Winkel ers l evreden over jaarwissel r g VAN MEURS VERBOUWINGS ia* yy het waaigat 'Nog geen duppie schade tegen anders tienduizenden guldens' 7 Wat souder worden en hoe ziet het eruit? Het Vrije Volk SCHIEDAM Bedrijfsleven krijgt meer nfo over Europa OPRUIMING onze showroommodellen Wm:c BINNENHUISADVISEURS KUNST TE KIJK ZDl_JC_JGDE BOCZDCZDGDOZ AANBIEDING I - Deense fauteu I op draaivoet, leren bekleding nu EZ3GZ3 PAGINA 4 ws VRIJDAG 4 JANUARI 1991 Dronken bejaarde man gewond bij aanrijding SCHIEDAM Met hoofdlet sel is gisteravond na een aanrij ding een 80-jarige Schiedamse fietser opgenomen in het Schie- land-Ziekenhuis. Daar werd hem op last van de politie met een een bloedproef afgenomen. De man bleek stevig onder in vloed van alcohol te verkeren. Het ongeval gebeurde op de kruising van de Churchillweg naar de oprit van de A 20. De bejaarde fietser negeerde een rood stoplicht en werd gegre pen door de auto van een 48-ja- rige man uit Puttershoek. Loketbediende laat overvallers staan SCHIEDAM Door zelf te verdwijnen heeft een loketbe diende een beroving van het postkantoor aan de Dieselstraat voorkomen. Omdat er niemand anders achter het loket aanwe zig was, bleef voor de twee overvallers weinig anders over dan het filiaal te verlaten. Te voet verdween het duo in de richting van de Dr. Zamenhof- straat. De overval deed zich voor op oudejarsdag om half tien Hangende het onderzoek deed de politie pas vanmorgen melding van het incident. De mannen droegen bivakmutsen en dreigden met vuistvuurwa pens. Zij duwden twee klanten opzij, wat voor de loketbedien de aanleiding was om uit het zichtveld van de overvallers te verdwijnen. Winkeldief betrapt met magnetron SCHIEDAM Oplettend winkelpersoneel van de Hema heeft gisteravond voorkomen dat een 34-jarige Schiedammer met een magnetron aan de haal ging. Hij is aangehouden en aan de politie overgedragen. De waarde van het apparaat be draagt zevenhonderd gulden. Woninginbraak levert zeven uizend gulden op SCHIEDAM Een woning aan de Koolzaadakker is bij een inbraak volledig overhoop ge haald. De inbrekers kwamen binnen via een keukenraam en gingen er vandoor met video apparaten, cd-plaatjes, sieraden en een spaarpot met inhoud. De waarde van de buit is zevendui zend gulden. Medium Bouw Vermeulen gast bij Harmonia SCHIEDAM De Schie dammer Bouw Vermeulen ver zorgt op donderdag 10 januari een sessie met psychometrie en helderziende waarnemingen bij de Spirituele Vereniging Har monia in het wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein 165. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs ƒ7,50. Cursussen Engels en Spaans in Oost SCHIEDAM Nog enkele mensen kunnen deelnemen aan de beginnerscursussen Engels en Spaans in het Kluphuis Oost aan de Galileïstraat 86. Er wordt in kleine groepjes ge werkt. Tijdens de lessen (maan dagavond of dinsdagmorgen) wordt geprobeerd Engels of Spaans te lezen, te spreken en te verstaan. Inlichtingen zijn verkrijgbaar in het clubgebouw of telefonisch via nummer 4735435. Kabaret Sofokles is baarlijke nonsens SCHIEDAM Kabaret Sofo kles brengt morgen het pro gramma 'Luchthappen' op de planken van Theater De Teer- stoof. Sofokles stimuleert van harte alle op hol geslagen men sen. Graag helpen ze van niets iets en iets niets te maken. Voor de ene mens betekent dit vol angst naar adem snakken; voor de ander is het eerder op gelucht adem halen. Maar voor beiden betekent 'Luchthappen' in ieder geval een programma vol baarlijke nonsens. De voor stelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs is ƒ15,- en voor kortingskaarthoud,ers ƒ12,50. Glown Zapzarap in De Teerstoof SCHIEDAM Kinderen tus sen de vier en de acht jaar kun nen op zaterdag 12 januari in Schiedam kennis maken met Clown Zapzarap en zijn 'Solo Simpel' show. Als hij op het to neel van Theater De Teerstoof verschijnt, denkt hij dat er een heel circus achter hem aan loopt. Hij kijkt raar op zijn neus als blijkt dat dit niet zo is. In afwachting van de circusop tocht besluit Zapzarap de tijd te vullen met een spectaculair optreden. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangs prijs is 5,-. Door Rein Wolters SCHIEDAM De winkeliers in het centrum zijn dik tevreden over het verloop van ae oudejaarsnacht. „Andere jaren werden ruiten aan de lopende band mgekegeld. We mochten blij zijn als de schade be perkt bleef tot enkele tienduizen den guldens. Nu hebben we voor nog geen duppie ellende te verwer ken gehad," zegt desgevraagd een lachende winkelier van de Hoog straat. „Maar je kan niet voorzich tig genoeg zijn met het doen van uitspraken," verklaart hij zijn ver zoek om naamloos te blijven. Maarten Lugtenbuig, woord voerder van de winkeliersvereni ging Hoogstraat en eigenaar van het eetcafé De Passant, heeft met publiciteit geen enkele moeite. „Van de jaarwisseling hebben wij niets negatiefs te melden. Het feest is prima verlopen. Men heeft zich uiterst gediciplineerd opgesteld. Schiedam waardig. Zelf was ik niet in de stad, maar aan het weg dek van de Hoogstraat zag ik bij terugkomst dat het allemaal orde lijk en zonder incidenten was ver lopen. Prima toch? Het geeft goeie vooruitzichten op de volgende jaarwisseling." Gevraagd naar de oorzaak van de rustige viering, zegt Lugtenburg na enig nadenken: „De preventie ve acties van de politie, brand weer en gemeente hebben daar ze ker toe bijgedragen. Ik heb begre pen dat men reeds lang tevoren met mogelijke onruststokers ge sprekken heeft gevoerd en afspra ken heeft gemaakt over wat wel en wat niet getolereerd zou wor den. Die werkwijze heeft zijn vruchten afgeworpen." Als extra compliment naar de politie geeft hij: „Sinds men preventief en voorlichtend te werk is gegaan na een aantal ongeregeldheden op de Hoogstraat anige tijd geleden, is het bijzonder rustig geworden. - iiiiliil Hoogstraat- woordvoerder Maarten Lug tenburg is te vreden over de preventieve ac tiviteiten van de politie. „De rustige oude jaarsnacht is er een voorbeeld van." Fantastisch. Voor ons als winke liers is dat een zorg minder en zo kunnen we onze tijd met een ge rust hart gebruiken voor het orga niseren van leuke acties voor onze klanten." Frans van Thienen, voorzitter van de winkeliersvereniging Broersveld, is ook in zijn nopjes over de schadeloze jaarwisseling. „Dat scheelt al gauw enkele tien duizenden guldens aan vernield materiaal," memoreert hij tevre den. Ook van Thienen hangt de rust op aan de verscherpte contro le en het lik-op-stuk-beleid door de politie. „Preventief optreden werkt blijkbaar echt," zegt hij. Toch zegt deze actieve midden stander niet helemaal gerust op de toekomst te zijn. Hij spreekt van een stilte voor de storm als het ge bruik van vuurwerk ter sprake komt. Volgens Van Thienen is bij de jaarwisseling beslist niet de vol ledige voorraad door het publiek afgestoken „Ik denk dat er veel vuurwerk is achtergehouden voor gebruik rond de voetbalvelden," schat de vurige supporter van SVV in. Zijn vrees zit zelfs zo diep dat hij geen trek heeft om op 23 januari mee te gaan naar de bekerwedstrijd in Tilburg tussen Willem II en SVV. En dat terwijl Van Thienen samen met Broersveld-winkelier Sjaak van der Kraan en John van Dijk van SVV elk een autobus betalen voor het gratis vervoer van sup porters van en naar Tilburg. „De bussen zijn intussen volgeboekt. Indien er nog belangstelling is zul len extra bussen worden ingezet Daar zijn nog sponsors beschik baar voor. „Maar toch.... Néé, ik heb vrees voor het vuurwerk langs de lijn. Zoals ik het nu voel, ga ik niet mee." Overigens zijn ook de winke liers van het Broersveld van plan in 1991 leuke acties te onderne men. „Wat dat betreft staan we weer helemaal in de startblokken en hebben we goede voornemens," vertolkt Van Thienen. ROTTERDAM De Kamer van Koophandel voor Zuid-Holland Zuid en die voor Rotterdam en de Beneden-Maas houden op dinsdag 15 januari in de 'Grote Zaal' van het World Trade Center in Rotter dam voor het bedrijfsleven in hun regio's een voorlichtingsbijeen komst over het thema 'Overheids opdrachten in Europa'. Deze bij eenkomst die ook is bedoeld voor de overheid, heeft voornamelijk betrekking op 'het uitvoeren van werken', 'het leveren van goede ren' en de sectoren 'water, ener gie, vervoer en telecommunicatie' Nederlandse bedrijven hebben vaak moeite met het bemachtigen van opdrachten van buitenlandse overheden. Dit komt voornamelijk door de onbekendheid met de Eu ropese, nationale en regionale re gels en formaliteiten. Tijdens het symposium 'Overheidsopdrachten in Europa' wordt meer duidelijk heid gegeven over deze en andere voor het bedrijfsleven belangrijke zaken, zodat naast grote bedrijven ook middelgrote en kleine bedrij ven kunnen meedingen naar Euro pese overheidsopdrachten. Aan de hand van praktijkvoor beelden komen ondermeer onder werpen zoals de betekenis van li beralisatie van de EG-markt, fisca le verplichtingen, invullen van formulieren en juridische aspecten van overheidsopdrachten aan de orde. Het symposium wordt geopend door prof. F. A. J. van den Bosch, vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel in Rotterdam Spre kers zijn onder andere mr. G. A Eckhardt, hoofd Afdeling Jurische Zaken van het Nederlands Inkoop centrum en mr. A. J Braakman van Nauta Dutilh advocaten en no tarissen. Het symposium begint om 13.30 uur en duurt tot 18.00 uur. Voor nadere inlichtingen; mevrouw A. G. Knol via telefoonnummer 078-337260 of faxnummer 078-138571. nu start de Oranjestraat 11 Schiedam 010-4263844 Donderdagavond koopavond SCHIEDAM „Kijk, dit kopje wat ik hier in mijn han- de heb, is zeker twintig jaar oud. Het schoteltje past er ei genlijk niet bij, maar ik kan het niet wegdoen. Want het is het kopje van mijn man, waar hij altijd uit heeft gedronken, en daar drink in nu uit. Het lepeltje dat erbij ligt, daar zit een patje in. Dat heeft hij een keer gevonden en toen zei hij 'dat noet jij altijd gebruiken.' Al zouden ze me er dui zend gulden voor bieden wat een hoop geld is ik zou het nooit weg kunnen doen. Ik zou het niet kunnen. Drieën veertig en een half jaar, dat is een heleboel. Dat slijt nooit weg." Het zijn de openingszinnen van de foto-tentoonstelling met de titel 'Doorschijnend verleden', die in het filiaal Noord van de openbare bibliotheek is te zien. De Amster damse fotografe Bernice Siewe hield zich gedurende ander half jaar bezig met de vraag: 'Wat is ouder worden, wat is oud zijn en hoe ziet het eruit.' Het antwoord ligt in een schitterende serie foto's van mensen die berusten in het feit dat ze een dagje ouder worden en tevreden terug kunnen kij ken op het leven dat achter hen ligt. De openingszinnen roepen meteen een beeld op van wat zich in het wooncentrum voor ouderen, De Klinker in Am sterdam, moet hebben afgespeeld. Een waarschijnlijk jonge fotografe mengt zich tussen de oude bewoners van een wooncentrum. Ze knoopt gesprekken aan met de ouderen die haar aanvankelijk met enige achterdocht onthalen. Lang zaam maar zeker ontstaat er een band tussen de bewoners en de fotografe. Herinneringen, leuke maar ook vervelende, worden opgehaald bij een kopje thee. De 23 zwart/wit foto's in de bibliotheek bewijzen dat er een zekere vertrouwensrelatie tussen Bernice Siewe en de geportretteerden moet zijn geweest. Allee" op die manier kunnen deze foto's, die een compleet beeld verschaffen van het proces van het ouder worden, ontstaan zijn. De foto's stralen niet alleen nostalgie en berusting uit, maar ook zorg, liefde en vermaak. De fototentoonstelling is tot en met eind januari te bezichtigen gedurende de openingstijden van de bibliotheek. ERASMUS GRAFIEK De overzichtstentoonstelling 'Erasmus verzamelt grafiek' in het Stedelijk Museum is het uitvloeisel van een geslaagde samenwerking tussen het museum en de Erasmus Universi teit te Rotterdam. In de toekomst zijn meer van deze gra- fïektentoonstellingen te verwachten. De tentoonstelling toont grafiek dat de Erasmus Universiteit vanaf 1963 tot he den heeft verzameld. De universiteit is er in de loop der ja ren in geslaagd een rijke schakering in de collectie aan te brengen. De belangrijkste stromingen van de laatste 25 jaar zijn vertegenwoordigd, variërend van Cobra tot Neue Wil den en van Pop-art tot Constructivisme. Samensteller Rob Schouten heeft uit een aanbod van ruim duizend werken een selectie gemaakt van circa 180 stuks. De tentoonstelling bevat werk van Nederlandse en internationale kunstenaars, zoals Escher, Picasso, Appel, Penck en Warhol. De tentoon stelling duurt tot 20 januari. DUMAS De Vlaardingse kunstenaar Peter Dumas exposeert nog een week in het kantoor van de Bondsspaarbank aan de Schiedamseweg 12 in Vlaardingen. Allerlei aquarellen van zijn hand zijn te bewonderen op de expositie, die tot 10 ja nuari blijft hangen. Dumas volgde van 1959 tot 1964 een op leiding aan de Academie voor Beeldende Kunst in Rotter dam. Sinds die tijd exposeerde hij verschillende malen, on der andere in het Cultureel Centrum Hollandia eis in het Ge meentemuseum van Maassluis. Voor het stadhuis, het Holy- CZ3CZ3 C3£r: 3CZ3G rqn i CZ II '**3 E3 c leverbaar: - houtwerk zwart/leer zwart - houtwerk blauwbeuken/leer diverse kleuren dit is een speciale aanbieding haast u...want op op A Waai even aan... OD BBB BBS 0B □TED Cl nmnnaon. markt 57 vlaardingen 010-4343685 ziekenhuis maakte hij wand- en gevelschilderingen. Samen met zijn echtgeno te, de textielkunstenares Wilma Kuil heeft hij dit jaar panelen beschilderd in de verbouwde Harmonie. SPONTANITEIT De Rotterdamse kunstenaar, Andre Wervenbos, exposeert tot en met 2 fe bruari in de Schiedamse galerie/konditorei 'Het Spectrum' aan de St. Liduina- straat Zijn werk bestaat uit acrylschilderijen en kleurige affiche-achtige gou aches. Het is niet direct onder te brengen bij een bepaalde stijl want Werven bos werkt zowel figuratief als abstract. Een groot gedeelte van zijn werk ont staat spontaan en wordt bepaald door de gemoedsstemming waarin hij ver keert. De tentoonstelling is gedurende winkeltijden te bezichtigen. INTERIEUR Vivian Rowe volgde de opleiding tot beeldhouwer aan de Akademie Miner va. In café De Hermandad op de Schiedamse Grote Markt tocnt hij een selectie van zijn zeefdrukken. De onderwerpen voor zijn werk zijn vrij realistisch ?naic interieurs, tafels en stoelen. Maar op het meest alledaagse werpt hij een voor uitstrevende blik. Hij presenteert een geheel nieuw interieur. Het maakt toch niet uit of interieurstukken ondersteboven, op de zijkant of anders staan, moet de kunstenaar gedacht hebben. In de 'huishouding' van Rowe schuilen invloe den uit dc klassieke, barokke, romantische en hedendaagse periode. Naast het vervaardigen van interieurs ïoudt Rowe zich bezig met schilderen en zeef drukken. De openingstijden zijn op dinsdag van tien tot zes uur en van woens dag tot en met zondag van tien tot elf uur. ift/k (INGEZONDEN MEDEDELING) Montis Chaplin in leuke fleurige stof van 1350,- voor 990,- Pastoe Vision dressoir zwart/micro-point 3872,- - 2870,- Pastoe Amsterdammer 72 x36 x 221 micro-point aubergine 2522,- - 1990,- Fasem eetkamerstoeI zwart tuigleer891,- - 490," Metaform eetkamertafel 123x 123 graniet impala 1895,-- 1290,- Artifort ben-chair mint groen 1290,- - 895,- Leolux mellow mink Topaz aubergine 5120,- - 3990, Eetkamertafel Volante uitvoering formica uitklapbaar 2675,--1875,- Meubm bijzetfauteuil zwart/chroom Hennie de Jong eetkamerstoelen zwart/ kobalt blauw per 4 stuks 2675,- - 1580,- 1ntMke ^reomeube! lak witgrijs met vele extra's 2237,- - 1237,- Leolux bank Tango in Wapiti azur 4650, 3650.' Leolux accolade fauteuil in Wapiti antraciet 2795,- - 1990,- Millenerpoort karpet 200 x 250 100% zuiver scheerwol 2200,- - 1390,- Gelderland fauteuil 5460 mint groen 1580,- - 990,- Leolux fauteuil saga topaz pacific bleu 2150,- - 1590m Pastoe Amsterdammer secretair wit 2358,- - 1758,- Leolux tnas salontafel 0100 antraciet 1295,- - 750,- Artilort fauteuils op draaivoet rood, zwart of blauw 2275,-- 1495,- Interlubke vitrinekastje lak wit medium plus 1954,- - 1354,- Metaform W2 salontafel 106 x 106 zwart frame 1295,- - 895,- Montis Victor fauteuil 1885,- 1285,- Artifort fauteuil model 140 zwart leer 3285,- - 1995,- Pastoe Amsterdammer 37 x 37 x 130 micro-point cactus 1565,- - 1065,- Novo-Cento stoeltje met zwarte kuip 595,- - 290,- Interlubke wandmeubel duo linnenbergmg, schrijfblad en decoratiemogehjkheden lak wit grijs nieuw uit verpakking 8600,- voor 4200,- Leolux fiabo pacific bleu topaz 2+3 zits 7975,- - 5990,- (INGEZONDEN MEDEDELING) nu

Het Vrije volk | 1991 | | pagina 1