aandacht en geld voor verpleeg-opleh Rowi Parket IS Het Vrije Volk SCHIEDAM Staatssecretaris imons opende in Schiedam nieuw regionaal opleidingscentrum PPSC-verzorger hoopt op goed resultaat in derby Kerstliederen in sneeuw in een Baarnse tv-studio Sinterklaas arri veert met stoomboot in Lange Haven jilawl» 'Vaste afvalcontainers in plaats van traditionele ophaaldienst' KORTING OP ROWI PARKETVLOEREN EN -ARTIKELEN UUR LANG IN ROWI PARKET SHOWROOMS Wethouder vraagt mening over Stedelijk Museum B FABER mm Dozen met kleding gestolen uit container lir PAGINA 4 I'j y Tf ws DONDERDAG 1 NOVEMBER 1990 Door Rein Wolters SCHIEDAM Staatssecretaris H, Simons (Volgezondheid) is een groot voorstander van regionale opleidingscentra voor beroepen in de zorgsector. Gistermiddag hield de bewindsman niervoor een breed pleidooi bij de opening van de vernieuwde Centrale School voor Opleidingen in de Gezond heidszorg (CSOG) in Schiedam. Simons benadrukte in zijn toe spraak da een dergelijke aanpak de mogelijkheid schept om iok met de verpleging raakvlakken hebbende beroepen in de opleiding op te nemen. Volgens hem leidt dat tot een betere motivatie van de leerlingen en biedt het ook de mo gelijkheid van een betere doorstro ming in deze beroepssector. De staatssecretaris verklaarde voorts blij te zijn met een aanmer kelijke gestegen belangstelling voor een opleiding in de zorgsec tor. „We zijn te lang te onzorgvul dig geweest met investeringen in de collectieve sector en het be roepsonderwijs. Daarin is nu een kentering gekomen." Simons zegt met het doorvoeren van regionaal gerichte opleidingen ook meer VLAARDINGEN De werk wijze van de huisvuil-ophaal- diensten zal in Vlaardingen in de komende jaren worden ver anderd. De gemeente wil af van het systeem van vuilniszakken, die wekelijks op vaste tijden worden opgehaald. Daarvoor in de plaats zullen in Vlaardingen bij ieder huizenblok afvalcon tainers worden geplaatst. De hopen vuilniszakken zullen dus uiteindelijk uit het Vlaardingse straatbeeld verdwijnen. Het is de bedoeling dat Vlaardingers hun huishoudelijk afval in die containers gesplitst zullen afzetten. Wethouder Arij Maarleveld vertelde één en an der onlangs bij de overhandi ging van het duizendste com- postvat. In zo'n vat kunnen groente-, tuin- en fruitafval (GFT) worden verzameld en zo doende op den duur als de bacteriën hun werk hebben ge daan worden hergebruikt. Nu al staat volgens Maarleveld in tien percent van de Vlaar dingse tuinen zo'n vat. En dat kan volgens de wethouder nog veel meer worden. De nieuwe afvalcontainers moeten ook zo'n succesnummer worden. Maarleveld: „Maar we nemen geen* onverantwoorde ri sico's Het nieuwe systeem wordt dus niet rigoreus inge voerd. Eerst moet de organisa tie voor zo'n nieuwe aanpak klaar zijn." Maar, na lang aar zelen. „Volgend jaar september. Dat moet lukken." Dan nog zul len die afvalcontainers maar in een enkele wijk van Vlaardin gen worden geplaatst. Gedacht IsJaLaarL Hdly-zuid, >mdat vol gens de reinigingsdienst daar de grootste concentraties huis vuil te vinden zijn. Uiteindelijk zullen de contai ners door heel Vlaardngen wor den geplaatst. Het streven is om per vijftien tot twintig wonin gen zo'n afvalcontainer neer te zetten. De loopafstand zal voor de bewoners zodoende slechts gering zijn. En een ander voor deel is volgens Joop Koster, chef Buitendienst van Gemeen tewerken, dat iedereen dan vierentwintig uur per dag het huisafval kwytkan. „Na een veijaardag ofzo hoeven de vuil niszakken dus niet langer een paar dagen worden thuisgehou den. En vroeg opstaan om die vuilniszakken buiten te zetten is ook niet meer nodig." De rei nigingsdienst zal de containers regelmatig „één, twee of soms zelfs driemaal per week" komen legen. Als dit voornemen van de gemeente wordt gerealiseerd, zullen op zeer vele straathoeken de containers worden opge steld. Ze zullen met een stenen omhulsel worden uitgevoerd en niet verplaatsbaar zijn. „Netjes verscholen,- maar goed bereik baar," zegt Joop Koster van ge meentewerken over de iokaties. Hij is met bang dat de contai ners een mikpunt van vandalis me zullen worden. En eventu ele stankproblemen worden voorkomen door regelmatige le ging van de, gakken, Koster: „Het zal op straat een stuk overzichtelijker worden. De wind heeft geen invloed meer op het vuil. De stad zal schoner zijn De wethouder vermoedt dat de invoering van de vaste 'ste nen' containers de gemeente veel moeite zal kosten. „De ge meentelijke organisatie is he laas nog niet voldoende uitge rust voor die vele miljgubeper- kende maatregelen. !Het milieu bewustzijn van de burger is nu al groter dan wij waar kunnen maken. Net als vrijwel alle an dere gemeenten in Nederland kunnen we onszelf die late re actie verwijten," bekent de Vlaardingse wethouder. ...35 korting op 35 artikelen uit het Rowi assortiment, van parketvloeren tot vocht- scherm, plinten etc. Profiteer nu en kom deze week naar één van de 35 Parketshowrooms van Rowi Parket (geldig t/m 10 november 1990) Westhavenplaats 2 -3131} Vlaardingen -010-4602293 Wie oplet, kiest Rowi Parket. doelgroepen te willen interesseren voor een opleiding in de verple ging. Directeur H. J. A. van Dijk van de CSOG-Schiedam maakt zich achter bezorgd over de naaste toe komst,. „Jarenlang is er in de ge zondheidszorg sprake geweest van een relatief stabiel evenwicht tus sen het vertrek en de komst van personeel. Dit evenwicht is mo menteel verstoord en de vooruit zichten voor de komende jaren zijn somber. De groep schoolverla ters die de arbeidsmarkt betreedt wordt ieder jaar minder." Tegelijk is het beroep dat op de gezondheidszorg wordt gedaan steeds groter door onder andere de vergrijzing van de samenleveing. De gemiddelde ziekenhuispatiënt lijkt niet meer op die van tien jaar geleden. Dat geldt evenzeer voor de bewoners van verpleeghuizen en bejaardenoorden. Voor het per soneel in de gezondheidszorg is het werk daarmee aanzienlijk zwaar der geworden. Dat wil ook zeggen dat we verder moeten kijken dan het eigen vaste aanbod van oplei dingen." De CSOG telt op dit moment 350 leerlingen en leidt onder meer verplegend personeel op voor het Schiedamse Schieland-Ziekenhuis, het Holy-Ziekenhuis in 'Vlaardin gen en verscheidene verpleeg- en VI Staatssecretaris Simons (links) heeft zojuist de vernieuwde school voor verpleegopleidingen geopend. verzorgingenhuizen in het woonge bied Nieuwe Waterweg-Noord. In deze regio bestaat een fiks tekort aan geschoolde verpleegkundigen. Om dit gat te vullen heeft het rijk extra geld beschikbaar gesteld. Door Robert van 't Zelfde SCHIEDAM „Ik vind het prettig als Schiedamse verenigin gen het goed doen in de competi tie, Maar HBSS mag zaterdag van mij goed klop krijgen." PPSC-ver zorger Theo Jongenotter (46) is er stellig van overtuigd dat 'zijn jon gens' zaterdag in de Schiedamse derby tegen koploper HBSS geen modderfiguuur zullen slaan. Het extra beetje kwaliteit wat zij in het veld zullen brengen moeten wij zien te overwinnen door onze werklust," zegt de PPSC-man. „En dat ligt ons wel, een beetje ploete- ren. Theo Jongenotter is inmiddels aan zijn vierde jaar bezig als ver zorger van het vlaggeschip van PPSC. Eerder was hij in dienst van Martinit en DHS maar kwam via zijn zoons, Gerben en Sander, die beiden in het zevende spelen bij de Thttrlede-vereniging bij de club van wijlen voorzitter Eef Collé te recht. Anno 1990 is Jongenotter niet meer weg te denken bij PPSC. Met zijn vrouw Bep (Theo: „Die is fanatiek. Zelfs de uitwedstrijden van het eerste volgt ze trouw. Ook al worden die gespeeld in zo'n gat als Hoek van Holland.") is hij iede re dinsdag- en donderdagavond te vinden op de club en zaterdags zijn zij zelfs heel de dag op het ter rein aanwezig. „Ik voel mij hier hardstikke thuis" aldus Jongenotter. „PPSC is gewoon een grote familie. We heb ben veel voor elkaar over en be schikken bovendien over een goed bestuur. En die eensgezindheid zie je ook terug bij ons in het eerste. Die gasten knokken tenminste voor elkaar en dat is bij de andere verenigingen hier op Thurlede heus niet altijd zo." Toch geeft de PPSC-masseur toe dat ook het elftal van trainer Ger Hoogerwerf de nodige problemen heeft gekend aan het begin van het seizoen. „Door de vele blessu res en late vakanties is Ger niet in staat geweest om iedere keer de sterkste elf op te stellen. Hierdoor bleven de resultaten uit en staan we nu dan ook onderaan de rang lijst. Bovendien mistte Martin Ver meulen de eerste vijf wedstrijden van de competitie omdat hij toen nog niet bij de selectie zat." Nu is de groep van Ger Hooger werf weer compleet en uit de laat ste twee wedstrijden werden de volle vier punten gepakt. „Vooral vorige week tegen Xerxes (02 winst, red.) ging het heel erg goed," vertelt Theo Jongenotter. „Jongens als Marco Eshuis en bo dewijk Westerveld straalden voor het eerst weer eens zelfvertrouwen uit en onze nieuwe keeper, de van DESV-Schiebroek overgekomen Ron de Kok, regeerde als een vorst in het strafschopgebied." Op de vraag wat Jongenotter het leukste seizoen tot nu toe vond als verzorger bij het eerste ant woordt de oud sergeant bij de luchtmacht resuluut „vorig jaar." Het jaar met Andre Stafleu als trainer ondervond iedereen bij PPSC trouwens als uiterst plezie rig. „Stafleu," vervolgt Jongenot- ter „was een stemmingmaker." „Er ging wel eens iets verkeerd maar dat kwam dan vaak weer op z'n pootjes terecht. Dat typeerde de houding van 'Staf en de hele selectie liep ook met hem weg." De PPSC-verzorger, die tien jaar geleden een cursus verzorging bij de Nederlandse Sport Federatie voltooide, spreekt ook lovend over de huidige PPSC-trainer, Ger Hoog erwerf. „Het is zonder meer de verdienste van Hoogerwerf dat we weer op de goede weg zijn. Hij weet de groep buitengewoon goed te motiveren en de spelers accepte ren hem ook. De samenwerking tussen ons daar ben ik helemaal tevreden over. Qua communicatie is Ger de beste die ik heb meege maakt." Over de spelersgroep van PPSC raakt Theo Jongenotter niet uitge praat. „Ik vind het prachtig hoe men hier met elkaar omgaat. Er wordt veel gedold maar op mo menten dat dat even niet kan dan voelen ze dat ook aan Als er ie mand kampt met problemen dan wordt dat door heel de groep opge vangen." Dat Theo zelf regelmatig het middelpunt is van het gelach vindt de goedschikse 'benenkne- der" niet erg. „Dat hoort erbij. Aan een ding heb ik echter wel een broertje dood. Wanneer er een spe ler geblesseerd in een uithoek van ZEER GROTE KEUZE Klassiek, sportief, modieus Kort, lang, halflang. Extra kleine, extra grote maten.. Altijd hoge kwaliteit, altijd perfecte pasvorm Aan u de keuze Bij Alja' MODEHUIS Broersiest 109- 113, Schiedam het veld ligt te schreeuwen en hij zegt dan vanneer ik mij de poten uit het lijf heb gerend dat er niets aan de hand is dan heb ik het voor die dag wel weer gehad." „Martin Vermeulen is daar een kanjer in. Als het asprientje wat ik hem regelmatig voor de wedstrijd toedien om de naweeën van de vo rige avond te bestrijden zijn wer king mist dan wordt Martin op eens erg blessure gevoelig. Als ik dan met de spons in de hand bij hem komt zegt hij gewoon van doe de spons maar ergens op, ik moet even een blaasje nemen." Tot slot komt de verzorger in hem weer naar boven en wil Theo Jongenotter even kwijt dat hij het 'belachelijk' vindt dat de vereni gingen op Thurlede het moeten doen met, een heel slecht trainings veld. „Als je eens wist hoeveel en kel- en liesblessures ik wel niet door die modderpoel meer krijg. Dat is gewoon te gek om los te lo pen. Thurlede heeft gewoon recht op een goede accomodatde." VLAARDINGEN „We doen mee voor de sfeer en de suppor ters," zeggen Rineke en Bert van de Burger. Het Vlaardingse echt paar dingt mee naar de hoofdprijs in de Holidayshow van de NCRV. De populaire spelshow waarin drie koppels strijden om een tiendaagse reis naar Curagao, werd afgelopen dinsdag opgenomen. De entourage in de studio doet vreemd aan. In een winters decor staan een Holidayhotel, kerstbo men en sneeuw zo'n anderhalve maand voor de uiteindelijke kerst viering. Het publiek heeft er wei nig moeite mee en zingt endeint op commando van de regisseur en van presentator Frank Masmeijer uitbundig mee met kerstliederen en het optreden van het Deep Ri ver Quartet. Polonaises door het publiek met Frank Masmeijer, compleet met confetti en de avond kan niet meer stuk. Het echtpaar Van de Burger rijdt samen met een koppel uit Haarlem de studio binnen in een arreslee. Gestamp en gejoel op de publiekstribune. Onmiddelijk is duidelijk waar de supporters van Vlaardingers zich bevinden Rineke en Bert zijn zelf niet minder enthousiast. „Wij vinden het grandioos. De sfeer is hier ont zettend goed. We worden verzorgt als een baby. Natuurlijk zijn we wel wat gespannen geweest, maar bij aanvang van de opnames vie len die helemaal weg. We kunnen gewoon onszelf zijn. Alles gaat heel.spontaan. «ïJg De Vlaardingers doen niet mee .om te winnen. 2e willen in ieder geval de eerste ronde halen, het zogenaamde ticketspel. „Je neemt toch een bus met familie en vrien den mee. Voor die mensen is het jammer als we na de eerste ronde al afvallen. Kijk, als we aan het einde van de show tijdens het zwembadspel in het water vallen, zijn ze niet voor niks meegegaan en hebben wij toch al een groot deel van de show achter ons lig gen." Hoe het paar zich heeft ge weerd in de Kerst-Holidayshow is te zien op 17 december. SCHIEDAM Iedereen met een mening over het Stedelijk Mu seum kan hierover van gedachten wisselen met de PvdA-wethouder Chris Zijdeveld. De bestuurder is aanspreekbaar in de aula van het museum op zaterdag 3 november tussen 12.00 en 15.30 uur en even eens op zondag 11 november van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM De officiële in tocht van Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten vindt plaats op za terdag 17 november. Omstreeks 13.15 uur vaart de stoomboot van uit de Buitenhaven langs de Bui tenhavenweg en de Lange Haven naar de Korenbeurs. Dat gebeurt onder de muzikale begeleiding van Muziekpieten van het korps Harpe Davids. Nabij de Dam, waar de Goed heiligman omstreeks 13.45 ont scheept, zal Sinterklaas een muzi kaal onthaal krijgen door de Jeugd Rijnmondband. Daarna gaat de Sint en zijn bonte gevolg naar het stadhuis aan de Grote Markt, waar de burgemeester hem officieel zal verwelkomen. Aansluitend maakt Sinterklaas een rijtoer door het centrum van de stad. Omgeven door tientallen Zwarte Pieten en muziekgroepen vertrekt de stoet om 14.30 uur van het stadhuis. De route voert via de Grote Markt naar de Hoogstraat en gaat vervol gens over de rechterzijde van het Broersvest naar het Emmaplein, Emmastraat, keren naar het He- maplein, Broersvest, opnieuw Hoogstraat om vervolgens om- streekts 15.15 uur weer bij het stadhuis te arriveren. Tussen 15.30 en 16.30 uur zul len de artiesten Bobo en Racey de wachtende kinderen amuseren en ook zullen de Spaanse kinderdans groep Ecos Sevillanos en de Mexi caanse Band Los Amigos optreden. In afwachting van de komst van Sinterklaas speelt ie (senioren) Rijnmondband op de Grote Markt vanaf 13.15 uur Sinterklaasliedjes. In het noorden van de stad wil Sinterklaas ook met zijn boot ko men. Er zijn al verregaande bepre kingen geweest over het plan voor een vaartocht door Groenoord, Woudhoek en Spaland. Gezochte gevangene na achtervolging gepakt SCHIEDAM Een goede bekende van de politie, die na verlof niet naar te gevangenis is teruggekeerd, is in de afgelo pen nacht na een kruip- ior- sluip door-achtervolging in de Dr. Kuyperlaan opgepakt. Om streeks half twee werd de voortvluchtige man door twee agenten herkend en ging er vandoor In de Dr. Ki yperlaan vluchtte hij een porfiak binnen en wurmde zich vierhoog door een raam naar het dak. Door een ander raam ging hij weer naar de begane grond, waar de mar de handboeien omkreeg van intussen gearriveerde assis tentie. Politie pakt opnieuw relschopper Hoogstraat SCHIEDAM Op verden king van relschoppen op de Hoogstraat en hes vernielen van een ruit van een politie-au- to twee weken geleden is giste ren een twintigjarige Schie dammer ingesloten. Er zijn in deze zaak al enige aanhoudin gen verricht en de politie ver wacht binnenkort nog meer ar restaties te verrichten. Het is de politie bijzonder veel gele gen aan het achterhalen van de daders van de rellen, die zich enige weekeinden achtereen op de Hoogstraat hebben voorge daan. Door de publicaties rond deze rellen is volgens een woordvoerder van de politie ten onrechte een negatief beeld ontstaan over de veiligheid 's avonds op de Hoogstraat SCHIEDAM Vier dozen met kleding uit Italië met een waarde van ruim vijfduizend gulden zijn gistermiddag onder de handen van personeel van een bedrijf aan de Ruysstraat vandaag gestolen. De dozen stonden in een container die ze aan het lossen waren. Computerfreaks komen samen in Teerstoof SCHIEDAM De Computer Club Schiedam JCCS) houdt za terdag 3 november in de zalen van Het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 sen bijeen komst voor gebruikers van alle merken computers. De toegang, bedraagt 3,50, maar wie een computer meebrengt mag gratis naar binnen. Voor bezoekers is er een "grote voorraad Public Domain Software, die gratis mag worden gekopieerd. Er is ook tweedehands software ver krijgbaar. Kapotte computers en/of randapparatuur kan men indien mogelijk ter plek ke laten repareren. Voor meer informatie kan men bellen met de CCS-informatielijn: 4732046. Joh Schuring met ezels en kwasten SCHIEDAM 'Ezels en kwasten" is de titel vanm het tweede soloprogramma van de 28-jarige Job Schuring. In 1988 won hij de Wim Sonneveldprijs tijdens het Amsterdams Klein kunst festival. Schuring brengt zijn programma vrijdagavond 2 november in theater De Teer stoof, Nieuwstraat 12. Aanvang 20,30 uur. Toegangsprijs ƒ15,00. Komische en tragische 'Sweetie' in filmhuis SCHIEDAM In het Film huis aan de Nieuwstraat draait morgen de film 'Sweetie' van de Australische r sgisseuse Jane Champion. De film draait om de in zichzelfgekeerde Kay die werkt in een fabriek. Op een dag staat plotseling Sweetie voor de deur die haar zuster blijkt te zijn. Sweetie is een ko- misch maar ook tragisch film debuut en boekte veel succes op het filmfestival van Rotterdam 1990. De film begint om 9.30 uur en de toegang bedraagt tien gulden. Vera smederij S&vt. i it f Volters on tf TlPmon Vnirrorio V>a-m iai/jt J..•lit.BMüMMftWWBBMalHIW—B—BT—m«ww—im— (INGEZONDEN MEBEOBJNG) 35% 35 mm» Jv ,9 V?* J 3 -VS. uW" A* f ""■Re te f, V f' (INGEZONDEN MEDEDELING) q!f Iel OIO 4260VJ9 t )t»k mj> m wuüagniukUgt n gtujKlul KI l\ll l'\KM l KM lU.J-MIHI) t o «m* nn>vlilH«s (Ingezonden mededeling) CAUEN8URGSTRAAT 80 VUAR0M3EN TEL 010-4343096

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1