Werkloosheid in Waterweg regio 8,8 percent lager Haven-act m te ten: 'Sch edam vaart wel' n Het Vrije Volk SCHIEDAM Lubbers reikt twee Geuzenpenningen uit Nieuwe dienst Educatie Gemeente rekent af met 'brommende' verwarming 'De Leede ongeschikt voor ouderenbeleid' GGD signaleert knelpunten in de gezondheidstoestand Oorlog-Verliezen Oorlog-Vrede Oorlog-Afrika Oorlog-Protest Oorlog-Vaders Oorlog-Baby's Oorlog-Hel PAGINA 4 W8 WOENSDAG 23 JANUAR11991 VLAARDINGEN Aan de Roemeense bisschop Laszlo Tönkés en de vijftig jaar gele den op de Waalsdorpervlakte neergeschoten Schiedamse ver zetsstrijder Bernard IJzerdraat zijn de Geuzenpenningen 1991 toegekend. Premier Lubbers zal de onderscheidingen in de Gro te Kerk in Vlaardingen uitrei kei op 13 maart. Dat is exact vijftig jaar na de fusilering van vijftien Geuzen en drie deelne mers aan de Februaristaking. De Geuzenpenning wordt sinds 1987 jaarlijks toegekend aan mensen of organisaties, die zich inzetten voor een menselij ker wereld. Amnesty Interna tional Nederland kreeg de eer ste penning. In 1988 ging hij postuum naar koningin Wilhel- mina, in 1989 naar de Stichting Februari 1941 en vorig jaar reikte koningin Beatrix de Geu zenpenning uit aan de Duitse bondspresident Richard von WeizsScker, Door de toekenning aan Ber nard Uzerdraat (postuum) en aan de Roemeense bisschop Tö- kés wil het bestuur van de stichting Geuzenverzet 1940-1945 de lijn van toen naar het heden doortrekken. Over weging bij de toekenning van leze twee penningen is, dat de hervormde bisschop Laszlo Tö- kés van de Hongaarse minder heid in Roemenië en Bernard IJzerdraat de geest van het ver zet hebben aangewakkerd en de vlam van de hoop hebben doen opleven „in -oor hun land en volk moeilijke tijden van on derdrukking en onrecht en op momenten die zonder uitzicht leken." SCHIEDAM De eerste ver nieuwing binnen de organisatie van de gemeente komt eraan. Het college van burgemeester en wet houders wil in maart met een dienst Educatie van start gaan. Dit wil zeggen dat de secretarie-afde ling Onderwijs en het bureau Ge meentelijk Onderwijsconsulent worden samengevoegd. De beide afdelingen, waar circa twintig me dewerkers werkzaam zijn, werken al jaren nauw samen. Het college verwacht dat de ge meente met de instelling van de dienst Educatie beter is opgewas sen tegen de vele veranderingen die plaatsvinden in het onderwijs. Taken zoals scholenbouw, perso neelsbeleid, fusies van scholen en onderwijsvoorrang zullen door de dienst effectiever kunnen worden uitgevoerd. Chef G. Kruijt van de secreta rie-afdeling Onderwijs en A. J Tig- ges, hoofd van het bureau Gemeen telijk Onderwijsconsulent worden door het college voorgedragen als respectievelijk directeur en ad junct-directeur van de nieuwe dienst Educatie. In de gemeenteraadsvergade ring van 28 januari beslist de raad over het instellen van een dienst Educatie per 1 maart. BRIEVEN VAN KINDEREN Oorlog-Vertrekken Beste meneer Hoessein, Ik,vind dat u zich moet terugtrekken uit Koeweit. Ook ik ben te-1 gen de oorlog. Waarom wilt u nu dat beetje olie meer? Ik vind het' heel eng dat er misschien ook oorlog in ons land uitbreekt. Denk aan alle bange mensen en jonge kinderen die doodgaan an vergif-1 tigd worden' 'door de1 chemische gassenl Hoe zou u het'vinden als uw vrouw'en-kinderen en overige familie vegiftigd worden? O - heeft toch uw eigen land? Iedereen moet tevreden zijn met wat hij heeft! Ik vraag u om uit Koeweit te vertrekken. r„„ - NathalieHilgers President van Irak, Ik hen tegen de oorlog in Irak en Koeweit. Ik weet dat jullie gaan verliezen, want Amerika heeft veel meer wapens die beter zijn dan die van jullie. Dus, je kunt beter weggaan uit Koeweit. Jeffrey Feurich Aan Hussein. Wij willen geen oorlog, wij willen vrede! Zoniet, dan willen we dat Irak van de landkaart wordt weggevaagd. Dat vinden we alle maal wel eerlijk! Sabrina van Zwol Beste Saddam Hussein, Ik wil vrede en laat de andere landen met rust. Laat die wapens met rust en geef arme landen zoals Afrika steun, Ik wil geen ande re oorlog meemaken. Alstublieft, stop de oorlog. Iedereen wil vre de, waarom u niet? En laat er geen doden vallen, Ernesto Tjien-Fooh Aan Saddam Hussein in Irak, Ik ben Hidio van de Klimop in Rotterdam. Ik protesteer tegen de oorlog. Ik protesteer dat je in Koeweit bent om meer olie te krij gen. Ik protesteer dat je niet weggaat. Eens op een dag moet je uit Koeweit. Met of zonder geweld. De sleutel van de vrede ligt in jou handen. Hidio F. Evora Geachte meneer de president, Ik ben Haydar Arslan van de Klimopschool in Holland. Ik wil echt graag dat u ophoudt met de oorlog. Wij weten al dat Amerika heeft aangevallen. Een heleboel mensen willen dat er geen mensen doodgaan. Als er mensen doodgaan is dat heel erg voor de kinde ren, want bijna iedere vader moet meevechten. Vandaar dat ik u wil zeggen dat een een einde aan de oorlog moet maken Haydar Arslan Gachte Saddam Hussein, Wij, de leerlingen van de Klimopschool, willen dat u dat de oorlog niet groter maakt. We hopen dat u Koeweit en Turkije met rust laat. Uw land is helemaal gebombardeerd. Veel mensen zijn al dood, maar laat die andere baby's maar rustig groeien. Het is heel erg voor de baby's dat ze zo klein doodgaan. Of voor vrouwen die zwanger zijn en doodgaan. Wij hopen dat u de oorlog laat stoppen en met vrede weer leven. Dilek Geachte president, Wij denken dat als u in god gelooft dat u dan de juiste persoon bent om de oorlog te stoppen. Want god wil niet dat er onschuldi ge mensen worden gedood. Als u mensen doodt is het uw schuld dat ze misschien naar de hel gaan. We smeken u om zich terug te trekken. Anders zijn wij geneigd om zo hard terug te vechten als we kunnen. U weet dat als Amerika een kernbom op u gooit dat u dan naar het paradijs gaat. Maar stel eens voor lat u naar de hel gaat? ,0m dat te ontwijken stop de oorlog! Wij willen vrede. Christian Balk Arbeidsbureau: 'Inspanningen op gebied van scholing en bemiddeling werpen vruchten af' SCHIEDAM Het aantal inge schreven werklozen bij het Ar beidsbureau in het gebied Nieuwe Waterweg-Noord is vorig met 680 gezakt tot 7046. Dit is een daling van 8,8 percent. In alle gemeenten zakte het werkloosheidscijfer, maar verhoudingsgewijs in Schie dam het meest. Het aantal werklo zen zakte in deze gemeente met 291 naar 3362. In Vlaardingen stonden op 31 december 227 men sen minder ingeschreven (2653 te gen 2426), Hoek van Holland (185 tegen 163), Maasland (60 tegen 46), Maassluis (1012 tegen 940) en Ro zenburg (454 tegen 402). Directeur J. A. van Lent schrijft de daling vooral toe aan de inspan ningen op het gebied van scholing en bemiddeling van zijn bureau. Daarnaast verrichtte het Arbeids bureau Nieuwe Waterweg-Noord veel werk op het gebied van her oriëntatie, hetgeen vooral is ge daan in het belang van langdurig werklozen en voor personen met een baan die een andere richting willen inslaan. „In de komende tijd zal scholing een nog belangrij kere plaats in het werk van het Arbeidsbureau gaan innemen, in een poging om vraag en aanbod op de arbeidsmarkt beter op elkaar te laten aansluiten," zegt Van Lent. De daling onder werklozen is het grootst onder Nederlanders. Hun aantal daalde met 691 naar 5457, Onder werkzoekenden van buitenlanders afkomst verander den de cijfers vrijwel niets. Onder mensen met een Turks paspoort steeg het aantal ingeschreven werklozen met 5 naar 1059, onder Marokkanen zakte de werkloos heid met 6 personen naar 214 en onder Surinamers met 5 naar 21. Het jaar 1991 is het Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg-Noord ove rigens ingegaan met nog eens 448 minder ingeschreven werklozen. Dit is het gevolg van een regionale herindeling van het werkgebied van de diverse Arbeidsbureaus. Rozenburg valt sinds de jaarwisse ling onder nu onder het district Spijkenissfi Maasland is gevoegd bij Naaldwijk. Door Rein Wolters SCHIEDAM Tal van particu liere en gemeentelijke organisaties doen in april en mei mee aan de stedelijke manifestatie 'Schiedam vaart wel'. Schiedam als haven stad staat centraal in het culture le-, historische-, economische-, toe ristische-, educatieve en sportieve evenement. De manifestatie kent als één van de hoogtepunten een optreden door twintig leerlingen van de muziekschool in de Russi sche plaats Pereslavl (150 kilome ter ten oosten van Moskou). De groep maakt in die periode op uitnodiging van de Streekmu- ziekschool Nieuwe Waterweg noord een toernee door Nederland. Behalve in Schiedam treden de jonge Russen ook op in Rotterdam, Amsterdam, Vlaardingen en (waarschijnlijk) Maassluis. Mu ziekschool-directeur A. de Bussy verklaarde bij de presentatie van de plannen bijzonder blij te zijn met hun komst. „We gaan probe ren of de trein waarmee ze uit Moskou komen ook helemaal naar Schiedam kan rijden." Andere hoofdpunten van de om vangrijke happening zijn de Alei- dafeesten op 11 mei en het Molen festival op 25 mei. In 1275,, toen Gravin Aleida Schiedam, stadsrech ter} verleende,was Schiedam voor al "havenstad. In een periode van grote bloei in de tweede helft van de 18e eeuw, verrezen reusachtige molens, waarvaner nu'nog;'vier volledig 'in bedrijf zyn, De ge schiedschrijver H. van der Sloot legt deze- en andere" gegevens (waaronder een beschrijving van de rosse buurt) vast in een histo risch boek 'Schiedam als Haven stad'. 'Schiedam vaart wel'. Tal van organisaties in Schiedam maken zich er sterk voor; op de scheepswerf van Wilton Fijenoord. Op dezelfde dag als de Aleida- feesten staat het gebied rond de Wilhelminahaven bol van activi teiten. De meeste bedrijven zetten hun poorten wijd open en er wordt in samenwerking met de Sociale Dienst en het Arbeidsbu reau een werkgelegenheidsmarkt gehouden. „Veel bedrijven kampen met een gebrek aan goed opgeleid per soneel," verduidelijkt D. Lammer- tink namens hen. Popliefhebbers komen aan hun trekken op een drijvend podium in de Wilhelmi nahaven, nabij Zwembad Zuid. Volgens havenwethouder A. G. Wiegman hoeft R. Jaspers van de organiserende Stichting Musical Events Foundation zich niet al te veel zorgen te maken over de fi nanciering van dit project. „Als penningmeester van deze stad ben ik bezig met wat rekensomme tjes," zei Wiegman niettemin een tikkeltje vaag. Overigens benadrukte Wiegman dat de gemeente een pot van zes tig- tot zeventigduizend gulden voor het totale evenement beschik baar heeft. Hij zei zich niet te wil len vastleggen aan een begroting vooraf, maar aan het betalen ach teraf. „Ik reken er bijvoorbeeld op dat veel werk vrijwillig wordt ver zet." In een voorwoord gaf Wiegman als uitleg dat 'Schiedam vaart wel' speciaal is opgezet om de haven dienst extra in het zonnetje te zet ten. '„Het is niet! zomaar' per onge luk georganiseerd," zei hij. En: „Het vloeit onder meer voort uit het verzoek van de Vereniging van Havenmeesters in Nederland om hun jaarlijkse tweedaagse congres in Schiedam te mogen houden. Bo vendien nemen we dit jaar af scheid van onze eigen havenmees ter, Th. Sabel, die vervroegd uit treedt. Voorts bleek dat veel men sen en organisaties op de happe ning wilden inhaken Daaron* is gekozen voor een gezamenlijke en dus grotere aanpak. Ik hoop alleen dat de spanning in de wereld dan niet meer zal bestaan." Tijdens 'Schiedam vaart wel' doen veel historische schepen de brandersstad aan. Daaronder de driemaster Eendracht en de stoom slepers Finland en Hercules. Met de twee stoomschepen kunnen rondvaarten worden gemaakt. Voorts houdt het zeekadetkorps Ja cob van Heemskerck in de Voorha ven nationale roeiwedstrijden voor zeekadetten en scouts, Er doen minimaal 25 ploegen mee. De Stichting Lentefeest verzorgt meerdaagse vaartochten voor ge handicapten met de zeilclipper Lutgerdina. Men kan zrch voor deelname nu al aanmelden. De winkeliersvereniging Hoog straat is voornemens een etalage wedstrijd te houden met bouwers van modelschepen. Ook de Vereni ging Aktiviteiten Gorzen Evene menten (VAGE) heeft tal van acti viteiten voor jong en oud in voor bereiding op het Hoofdplein nabij het Schreiershuisje, verklaarde VAGE-vertegenwoordiger Henk van Katwijk," In samenwerking met de educa tieve afdeling van het Stedelijk Museum en het Gemeente Archief brengt het bureau Gemeentelyke Onderwijsconsulent een speciale lesbrief over de haven voor leer lingen van groep 6. Voor hun komt er ook een speciale rondvaart en een bezoek aan een speciale ten toonstelling in het Stedelijk Muse um. SCHIEDAM Bewoners van nieuwbouwhuizen zullen in de toe komst ook bij het gebruik van cen trale verwarming van hun rust kunnen genieten. De gemeente heeft vorige week beslist dat de 'brommende' verwarminginstalla ties voortaan worden geweerd. Voor de bewoners van de hui zen op het GTB-terrein in de Gor zen komt die beslissing te laat. Zij klagen over een lawaaimakende verwarmingsinstallatie en hebben bovendien problemen met de ra men. Een en ander blijkt uit een woongeriefonderzoek dat de Vrou wen Advies Commissie (VAC) voor de woningbouw in juni en juli van vong jaar heeft u t H. Al- lon, één van de vrijwilligers van de VAC bezocht met veertien colle ga's gedurende vijf weken 36 adressen van de in totaal 83 wo ningen. De bezoeken werden ver deeld over verschillende woning typen, zoals eensgezinswoningen, benedenwoningen en tweeka merwoningen. Onder de onder vraagden bevonden zich zowel ge zinnen en echtparen als alleen staanden, H. Allon: „De verwarmingsin stallatie is voor veel mensen een bron van ergernis. Zij schijnt nog al herrie te maken en een aantal bewoners begrijpt de werking er van niet. Door een onverklaarbare reden heeft ruim een kwart van de ondervraagden geen handlei ding voor de verwarmingsinstalla tie ontvangen." SCHIEDAM De kennis making met wethouder A. F. de Leede (Groen Links) is bij een aantal klaverjassers van de plaatselijke ANBO-afdeling niet goed gevallen. Dit blijkt uit een artikeltje van de hand van P. F. Vermaal in ANBO-nieuws, dat begin februari uitkomt. Wet houder De Leede (met onder meer ouderenbeleid in zijn por tefeuille! was op 20 december uitgenodigd voor de prijsuitrei king van een kerst-Maveijas- competitie in het wijkcentrum De Blauwe Brug. „Dit draaide echter op een teleurstelling uit," schrijft Ver- maat. „De heer De Leede had ons niets te verteilen, behalve dat hij ook klaverjast. Men zou verwachten dat hij iets over het ouderenbeleid zou vertellen of over de toekomst van De Blauwe Brug, waar iedereen toch wel nieuwsgierig naar is. Kunnen we bijvoorbeeld nog wel in het gebouw blijven kla verjassen?" Vermaat memoreert ter ver duidelijking: „Reeds een jaar lang is de gemeenteraad bezig om de problemen rond De Blau we Brug op te lossen, Via een duur adviesrapport en inspraak van de gebruikers, zijn er tot nu toe alleen maar geruchten. De activiteitencommissie is boos weggelopen omdat de in spraak niets voorstelt en de overige gebruikers worden in het onzekere gelaten. Het aan tal ouderen in Schiedam is een belangrijke bewonersgroep en via de ANBO (Algemene Neder landse Bond voor Ouderen! wordt er behalve voor recrea tie, ook veel andere actie ont plooid om ons ouderen niet in de kou te laten staan." Voor Vermaat is het weinig begrijpelijk dat als een wethou der als De Leede door een be langrijke groep wordt uitgeno- t kans laat liggen om zi.-. '^isoenlijk te profileren. „Niets van dat alles. Hij had •niet eens de moeite genomen om zijn vrijetijdskleding aan te passen. Het is een bewijs van mijn stelling dat het ouderenbe leid door een meer ervaren fi guur behandeld zou moeten worden en beter op de hoogte is van de zaken die de ouderen bezig houden." De tweekamerwoningen komen er het meest bekaaid af. De bewo ners vinden de huizen te klein en te donker. Bovendien is er geen bergruimte, zodat voor grote huis houdelijke artikelen, zoals de stof zuiger, elders in het huis een plaatsje moet worden gezocht. De ramen vormen weer een probleem op zich. De moeilijkhe den uitten zich in het openen en sluiten van de ramen in de woon kamer en het schoonhouden van de schuiframen in de keuken en de slaapkamers. Het aan beide kanten zemen van de ramen levert in dermate problemen op dat de glazenwasser er vaak aan te pas moet komen. „Het brengt een hoop werk, moeite en extra kosten met zich mee," beaamt Allon. De ge meente heeft laten weten hiervoor geen oplossing voorhanden te heb ben. De gemeente is de bewoners van het GTB-terrein inmiddels wel tegemoet gekomen. Bij een aantal bewoners zijn de problemen die zij met de verwarming hadden reeds verholpen. Anderen zullen nog wat geduld op moeten brengen. „De bewonersvereniging Schiedam Zuid zet zich in voor de bewoners en natuurlijk kunnen zij ook zelf hij de gemeente aan de bel trek ken, het zijn tenslotte huurwonin gen," zegt Allon. De VAC acht voorlichting het beste remedie tegen de problemen rondom de bediening van de ver warmingsinstallatie. „Iedereen dient een duidelijke handleiding tot zijn beschikking te hebben, niet alleen de eerste bewoners, maar ook de tweede en volgende bewoner," stelt de VAC. Zij heeft aan de gemeente voorgesteld een jaarkalender uit te geven met een gebruiksaanwijzing. Iedere nieuwe huurder van het pand hoort vol gens de commissie een behoorlijke uitleg van de verwarming te krij ger Uit het onderzoek blijkt verder dat de woonomgeving veilig en ge zellig wordt gevonden. Ieder huis heeft een tuintje aan de achterzij de. Vergeleken met de eerste fase van het woongeriefonderzoek zijn er een aantal verbeteringen opge treden op aanraden van de bewo ners zelf. Daarentegen wordt de wijk wel als 'massaal' bestempeld met weinig groenvoorziening en speelmogelykheden voor de kinde ren. SCHIEDAM Knelpunten in de gezondheidstoestand van de be volking van Vlaardingen, Schie dam en Maassluis worden dit jaar nog in kaart gebracht. Dit meldt directeur E. S. A. van der Meer van de Gezondheidsdienst (GGD) in het gebied Nieuwe Waterweg noord. Het afgelopen jaar heeft de GGD reeds de uitkomsten gepubli ceerd van een gezondheidsenquête onder de bevolking van de drie steden. Een epidemioloog werkt de gegevens dit jaar verder uit zodat er een vergelijking tussen de drie bevolkingsgroepen plaats kan vin den. Ter bestrijding van eventuele knelpunten kunnen dan program ma's worden ontwikkeld. Het doel van de enquête is in zicht te krijgen in de gezondheids toestand van de bevolking van de drie steden. Daarmee kan de GGD een preventiever beleid voeren Als één van de eerste regio's be gint de GGD Nieuwe Waterweg- noord dit jaar met de tweede ron de van het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker. De eerste ronde is, volgens directeur Van der Meer, zonder moeilijkheden verlopen. In de loop van 1992 gaat een bevolkingsonderzoek op borst kanker van start. De precieze da tum voor de regio NWN is nog met bekend. Var der Meer uitte tevens zijn bezorgdheid over de huisvesting van de Vlaardingse GGD. De ge meente heeft de plaats aangewezen voor de bouw van een nieuw ver pleegtehuis. Een noodzakelijke ver huizing in het vooruitzicht komt niet erg gelegen gezien de geplande veranderingen binnen de dienst. Aanzienlijke buil bij inbraak Rovato SCHIEDAM Voor de', tweede keer is binnen één» week ingebroken bij de firma; Rovato in bet Hof van Spaland., De inbrekers vernielden In de; afgelopen nacht een toegang! deur en een ruit en namen een» grote hoeveelheid audio- en vi-; suele apparatuur mee. De juiste, omvang van de buit was van-» morgen nog niet vastgesteld. Computer-vrijmarkt in Het Filmhuis SCHIEDAM De Computer1 Club Schiedam (CCS! houdt óp', zaterdag 23 februari een com-e puter-vrijmarkt in alle ruimten van Het Filmhuis aan de', Nieuwstraat 12. Alles wat maar» enigszins met computers of; elektronica te maken heeft is te koop of kan worden verkocht - Wie zelf met spullen aan de; markt wil deelnemen, dient nu al via telefoonnummer 4732046» een plaatsje te bespreken. De^ markt wordt gehouden van. 10.00 tot 14.00 uur. De toegang3 is gratis. Tienerdisco in buurthuis Niauwiand SCHIEDAM Tieners van; 12 tot 15 jaar kunnen iedere- vrijdagavond naar de disco in het buurthuis Nieuwland aan de Albardastraat 65. Aanvang 19.30 uur. Toegang één gulden! Thriller in Passage SCHIEDAM De groep 'Zak en As' (Justus van Oei, Erik van Muiswinkel en Diede- rik van Vleuten) neemt in het nieuwe programma een avond lang het recht in eigen handen" Hebben onbeschofte klootzak1' ken echt allemaal een ongeluk kige jeugd gehad? Van dat soort vragen behandelt het trio met' veel muziek, dans en humor. De voorstelling vindt plaats op zaterdag 26 januari in het Pas sage Theater. Toegangsprijzen 22, 19 en 16 gulden. Pashou ders betalen drie gulden min der. Cursus haar- en huidverzorging in Erker SCHIEDAM Binnenkort start in het wijkcentrum De Er ker een tien lessen omvattende cursus haarverzorging Deze vindt plaats op de dinsdag avond en de woensdagmorgen. Men leert permanenten, ver ven, modelleren en knippen. Bovendien wordt de aandacht gevestigd op het gebruik van goede haarverzorgings-artike- len. Deelnemen kost 50,00 gul den. De cursus huidverzorging duurt vijf donderdagavonden en is gericht op zelfverzorging. Men leert peeling, epileren en het opbrengen van een masker en diverse soorten make-ups,, Inclusief materiaal kost dei deelname ƒ35,00. - Ruilbeurs Vier Molens SCHIEDAM Munten^ postzegels, sigarenbandjes, eer ste dag enveloppen en stripboe ken zijn te koop of te ruilen qp een beurs die op zondag 27 ja nuari wordt gehouden in het dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan 766. Aanvang 13.30 uur. De toegang is gratis. Poppenspel voor kinderen in Teerstoof SCHIEDAM 'In de wydej wereld van Mol', is de titel van aen poppenvoorstelling voor kinderen van 4 tot 7 jaar op za- terdag 26 januari in theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat; 12. Aanvang 14.00 uur. De toe-{ gangsprys is vijf gulden. 1 Cursus 'zeggen wat je denkt'voor vrouwen SCHIEDAM 'Hoe zeg je» watje denkt' is de titel van een cursus die in februari voor vrouwen start in het vrouwen- huis Barrika aan de Lange Kerkstraat 62. Ten hoogste tien deelneemsters kunnen zich aan- melden. De cursus duurt twaald woensdagochtenden en kost dertig gulden. Voor kinderop- vang kan woren gezorgd. In-) lichtingen zyn verkrijgbaar via telefoonnummer 4735123. Vijf jaar verhalen nu gebundeld SCHIEDAM Na vijf jaar verhalenwedstrijden heeft de Literaire Commissie van het Filmhuis nu de beste verhalen geselecteerd en gebundeld in het boekje '12 Klapstoeltjes'. In het boekje staan de verhalen van Yvonne Pinas, Jannie Vo gel, Hans Groeneveld en ande ren. Na de officiële presentatie op 9 februari in het Filmhuis, zal het werkje worden verkocht in de boekhandels Mercurius en Van Leeuwen. i 4 v i t

Het Vrije volk | 1991 | | pagina 1