Parkeertarieven n Rotterdam omhoog Blat we Brug schenkt feestweek- geld aan bétere dierenopvang Schiedamse brandweer geleid door nieuw duo het waaigat 2e MAN Geen conducteurs op rlsicoli nen, wel v jf 'studenten-trams' extra Vertrekkende beheerscommissie: vrijwilligers in cultuur-arm Noord verdienen fatsoenlijk afscheid I Het Vrije Volk SCH Spijkenisser naar inrichting na omtoveren woning tot 'tijdbom' inda's ay Off VRIJDAG 30 NOVEMBER 1990 PAGINA 4 ROTTERDAM Het Rot terdamse stadsvervoerbedrijf RET is niet van plan conduc teurs aan te stellen op zogehe ten risicolijnen Raadslid R. van der Vos (Links Rotterdam) bepleitte gistereen bij de be handeling van het RET-jaar- plan extra personeel voor de 'onveilige' tramlijnen 2 (Charlois-Station Lombardijen- Beverwaard), 4 (Schiedam- Marconiplein-Binnenweg- Molenlaan en 6 (Kleiweg- Spangen) en natuurlijk de me tro. „Conducteurs hoeven niet op alle lijnen," betoogde Van der Vos. „Maar sommige lijnen zijn nu eenmaal onveiliger dan andere. Misschien helpt het als alleen op die knelpunten con ducteurs worden ingezet." RET-directeur J. J. Ph. Kunst antwoordde Van der Vos direct dat van de aanstelling van conducteurs geen sprake kan zijn: „Geen geld," luidde de simpele toelichting. Kunst: „Eén conducteur op een tram betekent een verdubbeling van het personeel van een lijn en dat kost acht handenvol met geld. Dat is er dus niet helaas." „We verwachten voor 1991 een groei van de vervoersvraag van 4,5 percent ten opzichte van 1989," vertelde RET-direc- teur Kunst de leden van de raadscommissie Verkeer en Vervoer. „Daarin is het effect van de vervoerskaart voor stu denten meegerekend. Om daar op in te springen zetten we vijf extra trams in op lijnen waarvan veel studen ten gebruik maken." Daarbij aioet gedacht worden aan de lijnen 4 en 7 die als eindpunt de Burgemeester Oudlaan heb ben, waar complex Woudestein van de Erasmus Universiteit is gevestigd. Aanmerkingen De commissieleden stemden in met het jaarplan 1991 van de RET, al waren er nogal wat op- en aanmerkingen op het functioneren van de Rotter damse vervoermaatschappij. Zo waren niet alle raadsle den te spreken over de regel maat waarmee gereden wordt. Directeur Kunst gaf toe dat de RET kampt met een perso neelstekort en daarbij ook nog een hoog ziekteverzuim. De RET is echter bezig met de werving van nieuwe mensen om de regelmaat en snelheid terug te brengen in het ver voer. „Voor zover je kunt spre ken van regelmaat bij de dien sten van de RET," sprak PvdA- raadslid Van Puffelen. „Daar is het treurig mee gesteld. De RET zegt dan wel voldoende mensen in dienst te hebben, maar van de honderd man zijn er maar zestig die daadwerke lijk rijden." ROTTERDAM De parkeerta rieven in de gehele stad gaan met ingang van 1 januari omhoog. Wie dan de auto in de binnenstad wil parkeren moet de parkeermeter daarvoor een rijksdaalder per uur 'voeren'. Nu is dat neg twee gul den. De leden van de raadscom missie Verkeer en Vervoer stem den gisteren in met het voorstel. Rotterdam mag met die rijksdaal der per uur nog blij zijn, zo bleek t tijdens de vergadering. In drie an dere grote steden kunnen de kos ten voor een uurtje parkeren oplo pen tot vier piek De tariefsverhoging voor het parkeren is noodzakelijk om de kosten voor controle en onderhoud te dekken. Bovendien hoopt de ge meente hiermee de langparkeerder te ontmoedigen. Op die manier zou er meer ruimte vrij komen voor snelle bezoekers en ambulante werknemers. Behalve de tarieven van de par- keermeters gaan ook de kosten voor de garages aan de Kiphof en de Jacobsplaats omhoog met vijftig cent per uur. CDA-raadslid me vrouw mr. E. A. M. de Bok-van der st jfc Cees de Veld (met baard) reikt de prijzen uit: „Toch een groot bedrag bij elkaar voor de dieren." Borg merkte op ,dat een taxi ne men eigenlijk' goedkoper was danf zelf rijden'. „Als je toevallig ergens lang moet zijn, betaal je meer aan parkeergeld dan dat een taxi kost vanaf een goedkope parkeer plaats," stelde zij. Ook de prijs voor bewonersga rages en gereserveerde parkeer plaatsen gaat omhoog met een stij gingspercentage van 2,1. De gara ges in de Beverwaard vormen hierop een uitzondering. De tarie ven daarvan liggen al tijden onder het gewenst^J niveau. fOmfdat op den duur' gélijk 'tëHrèkken met de tarieven in de rest van Rotterdam stijgen de kosten in de Bever waard nu wat meer. Het bewonerstarief voor een ga rage in de Beverwaard gaat in 1991 met vijf gulden omhoog. Een maand droog parkeren kost dan dertig gulden. Het hieraan gekop pelde bedrijfstarief voor onbeperkt parkeren stijgt met een tientje tot zestig gulden per maand. Op be paalde tijden parkeren gaat in de Beverwaard vijfenveertig gulden kosten. SCHIEDAM De vogels, pad den en zwerfdieren varen wel bij het jubileum van het wijkcentrum in Noord. Cees de Veld van de Blauwe Brug overhandigde giste ren drie enveloppen met elk ƒ350,- aan de Paddenwerkgroep, het Vogelasiel en Dierentehuis Hargahoeve. Het was de opbrengst van .negen evenementen die in au gustus in het centrum plaatsvon den ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan. „Toch nog een heel bedrag, als je bedenkt dat de mensen maar 1,- toegang moesten betalen," sprak De Veld trots. Ongeveer dui zend bezoekers kwamen tijdens de feestweek naar de heel verschil lende festiviteiten. Van een koffie concert tot een cabaretavond. Het is volgens hem moeilijk om van te /oren te weten wat de mensen nou leuk vinden. „De ene keer zit het stampvol terwijl je zelf dacht dat het rustig zou worden. Dan doe je SPIJKENISSE Voor de Rot terdamse rechtbank is gisteren ontslag van rechtsvervolging geëist tegen een 55-jarige man die zijn woning in Spijkenisse tot een '-lid- bom' omtoverde door opzettelijk de gasleidingen door te snijden. De verdachte stond terecht omdat hij met die actie gevaar voor de buurt veroorzaakte. Tegenover de rechtbank legde de man uit dat hij zelfmoord wilde plegen. Hij heeft geen vrienden en zijn twee kinderen willen hem niet meer zien. De verdachte ver klaarde wel te hebben geweten dat zijn zelfmoordpoging voor omwo nenden gevaarlijk was, maar daar voor had hij maatregelen geno men, volgens zijn zeggen. Om te voorkomen dat vonkjes een ontploffing zouden veroorza ken, zou hij de ijskast en de geiser hebben uitgezet. De zelfmoordpo ging mislukte omdat buren die het gas roken de politie waarschuw den. Volgens officier van Justitie mr. J. Hendriks kan de Spijkenis ser niet verantwoordelijk worden gesteld voor zijn daad, De psychiater verklaarde hem volledig ontoerekeningsvatbaar. Wel vindt de officier dat de man een jaar lang verplichte behande ling in een psychiatrische inrich ting moet ondergaan. Zowel de verdachte als diens advocaat gin gen daarmee akkoord. Uitspraak 6 december. iets heel leuks en komt er nie mand." Mevrouw Van Hoek van de Paddenwerkgroep besteedt het geld aan oplaadbare batterijen. In het voorjaar gaan de padden 's avonds 'stappen'. Zij zijn dan niet al te voorzichtig en moeten gehol pen worden bij het oversteken van de weg. Tot nu toe gebruikten de vrijwilligers lampen met weg- werpbatterijen. Van de inhoud van de envelop worden ook pad- dentunnels aangelegd zodat de die ren zich veiliger kunnen bewegen. Het Vogelasiel is ook erg gehol pen met het geld. „Wij zitten erg slap bij kas omdat we door de storm in januari veel schade heb ben geleden. Dit is een welkome aanvulling om de voilières weer in orde te brengen," sprak penning meester Van Gameren. Rineke Dronkers nam namens Dierentehuis Hargahoeve de enve lop in ontvangst. De boerderij waar de viervoetige zwervertjes worden opgevangen, kampt met veel achterstallig onderhoud. Bo vendien gaf vorige week de boiler de geest. Hier is het geld dus even eens meer dan welkom. Oud-voorzitter Niessen van de beheerscommissie nam de gelegen heid van de feestelijke overhandi ging te baat om zijn teleurstelling uit te spreken over de cultuurar moede in Noord en de voortdu rend bediscussieerde plaats van het wijkcentrum. Hij zei een beetje cynisch: „Ik heb een ge sprek gehad met wethouder De Leede en hem voorgesteld de Blau we Brug te verkopen aan een hore- ca-exploitant zoals Heineken. Die zou dan wèl aan allerlei verplich tingen moeten voldoen Hij gaf de wethouder nog een tweede suggestie. „De vrijwilligers hebben nooit een schouderklopje gekregen. Het zou gunstig zijn om nu eens een bijeenkomst te organi seren waarbij deze mensen na mens de gemeente worden be dankt. Ondanks dat de zaak fout gelopen is. Anders doe ik het zelf onder persoonlijke titel." De Leede beloofde dit voorstel te zullen be spreken. Cees de Veld haakte gretig op het verhaal van de vorige spreker in. „Er is altijd maar negatieve pu bliciteit over het centrum. Dat is droevig voor de mensen die hier werken. Het is onbegrijpelijk. We organiseren toch een heleboel goe de dingen Het ligt niet aan het pand, het ligt aan de mensen. De carnavalsvereniging loopt hier bij voorbeeld hardstikke goed." Het Telemann-ensemble moest het met minder belangstelling doen. Er waren minder mensen in de zaal dan dat er in het ensemble zitten. Niessen noemde dit 'in-en- in triest'. „Het is een droevige, cul- tuurarme toestand in Noord." De nieuwe leiding van het brandweerkorps. Links commandant Van Leeuwen, geflankeerd door zijn plaatsvervanger Lenstra. MCDl /ARM VLAARDINGEN - De swingende acht mans-formatie Lynda's Day Off (één vrouw) treedt dinsdag op in ca fé D'Oude Stoep, Ze brengt een uitgekiend soul/funk-repertoire. Een met zorg gekozen melange van soul-clas- sics uit de sixties en ei gen werk uit de nineties dragen zorg voor een af wisselend geheel. Het optreden van Lynda's Day Off begint om 22.30 uur. De toegang is gratis. ATkKN* H. v. Kooij showroom lie OjtfV-" Gevraagd met spoed voor slagen BB B0° 00 000'BSBBB n i I I nmnnamn grenen meubelen narkt 57 vlaardingen 010-4343685 (leerS. slager voor 38 uur) Tevens parttimers voor de vrijdag en de zaterdag. Voor inf. tei. 4340898, vragen naar dhr. E. Meijer. SCHIEDAM De Schiedamse brand weer heeft met ingang van morgen een nieuwe commandant in de persoon van ing. A, P. M. van Leeuwen. Onder de van daag afscheid nemende commandant A. Metaal functioneerde de geboren en geto gen Schiedammer sinds 1931 al als plaats vervangend commandant. Deze functie wordt ingenomen door mg. A, Lenstra, tot aan vandaag hoofd van de Repressieve Dienst van de brandweer. Aan commandant A. Metaal is vandaag eervol ontslag verleend. Hij is benoemd tot commandant van de Utrechtse brand weer. Tot aan zijn vertrek uit Schiedam m april, blijft Metaal zich full-time wij den aan het ad interim directeurschap van het Stedelijk Museum Het college van burgemeester en wethouders hoopt dat de 'museum-commandant', zijn taak bij het museum kan afronden en het gezond weer kan overdragen aan een nieuwe directeur. Zoals bekend is Metaal geruime tijd gele den aangezocht voor het verbeteren van de sfeer en de organsatie binnen het Ste delijk Museum. De heer Van Leeuwen (41) volgde een opleiding Chemische Techniek aan de Ho gere Technische School en voltooide na zijn militaire dienst een opleiding tot be- roepsbrandweerofficier aan de Rijksaca demie. In 1976 trad hij in dienst bij de di rectie Brandweer van het ministerie van Binnenlandse Zaken als adviseur op de af deling Ongevalsbestrijding Gevaarlijke Stoffen. Drie jaar later stapte hij over naar de brandweer van Schiedam* in de functie van hoofd van de Repressieve Dienst Weer twee jaar verder werd hij hoofd van de Preventieve Dienst en als plaatsvervangend commandant. Hij is te vens actief in landelijke en regionale brandweeroverlegorganen en -activiteiten. Lenstra volgde een opleiding in de weg en waterbouwkunde en trad vervolgens als uitenant in dienst bij de Genie. Via Rijkswaterstaat (1974) trad Lenstra in 1976 in dienst van het ministerie van De fensie en olgde tevens met goed gevolg een opleiding tot beroepsbrandweeroffi- cier. Hij was onder meer belast met de brandveiligheid van militaire objecten. In 1981 maakte Lenstra de overstap ïaar ie brandweer van Schiedam in de functie van hoofd van de Repressieve Dienst. Ook hij is landelijk actief in ver scheidene organen en betrokken bij veel activiteiten. Broodjes tin in bocht van vrachtwagen gevallen SCHIEDAM Een hoeveel heid broodjes tin is gistermid dag in een bocht van het Kethel- plein van een trekker met opleg ger gevallen. De chauffeur reed vermoedelijk te snel. De lading is door Rijkswaterstaat verwij derd. Kindervoorstelling in De Teerstoof SCHIEDAM Speciaal voor kinderen van 4 tot 8 jaar brengt de Stichting Vanderbulck mor gen in theater De Teerstoof het programma 'Onder de voeten kietelen'. Het programma han delt over Maijan en Max. Ze maken plezier en ook ruzie. Dan wordt Marjan koningin en Max haar lakei Aanvang 14.00 uur. Toegangsprijs vijf gulden. Brandweer aanwezig bij schoolbezoek Sint SCHIEDAM De brand weer van Schiedam geeft dins dagmorgen bij het bezoek van Sinterklaas aan de St. Willibror- dusschool aan de Poortugaalse- straat een speciale demonstratie van een reddingsactie. Een en ander gebeurt om 08.30 uur. Zwembad Zuid eerder gesloten SCHIEDAM Het Zwem bad-Zuid sluit op Sinterklaasdag 5 december om 15.00 uur. Dat gebeurt direct na het houden van enkele Sinterklaasfeesten rond het bassm. Van 10.00 tot 12.45 uur uur is er familie- zwemmen. Daarna brengt tus sen 13.00 en 14.00 uur Sinter klaas een bezoek aan het baby-, peuter- en kleuterzwemmen. Van 14.00 tot 15.00 uur komt de kindervriend nog een keer terug bij de bezoekers van de particu liere zwemlessen. Discussie-avond over toekomst museum SCHIEDAM Elke inwoner, van Schiedam kan op donder dagavond 6 december zijn zegje doen over de toekomst van het Stedelijk Museum. In de muse um-aula aan de Hoogstraat 112 begint om 20.00 uur een specia le bijeenkomst. Als voorzet voor de discussie heeft cultuurwe thouder Chris Zijdeveld een no titie geschreven, die kan dienen als leidraad voor de discussie. De notitie is te verkrijgen door contact op de nemen met de af deling CSJ in het Stadskantoor, telefoon 4260500, toestel 368. Dansgroep «iet 'Bubbels' in Passage Theater SCHIEDAM Het muziek- en danstheater Pandoro verzorgt op maandag 3 december in de grote zaal van het Passage Thea ter een try-out van het program ma 'Bubbels in de blubber'. De choreografie is van Hans Behrmann en wordt gedanst door Stéphanie Hensing, Esther Jager, Nanni Kloke, Iris Lam- mertsma, Froilan Medira en Yvette Olof. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs vijf gulden. Ellen en Bas gaven concert in Stedelijk SCHIEDAM Fluitiste Ellen Metaal en pianist Bas van Houte verzorgen op woensdag 5 de cember een lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Het program ma bevat werken van Doppler, Gaubert, Debussy en Pulenc en duurt ongeveer een half uur. Aanvang 12.30 uur. De toegang is gratis evenals een kopje kof fie. Koffiebhaenkomst in de DrieMaasStede SCHIEDAM In het kader van de Internationale Vrijwilli- gersdag wordt de vrijwilligers van het verpleeg- en reactive- ringscentrum DrieMaasStede op' vrijdag 7 december een feestelij ke koffie-ochtend aangeboden. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom van 10.00 tot 11.30 uur in het ge bouw aan de Voorberghlaan 35. Bij een informatiekraam kan men meer te weten komen over de diverse vrijwilligersprojecten binnen het centrum. Koemarktbrug o 6 december gesloten SCHIEDAM - Voor het kun nen verrichten van een uitge breide inspectie, is op donder dag 6 december de Koemarkt- brug (tussen de Koemarkt en de Cerrit Verboonstraat) van 09.00 ■Ot 16.00 uur afgesloten voor al le verkeer. Scheepsvaartverkeer is beperkt mogelijk. De inspectie is noodzakelij om een goed in- zicht te krijgen in de huidige onderhouds- en technische staat1 van de brug om deze vervolgens volgend jaar te kunnen renover en (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) EFUEND Ooslhavenkade 14 «tïSSi vlaardingen 4343213 (INGEZONDEN MEDEDELING, t

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1