Postkantoren blifven in de buurt ««3 &Mn KUNST TE KIJK Het Vrije Volk SCHIEDAMwoensdag 3 oktober 1990 Verkeers maatregelen bij Furie-ade Nieuw PTT-beleid kost Viaardingen en Maassluis twee postkantoren en vijf agentschappen Veel protesten tegen uitstel renovatie tijdens fa? fes N lieuprijs voor Konmar Zwembadfonds blijft bestaan ondanks vertrek van bestuur Meer werk zoekenden Harold And Maude op leven en dood JONGE ENTHOUSIASTE SLAGER ws MAASSLUIS Om proble men met het verkeer tijdens de El' ie Furie-ade te voorko men heeft de gemeente Maas sluis enkele maatregelen geno men om de zaak in goede ba nen te leiden. Van vrijdag 08.00 uur zal de Markt en de Haven voor alle verkeer geslo ten zijn. Vanaf 15.00 uur geldt het zelfde voor de Keuchenius- straat en de Govert van Wijn kade. Om 17.00 urn: worden de Dr. Kuyperkade, de Anne de Vriesstraat en de Zuidvliet afgesloten en om 18.00 uur gaan ook de Zuiddijk, de Noorddijk, de Goudsteen en een deel van de Noordvliet dicht. De maatregelen gelden tot zaterdagavond 18.00 uur. VLAARDINGEN Het nieuwe beleid van PTT-Nederland heeft voor Viaardingen en Maassluis de komende vier jaar ingrijpende ge volgen. In Viaardingen verdwij nen drie van de vier postagent schappen» die aan de Rozenlaan, de Winkelhoeve en bij V D. Het postkantoor aan de Van Eogendor- plaan verandert in een agentschap en bij het hoofdkantoor aan de Taanderijstraat wordt de loket- dienst afgeschaft. Maassluis zal het vanaf eind 1994 moeten doen zonder de post agentschappen aan de Rem- brandüaan en Westeinde. De twee postkantoren aan de Koningshoek en Zuidvliet blijven echter be staan. Bovendien wordt er in Maassluis West een nieuw post agentschap ingericht. Assistent-di recteur M. Banis van PTT-Vlaar- dingen verwacht niet dat de maat regel ingrijpende gevolgen voor de consument zal hebben. „Het idee achter het nieuwe be leid is dat de PTT daar moet zitten waar de consument komt. Bij win kelcentra dus bijvoorbeeld. Het kantoor aan de Taanderijstraat ligt in een industriewijk en is dus niet een ideale .plaats. Een postagent schap als die aan de Rozenlaan ligt vlak bij de van Hogendorplaan, waar nu in plaats van een kantoor een agentschap komt," stelt Banis. Volgens hem blijven kantoren en agentschappen op deze manier op plaatsen waar gebruikers van de PTT komen. Het nieuwe beleid is ingegeven door de verwachting dat er de komende twee jaar veer tig percent minder lokethandelin- gen zullen plaatsvinden. Oorzaak hiervan is het steeds veelvuldiger gebruiken van de giromaat. Van de kant van het personeel zijn volgens Banis geen negatieve reacties gekomen. De werknemers zijn in juni al ingelicht hoewel de gevolgen van het nieuwe beleid in heel Nederland verdwijnen er 335 postkantoren pas deze week landelijk bekend zijn ge maakt. „In Viaardingen zal het in totaal vier a vijf arbeidsplaatsen kosten. Die vermindering kunnen we via natuurlijk verloop berei ken," meent Banis. Een medewerkster van een postagentschap in Viaardingen verklaarde gisteren nog weinig af te weten van de gevolgen voor de mensen die op postagentschappen werken. „We hebben inmiddels wel een brief van de directie ont vangen maar er is nog geen ge sprek geweest," meldt de mede werkster. „Ik weet dus nog niet wat er voor mij aan vast zit We werken voor de PTT knaar we zijn eigen baas of in dienst van iemand an ders. De PTT is dus niet direct on ze werkgever," vervolgt ze. Voor het personeel op de postagent schappen blijft het volgens haar vooralsnog afwachten Ook in Schiedam staat er het nodige te gebeuren. Het postkan toor aan de Dieselstraat (éen van de drie Schiedamse kantoren) ver dwijnt in de komende jaren ter wijl ook het agentschap aan de Westfrankelandsestraat (eveneens één van de drie) zal worden afge schaft. Volgens een woordvoerder van PTT-Schiedam is het overigens de bedoeling om op de grens van Rot terdam-West en Schiedam een nieuw kantoor te bouwen op een gunstige plaats. „Het kantoor aan de Dieselstxaat verdwijnt dus, eveneens als een kantoor in Rot terdam-West. Maar in dit geval moet er dus wel iets voor in de plöats komen," zegt hij. Gezien de eis 'daar waar de consument is', ligt het voor de hand dat het nieuwe kantoor bij de winkels aan de Franselaan in de Rotterdamse Landenbuurt komt. Overigens ook het hoofdkan toor aan de Lange Nieuwstraat is met naar het zin van zowel PTT- Nederland als de directie van PTT- Schiedam. „Het ligt eigenlijk net buiten het winkelgebied. Het kan zijn dat er besloten wordt het kan toor een face-lift te geven om het toch een wat gunstiger imago te geven," zegt de woordvoerder. PARIJS Twee Parijse kunstenaars expose ren vanaf vrijdag in de Galerie van de Artotheek in het Cultureel Centrum Hollandia aan de Westha- venkade. Het zijn Danielle Losiel en Gaston Damag. Loisel werd ge boren in het zuidwesten van Frankrijk, maar woont en werkt als geruime tijd in Parijs. Zij is te vens vice-voorzitter van de Spion de la Jeune Peinture. Gaston Da- mag werd in I964 op de Fillipij- nen geboren. Hij volgde een oplei ding aan de Faculteit der Schone Kunsten van de Fillipijnse Univer siteit en ging vervolgens naar Pa rijs. De tentoonstelling van beide kunstenaars wordt geopend in aan wezigheid van de cultureel attaché van de Franse ambassade. De ex positie blijft tot en met 27 oktober hangen. DUMAS De bekende kunstenaar Peter Du mas exposeert vanaf vozende week donderdag in het kantoor van de Bondsspaarbank aan de Schiedamseweg 12. Tijdens de ex- positie^ die__tot x10i januari blijft van zijn hand te zien. Feter„Dumas volgde van 1959 tot 1964 een opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunst in Rotterdam. Sinds die tijd exposeerde hij verschillende ma len, onder andere in het Cultureel Centrum Hollandia en in het Ge meentemuseum van Maassluis. Voorset stadhuis,1 het Holybad en hees Hóty-ziefehhuis maakte hij wand- en gevelschilderingen. Sa men met Wilma Kuil heeft hij dit jaar panelen beschilderd in de ver bouwde Harmonie. PERVELLE „Dieper in de materie doordringeji is een wens die blijft," een uil- spraak van de Vlaardingse kunste naar Dirk Haddeman, die vanaf exposeert in galerie Pervelle. Had deman werd in 1917 geboren en ging pas na zijn pensioen serieus aan de slag met aquarelleren. Hij heeft onder andere schilderijen ge maakt van Oud-Vlaardingen, Por tugal en vijftienhonderd jaar oude Mexicaanse Veracruz beelden uit de Golfkustcultuur. Enkele van de ze beelden zijn bovendien te zien. Galerie Pervelle is te vinden aan de Fransenstraat 25 in Viaardin gen. De schilderijen blijven tot 27 oktober hangen. □^LANDHEER Een overzicht van het werk van de Schiedamse kunstenaar Hugo Landheer de jaren 1925 tot en met 1989 is te zien in het Ste delijk Museum in Schiedam. Land heer behoort tot de zeer weinig nog levende kunstenaars die hun artistieke wortels hebben in het begin van deze eeuw. In de loop der jaren heeft Landheer een ge heel eigen stijl ontwikkeld. De the matiek van zijn werk blijft eigen lijk steeds hetzelfde; Schiedamse stadgezichten, bruggen, molens, havens, zeilschepen, dieren, por tretten en kerkinterieurs vormen voor hem een bron van inspiratie. De schilderijen van Landheer blij ven tot 21 oktober hangen. ALPHA Haiku's, gedichten van Rilke en de mythische wereld van de Grieken vormen voor Annemarie van Ul- den de inspiratiebron voor haar li tho's en gouaches. Haar werk hangt samen met' dat van Antonie Bouwman tot 18 oktober in Gale rie Alpha. Bouwman exposeert geen grafisch werk, maar siera den. Hij studeerde aan de IVKNO de voorloper van de Rietveld Academie in Amsterdam en stapte over naar edelsmeden. Met behulp van tandtechnische-appara- tuur en boetseren, modelleert hij zijn sieraden eerst in zogenaamde spuitwas, waarna ze in zilver wor den gegoten. Galerie Alpha is te vinden aan de Broersvest 93 in Schiedam. FIGURATIEF 'Talent alleen is niet voldoende'. Onder deze titel toont het gemeen temuseum in Maassluis werk van kunstenaars "Jf de tweede helft van de 19e eeuw en deze eeuw die figuratief werken. Naast werk van de vermaarde kunstenaar Sierk Schröder zijn er ook schilderijen te zien van John Hulk jr. ooit conservator in het Teylersmuseum in Haarlem en jonkheer mr. Jo- han de Jonge, Het werk van De Jonge laat het Kurhaus in Scheve- ningen zien. De aquarellisten Her man Bogman en Rudolf de Bruin Ouboter zijn ook met werk verte genwoordigd. De expositie is te be zichtigen tot en met 4 november. Het museum is van dinsdag tot en met zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Op de tentoonstelling is ook het schilderij 'Het rieten stoel tje' te zien, dat het gemeentemuse um van de Haagse kunstverzame laar F. Klomp aangeboden heeft gekregen. KLANKBEELD Op de tentoonstelling Klankbeeld in het Muziekinformatie- en 'docu mentatiecentrum Ton Stolk zijn beelden en schilderijen te zien van de kunstena'&s^ilns-Haffmansr tober exposeren zij htm figuratieve werk. Het centrum Ton Stolk is ge vestigd aan de Westhavenkade 45 in Viaardingen. Daar zijn naast de ze expositie dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur vele soorten muziekin strumenten uit' alle delen van 'de'- wereld. TevèW#^32al^8|^%H zondag 7 -oktoberi vah',tj14.00 ffit* 17.00 uur. FRIS De galerie annex konditorei Het Spectrum is nog maar een paar weken open, maar nu is al weer een tweede expositie ingericht. Kunstenares Gon Kentie laat een selectie zien van haar olieverf schilderijen, die haar gevoel en stemming weergeven. Ze schildert, zoals ze- zelf zegt, van binnen uit en hoopt dat iedere belangstellen de er iets van zichzelf in herkent. De kleuren zijn fris en sprekend. Inspiratie krijgt ze van andere schilders als Van Gogh, Klee, Kan- dinsky en Ger Lataster. Het Spec trum is te vinden aan de Sint Li- duinastraat 75 a. Het werk van Kentie blijft nog tot 14 oktober. KUNSTKLAS In het Stedelijk Museum in Schie dam is een tentoonstelling inge richt van gouaches, tekeningen, li nosneden en aquarellen die vorig jaar door volwassenen en kinde ren zijn gemaakt tijdens de kunst klassen. Op de tentoonstelling zijn van de volwassenen ook verschil lende 'koptekeningen' en 'grimas sen' te zien die tijdens het model tekenen zijn gemaakt. Daarnaast vallen de verschillende gouaches en aquarellen op die naar aanlei ding van een bepaald onderwerp, bijvoorbeeld de natuur, zijn ge schilderd. Het werk van de kinde ren is spontaan en origineel. Er zijn bijvoorbeeld kleurrijke en fan tasievolle pastels en linosneden te bewonderen, maar ook enkele ab stracte werken, die zijn gemaakt in het kader van een project over het konstruktivisme. De werken hangen in het kunstklaslokaal van het museum. LUBERON In het Stedelijk Museum in Schie dam is een tentoonstelling gaande van Ans Hey, Het werk van deze kunstenares kenmerkt zich door het gebruik van natuurlijk materi aal waaronder albast. Deze harde materialen bewerkt zij op een klassieke beeldhouwwijze. Door middel van hakken en polijsten ontstaan sculpturen, in klein zowel als groot formaat. Haar oudere werk bestaat voornamelijk uit tor- so-achtige beelden. Mede door het polijsten van de albast, waarbij de natuurlijke aderen een apart reliëf aan de sculptuur geven, ontstaan intrigerende beelden. In de recen te sculpturen vinden we een meer landschappelijke benadering, waarbij zich de gedachte aan berg- formaties opdringt. VLAARDINGEN Bewoners in de omgeving van de Professor Rutgersstraat in Viaardingen heb ben het wijkbezoek van het college van burgemeester en wethouders gisteren aangegrepen om te protes teren tegen het uistellen van de re novatie. De collegeleden werden door de bewoners welkom geheten met spandoeken: 'Redt de wijk, haast u spoed met de renovatie' en 'Verpaupering door achterstallig onderhoud is een slecht beleid'. Gerda Bruinink, één van de be woners: „Eén flat is een tijd gele den opgeknapt, de kozijnen zijn ge verfd, de portieken zijn opgeknapt, het ziet er gewoon allemaal veel mooier uit. Ook de andere flats zouden nu aan de beurt komen, maar zover is het nooit gekomen. Het gemeentelijk Woningbedrijf wil het onderhoud doorschuiven naar de renovatie, maar we weten niet hoe lang dat nog gaat duren. En ondertussen zitten wij er mee. Ik woon hier nu zelf zeven jaar, en in al die tijd hebben de flats nog geen lik verf gehad." M. J. Elapper, begeleider van renovatieprojecten bij het woning-; brejirijf benad^te d|tjnj, dé^ met eerst een'flinke opknapbem wil geven, als het risico bestaat dat ze enkele maanden later wor den gerenoveerd. Volgens de bewoners levert het achterstallig onderhoud echter le vensgevaarlijke situaties op. Eén mevrouw is al - gestnukeld^ oyer 'de 1 De wandeling van het college door de Indische Buurt en de Westwijk begon met een bezoek aan de hobbytuinen aan de Ma- rathonweg. Rechts: Protest tegen de '[Jïrellievloeren* op de gallerij- f rabtö^bèffbp:"dëï§è1ei^%n!;heë"ftfr- eb van de flats in de omgeving' haar arm gebroken,, „Een.aantal. jaren geleden, hadden we heel erg veel last van lekkage," licht me vrouw Bruinink toe. „Het Woning bedrijf heeft toen een rubbervloer de zogenaamde Pirelli-vloer laten aanbrengen op de galerij. We hebben nu echter nog steeds last van lekkage en bovendien zijn die matten spekglad als ze nat zijn. Al in 1988 heeft de toenmalige onder-directeur van het Woningbe drijf ons beloofd dat er iets aan ge daan zou worden, maar het lekt nog steeds. Op sommige plaatsen, waar de lekkage te erg werd, zijn de rubber vloeren weer wegge haald. Bij mij op de galerij ligt nu voor drie deuren rubber, dan twee deuren niet en dan de rest van de galerij weer wel. Dat is toch ook geen gezicht." Ook bewoner Victor Hardeman uit de J. Mulderstraat had last van vocht en lekkage. Hij nodigde het hele college uit m zijn 'vochtpa- leis'. Het huis van Hardeman was altijd al vochtig, maar na de reno vatie, zo hield hij de collegeleden voor, waren de problemen verer gerd. „Ik moet zeker drie keer per jaar behangen» om mijn huis een beetje toonbaar te houden," vertelt hij, terwijl hij laat zien hoe ge makkelijk het behang van de van de Professor Rutgerstraat. muur loslaat. Het nachtkastje is helemaal dik door het vocht, ik heb het parket weg moeten doen, omdat het helemaal verrot was door het vocht Volgens Woningbedrijf zouden de problemen in het voorjaar opge lost moeten zijn Dan zijn ook de infrarood foto's gemaakt, die kun nen uitwijzen waar de problemen precies zitten." Het wijkbezoek begon gister middag in ontmoetingscentrum West en ging vervolgens naar de hobbytuinen aan de Marathonweg. Doordat de tuinen vrij toeganke lijk zijn, hebben de gebruikers er van veel last van vandalisme en inbraken. Veel opslagplaatsen op het terrein zijn al een keer openge broken en ontdaan van het gereed schap. „Er wordt gevoetbald met mijn rode kolen," merkte één van de tuinders op. Het wijkbezoek werd ook weer afgesloten in het ontmoetingscen trum» waar de bezoekers klachten en dpmerkingen aan de verschil lende collegeleden konden melden. MAASSLUIS De Maassluise Milieu Aanmoedigingsprijs voor Bedrijven is toegekend aan super markt Konmar in winkelcentrum Koningshoek. Gistermiddag over handigde wethouder J. Storm van milieuzaken een wisseltrofee aan de directie van het bedrijf. Vol gens het juryrapport kunnen de activiteiten van de supermarkt het milieubewustzijn van de Maasslui se bevolking vergroten. De jury koos unaniem voor Kofimar, vanwege het beleid dat de supermarkt voert ten aanzien van het milieu in en rond het be drijf. Zo worden de chemische af valstoffen van het bedrijf afge voerd naar een verwerkingsbedrijf in de regio. De andere afvalstof fen, vuilnis, papier, karton en af valwater worden gescheiden be waard en verwerkt. Konmar heeft maatregelen getroffen voor de be perking van energieverbruik en er is een effectief beleid om het rond slingeren van winkelwagentjes in de buurt tegen te gaan. Buiten Konmar waren er nog zestien andere kanshebbers. HOEK VAN HOLLAND De Vereniging Zwembadfonds Hoek van Holland blijft bestaan, on danks het besluit van het huidige bestuur de vereniging op te heffen. Een aantal leden is bereid de taak van het bestuur het onderzoe ken van de mogelijkheden "oor een overdekt zwembad over te nemen. Het zittende bestuur is af getreden. De voormalige voorzitter R. Naaborg constateerde dat er in de zestien jaar dat de vereniging be staat in feite geen enkele vooruit gang is geboekt. „We hebben een aantal plannen op tafel gelegd," zegt hij, „waarbij er een paar wa ren die zeker gerealiseerd zouden kunnen worden, maar zowel het bestuur van de deelgemeenteraad als het gemeentebestuur van Rot terdam waren steeds weer van me ning dat een overdekt zwembad fi nancieel niet te verwezenlijken zou zijn." Hij nam bij bij de oprichting van de vereniging zitting als voor zitter van het bestuur. Het Zwem badfonds heeft inmiddels een brief van het deelraadsbestuur ontvan gen waarin gesteld wordt dat er in Hoek van Holland zeker geen over dekt zwembad zal komen. Volgens Naaborg werden de di verse plannen van de vereniging, opgesteld door architectenbureaus en de NV Sportfondsenbaden, tel kens afgeketst omdat er volgens de gemeente Rotterdam en de deelge meenteraad moeilijkheden zouden komen met de exploitatie van het bad. De Vereniging Zwembadfonds heeft altijd een andere mening ge had en hanteerde dan ook andere cijfers met betrekking tot het zwembadbezoek per inwoner. Naaborg ziet het nu niet meer zitten verder te ijveren voor een zwembad. De bouw daarvan is geen politiek item meer; alleen de plaatselijke politieke partij Hoeks Belang heeft het nog op het ver langlijstje staan. „Het zou onder deze omstandigheden zinloos zijn, door te gaan," meent Naaborg. „Het enige wat de de deelgemeen teraad kwalijk nemen is de uiter mate trage besluitvorming." SCHIEDAM Bij het Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord zijn in augustus meer mensen in- dan uitgeschreven. Dit blijkt uit het maandoverzicht van hetar- beidsbureau. De oorzaak is een vertraagde instroom van school verlaters. Uit het overzicht blijkt bovendien dat meer jongens dan meisjes na hun middelbare school doorstromen naar het middelbaar beroepsonderwijs. De stijging van de werkloosheid is vooral te zien bij de schoolver laters die korter dan twee maan den in het be middelingsbe stand zonder baan (BZB) staan ingeschreven. In de maand augus tus was het aan tal uitschrijvin gen beduidend hoger dan in voorgaande maanden. Ook hier springen vrouwen eruit. Fietster gewond aan hoofd na val in de berm VLAARDINGEN Een 28- jarige Vlaardingse is gistermid dag met een hoofdwond naar het Holyziekenhuis afgevoerd nadat zij op het Nivonpad met haar fiets in de berm ten val kwam. De vrouw moest plotse ling uitwijken voor een tegen ligger, waardoor ze de weg af reed. Tasje tijdens lossen uit wagen gestolen VLAARDINGEN Uit een bestelwagen, die geparkeerd stond aan de Produktiestxaat, is gistermiddag een tasje met daarin een rijbewijs, een kente kenbewijs, een trouwring en een bankbiljet van honderd gul den gestolen. Het tasje stond in de cabine van de auto. Brandweer en politie redden koe uit sloot VLAARDINGEN De brandweer rukte gistermiddag uit om een koe, die vastzat in een sloot aan de Woudweg, te redden. Samen met de politie lukte het de spuitgasten het beest op het droge te brengen. Straten afgesloten wegens wielerwedstrijd VLAARDINGEN De Geor- ge Stephensonweg en het ge-* deelte van de Maassluissedijk, gelegen tussen de George Ste-? phensonweg en de Vlaardinger- dijk te Maasluis, zijn zondag tussen negen en een uur afge sloten. De wegafsluitingen en omleidingsroutes worden met borden aangegeven. De wegen vormen het parcours voor een wielerwedstrijd van VCR De Coureur. Geschiedenis haven op film in museum VLAARDINGEN Een stukje geschiedenis van de Vlaardingse haven, zo is de film te omschrijven die ko mend weekend is te zien in het Streekmuseum. De film stamt uit de jaren vijftig en geeft een beeld van de werkzaamheden en de mensen in de Vulcaanha- ven, die eens de derde van Ne derland was. De film duurt-een half uur ,en is tussen 14.00 en 16.00 uur doorlopend te zien. VLAARDINGEN Mary Dresselhuys, Sacco van der Ma de, Dirk Zeelenberg en andere acteurs spelen Harold And Maude, een toneelstuk van Co lin Higgins. Op vrijdag vinden de 21-jarige Harold en de 7'a-ja- rige Maude elkaar in de Stads gehoorzaal, aanvang 20.15 uur Lezing over sneltrams bij D66-vergadering VLAARDINGEN Op de le denvergadering van D66, vrij dag in zaal de Gasterij aan de Westhavenkade, zal na de pau ze om ongeveer 20.30 uur Ir. H. Hondius een lezing houden over keuzes van vervoerssystemen en in het bijzonder sneltrams. Film Black Rain in Schuurkerkfheater MAASSLUIS Het Schuur- kerktheater draait morgen omi 14.00 en 20.30 uur de spannen de politiefilm Black Rain. De hoofdrol wordt vervuld door Michael Douglas, die in de film in gevecht is op leven en dood met de Japanse onderwereld. Winkelhart organiseert standwerkersconcours VLAARDINGEN Voorzit ter Bea Kuipers van de winke liersvereniging Winkelhart Viaardingen opent zaterdag tus sen tien en elf uur een stand; werkersconcours in het Win kelhart. Onder anderen de nieuwe nederlandse kampioen Jos van de Berg en de keizer van de Nederlandse markten Henk Burgmans nemen deel aan dit concours. De Vlaar dingse marktmeester Joop Kos ter en wethouder Agnes van Ardenne van economische za ken nemen zitting in de jury en kiezen aan het einde van de dag de beste standwerker. Bur gemeester Fred van Lier reikt om ongeveer vier uur de prij zen uit. SLAGERIJ SPEELMAN te Viaardingen vraagt voor spoedige indiensttreding: enige jaren praktijkervaring is noodzakelijk SVO vakdiploma strekt tot aanbeveling. Voor inlichtingen of een persoonlijke afspraak kunt u kontakt opnemen met dhr. J. van Wezel tel. 010-4342302 (Alleen overdag). f 1 V' #4Unit». I (IKOEZONOEN MEOEOeUMa)

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1