PvdA ontkent het De kerstboomlichten branden a voeren van oppositie m Centrum voor Ontw ikkeli ngs- samenwerkng off icieel geopend LA/1 'ONI Het Vrije Volk SCHIEDAM Fractievoorzitter Hans Bakker: „Wél vastbesloten tot besturen en college achter de vodden te zitten" College houdt WD af van benadelen skaters ws Regeling voor vuurwerk- overtredingen Onze winterkollektie Finse kleding is binnen Zestien auto's reden te hard Jongen gewond as sprong van vrachtauto Drie tieners opgepakt na diefstal crossfietsen Leo Koornneef bespeelt orgel Stedelijk Museum De Leeuw uitverkocht VRIJDAG 14 DECEMBER 1990 PAGINA 4 Door Rein Wolters SCHIEDAM Het is de PvdA ernst met het besturen van de stad. Voorzitter Hans Bakker van de socialistische fractie zei dit gis teravond nogeens met klem op de derde behandelingsavond van de meerjarenbegroting 1991-1995. „Het is ons ernst met het besturen van de stad en wij zullen het colle ge, indien nodig, achter de vodden zitten." Nadrukkelijk verwierp Bakker berichten en gedachten dat zijn partij oppositie voert tegen de coalitie van PvdA, D66 en Groen Links. De uitleg belette hem overigens niet opnieuw zijn partijgenoot en wethouder Chris Zijdeveld stevig op de vingers te tikken over het nog steeds niet doen van een dui delijke uitspraak over de afbouw van de binnenstad. Andere fracties wilden over dit voor de stad be langrijke beleidsonderdeel voor de komende vier jaar eveneens duide lijkheid. Met name Bea Oomens (Groen Linksi ging nog iets verder. Zij verweet Zijdeveld een weinig krachtdadig beleid. De kennelijk geschrokken Zijde veld in de beantwoording: „Vóór 31 januari 1991 komt ik met een nota over de binnenstad. Binnen die termijn, maar anders voor 15 februari, hoop ik eveneens gege vens te verstrekken over de bouw van het Stadserf en het ABC-com- plex." 'ijn toezegging boezemde kennelijk voldoende vertrouwen in, want nadere vragen van zowel de oppositiepartijen als van als de coalitiepartners bleven uit. Bea Oomens kreeg overigens nauwelijks antwoord op haar grief dat de gemeentelijke bebouwing op het Stadserf mogelijkerwijs pas in 1994 gereed kan zijn. „De hui dige huisvesting van de biblio theek aan de Lange Haven is ge zien de arbeidssituatie ver onder de maat. Dat geldt ook voor het Stedelijk Museum en het Passage Theater," hield ze de verantwoor delijke wethouder Zijdeveld voor. Will van Wijk (VVD) vergeleek de werksnelheid van het college van burgemeester en wethouders met een boemeltreintje dat kampt met ernstige vertraging. Zijdeveld werd door de oppositiewoordvoer der gekarakteriseerd als de wet houder van schuivende termijnen. Marcel Houtkamp (D66) verweet het college koudwatervrees waar het gaat om andere sluitingstijden van winkels. Hij meent dat het stadsbestuur zich in deze kwestie geen patriarchale houding mag aanmeten. Burgemeester Reinier Scheeres wees hem terecht met in de hand een recent onderzoek waarin zowel vakbonden, midden standers als klanten zich uitspre ken tegen andere winkeltijden an ders dan een half uur langer dan de huidige. Cees Krommenhoek (Centrum democraten) moest zijn politieke onkunde in brede kring erkennen. Eerder deze week bepleitte hij het instellen van ongecontroleerde burgerwachten, terwijl hij feitelijk eer onder politiegezag staande stadswacht bedoelde. De socialist Bakker gaf aan dat de partij van Krommenhoek drijft op uitsluitend onlustgevoelens en zich bezighoudt met verwerpelijke voorstellen die met kracht bestreden moeten wor den binnen de grenzen van de be schaving Juist in dat kader ver zocht hij het college daarin ge steund door Groen Links zo spoedig mogelijk te komen met een mmderhedennota. De gemeen teraad kreeg dit toegezegd Na vijf uur vergaderen werd uiteindelijk de sluitende meerja renbegroting voor de komende vier jaar goedgekeurd. De honderd gebleven bezoekers, de gemeente raad en burgemeester en wethou ders dronken daar aansluitend nog een glaasje op. SCHIEDAM Radio Schie dam boven een half-pipe voor skateboarders. Als het aan de gemeenteraadsfracüe van de VVD had gelegen, dan was gis teravond een post van twintig duizend gulden voor de bouw van een half-pipe voor skate boarders uit de meerjarenbe groting geschrapt. De liberalen hadden het geld liever willen bestemmen om de Omroep Schiedam (de nieuwe naam voor de Stadsomroep Schie dam) m de komende maanden financiële zekerheid te ver schaffen. De noodzakelijke financiële basis voor de in populairiteit groeiende omroep is verdwe nen nu gebleken is dat het uit zenden van reclameboodschap pen niet vanaf 1 januari kan geschieden. Pas later in het jaar kan Radio Schiedam hier mee de ether gaan vullen. Het vervelende is alleen dat er tus sen nu en straks geen over bruggend geld is om het radio werk gestalte te blijven geven. Om met de woorden van de PvdA-wethouder Aad Wieg man te spreken: Radio Schie dam failliet dreigt de gaan. Om dit noodlot af te wen den wilde de VVD het geld voor de bouw van een door de jeugd graag gewilde half-pipe gebruiken. Voor het college ging het amendement een sta tion te ver. Na beraad tijdens een schorsing van de begro tingsbehandeling werd beslo ten voor het door de VVD ge vraagde bedrag de post 'on voorzien' aan te spreken. SCHIEDAM De politiekorp sen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zijn met de Rotterdamse officier van justitie ook dit jaar een zogenaamde Bijzondere Afhan deling Vandalisme-regeling (BAV) overeengekomen voor overtredin gen met vuurwerk. Met deze rege ling probeert de politie overlast door het afsteken van vuurwerk en baldadigheid rond de jaarwisse ling terug te dringen. Voor vuurwerkovertredingen betalen twaalf- tot en met vijftien jarigen volgens de BAV een boete van ƒ25,-, voor andere overtredin gen moet ƒ50,- worden afgedra gen. Voor mensen van zestien jaar en ouder gelden boetes van respec tievelijk 50,- en 100,- Mindeijarigen in de leeftijd van twaalf tot en met zeventien jaar komen overigens in aanmerking voor een alternatieve 'straf bij bu reau HALT. Een dag of tien voor kerstmis branden ze al. Burge meester Scheeres ontstak gisteravond traditiege trouw de lichtjes van de kerstboom op de Hoog straat, Hij werd daarbij geassisteerd door de keits- man zelve. Rechts op de foto staat directeur Cup- pens van het Noorse bedrijf Sandvik, dat via haar Schiedamse vestiging ieder jaar weer de kerstboom levert. Aan de plechtige handeling gisteravond ging een optocht geleid door de drumfanfare Harpe Davids vooraf. De gevel van het nieuwe COS in de Pas sage te Schie dam, waarvan gisteren de deuren geo pend werden door de burge meesters Scheeres en Van Lier, SCHIEDAM De burgemees ters R. Scheeres van Schiedam en A. van Lier van Vlaardingen hebben het Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking (COS) Nieuwe Waterweg Noord, aan de Passage in Schiedam, gisteren officieel geopend. Het COS is er 'oor om groepen, personen en instellingen die actief zijn of willen worden op het gebied van ntwikkelingssamenwerkmg te helpen. Het COS wil zelf ook ac tiviteiten ontwikkelen om men sen die nog niet bereikt zijn be wust te maken en te betrekken bij de problemen van de Derde Wereld. In het gebouw van de COS be vindt zich een documentatiecen trum, waar men informatie en voorlichtingsmateriaal kan vin den over allerlei landen en the ma's van de Derde Wereld. Er is een vergaderruimte en een zaal tje waar bijeenkomsten en klei ne manifestaties gehouden kun nen worden. Iedereen kan bij het centrum naar binnen lopen voor antwoorden op vragen of om doorverwezen te worden naar andere groepen of organisa ties. Het COS Nieuwe Waterweg Noord begeleidt en ondersteunt ook vrijwilligersgroepen die in Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis actief zijn op het gebied van de Derde Wereld, mensen rechten, milieu en vrede. Men kan bij voorbeeld denken aan het helpen van de groep met de organisatie of inhoudelijke advi sering. Hiertoe heeft het COS de afgelopen maanden kennis ge maakt met organisaties als Am nesty International, de Nicara- gua-groep, deFillipijnen groep, Unicef, het vluchtelingenwerk, wereldwinkels, kerkelijke groe peringen en IKV-groepen in de verschillende gemeenten. Nederland telt twintig COS- sen, verdeeld over het land. Ze worden geleid door het Natio naal Comité Ontwikkelingssa menwerking (NCO), die een sub sidie ter beschikking heeft ge steld aan het COS Nieuwe Wa terweg Noord Ook de gemeen ten Schiedam en Vlaardingen hebben geld toegezegd Maassluis wacht daar nog even mee In 1992 pas gaat het gemeentebe stuur van Maassluis bekijken of er m die stad behoefte is aan on dersteuning. Naast de reeds door ons gevoerde merken Manmekko en Vuokko hebben wij nu een derde merk in kollektie Finn Fashion, fijne winterkledmg van 100% katoenen stof Ook m grote maten. Waai eens aan tot ziens T *1 telefoon 010-4343685 het finse winkeltje van „HET WAAIGAT" hoogstraat 225 vlaardingen SCHIEDAM Bij een ra darcontrole gistermorgen tussen kwart over elf en k art over twaalf heeft de politie zestien automobilisten bekeurd. Op de Rotterdamsedïjk reden zij volgens de politie veel te hard, hoewel 'een ruime marge boven de vijftig kilometer' werd aangehouden. De hoogst gemeten snelheid op de smalle straat was negenzeventig kilo meter. SCHIEDAM Een gebroken sleutelbeen heeft een 20-jarige Schiedammer gisteren overge houden aan een 'stiekum' ritje achterop een vrachtwagen De jongen was, zonder dat de chauffeur het wist, eer stuk meegereden. Maar toen bleek dat de auto de rijksweg A 20 op reed zag de Schiedammer toch maar van zijn voornemen af. Bij de oprit aan de 's-Grave- landseweg waagde lij een sprong, die niet zonder gevol gen bleef. pgepa SCHIEDAM Drie tieners in leeftijd variërend van twaalf tot veertien jaar zijn gisteren door de politie meege nomen van hun school n Rot terdam. Zij hadden eerder deze week bij de sporthal aan de Cel- ciusstraat een drietal crossfiets en gestolen. Twee daarvan zijn teruggevonden. Haastige vrouw SCHIEDAM Eer 46-jarige Schiedamse automobiliste heeft gisteren geprobeerd weg te rij-., den, toen tegen haar proces-ver baal werd opgemaakt. Even daarvoor was zij betrapt nadat zij op de Roterdamsedyk het rode verkeerslicht had gene geerd Na een achtervolging kon de vrouw worden achter haald. Toen het opmaken van een proces-verbaal volgens haar te veel tijd in beslag nam, pro beerde zij met 'open' portier weg te rijden. Een agent op dat moment naast haar zittend op de voorbank slaagde er echter in het contactsleuteltje om te draaien. De vrouw zou 'om goede redenen' haast heb ben gehad. Auto gestolen én teruggevonden SCHIEDAM Twee man nen en een vrouw hebben van nacht aan het Archimedesplein een auto gestolen. Zij hadden even daarvoor een 15-jarige jongen overmeesterd, die juist de auto wilde afsluiten. Later vannacht werd de auto terugge vonden op de Rijksweg 20. Vol gens de politie waren de be- stuurders tegen een vangrail ge reden. Van hen ontbreekt ieder spoor. Mishandeling hij café in Hoogstraat SCHIEDAM Twee mede werkers van een café aan de Hoogstraat, een Vlaardmger en een Rotterdammer van 20 jaar zijn vannacht tegen sluitings tijd mishandeld door twee man nen en een vrouw. Het drietal had geprobeerd uit de keuken van het etablissement het één en ander weg te nemen. Na protest van de medewerkers ontstond een worsteling. De Vlaardmger liep daarbij een ge- brokene neus op. Bij de Rotter dammer moest een ooglid wor den gehecht. SCHIEDAM Organist Leo Koornneef uit Brielle verzorgt morgen het laatste concert van 1990 op het gerestaureerde or gel in de aula van het Stedelijk Museum Het programma ver- meldt composities van Mozart, linck, Walonds, Zipoli en enke le Franse meesters Aanvang 15.00 uur. De toegang is gratis SCHIEDAM Voor het theaterprogramma 'Beste maa tje.: van Paul de Leeuw op vrij dag 21 december in df grote zaal van het Passage Theater, zijn geen toegangsbewijzen meer verkrijgbaar. Deze zijn al geruime tijd uitverkocht. Marco iorsato in show Rita Young VLAARDINGEN Marco Borsato is zondag speciale gast in de kerstshow van Rita Young in zaal Middelhuyse aan de Koninginnelaan 403 te Vlaardingen. Aan de show doen voort mee het showorkest Mus tang, Willeke D'Estell, Martin Eden, Ellen Belzer's Dance Team en natuurlijk de kerst man. Er zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. 'aJF (INGEZONDEN MEDEDELING) marimekko 1sraifó* '*i w "Vfc* A

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1