jaren gelijk in Waterweggebied w Schiedams college vernieuwt rigoreus het w a a i g a t Oud en nieuw Het Vrije Volk SCHIEDAM Nieuwe gebruikers komen in plaats van naar Rotterdam vertrokken of overleden gebruikers Derde Schiedam-boekje helemaal van Kiela Van der Horst korpschef Krimpen aan den JJssel Geen extra vergadering over afvalberging wonen '3 I OP DE GRENS Kookcursus voor mannen -a -3* s J VMS«-1 1?~ p«£ tf iit m~ m* ^PAGINA 4;-^ 5,-fel ZATERDAG 27 OKTOBER 1990 1# Door Rob van',Stek' SCHIEDAM Het gebruik van hard drugs in de Waterweg-steden (Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis) is <le afgelopen jaren gestabi liseerd, Na,een geleidelijke toene- ,ming 'ic de^ jaren zeventig en de ■eerste helft'van de jaren tachtig lijkt er nu zelfs sprake te zijn van een'lichte daling. Dat beeld komt naar .voren uit gegevens van de plaatselijke" politiekorpsen en de Rotterdamse Boumanstichtïng, die zich bezighoudt met verslavings zorg in de regio Zuid-Holland-Zuid. De omvang van de problemen loopt sterk uiteen in de drie ste- den. Terwijl de situatie in Maas sluis 'overzichtelijk en beheers baar* is, staat het water de Schie damse politie onderhand aan de lippen, vooral door de uitstraling van Rotterdam. Vlaardingen nèemt een middenpositie in, zon der dat het gebruik van en de han del in verdovende middelen daar tot grote overlast leidt. Bij de Boumanstiehting zijn zo'n 65 hard drugs-verslaafden uit de Waterwegsteden in behande ling, een getal dat de laatste jaren vrij constant is. Tweederde van hen gebruikt opiaten {voorname lijk heroïne), de rest cocaïne of amfetaminen. Het gebruik van meerdere middelen door r elkaar (poly-gebruik) komt veelvuldig voor. Een-op de drie cliënten is vrouw. Opmerkelijk is de leeftijd- opbouw: meer dan zeventig per eent van de verslaafden is ouder dan 25 jaar, 35 percent zelfs ouder dan 35 jaar. Ren vijfde van hen is gehuwd, een derde gescheiden. Qua sociale gelaagdheid vormt de groep een aardige afspiegeling van de gehele samenleving. De cliënten van de Bouman- stichüng vormen uiteraard slechts een deel van de totale groep ge bruikers. Hoeveel dat er zijn is zeef moeilijk te bepalen, maar in een ruwe schatting gaan de hulp verleners er vanuit dat naast hun cliënten een minimaal twee keer zo grote groep junkies zonder bege leiding rondloopt. Dat de problematiek in Nieuwe Waterweg Noord niet verder toe neemt heeft alles te maken met de zuigkracht van .Rotterdam Er ko men wel nieuwe junkies bij, maar eeneven 'groot, aantal, verhuist naar Rotterdam of komt te overlij den. f „Je ziet mensen na verloop van tijd naar Rotterdam trekken," zegt B.;van Iperen, coördinator van het Drugteam van, de Beymanstxch- ting. „Vlaardingen- en Schiedam hebben geen. methadonprogram- ma lx Rotterdam heb je de dea lers, het'Centraal Station, en je bent er anoniem. Als de gebruiker 'erop uit moet' om aan geld te ko men bedenk altijd dat dit voor lang niet alle junkies geldt is hij in een kleinere gemeenschap door sociale controle sneller be kend bij winkeliers en politie." Anderen blijven hun woon plaats trouw en gaan dagelijks op en neer naar Rotterdam, om te •scoren, voor methadon of thera peutische behandeling. C.A. Me ters is hoofd preventie- en voor lichting van de Boumanstichting. Hij-vermoedt dat er in Nieuwe .Waterweg Noord wel enkele jonge rencentra en -café's zijn waar ge bruikt wordt. „Maar de meesten halen en gebruiken hun spullen toch in Rotterdam. Voor ons zijn Vlaardingen en Schiedam in ieder geval geen haarden, geen plaatsen die extra aandacht vragen." Veel overlast - Adjudant H. Visser van de Schiedamse recherche kan het vanuit zijn verantwoordelijkheid de Rotterdamse woordvoerder niet nazeggen. Het Schiedamse' korps heeft de handen vol aan de drugs problematiek. „Verdovende mid delen en alles wat ermee samen hangt leggen een behoorlijke druk op onze organisatie. Het is moei lijk onder controle te houden, We zitten nu op het randje, maar het moet niet veel erger worden of we komen in ernstige problemen." Met de vinger in de lucht schat Visser dat Schiedam een harde kern van zo'n veertig verslaafden telt. „Een ouder wordende groep mensen; die probeert zijn slag vooral in Schiedam te slaan. Het is" af en toe echt zielig om te zien hoe ze''opereren. Ze komen hun huis uit', lopen tien meter en beginnen de eerste auto die ze zien open te breken^ We pakken ze allemaal :%1' eeüs ia- hun kraag en sommi gen pak-je veertig, vijftig keer ach- -'tet'éïkékr op. Als je bepaalde men- .^serfevénvuit het circuit haalt, zie %je^.br aaide delicten meteen in -aantal dalen;" j 'Schiedam ondervindt veel over last van Rotterdammers die een voudig met de'tram even een re tourtje Schiedam maken. Ongeveer de helft van de opgepakte autokra kers en winkeldieven komt uit de Maasstad- - - Toch'.,lijkf 5 het "probleem in .Schiedam over zh top heen. In de eerste zeven maanden van dit jaar werden-500 auto-inbraken geregis treerd.- Afgezet tegen de 1500 in braken jaarlijks van enige tijd te rug is dat een gunstig cijfer. Ter vergelijking: in Maassluis werden in 1989 113 auto-braken gepleegd, in Vlaardingen 310. Gedeald wordt er ook in Schie dam, maar niet op grote schaal. Visser: „Er zijn wat adresjes be kend, ja, We staan dan voor de keuze. in principe tolereren we het niet, maar beheersbaarheid weegt ook zwaar. Als het voor de buurt geen overlast oplevert laten we het wel eens zitten. Want het gebeurt toch, als je de een oppakt springt een ander zo weer in het gat." Ernstiger vindt de adjudant het dat Schiedam al geruime tijd een harde kern telt van groothandela ren in hard drugs. In de afgelopen jaren zijn er een paar invallen ge daan en enkele lijntjes opgerold, maar andere zaken moet het korps noodgedwongen laten lopen. Vis ser: „Het gaat om moeilijke, dure en tijdrovende onderzoeken. Zowel qua geld als qua menskracht kun nen we dat niet aan. Dan moet je een keuze maken wat je wel en wat je niet aan wil pakken. Daar bij moet je rekening houden met de wens van de burgers, en die maken zich ook heel erg druk om hondepoep en fout parkeren. Dat is een gegeven waar we ook niet omheen kunnen. Dus als je vraagt: controleer je dat nou?, is het ant woord: eigenlijk niet." In vergelijking met Schiedam is het in Maassluis voorbeeldig rustig aan het drugsfront. Maassluis ver keert in het Waterweggebied in een bevoorrechte positie, stelt re cherchechef W.E. van Leeuwen. „Er woont hier een kleine kern verslaafden. Er zullen er wel wat meer zijn, maar we kennen zo'n tien mensen. En zij weten dat ze hekend zijn, dus houden ze zich hier gedeisd. Wat ze nodig hebben halen en gebruiken ze in Rotter dam. Maassluis is een overzichte lijke gemeente, zoiets als sociale controle functioneert nog wel." Grote partijen hard drugs heeft de politie de laatste twee jaar niet meer onderschept. Wel zijn er een paar adresjes die door de recher che in de gaten worden gehouden. Heeft de Schiedamse politie dage lijks met drugscriminaliteit te ma ken, Van,Leeuwen schat dat zijn korps op dat vlak ruwweg twee keer per maand in actie komt. „Van de winkeldieven en auto krakers komt 80 percent uit Rot- ces-verbaal op wegens bezit van of handel in hard drugs. „We merken er niet zoveel van," zegt hoofdinspecteur G. Lau rens. „Er wordt gebruikt en onge twijfeld ook gedeald, maar het is niet zo dat ik tien adressen uit mijn mouw kan schudden." Laurens is voorzichtig in zijn beoordeling van de situatie. Alleen junkies die strafrechtelijk in de fout gaan, komen met de politie in aanraking. Op de rest is weinig zicht. „Er blijft altijd een groot dark number, je weet lang niet alles. Ik durf niet te zeggen hoeveel gebrui kers er zijn in Vlaardingen. Voor zover wij weten wordt er niet op straat gedeald en haalt men het spul buiten de gemeente. In ieder geval is er geen sprake van over last." Anders dan in Schiedam heeft het aanpakken van de handel wel hoge prioriteit in Vlaardingen. „Als wij iets in die richting aan de weet komen maken we er altijd werk van, dat wel," aldus Laurens. De Werkgroep Drugs Alcohol Vlaardingen houdt zich al bijna vijftien jaar bezig met voorlichting en preventie op scholen, in buur thuizen, jongerencentra enzovoort in heel Zuid-Holland. Voorzitter J. van Duyvenbode is blij dat de overheid de laatste jaren meer na druk legt op preventie, maar vindt ook dat de hulpverlening gedecen traliseerd zou moeten worden. Van Duyvenbode: „Sommige ge bruikers blijven gewoon maat schappelijk fiinctioneren, anderen komen in moeilijkheden. We zien dat mensen, zodra er problemen ontstaan, naar de grote stad ver huizen, onder andere om dicht bij de hulpverlening te zitten. Wij pleiten voor eerstelijnszorg ter plaatse: er ligt hier een taak voor de huisarts en het maatschappelijk werk. In de grote stad worden men sen dagelijks met de drugs-scene geconfronteerd, wat natuurlijk niet bevorderlijk is voor de terug keer naar een 'normaal''leven. Op vang in de eigen, vertrouwde so ciale omgeving is naar onze me ning altijd beter. Dat voorkomt af glijden en verloedering." Ook Van Duyvenbode heeft de indruk dat het gebruik van hard drugs de laatste jaren licht is te ruggelopen. „In ieder geval zijn drugs als probleem geen vergelijk met alcohol. Daar voorzie ik pas echt moeilijkheden." Een van de 110 foto's van de oude binnen stad van Schie dam: de Hoog straat om streeks 1921. SCHIEDAM De uitgave en de presentatie van zijn derde boekje over oud-Schiedam heeft Hendrik Kiela helemaal in eigen hand ge nomen. Hij heeft geen moment spijt van die en van de beslissing om zelf ook de verkoop af te han delen. In de partyzaal van de Branderskelder {onder het Stede lijk Museum, toegang aan de Lange Achterweg) reikte hij gisteravond het eerste exemplaar uit aan zijn vrouw. Nu is al van de 2.000 ge drukte exemplaren meer dan de helft verkocht. 'Schiedams oude binnenstad' bevat 110 foto's van terdam en Den Haag. Als de Rot; „straten, steegjes en hofjes die in de .--j'"'.,'- periode van 1905 tot 1956 het stadscentrum vormden.' terdamse politie een actie houdt wijken 2e .uit naar de omliggende plaatsen, even met de trein heen en weer. Bij vlagen, het is geen grootschalig probleem," In Vlaardingen ligt die 'kleine' criminaliteit stukken hoger dan in Maassluis, zonder echter het Schiedamse niveau te benaderen. Ook in vlaardingen komen de meeste daders uit Den Haag en Rotterdam. Afgezien van auto-in braken en diefstallen maakt de po litie 'enkele malen per jaar' pro- De eerste keer ging hij in zee met een uitgever aan wie hij zijn foto's en teksten leverde om ver volgens vast te stellen, dat de uit voering van 'Weerzien met Oud- Schiedam' en de verspreiding hem tegenviel. De tweede keer kwam hij tot een samenwerking met het Fonds Historische Publikatïes en stoorde hij zich aan de druk- en opmaakkwaliteit. Maar ook op de presentatie van 'Schiedams straat leven" kreeg hij een klap in zijn gezicht. „Voorzitter Herman Noor- dergraaf hield een prachtige toe spraak, maar overhandigde vervol gens het eerste exemplaar aan de overigens best aardige wethouder Wiegman terwijl was afgesproken, dat ik zelf het eerste exemplaar zou geven aan een speciaal uitge nodigde oude baas aan wie ik veel te danken heb." Gisteren kon het niet mislopen. Hendrik Kiela had alles zelf in de hand en kon daarmee bijvoorbeeld voorkomen, dat een in zijn hoek beschreven duiventil niet door een opmaker van de foto werd afgesne- den.gMer. [zijn vrouw, die henTlh een moeilijke periode zonder baan op het idee van de stadsgezichten verzameling bracht, koos hij het omslagkleurtje, rood-roze, voor 'Schiedams oude binnenstad'. „Het past bij de stad en bij dit boekje," aldus boekhouder Kiela, die in zijn vrije tijd contact zoekt met inwo ners van zijn de stad, waar hij is geboren en 43 jaar heeft gewoond. Op braderieën staat hij met een kraam om aandacht te vragen voor het project waarmee hij bezig is. Na de binnenstad, waarover dus het nieuwe boek gaat, is dat De Gorzen. Hij laat stukken uit zijn verzameling zien en maakt dan afspraken met mensen, die hem over de afgebeelde tijd iets kunnen vertellen. Op de foto een stukje Hoogstraat omstreeks 1921 in de buurt van het Stedelijk Museum (toen Sint Jacobsgasthuis). „Vrouwen lopen nog met schorten voor en mannen dragen hoeden en petten," schrijft Kiela bij 'dit levendige straat beeld'. Rechts in het midden de zaak van coiffeur E. Bunt (barbiei ^en haaönijdef).;en* daarachter on-r der iheer de bloemist J. Krabben dam, tevens grossier in glas en aardewerk. links een witte zijge vel op de hoek van de Appelmarkt waar toen een oude branderij was afgebroken om plaats te maken voor het bioscooptheater Pandora {later Metropole en nu partycen trum Sitton), Het boek is alleen telefonisch te bestellen bij Kiela's privé-uitgeve- rijtje De Drie Glazen, telefoon 4746510. Vaste prijs: 35 gulden. at oud? De duvel is oudi Ik geloof tot z'n tachtigste zei mijn vader dit als iemand hem eraan herinnerde dat hij niet meer 'piep' was. Aan het betrekkelij ke van een leeftijd in een men senbestaan herinnerde me deze week ook Dirk Haddeman op zijn vandaag te eindigen ten toonstelling in galerie Pervelle in de Fransenstraat in Vlaar dingen. Natuurlijk, zoals ik eerder voor spelde, hij vertelde me ook het verhaal van de Mexicaanse beelden, die hij schilderde toen antiquair Piet Brouwer ze in zijn atelier had opgeslagen en die hij nu uit heel Nederland heeft gehaald om op zijn expo sitie te zetten. Maar ook het voornemen voor weer een nieu we reis naar Portugal. „Heer lijk samen met Truus in de ca ravan." Dirk genoot al weer van de amandelplantages, het uitzicht in Albufeira en de kleuren rond Oporto. Zelf is hij 74 en zijn lieve vrouw Truus zelfs een jaartje ouder. Wat heet oud? Net terug van een vakantie op Mallorca, met speciaal arrangement voor 50- plussers waarin je de tweede of voor mijn part derde jeugd van allerlei ouderen ervaart, maak ik vlak na elkaar verschillende gebeurtenissen mee waarbij aan het verleden wordt herin nerd. Een plaatje van de Amazing Stroopwafels over Zwart Naza reth, een boek en tentoonstel ling onder de titel 'Stoom op haring" over de visserij met stoomloggers, waarvan mijn va der het begin en ikzelf het ein de van nabij meemaakte. Ver der een verdiende huldiging van een leerling en een pers conferentie, presentatie van een boek over zijn 150 verza melingen en een druk bezochte jubileumreceptie van 25 jaar Jan Anderson-Cency. En dat is nog niet alle oud wat in een pe riode van nog geen veertien da gen over me heen kwam. Gisteravond zorgde Hendrik Kiela in de Branderskelder in Schiedam voor een nieuwe con frontatie. Zijn nieuwe boekje "Schiedams oude binnenstad' met meer dan honderd plaatjes met verhaal handelt over het gebied waarin de vader van mijn vrouw zijn jeugd door bracht. Even voor die boekpre sentatie was ik getuige in Bran derij De Tweelingh van het aanslaan van een eiken vat 'No taris Very Old" door burgemees ter Reinier Scheeres. Ook een bijzondere gebeurtenis, zeker voor produkt-manager Jansen, die als nakomeling van de in 1777 in Schiedam begon nen brander Herman Jansen - volgens mijn smaak - interna tionale erkenning zal oogsten met zijn nu DRIE jaar gelagerd Hollands Moutwijn Distillaat. Zelf hoopt hij over ongeveer vijfjaar een nóg beter Neder lands gedistilleerd neer te kun nen zetten tussen de Franse cognac en de angelsaksische whisky's. De Notaris V.O. is dus driejaar en al 'zeer oud' maar wel splin ternieuw in de winkels. Burge meester Scheeres en wethouder Aad Wiegman waren er op de eerste proeverij lovend over. Zij hebben net een drukke tijd ach ter de rug, waarin ze op poli tiek vlak met vernieuwingen worden geconfronteerd. Na twaalf jaar houden zij en de rest van het Schiedamse ge meentebestuur weer regelmatig spreekuur voor de burgerij en in de gemeenteraad kregen ze maandag te horen, dat ze twee antwoordbrieven aan verbolgen stadgenoten nog niet mochten verzenden. Pas nadat raads commissies er hun oordeel over hebben kunnen geven en brief schrijvers de kans hebben ge had een eventuele toelichting te geven, mogen de mogelijk aan te passen antwoordbrieven na mens het gemeentebestuur ver zonden worden. Dat is een heel oude aanpak, hoor ik een Vlaardings raadslid al zeggen. In zijn stad wel, maar in Schiedam is het nieuw. BEN VAN HAREN KRIMPEN AAN DEN IJSSEL De Hengelose hoofdinspecteur E.J. van der Horst wordt de nieu we korpschef van de gemeentepo litie in Krimpen aan den IJssel. Van der Horst (38), die op 1 no vember als commissaris/korpschef wordt geïnstalleerd, is de opvolger van commissaris mr. W. J. P. van Rhee. Van der Horst is sinds zjjn op leiding aan de politie-academie werkzaam bij de Hengelose politie. SCHIEDAM De politiek en het ambtenarenapparaat moeten volgens het college van burgemeester en wethou ders klantgerichter en effi ciënter te werk gaan. In het collegewerkprogamma voor de jaren 1990-1994 geven bur gemeester en wethouders een eerste aanzet voor wat moet worden een groot scheepse vernieuwingsopera tie binnen de muren van het Stadskantoor. Een eerste teken voor deze klantgerichtere aanpak, is het instellen van spreekuren door de burgemeester en de wet houders. De eerste spreekuren vonden deze week plaats. Ove rigens is het niet nieuw dat het college uren vrijmaakt voor de inwoners van Schie dam. Twaalf jaar geleden wa ren er voor het laatst spreek uren, Het college wil naast spreekuren ook wijk- en buurtbezoeken instellen om op deze manier met bewoners te overleggen over problemen. Uiterlijk eind april belo ven de coalitiefracties PvdA, D66 en Groen Links ver schijnt er een uitgewerkt be leidsplan voor de reorganisa tie. Op dit moment is het het college duidelijk dat verschil lende gemeentelijke afdelin gen moeten worden omge vormd in Diensten, waardoor deze beter toegankelijk wor den voor het publiek. Begin volgend jaar verrijzen de Diensten Onderwijs en Kunst Cultuur uit de overeenkom stige afdelingen. Later moet er een Dienst Volkshuisves ting bij komen. De balies van de gemeente lijke diensten komen zo veel mogelijk in een bestuurscen trum dat op het Stadserf ge bouwd gaat worden. De ver moedelijke investering in dit centrum bedraagt over de ja ren 1991 tot en met 1995 der tig miljoen gulden. De ontwik keling van het Stadserf hoort overigens bij een groot scheepse opknapbeurt van het centrum, dat van het college hoge prioriteit krijgt. Naast bouwplannen voor het Stadserf, ABC, Ver lengde Passage/Imelda-terrein en het oude VROM-terrein heeft het college ook plannen voor een verregaande aanpak van de verkeerssituatie in het centrum. Zo moeten het Broersveld en de lange Kerk straat net als de Hoogstraat nu verboden terrein voor auto's worden. Ook wil het college door gaand vrachtverkeer door het centrum verbieden. Daarnaast komt er als het aan de coa litie-partijen ligt een par- keerregeling, waarbij alleen 'belanghebbenden' in het cen trum zullen mogen parkeren. De coalitie-partijen kennen behalve aan bestuurlijke en stedelijke vernieuwing ook grote prioriteit toe aan het milieubeleid en sociale ver nieuwing. wat het eerste be treft wil het college in het vooijaar komen met een 'inte graal milieubeleidsplan' waar voor alle gemeentelijke afde lingen een bijdrage moeten le- Vt.xni. Bij het aantrekken van mv;we bedrijven willen bur gemeester en wethouders een voorkeursbeleid gaan voeren voor schone bedrijven. Sociale vernieuwing moet zich vooral gaan uiten in bijvoorbeeld buurt- en wijkbeheerprojecten en verschillende maatregelen om de werkgelegenheid en scholing te bevorderen. Het college heeft overigens de oppositie-partijen een beetje lucht gegeven bij het behandelen van de meerjaren begroting en het collegewerk plan. Burgemeester en wet houders hebben aangekondigd dat wat. hun betreft de defini tieve besluitvorming na de be grotingsvergaderingen van 5 tot en met 8 november kan plaatsvinden. Eerder deze week beklaagden het CDA en de VVD zich er over dat de meerjarenbegroting dit jaar erg laat is. De partijen dreig den zelfs de meerjarenbegro ting niet begin november te willen bespreken. VLAARDINGEN —Het colle ge van B en W belegt geen spoedvergadering van de com missie Milieu en Stadsontwikke ling. Dat heeft zij het SP-raads- lid Poppe laten weten in ant woord op zijn verzoek tot zo'n extra bijeenkomst over de afval berging in de Lickebaertpolder, Het college zegt er hard aan te werken om te voorkomen dat de afvalberging wordt gereali seerd en zal nieuwe argumenten aanvoeren om het geschil bij de Kroon te winnen. 'Falsig Flex' is een deens kastenprogramma uitgevoerd in prachtig blank beuken en afgewerkt met een transparant lak die het blonde skandinavische effect verstrekt. Het bestaat uit verschillende elementen waarmee verrassende kombinaties gemaakt kunnen worden, van b.v. een eenvoudig strak dressoir tot een levendige kastenwand met hoge en lage delen. Als dit uw nieuwsgierigheid heeft gewekt, kom dan een dezer dagen eens even bij ons langs. Wij verteilen U graag de mogelijkheden van dit schitterende programma. Tot ziens SB ao 000~bbbbb rrm nmnnaan markt 57 vlaardingen 010-4343685 Naar Blo via DeTeerstoof SCHIEDAM De jeugdfilm 'Mijn vader woont in Rio' draait woensdag in De Teer- stoof. Het script gaat over een meisje dat haar vader wil gaan opzoeken in Rio de Janeiro. Het leven met haar moeder én vriend bevalt haar niet erg. De film begint om 14 uur. Een kaanje kost vijf gulden. SCHIEDAM Voor een kookcursus voor vijftig-plussers zijn nog een paar plaatsen vrij. De Stichting Ouderenwerk wil op 9 november starten met de twaalf-lessen-durende cursus. Mannen die zich de beginselen van het koken eigen willen ma ken, kunnen zich nog aanmel den. Volgens de organisatoren zullen zij na de twaalf lessen handig genoeg zijn om zelf war me maaltijden samen te stellen. De deelnamekosten bedragen vijfentachtig gulden, waarbij natuurlijk ook de ingrediënten zijn meegerekend. De lessen zullen iedere vrijdag van half twaalf tot half twee plaatsvin den in Scholengemeenshap de Burcht aan de Nieuwe Dam- laan. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden hij de orga nisatoren. Het telefoonnummer luidt 4731976. Bazar Deense kerk ROTTERDAM De Dansk Somandskirke (Deense Kerk) aan de Coolhaven 1 houdt haar jaarlijkse bazar op donderdag 1 november. De Deense ambassa deur zorgt 's morgens om tien uur voor de opening. De bazar is voor de Rotterdammers een begrip. Voor het kopen van de beste artikelen die Denemarken produceert kunnen zij hier te recht. Zilveren sieraden, hand werken, borduurkunst, kaarsen alles is te koop. Het is een goe de gelegenheid voor het aan schaffen van originele Sinter klaas- en kerstcadeaus. Om de inwendige mens niet te verge^ ten, is er een 'petit restaurant waar heerlijk Deens gebak en het wereldberoemde Deense 'smarebrod' wordt geserveerd. De opbrengst van de bazar is bestemd voor het onderhouden van de kerk, die nog steeds door vele Deense zeelui wordt bezocht. De bazar duurt tot tien uur 's avonds. - -%ff^»f m \t -k 4" A 1» 4 ,rt«^ -< - P*-! J-., -'^a i/n o - j'jJ llWVU" - i «1 W ff xl -J*-'*» "jW-rtVr |r (INBEZONOEN MEDEDELING) e V I i

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1