Onder het toeziend oog van zijn vrouw en met hulp van hoofdinspekteur Buijnink (midden) onthult korpschef Van den Hengel het naar hem genoemde binnenplein van het nieuwe hoofdbureau. onder de indruk. Er kwam geld beschikbaar voor een experiment en hiermee is de bouwstroom voor meerdere bureaus ontwikkeld." Het nieuwe bureau heeft bijna vijftien miljoen gulden gekost. Alle afdelingen, alsmede de sociale re cherche en de dienst parkeercon- trole, zijn er in ondergebracht. Dat geldt eveneens voor het Schiedam- se politiemuseum, een aparte op slagruimte voor de Mobiele Een heid, de vreemdelingendienst en een ruimte voor de Regionale Op- sporings Dienst. Bovendien is in het bureau een rampencoórdina- tiekamer aanwezig. Het bureau ligt precies op de snijlijnen van de drie stadsdelen waarin de wijkteams werkzaam zijn. Het gebouw is smaakvol inge richt. Er is extra aandacht ge schonken aan bij voorbeeld de per- soneelskantine. Deze is ruim, licht en bovendien goed gesorteerd." Binnenkort zal ook de verwer king van aangiften, enzovoort, au tomatisch geschieden. Aan het op zetten van dit werkbesparende systeem wordt nog gewerkt. Het pand is ook toegankelijk voor min- dervaliden. Als blijk van waarde ring overhandigde J. van Es (in het dagelijks leven burgemeester van Maassluis) als lid van het Pro vinciaal Overleg Gehandicapten Belangen een wandbordje en een certificaat van de Nederlandse Ge handicapten Raad. Dit schildje maakt hij de puhlieksingang van het bureau duidelijk dat het toe gankelijk is voor mindervalïden. Tijdens de rondwandeling over het complex werd de korpschef op het binnenterrein aangenaam ver rast. Daar hing een politievlag aan een gevel. Op verzoek trok hij deze weg en onthulde daarmee de naam van het binnenterrein: P. J. van den Hengelplein. Vooruitlopend op een andere geschenk van zijn Corpsleden, kreeg hij dit alvast als voorschot aangeboden. De functio naris was er zichtbaar van onder de indruk. Op zaterdag 22 september houdt het korps open huis. Het zal dan waarschijnlijk de eerste en tevens de laatste keer zijn dat de bevol king een kijkje achter de politie- schermen mag nemen. Door Rein Wolters SCHIEDAM De gemeente raad van Schiedam juicht het toe als ambtenaren van de burgerlij ke stand in die plaats overgaan tot het sluiten van homo-huwelij ken. Deze intentie is gisteravond met 23 tegen 8 (CDA) stemmen uitgesproken. Los hiervan zijn de raadsleden Gérard Verhulsdonk (VVD) en Hans Bakker (PvdA) eveneens bereid een juridische uitspraak te ontlokken door het sluiten van mensen van een ge lijk geslacht. Bakker zal voor die gelegenheid benoemd moeten worden tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Verhulsdonk is dat al ruim 25 jaar. De door de PvdA ingediende en door de VVD, D66 en Groen Links ondertekendemotie, wil hiermee alsnog de weg effenen voor een wettelijk huwelijk tus sen de intussen landelijke beken de heren Gerard Kuipers en FransStelio uit Vlaardingen. Hoewel niet dwingend opgelegd, is de motie een wel 'dringend verzoek' om in de ambtelijke af weging rekening te houden met de gevoelens en opvattingen van de gemeenteraad. Men stelt voorts dat zonder discriminatie in geslacht of seksuele geaard heid het gewenst is dat personen van hetzelfde geslacht moeten kunnen trouwen. De verantwoor ding voor de daadwerkelijke uit voering hangt de motie op aan de bereidwilligheid van de indivi duele, onafhankelijke ambtena ren van de burgerlijke stand. Motie-indiener Hans Bakker hield voor dat de wet nergens vermeldt dat een huwelijk alleen mogelijk is tussen man en vrouw. Volgens hem is deze ver ouderde en onvolledige regelge ving bedoeld ter voorkoming van bigamie. Bakker sprak verder de hoop uit dat in Schiedam ambte naren met een grensverleggende pretentie de wet op een andere wijzei durven 'uit te leggen en overgaan- tot het huwen van mensen van gelijk geslacht. CDA-raadslid Daan Baart oor deelde dat het sluiten van een homo-huwelijk de plaatselijke politiek overstijgt. Hij benadruk te dat het homo-zijn m veel gele dingen al wel wordt onderkend, maar nog niet overal erkend. Baart: „We staan voor het dilem ma van enerzijds vernieuwen en anderzijds de traditie geen ge weld aan te doen." Baart onderstreepte namens zijn partij dat de rechtsongelijk heid voor mensen .met een ande re seksuele geaardheid moet wor den opgeheven. Ook hij acht, maar dan op landelijke niveau, een aanpassing van de wetgeving noodzakelijk. Niettemin stemde zijn fractie tegen de' motie. Gerard'Verhulsdonk sprak uit dat de huidige wetgeving ten aanzien'van een huwelijk tussen mensenvan hetzelfde geslacht een leemte kent. „Het is niet on gebruikelijk om een leemte ten voordele te gebruiken, zoals dat bijvoorbeeld in de belastingwet geving geschiedt," stelde de libe raal. Burgemeester Reinier Scheer es en zijn vijf wethouders tellend college schaarden zich onver bloemd achter de motie. Hij be nadrukte dat de ambtenaar van de burgerlijke stand in deze kwestie een zelfstandige verant woordelijk heeft, die niet door de gemeenteraad opgelegd of her roepen kan worden. Het herroe pen van een ambtelijk besluit is uitsluitend een zaak van de rech ter. ZILVER Strakke geometrische figuren, vaak iets ten opzichte van elkaar verschoven en soms met een lichte knik die een schaduw-effect geeft. Dat zijn de kenmerken van de zil veren sieraden, die Cecile van Eed ot donderdag exposeert in ga Alpha. Van Eeden volgde b .eiding aan de Gerrit Riet- vuii Academie in Amsterdam en is lid van de Vereniging van Edels meden en Sieraadontwerpers. Eer der exposeerde zij in het Stedelijk Museum van Amsterdam en het Singer Museum in Laren. De gale rie Alpha is gevestigd aan de Broersvesi 93 en van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 9.30 tot 17.00 uur. ABSURD „Ik teken, omdat ik tekenen moet. Mijn inspiratie hae uit het absurde van mijn fs sie. Dit zegt de Rotterdamroer Joop van den Driesche over de penteke ningen, collages en pastel-tekenin- gen die hij exposeert in de galerie van het Schielandziekenhuis in Schiedam. Van den Driesche maakt gebruik van verschillende materialen en technieken; hout skool, conté en gemengde schilder technieken. Het werk van de Rot terdammer blijft tot en met 28 september hangen. Het Schieland ziekenhuis is te vinden aan de Burgemeester Knappertlaan en de galerie is op werkdagen geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur. SPECTRUM De galerie annex konditorei Het Spectrum is nog maar een paar weken open, maar nu is al weer een tweede expositie ingericht. Kunstenares Gon Kentie laat een selectie zien van haar olieverf schilderijen, die haar gevoel en stemming weergeven. Ze schildert, zoals ze zelf zegt, van binnen uit en hoopt dat iedere belangstellen de er iets van zichzelf in herkent. De kleuren zijn fris en sprekend. Inspiratie krijgt ze van andere schilders als Van Gogh, Klee, Xan- dinsky en Ger Lataster. Het Spec trum is te vinden aan de Sint Li- duinastraat 75 a. Het werk van Kentie blijft nog tot 14 oktober. KUNSTKLAS In het Stedelijk Museum in Schiedam is een tentoonstelling in gericht van gouaches, tekeningen, linosneden en aquarellen die vorig jaar door volwassenen en kinde ren zijn gemaakt tijdens de kunst klassen. Op de tentoonstelling zijn van de volwassenen ook verschil lende 'koptekeningen' en 'grimas sen' te zien die tijdens het model tekenen zijn gemaakt. Daarnaast vallen de verschillende gouaches en aquarellen op die naar aanlei ding van een bepaald onderwerp, bijvoorbeeld de natuur, zijn ge schilderd. Het werk van de kinde ren is spontaan en origineel. Er zijn bijvoorbeeld kleurrijke en fan tasievolle pastels en linosneden te bewonderen, maar ook enkele ab stracte werken, die zijn gemaakt in het kader van een project over het konstruktivisme. De werken hangen in het kunstklaslokaal van het museum. LUBERON Ook in het Stedelijk Museum in Schiedam is een tentoonstelling te zien van Ans Hey. Het werk van deze kunstenares kenmerkt zich door het gebruik van natuurlijk materiaal waaronder albast. Deze harde materialen bewerkt zij op een klassieke beeldhouwwijze. Door middel van hakken en polijs ten ontstaan sculpturen, in klein zowel als groot formaat. Haar ou dere werk bestaat voornamelijk uit torso-achtige beelden. Mede door het polijsten van de albast, waarbij de natuurlijke aderen een apart reliëf aan de sculptuur ge ven, ontstaan intrigerende beel den. In de recente sculpturen vin den we een meer landschappelijke benadering, waarbij zich de ge dachte aan bergformaties op dringt. Ook in de tekeningen zijn groeivormen, rotsformatie en land- schapsimpressies duidelijk herken baar. Vandaar de titel, Luberon, die verwijst naar een gebergte in Frankrijk. Het museum is te vin den in de Hoogstraat. De kunstdoos van Bonnie On- derwaater en Bram Uil, met als thema 'Strandjutten langs de Nieu we Waterweg' ligt tot en met 6 ok tober ter inzage bij restaurant De Hermandad in Schiedam. De kunstdoos bestaat uit twintig fo to's, die Bonnie heeft gemaakt op het terrein van de voormalige Gus- to-werf. Op zoek naar nieuwe on derwerpen om te tekenen en schil deren, vond de kunstenares het braakliggende stuk land aan de Nieuwe Maas. Drie jaar zwierf ze er rond en fotografeerde verroeste oliedrums, stukken touw, barsten in het beton, oude hekken, een werkhandschoen, kortom alles wat de mensen er achterlieten. De fo to's vertellen tezamen met de gedichten die mulimediakunste- naar Bram Uil erbij maakte het verhaal van vele levens hard wer ken. De Hermandad is te vinden aan de Grote Markt 15. KLANKBEELD Met een korte mime-act zal za terdag Yvonne Kol de expositie Klankbeeld openen in het Muziek- informatie- en documentatiecen trum Ton Stolk. Op die tentoon stelling zijn beelden en schilderij en te zien van de kunstenaars Wil na Hafjmans, Gonme van de Ven- De Bruijn en Hans van de Ven. Tot en met 7 oktober exposeren zij hun figuratieve werk. Het centrum Ton Stolk is gevestigd aan de Westhavenkade 45 Vlaardingen. Daar zijn naast deze expositie da gelijks van 10.00 tot 12.00 uur vele soorten muziekinstrumenten uit alle delen van de wereld. Tevens aanstaande zaterdag en zondag en op 6 en 7 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. DROMEN 'De mensen moeten er bij weg kunnen dromen,' een gevleugelde uitspraak van schilder F. Treuren, die de hele maand september ex poseert in Het Zonnehuis. Op de expositie toont hij landschappen, bloemen en een enkel abstrakt werk. Geen fotografische weerga ven van de werkelijkheid, maar realistisch werk naar eigen inzicht en wijze van werken. Treuren be gon pas na zijn pensionering met aquarelleren. Door de studie van zijn dochter werd zijn belangstel ling gewekt voor schilderen. Hij volgde enkele cursussen en kwam in contact met Arie Boers, die hem les gaf en begeleidde hij het schil deren. Aan zijn werk is goed te zien dat hij een aangeoren gave voor schilderen meekreeg. Wat hij vooral wil is de schoonheid van de schepping weergeven. Het Zonne huis, dat is te vinden aan de Dil lenburgsingel 5 in Vlaardingen, is op dinsdag tot en met vrijdag geo pend van 10.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en maandag van 14.00 tot 20.00 uur. Man ond8r bedreiging van revolver beroofd SCHIEDAM Onder be dreiging van een revolver heb ben vier mannen op het Sta tionsplein een 39-jarige Schie dammer beroofd van zijn porte monnee. Pas gisteren is aangif te gedaan van de overval, die zondagmorgen om half vier plaatsvond. Het slachtoffer werd ter hoogte van de Singel door het tussen de 20 en 23 jaar zijnde viertal bedreigd. De drie andere overvallers -varen bewapend met een stuk hout, een ijzeren staaf en een mes. Ze verdwenen in de richting „van het station. De portemonnee Jbe- vatte honderdvijftig gulden en persoonlijke bescheiden. Aan hoofd gewond door slingerende takel SCHIEDAM Als gevolg van een los schietende takel- haak is gisteren op het terrein van HCG een 42-jarige man uit Hellevoetsluis aan het hoofd ge wond geraakt. De man was be zig met een brugkraan, ^waar van de haak achter een stapel goederen bleef haken. Voor be handeling is het slachtoffer overgebracht naar het Sehie- land-Ziekenhuis. Buurt vindt verborgen I dode hond in bosjes i SCHIEDAM In de bosjés bij de Buys Ballotsingel is'gis termorgen een dode bastaard bouvier aangetroffen. De-reu heeft kortharig gekruld grijs/zwan haar en was vpoi;- zien van een, vlooienband en een gele halsband. De politie vermoedt dat het dier is dood gereden, maar laat vandaag in het dierenasiel voor de zeker heid sectie verrichten. Personeol Aldi belet diefstal winkelgoederen SCHIEDAM Een oplet tend personeelslid van het win kelbedrijf Aldi aan de 's-Grave- landseweg heeft gisteren de diefstal van vijfhonderd gulden aan winkelgoederen voorko men. Drie vrouwen hadden de ze zonder betalen meegenome- nen probeerden het in een auto te laden. Ze sloegen-echter op de vlucht met" achterlaten van goederen en de auto, waarin ook nog andere spullen werden aangetroffen. Geld uit portefeuille SCHIEDAM Een 64-jarige Schiedammer is uit zijn porte feuille zevenhonderdvijftig gul den kwijtgeraakt. Hij had deze zitten in een tas die hij ui de kantine van het bedrijf Nidegro aan de Plesmanstraat even naast zich had neergezet. D. Koster benoemd tot nieuwe voorganger SCHIEDAM De heer D. Koster wordt de nieuwe voor ganger van de Nederlandse Pro testantenbond. Hij wordt zon dag in het kerkgebouw aan de Westvest 92 bevestigd door prof. dr H. Faber uit Maarn. Dat gebeurt om 15.00 uur. Hargahoeve zaterdag'- open voor publiek - SCHIEDAM In het kader van de landelijke open dagh van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren houdt het Dierenthehuis Harga hoeve zaterdag een open huis. Op het complex aan de Sport- Iaan 2 (tegeover het Novotel) kan men terecht van 10..0 tot 15.00 uur. Het accent van de dag ligt op het bezichtigen van de accommodatie en het geven van,voorlichtingen over de vele facetten van het werk. No Probiem gaat open SCHIEDAM No Problem, het leer/werkproject voor werkloze meisjes en jonge vrou wen, presenteert vrijdag in de Passage haar activiteitenpro gramma voor het nieuwe sei zoen. Tussen elf en drie zijn do centen en voormalige deel neemsters aanwezig voor het geven van informatie. Het pro gramma van vorig jaar wordt uitgebreid met onder meer een PR-cursus en een informatie uur over scholing, werk en werkloosheid. No Problem start het nieuwe seizoen op maandag 17 september. Cursus zelfverdediging SCHIEDAM De Erker start binnenkort een cursus zelfverdediging voor meiden. Ze zullen daarbij een aantal tactie ken en vaardigheden aanleren, die hen kan helpen in noodsi tuaties. Bovendien zal dit bij dragen aan hun lichamelijke conditie. De lessen zullen iede re woensdagavond van half acht tot half negen plaatsvin den. Per maand moet daarvoor ƒ12,50 worden betaald. V°or meer inlichtingen: Telefoon 4267767 of 4263161. 8-^ L ^.r J*S 7A -> (INGEZONDEN MEDEDELING) Prisma C4LLENBURGSTRAAT 80 VUARONGEN - TEL 010-4343096 (INGEZONDEN MEDEDELING) voor bet bevoorraden van onze kranten Het Vnje Volk en het Rotterdams Nieuwsblad aan onze wederverkopers Bezorgtijden: ma. t/m vr, 13.00 -14 00 uur zaterdag S.00 -10 00 uur Bel dan onze afdeling lezersservice 1 Tel. 010 - 4004 444. (iNGezdSfcai mededeling) DE AVONDBLADEN COMBINATIE ROTTERDAM uitgeefster van HET VRije VOLK en het ROTTERDAMS NIEUWSBLAD vraagt voor Werkzaamheden: •k Uitdelen van kranten, dagelijks van 16.00 tot'17,00 uur Op zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur Begeleidingvan bezorgers Lichte administratie Heeft u interesse? Bel dan onze afd. Lezersservice. Tel. 010 - 4004 444. DOOS

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1