Jazzn g it, markt en vuurwerk DAMESKAPSTER BIJ VAN MEURS ZIT U GOED! VAN MEURS F het waai-gat Het Vrije Volk SCHIEDAM Forse schade aan pakhuis 'Ook Rotterdam betaalt mee aan schoonmaken Europoort' jonge, aktieve jongens en meisjes ervaren glazenwassers 1480,- Apollo n de Teerstoof Zevende Brandersfeesten worden afgesloten met grote muziekkeus GEJA HAARMODE MOOI WARM Hf&rzé Drukke nacht voor Schiedamse brandweer ws PAGINA 4 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1990 Door Hein Wolters SCHIEDAM Wie kennis wil maken met de mensen achter de Stadsomroep Schiedam, kan daar voor zondag terecht op de hoek van de Appelmarkt en de Hoog straat naast Sitton Partyhouse. Van 10 00 tot 17.00 uur verzorgen de vrijwillige omroepmedewerkers vanaf een podium live-program ma's. Verscheidene lokale arties ten treden op, onder wie de Iraëli- sche zanger Asher, Het is die dag bovendien mogelijk om te gaan meewerken bij de omroep, die bin nenkort de programmering gaat uitbreiden met dagelijkse uitzen dingen. Nu zendt de SOMS nog al leen in het weekeinde uit. Zondag vindt ook de jaarmarkt plaats. Vorig jaar trok deze naar schatting driehonderdduizend be zoekers. Bijna vierhonderd kra men zullen staan opgesteld op de zogeheten grote omloop (Hoog straat, Broersveld, Lange Kerk straat en Broersvest) De kooplie den komen uit het gehele land. Op de Grote Markt is er op de slotdag van de Brandersfeesten een spring kussen voor de jeugd, terwijl de Atlanta Jazzband in het parcours voor muzikale gezelligheid zorgen. Op het podium op het Hemaplein treden The Dakota's op. Eet Muse umplein is het decor van een show op een waterorgel en als klapstuk treedt tussen 13.00 en 16.00 urn- op een podium op de hoek van Broersvest en Koemarkt de forma tie Drukwerk met Harry Slinger op. Op een ponton in de Lange Ha ven musiceert van 13.00 tot 15.00 uur de Big Band Nieuwe Water weg-Noord/ Daarna wordt het pon ton tot 19.00 uur ingenomen door de band Eight Men Out. Geheel in de stijl van de traditie, worden de Brandersfeesten 's avonds om 21.00 uur afgesloten met een dave rend vuurwerk vanaf het dak van het Stadskantoor. Zondag is ook de laatste dag van de kermis op het Emmaplein. Morgen is het de voorlaatste Brandersfeestdag. Op de Appel markt kan men een computerpor tret laten vervaardigen en voor de jeugd is er op de Grote Markt een springkussen. Wie een kijkje wil nemen achter de schermen van het Passage-Theater kan hiervoor terecht tussen 10.30 en 16.00 uur. In het theatercafé De Tender ma nifesteren de Openbare Nutsbedrij ven Schiedam (ONS) zich met een CAI-uag. Hier wordt veel informa tie losgelaten over de laatste kabe lontwikkelingen Tussen 10.00 en 16.00 uur is het ook mogelijk een bezoek te brengen aan het pomp station van de drinkwaterleiding aan de Rotterdamsedijk. Als at tractie voor de kinderen staat daar een hoogwerker waarmee ze twaalf meter mee naar omhoog mogen. Bovendien treedt de deze week in Vlaardingen onderschei den formatie Amazing Stroopwa fels vanaf 14 00 uur drie keer op. Een paardentram pendelt de be zoekers tussen het stadscentrum en het pompstation. Op het Hemaplein kan ook een bezoek worden gebracht aan de modelspoorbouwvereniging Schie- spoor. Ook de plaatselijk afdeling var Greenpeace presenteert zich op het Hemaplein, waar tussen 13.00 en 17.00 uur de Spaanse ver eniging eveneens programma's verzorgt. In het snookercentrum aan het Broersveld wordt een toer nooi gespeeld, waarbij toeschou wers welkom zijn. De Hoogstraat gaat de gehele zaterdag 'gebukt' onder Zuidamerikaanse klanken. De dag wordt besloten met de tra ditionele Jazznight. In het centrum van de stad kan men voor echte jazzmuziek terecht bij Juan les Pins, Lange Haven (Tuffïe Vos Quartet), De Amster- bron, Koemarkt (Dutch Quartet), 't Sterretje, Rotterdamsedijk (Janice Lakers), Proosje, Hoogstraat (Daisy Bell), Onder de Pot (Ed Baatsen Trio), De Pacha, Hoogstraat (The Dunn Parker Band), 't Stappertje, Hoogstraat (Piet Geurders Jazz Quartet), Het Weeshuis, Hoogstraat (De Baronnen), De Branderskelder, Lange Achterweg (Tazz Cats), De Unie, Gerrit Verboonstraat (Maxim Joy), Het Paard, Hoog straat (Ane Kuit Quintet), De Her mandad, Grote Markt (Woodstreet Five), Theatercafé De Tender, Pas sage (Soesja Citroen), Sitton Party house, Hoogstraat (Green River Jazzband). Voor spelen nog niet met name genoemde musici in Klein Thalia (Hoogstraat) en 't Paadje (Broersveld). De Heineken Jazznight duurt tot drie uur. Om dat in die nacht de zomertijd over gaat in wintertijd (de klok gaat te rug), betekent het één uur langer genieten van de muziek. De Russische muziekgroep Dieti verzorgde gisteravond een prima concert. SCHIEDAM Scholenge meenschap Spieringshoek had gisteravond een primeur in luis. De Russische band Dieti gaf in het kader van de Vredes- week een optreden in de aula van de school. Het was tevens het allereerste concert van de groep in Nederland. „Voor een Nederlandse school is het al een uitzondering dat er een bui tenlandse band optreedt," zei docent Han Raeijmaekers. „Ze ker als dat een band uit Lenin grad is. We zijn er dan ook ui termate trots op dat wij de eer hebben deze mensen te mogen ontvangen." Dieti is een zesmans forma tie die met de liedjes de humor van het menselijk bestaan wil aangeven. „Hoe je het ook be-> kijkt," zei een van de leden, „Er is altijd een humoristische kant aan het leven." De band, die inmiddels drie jaar bestaat, is erg populair in de Sovjet- Unie. Ze hebben een plaat en een muziekcassette uitgebracht, die het erg goed doet. Ook tele visie-optredens zijn niet vreemd meer. De groep ver zorgde een groot aantal optre dens voor de Moskouse televi sie. De muziek die het zestal ten gehore brengt heeft veel Wes terse Invloeden in zich, naar ook Russische natuurlijk. Ze spelen van alles, van folk en blues tot symfonische rock. Hun grote voorbeeld zijn The Beatles. Dieti Wat 'kinderen' bete kent, omdat kinderen leuk zijn. Leuker dan volwassenen, vol gens de band blijft nog een week of twee in ons land voor optredens in het kader van de Vredesweek en Oost-Europa manifestaties, in Arnhem, Nij megen, Groningen en Noord- Scharwoude. Een pakhuis aan de Westfranke- landseweg in Schiedam liep gis termiddag voor zo'n 50.000 gul den schade op door een brand. Vermoedelijk is het vuur ont staan door toedoen van dakbe- dekkers, die er enige uren tevo ren aan het werk waren ge weest. De Schiedamse brand weer rukte uit met twee wagens. Door de forse rookontwikkeling onder het dak, vreesden de spuit gasten het ergste. Maar binnen 22 minuten waren zij het vuur al meester. Er raakte niemand gewond. Het gebouw liep rook en waterschade op. In het pakhuis lag voornamelijk sportkleding, waaronder dozen vol zwemvlie zen. Gevraagd op modern trosanjerbedrijf voor het oogsten en bossen van trosanjers. M. J. M. Grootscholte ROTTERDAM Net als alle andere vervuilers in het Botlek- en Europoortgebied zal ook Rotter dam zijn steentje moeten bijdragen aan het schoonmaken,van dit;ge bied. Volgens stafmedewerker milieu zaken H. Don van de stichtiBg Europoort/Botlek Belangen (EBB) gaat het om het verwijderen van vervuilde baggerspecie. De totale sanering van het gebied gaat ver moedelijk enkele tientallen miljoe nen guldens kosten. De industrie in het Botlek- en Europoortgebied heeft een plan ge presenteerd om de bestaande bo demverontreiniging aan te pakken en nieuwe vervuiling te voorko men. Uit een onderzoek van Grondmechanica Delft bleek dat ongeveer vierhonderd hectare grond in het industriegebied is verontreinigd. Don: „We gaan uit van het principe dat de vervuiler betaalt. Als blijkt dat een bedrijf niet ver antwoordelijk is voor de troep op zijn terrein zullen we de vervuiler proberen op te sporen. In het ge val van de baggerspecie is dat Rot terdam." Kleine bedrijfjes vormen vooralsnog een vraagteken. De kos ten van sanering zouden immers tot het faillissement van zo'n on derneming kunnen leiden. Verreweg de meeste verontrein- ging van grondwater is gevonden bij chemische fabrieken raffina derijen, op- en overslag van tus sen- en eindprodukten en kunst- mestafbrieken. Bij bijvoorbeeld stukgoedbedrijven, containerter- minals en autoterminals is nauwe lijks verontreinging aangetroffen. Ook op plaatsen waar overslag van ruwe olie plaatsvindt (tankparken) is men op betrekkelijk weinig troep gestuit. Op sommige plaatsen zijn zoge naamde drijflagen van pure pro- dukten gevonden. Grondmechani ca heeft aanbevolen te onderzoe ken of deze kunnen worden ver wijderd. Is dat het geval dan zou dit zo snel mogelijk moeten gebeu ren. Blijven deze verontreinigingen liggen dan kunnen zij een gevaar vormen voor het diepere grondwa ter. Ook bestaat het gevaar dat dergelijke verontreinigingen lei dingen en kabels aantasten. Voor het twee miljoen gulden kostende onderzoek is een net van ongeveer 750 peilbuizen gebruikt, waardoor monsters van het grond water op diepten van twee tot meer dan twintig meter konden worden genomen. Grondmechani ca vindt dat dit net in stand moet worden gehouden en waar moge lijk uitgebreid. Door twee keer per jaar monsters te nemen kan een bruikbaar gegevensbestand wor den opgebouwd, vinden de onder zoekers. De vervuilingen zullen de ko mende tijd nauwkeuriger in kaart worden gebracht. Dan ook zal blij ken of een bepaalde verontreini ging zich in de loop van de tjjd on der meerdere bedrijven heeft ver spreid. Er is plaats voor een part-time full-time v. Hogendorplaan 103-105, Vlaardingen. Tel.'4705492, na 18.00 uur 4600917 Schoonmaakbedrijf Schut vraagt met spoed Bellen tijdens kantooruren 010 - 4602066. Nieuw in onze collectie life style fauteuil uitvoering: fijn soepel leer in combinatie met chroom ontwerp Jan des Bouvrie (in stof v.a. 1175,-) BINNENHUiSADVISEURS Oranjestraat 11, 3111 AM Schiedam, 4267844 SCHIEDAM 'Roof is een gitzwarte comedie ge schreven door de Engelse schrijver Joe Orton. Hij heeft het over de mensen die slecht is en daadoor geestig. Orton schrijft voorts over de wereld die door de mens gemaakt is. Hij doet dat niet harteloos, maar wel uiterst nauwkeurig. De voorstelling van Apollo sluit zich daar van harte bij aan. Te zien op 4, 5 en 6 okto ber in Theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs 10,00. Pashouders betalen 7,50. ATH<N< H. v. Kooij A BB' vsv/o 00 B00-0OBBB □EED r annacji waai eens aan... dan laten wij u de vele mogelijkheden zien. "alles uit voorraad leverbaar" grenen meubelen markt 57 vlaardingen 010-4343685 Portemonnees gerold op kermis en in supermarkt SCHIEDAM Zakkenrol lers zijn gisteren actief geweest op de kermis op het Emmaplein en in de supermarkt van Albert Heijn in het winkelcentrum Hof van Spaland. Op de kermis werd een 21-jarige vrouw het slachtoffer. Haar portemonnee met hondervijftig gulder werd gestolen. In de superwinkel is de portemonnee, met tweehon derd gulden als inhoud, gesto len uit een boodschappenwa- gentje. SCHIEDAM Twee kleine brandjes zijn in de afgelopen nacht gedoofd door de brand weer. Eerst rukte de brandweer omstreeks één uur uit voor het blussen van een abri op de Koemarkt/Broersvest. Deze is waarschijnlijk door vandalen in de brand gestoken. Even la ter spoedden de spuitgasten zich naar het sportpark Haxga, waar een rieten schutting vlam had gevat. Fikse buit bij inbraak in woning Eoisonstraat SCHIEDAM Uit een wo ning aan de Edisonstraat wor den na een inbraak vermist bank- en giropassen, een toet senbord van een computer en een aanzienlijke hoeveelheid audio-apparatuur. De inbrekers kwamen binnen na het open breken van een deur. Reanimatie-cursussen in Klubtais Zuid SCHIEDAM Een cursus reanimatie en aanvullend een lesprogramma 'acuut levensred dend handelen' start vanaf vol gende week woensdag in Klub- huis Zuid. Onder leiding van medewerkers van de Neder landse Hartstichting zullen on der andere duidelijk maken hoe te handelen bij slagaderlijke bloedingen, bewusteloosheid en ademhalingsstilstand. De cursus vindt plaats op 3, 10, 24 en 31 oktober in het Klubhuis aan de Dwarsstraat. De bijeenkomsten beginnen steeds om 20 uur. Deelname aan de cursus kost vijftig gulden, maar zij die slechts mee willen doen aan de reanimatiecursus betalen de helft. De reanimatiecursus vindt slechts op 3 en 10 okto ber plaats. Voor meer inlichtin gen: 4267297. Hogere opbrengst voor Kankerbestrijding SCHIEDAM De jaarlijkse collecte voor de Kankerbestrij ding heeft ir Schiedam ruim vierenvijftigduizend gulden op gebracht Dat is bijna vierdui zend gulden meer dan vorig jaar, meldt A.A. Geerdes-Jonker Roelants van de stedelijke afde ling van de Nederlandse Ver eniging tot steun aan het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Kerkweg tijdelijk dicht voor aanleg van zinker SCHIEDAM Vanaf maan dag zal de Kerkweg tussen de verlengde Zwaluwlaan en de Abel fasmanstraat voor enige tijd zijn afgesloten. Dit is nood zakelijk voor het ingraven van een zinker voor de doorgifte van aardgas en drinkwater. De woningen aan de Kerkweg blij ven voor de bewoners en het verzorgend verkeer bereikbaar. Al het andere verkeer wordt via de Zwaluwlaan, Olivier van Noortstraat en de Abel Tasman straat omgeleid. Dit zal door middel van borden worden aangegeven. Markt Korenbeurs voor jeugdtennissers SCHIEDAM Zondag vindt in De Korenbeurs een grote rommelmarkt plaats, waarvan de baten zijn bestemd voor de goed draaiende jeugdafdeling /an de tafeltennisvereniging Korenbeurs. Men kan terecht van 10.00 tot 16.00 uur. Polo de Haas kwartet musiceert In De Tendsr SCHIEDAM Het Polo de Haas kwartet verzorgt op don derdagavond 4 oktober een op treden in het muziekcafé De Tender in de Passage. Polo de Haas (piano), Pierre Cour bols drums) en Leonie Jansen (voi ce en noise) werken al sinds 1978 samen. Bassist Egon acht is het trio komen ver sterken. Aanvang 21.30 uur Toegang gratis. (INGEZONDEN MEDEDELING) Noordherweg 44, 2678 LV De Lier, tel. 01745-13512. Bellen na 19.00 uur. (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING] Showroom ERKEND Oosthavenkade 14 icrSumS Vlaardingen 4343213 Jfv-tHKuA**

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1