Leidse wethouder plakte niet hier W Hans van der Vlist (PvdA) wil met D66 in provinciebestuur 'Kindermassage kan ook heipen tegen bedplassen' Het Vrije Volk VLAARDINGEN/SCHIEDAM 'Pijnstiller' voor :bewoners Babberspolder Vrijwilligers gevraagd voor natuurproject PLAKKERS Bewoners vechten geldigheid vergadering aan •A; OP DE GRENS Medaille in goud SBNW: snel werk PAGINA 14 wvws ZATERDAG 2 MAART 1991 SCHIEDAM De Leids wethouder Hans de la Mar heeft, in tegenstelling tot eerdere berichten, niet meegedaan aan het plak ken van anti-racismepos- ters door Groen Links in Schiedam, De la Mar, die voor het in eigen gemeente op verkiezingsborden plak ken van de posters door de Leidse politie was opge pakt, zegt verrast te zijn door de berichtgeving: „Ik ben wel door Erik Dijkhui zen benaderd voor posters omdat de voorraad in Schiedam op was, maar over mijn deelname aan de plakactie in Schiedam is nooit gesproken." Dijkhuizen bevestigt dat. „Ik betreur dat op de ze wijze berichten in de krant zijn gekomen en vrees, dat het een gevolg is van een onduidelijke for mulering mijnerzijds. Dat is nooit onze bedoeling ge weest. Wij kwamen door het bericht over de aan houding van De la Mar in Leiden op het idee de ver spreiding van anti-racisme- posters te herhalen. Het zelfde hebben we namelijk ook al bij vorige verkiezin gen gedaan." VLAARDINGEN „De lit tekens zie je later niet meer," -stelde wethouder Ton van der [Steen gistermiddag de bewo ners van de De Snayerwonin- gen in de Babberspolder ge rust toen hij samen met me vrouw Janson het startsein gaf voor de renovatie van de 41 jaar oude woningen. Hij zei te beseffen, dat het om een tij delijk Tijden' gaat en prees de medewerking van de bewo ners, die hij in de naaste toe komst bij het beheer van de wijk wilt betrekken. In de Babberspolder wor den na de De Snayerwoningen ook de ongeveer even oude Brederowoningen gereno veerd, terwijl daar ook de sloop van de noodwoningen uit 1941 en vervangende nieuwbouw op gang gaat ko men, „Tot eind 1992 worden 400 woningen gerenoveerd en over een jaar hoop ik in deze buurt weer te zijn "voor het slaan van de eerste paal voor 150 nieuwe woningen," meen de Van der Steen. Het gemeentebestuur heeft speciale aandacht voor de Babberspolder, stelde Van der Steen. Hij wees op de bouw van een wijkcentrum met on der meer kraam- en diensten centrum (in het nieuwbouw- complex op de hoek van Rot- terdamseweg en Goudsestraat) en - al op 1 april - de start van een zogenaamde wykwerk- plaats waarin langdurig werk lozen klussen kunnen doen, die anders tussen wal en schip vallen, om arbeidservaring op te doen. Aannemer Isolex uit Vlaardingen beloofde als pijn stiller de wijkbewoners aan het eind van het karwei een speelwerktuig voor hun kinde ren neer te zetten. Symbolisch kreeg buurtbewoonster me vrouw Janson het gisteren uit gereikt. SCHIEDAM —'De Konink lijke Nederlandse Natuurhisto rische "Vereniging (KNNV) is op zoek naar vrijwilligers die willen meewerken aan een omvangrijk,.natuurproject. Het gaat om een inventarisatie van plantensoorten. Om de verscheidenheid van de natuur in geheel Nederland vast te leggen, werd in 1990 een landelijk onderzoek ge start naar het voorkomen van zo'n honderd makkelijk her kenbare plantensoorten. Dit jaar wordt het onderzoek ie kent ze niet? De plakkers. Dan ja. V bedoel ik niet de t'! mensen, die nooit van weg- igaan weten en altijd blijven ^hangen op feestjes en ande- 7 "re bijeenkomsten. Neen. De ze keer denk ik aan de - ts meestal - mannen die met "'"borstel en emmer het straat- a beeld kleuren met affiches. "In films, opgenomen in ste delijke omgeving, zijn ze vaak te zien en spelen ze soms ook een rol(letje). Op plakgebied heeft zich overi gens een hele ontwikkeling voltrokken. Ook in Vlaar- dingen en Schiedam is dat merkbaar, waar ik de laat ste jaren regelmatig wisse laars van affiches zie, die de emmer stijfsel en plak- borstel ver van zith af ge schopt hebben en bushuis jes, Mupies of Billboards voorzien van klemmende of zelfplakkende affiches. Rond verkiezingstijd echter blijkt, dat propagandisten van politieke partijen het graag bij het oude houden en dus nog gewoon tijmem- mer en borstel of bezem hanteren voor de bevesti ging van hun affiches op de hiervoor tijdelijk op strate gische plekken neergezette officiële borden. Zo waren de afgelopen weken nijvere partijleden ook actief in Schiedam en Vlaardingen. Ik heb er een paar bezig ge zien. Het Vlaardingse ge meenteraadslid Arnold van Wezel bijvoorbeeld zag ik het bord naast de Algemene Begraafplaats aan de 01- mendreef van de SP-afficbe voorzien. Zijn collega Leo de Snaijer van het CDA trof ik aan in het gras langs de Burgemeester Pruissingel. Staande voor het stoplicht bij de Riouwlaan was ik er getuige van hoe de oud voorzitter van de Vlaar dingse CDA-fractie de uit zijn aanhangwagen getilde ladder opklom om een groen affiche tegen het houtwerk te bevestigen. Op vallend daarbij was, dat hij het gedeeltelijk over een reeds aanwezige poster plakte. Het CDA-groen over lapte de bovenhelft van de eerder aangebrachte oproep voor een nog Veiliger Vlaar dingen. Dat kan je toch niet maken Leo, die poster maakt deel uit van de actie van je plaatselijke lijsttrekker Ag nes van Ardenne voor de opvoeding van de plaatselij ke verkeersdeelnemers, dacht ik nog. Maar ook: ach, die borden zijn er ten slotte voor verkiezingsrecla me. Leo heeft dus alle recht. Aan dit voorval moest ik te rugdenken toen Groen Links in Schiedam deze week aan dacht trok met haar actie om anti-racismepcsters te plakken, waarbij de sympa thiserende PvdA-wethouder Hans van Kleef met zijn nieuwe volle baard voor een Leidse vreemdeling werd aangezien. Erik Dijkhuizen had vooraf de politie over de plakactie ingelicht omdat een partijgenoot (een wet houder notabene) voor het plakken van dit stemdavies in Leiden door de gemeente politie was opgepakt. In Vlaardingen heb ik naast de verschillende partij-affi ches en de gemeentelijk Vei liger Verkeerposters alleen maar een serie reclsmevel- len voor Kickboxing op ver kiezingsborden gezien. BEN VAN HAREN SCHIEDAM Hij gaat met de trein naar Den Haag en vandaar, met de dienstauto, naar zijn afspraken in de pro vincie. Noemt zich een 'keuze- reiziger'. Heeft dus een luxe probleem. „Als je deze mogelijkheid niet hebt, zou je veel meer op je kantoor zitten. Zou je men sen in hun autootje naar Den Haag laten komen. Het is geen verdienste dat ik de trein neem. Ik woon en werk vlak bij een station. Heb ik haast, dan neem ik één van de vier dienstauto's, die klaar staan voor de acht gedeputeerden en de Commissaris van Koningin. En ik heb meestal haast." Schiedammer Hans van der Vlist, sinds vier jaar milieu-ge deputeerde in Zuid-Holland en lijsttrekker voor de PvdA in een deel van die provincie, staat bekend om zijn nuchter heid, zijn recht-toe-recht-aan benadering. Tolpleinen vindt hij nonsens, van hem mag de TGV door het Groene Hart van Randstad en kan Zestienhoven worden gesloten. Voor lange treinverbindingen tussen ste den voelt hij niets, maar de busverbinding tussen Roekan- je en de metro in Spijkenisse kan stukken beter. Hij zegt geen milieufreak te zijn, ook geen pragmaticus. „Ik ben ge woon praktisch en wil resul taat." Hij hoopt nog vier jaar door te kunnen gaan. Of het erin zit, weet hij niet met zeker heid te zeggen. Dat hangt van de verkiezingsuitslag af. Maar hij weet nu al zeker dat de PvdA, zijn PvdA, gaat verlie zen. Hoopt er maar het beste van. Verwacht toch dat de PvdA de komende periode ge woon in het college zit. „Ik ga er vanuit dat we de afgelopen vier jaar redelijk wat krediet hebben opgebouwd. Dat we re delijk goed hebben geopereerd en met waardering van de an dere partijen." Al voor de verkiezingen is het flirten begonnen. De VVD heeft gezegd met de PvdA ver der te willen. De socialisten, rekening houdend met een overwinning van D66, hebben inmiddels een plaatsje: inge ruimd voor de oprukkende de mocraten. De VVD of het CDA wordt in de visie van Van der Vlist naar de oppositiebanken verbannen. „Er moet toch ie mand zijn die oppositie voert." Dat de PvdA zo'n ver banning ook kan overkomen, beaamt hij. Met tegenzin na tuurlijk. „Maar het is wel ge zond, dat de samenstelling wat betreft het college ditmaal geen vanzelfsprekenheid is." Hij zucht, zodra er een paar recente affaires binnen de PvdA worden aangezwengeld. De rel rond de Rotterdamse pacifist Piet de Visser in de Tweede Kamer, de rol van Pe per bij de mislukte 1990-festi- viteiten. Zegt snel daar geen uitspraken over te doen. „Je kunt veel zeggen over de Hans van der Vlist: regisseur van een schoon milieu. PvdA, maar weinig over de PvdA in de Staten. Die fractie kan je geen regentendom ver wijten. We zijn open en prak tisch. Vier jaar geleden heb ben wij de koers behoorlijk bijgesteld. We zijn een open dialoog aangegaan met de ge meenten, het bedrijfsleven, verschillende maatschappelij ke instellingen." Hij claimt het provinciale milieubeleid op poten te heb ben gezet. Van der Vlist heeft nogal wat onrust onder de be volking in Zwijndrecht, Vlaar dingen en in Dordrecht te weeg gebracht met zijn vol harding daar stortplaatsen voor afval te willen openen. De gedeputeerde heeft best be grip voor de opgelaaide emo ties, maar zegt wel fijntjes: „De gemeenteraden accepte ren wel dat de provincie een duidelijke keus heeft ge maakt." Het is de vrucht, vervolgt hg, van het vele werk. Hij heeft dan ook veel tijd en energie gestoken in de ge sprekken met de gemeenten. De burgemeesters, wethouders en raadsleden beseffen nu wel dat het woekeren is met de ruimte in Zuid-Holland. Dat er keuzes moeten worden ge maakt, willen de milieupro blemen in de provincie wor den opgelost. De komende vier jaar hoopt Van der Vlist resul taten te boeken. Voor 1995 moeten de stortplaatsen er zijn. Dan kan het afvalpro bleem tenminste van het lijst je worden geschrapt. Hij wil ook eens uitgebreid kijken naar de komst van steeds meer bedrijfsterreinen in de Drechtstreek en Rijn mond. „Het gaat om de vraag hoe groot de belasting van de ze terreinen op de woonomge ving is. Er zijn geen emmissie- loze en geluidloze bedrijven, dus moet je erkennen dat ook bedrijven, zeg maar, milieu ruimte nodig hebben. Ik zou daarom graag samen met de gemeenten in die regio's een ruimtelijke visie willen ont wikkelen. Om te voorkomen dat we nieuwe problemen cre- eëren." Samen met de gemeenten. Dit zinnetje keert in het ge sprek met regelmaat terug. Hij constateert dat gemeenten slechts zaken voor zichzelf re gelen. Een wethouder kan vol gens hem best uitstekend voor zijn gemeente upKomen, maar functioneert wel onvoldoende als hij geen regionale afwegin gen wenst te maken. „De tijd van het openbaar lichaam Rijnmond was een uitzondering. Toen werd tram lijn 1 doorgetrokken naar Schiedam, de metro naar Spij kenisse. Maar wie trekt nu de tram? Niemand, dus moet de provincie dat doen. Samen met de gemeenten dus, want op zichzelf kan de provincie heel weinig." De samenwerking moet vol gens hem op velerlei gebied. De inzameling van het groen te-, fruit- en tuinafval is zo'n onderwerp voor een gezamen lijke aanpak. Anders komt er in Zuid-Holland geen compos- teringsfabriek van de grond. Ook de bodemsanering van ou de bedrijfsterreinen moet een produkt worden van een drachtige samenwerking. Of de aanleg van nieuwe wegtra- cées. „Ik zie mijzelf dan ook als regisseur van ontwikkelingen die moeten leiden tot een schoon milieu. En dat moet binnen tien, vijftien jaar luk ken, anders kan het te laat zijn," voortgezet en de KNNV neemt met behulp van de vrijwilli gers het gebied tussen Hoek van Holland en Rotterdam, ongeveer honderddertig vier kante kilometer, voor haar re kening. De vrijwilligers hoe ven niet te beschikken over een gedegen plantenkennis, maar een beetje verstand van planten komt wel van pas. Wie zich voor het project wil aanmelden kan terecht bij Willem Rozema (telefoonnum mer: 01899-23651} of Wim de Ruiter (010-4350813). SCHIEDAM/- VLAARDINGEN „Als ou ders moeten kiezen welk ge neesmiddel hun kind krijgt, zijn ze vaak voorzichtiger dan wanneer het om hun eigen medicijnen gaat." Aan het woord is de klassiek homeo- paat Jannemieke van Leeu wen. De Vlaardingse start op 7 maart bij de Schiedamse stich ting Mikaal met een cursus 'natuurgeneeskunde bij kinde ren'. In 10 lessen van 2 uur zal Van Leeuwen basiskennis aandragen over de wetten, van genezing. Mensen die beroepsmatig of die thuis met kinderen te maken hebben, hebben zich hiervoor aangemeld. Naast een flink portie theorie over de verschillende vormen van natuurgeneeskunde, zullen de cursisten ook praktisch bezig zijn met bij voorbeeld het masseren van baby's en ma ken van gembercompressen. Haar praktijk heeft Janne mieke van Leeuwen in Vlaar dingen, in haar woning in Ho- ly-Noord. Het is de vijfde keer dat ze deze cursus geeft, zo dicht bij huis was het echter nooit. „Ik vind het leuk om in een periode van tien weken naast mijn gewone werk ook nog een cursus te geven. Het is afwisselend en de periode is te overzien," aldus Van Leeu wen. Afwisseling is ook het kern woord in de cursus zelf. Er worden lessen gegeven over kruidengeneeskunde, 'oe- menthe-rapieen, hom ue, natuurgeneeskunde, ^ge en voeding. In elke ook ruimte voor een praktijkge deelte. „Aan het eind van de cursus, bij elke evaluatie, blijkt weer dat mensen veel meer willen weten over steeds meer onderwerpen," zegt de homeopaat. Natuurgeneeskunde mag zich dan ook in een hernieuw de belangstelling verheugen. Hernieuwd, omdat veel men sen zich niet meer zullen her inneren dat voor deze eeuw el ke arts zich in feite met na tuurgeneeskunde bezighield. „Mijn oma ging naar de ho meopathische dokter," vertelt van Leeuwen. „In het begin van de jaren dertig kwam de farmacie op. Mensen hechtten hier zoveel waarde aan, dat al- Jannemieke van Leeuwen: „Opmerkingen als 'Ik kan hem met luchten of zien Jtun je vaak letterlijk nemen.' gemeen geloofd werd dat de nieuwe medicijnen alle klach ten kon verhelpen." Op dit moment treden er verschuivingen op. Er is een aantal klachten 'van deze tijd' die vrijwel onbehandelbaar zijn, zoals kanker, AIDS en hart- en vaatziekten. „Je kunt de 'moderne ziekten' vergelij ken met de p en de cholera uit de von" eeuv. m" zegt Jannemieke .an Le:uwen. „Ook is het zo dat mensen voor het eerst in de medicina le geschiedenis ziek worden van bijverschijnselen. Zo ont staan weer nieuwe ziekten." Een goed voorbeeld van een totaal ander uitgangspunt in de homeopathie is de behan deling van huiduitslag. Van Leeuwen: „Huiduitslag vindt zijn oorzaak in andere klach ten. Een homeopaat geeft geen zalfje mee om de huiduitslag te lijf te gaan, maar kijkt wat de oorzaken zijn." Volgens de natuurgeneeskunde, waarvan homeopathie een tak is, kun je geen scheiding maken tussen fysieke en mentale klachten. „Wie van zichzelf niet ziek mag worden, omdat hij of zij zoveel werk te doen heeft, wordt soms op vakantie ziek. De geest heeft sr dan voor ge zorgd dat het lichaam het nog een tijdje volhield." Een ander basisprincipe is de overtuiging dat elke tijdelij ke klacht een functie heeft. „Als je ergens last van hebt besef je dat natuurlijk niet, maar achteraf kun je wel be denken dat het zin had," zegt Jannemieke Van Leeuwen. „Uitdrukkingen als 'iets op je lever hebben', 'iemand spuug zat zijn', 'iemand niet kunnen luchten of zien' en 'ik hou mijn hart vast' kun je vaak letterlijk nemen." Zo kunnen longklachten te maken hebben met een tekort aan lucht, aan ruimte. „Wie te weinig ruimte voor zichzelf opeist en altijd maar doet wat anderen zeggen, is vatbaarder voor longaandoeningen." Toch HOEK VAN HOLLAND Hoekenaren C. Dam, R.A.F. Vinje, A.W. Crince en R.P.L. Haring vinden de vergadering van de deelgemeenteraad die dinsdagavond werd gehouden, niet geldig. De vergadering zou niet zijn aangekondigd bij het gebouw van de secretarie. De vier bewoners van het Orteliuspad hebben daarom verzocht de vergadering uit te stellen. Wanneer dit niet zou gebeuren zouden zij een Arob- procedure starten. Aan het ver zoek is geen gehoor gege ven De vier mannen hebben de laatste tijd tijdens een aantal vergaderingen van deelge meenteraad en commissies ge probeerd om de bouw van de sporthal veranderd te krijgen. De hal staat volgens naar hun mening te dicht bij de huizen, maar de deelgemeente- raad heeft inmiddels een be sluit genomen en de provincie heeft een verklaring van geen bezwaar afgegeven. In dit geval behandelde de deelgemeenteraad de verplaat sing van de jeu de boulesba- nen en een speelterreintje na bij het wijkgebouw De Hoek stee, waar de sporthal ook aan gaat grenzen. Deelraadsvoorzitter W. Doorn-van der Houwen heeft duidelijk gemaakt dat aan alle voorwaarden is voldaan. De verordening op de deelge meenten stelt dat de stukken uiterlijk vijf dagen voor de vergadering aan de leden moe ten worden toegezonden en dat de agenda en daarvoor in aanmerking komende stukken vijf dagen op de secretarie ter inzage dienen te liggen. De deelraadsvoorzitter zag dan ook geen aanleiding mi de vergadering uit te stelleh. De deelgemeenteraad be sprak tevens bet rooien van een aantal bomen rond de voetbalvelden van Hoekse Boys aan de Rondgang. Vol gens fractieleider Geert Fre- riks van de PvdA is dat niet conform het besluit van de deelgemeenteraad gebeurd. De populieren zouden om en om worden gerooid, maar de dienst recreatie heeft ze al lemaal weggehaald. Freriks vond dat een onverantwoorde kaalslag, ook al worden de po pulieren vervangen door coni feren. Voorzitter Doorn ont kende echter dat het rooien van de bomen niet conform het besluit van de deelraad is uitgevoerd. zijn dit simpele verbanden waar je op zich ook niet veel mee opschiet. „Het gaat erom dat de arts en de patient hun inzicht vergroten: waar strijdt iemand mee?" Van deze wijsheden wor den de cursisten straks op de hoogte gesteld. Sommige men sen komen speciaal om iets te weten te komen over de filoso fie die achter aspecten van na tuurgeneeskunde zitten. Ande ren komen om te leren hoe ze beter verantwoorde keuzes kunnen maken voor him kind. Maar er komen ook fysiothe rapeuten en wijkverpleegkun digen. Die zullen de prakti sche kant van de cursus vooral boeiend vinden. Een van die praktische oe feningen, kindermassage, is een specialiteit van Jannemie ke. „Kindermassage versterkt de band tussen ouder en kind. Het is vooral goed na een ver blijf in de couveuse of bij een blind kind. Blinde kinderen ontwikkelen een betere fijne en grove motoriek. Bovendien krijgen ze meer zelfvertrou wen en vertrouwen in de om geving." Volgens de cususleidster heeft goede massage ook licha melijk een goede uitwerking. „Het maakt een goede door stroming van het bloed en van de lymf en mogelijk. Daarnaast kan het preventief werken hij met name bedplassen, darm klachten en chronische ver koudheden." No Problem naar banenmarkt SCHIEDAM Het leer/werkproject voor laag geschoolde werkloze meis jes, een initiatief vos No Problem, organiseert dins dagmiddag een bezoek aaa de Banenmarkt Rijnmond in Rotterdam. Tussen*ff^ 13.30 uur worden belang? stellende meiden en jonge vrouwen verwacht in de winkel aan de Passage-'D.' Daaran zal richting hef itót- terdamse worden gedaan. Normaliter houdt No Pro blem op dinsd'gmiddag'vaa 13 tot 16 uur een theemid dag. Op iedere donderdag wordt tussen 13 en 16 uur informatie gegeven over scholing en werk. Erker: survival voor jongeren SCHIEDAM Jongeren- hebben nog tot maandag-de' tijd om zich in te schrijven voor een door wijkcentrum- De Erker georganiseerde' 'survival-tocht' in de Arden nen. Van vrijdag 29 maart- tot zondag 1 april ktiflndrf jongeren tussen de 15 en 2fr jaar rotsklimmen, aana'eëty touw langs een rotswand1 af~ dalen en wat comforta^ beier rondrijden op9ëeip mountainbike. De kósfeif voor deelname aan tieze> overlevingstocht in he:B'éld gische land bedragen Hons derd gulden per persoon. Voor meer inlichtingen? Tè- lefoun: 4267767. •- VLAARDINGEN De Vlaardinger Leendert van der Windt is gisteren ko ninklijk onderscheiden met de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud. Hij krijgt dit ter gelegenheid van zijn vertrek bij het Haagse be drijf VB Accoutants. Van der Windt heeft bij dat be drijf 36 jaar als accountant gewerkt. Hij werd zestig jaar geleden in Vlaardingen geboren. Burgemeester Van Lier heeft de onderschei ding gisteravond.uitgereikt, tijdens een bijeenkomst in 'Hotel 'Iickebaemhogve^m Maasland. SCHIEDAM. 'De stich ting Beroepseducatie Nieu we. Waterweg,..startï;begin april met twéé- projecten,' die snel werkgelegenheid moeten opleveren. De SBNW biedt, een zes maan den durende opleiding voor kabellassers aan, die al na drieeneenhalve maand moet resulteren in een arbeids contract. Het project is be doeld voor werkzoekenden van 18 tot ongeveer 35 jaar. Cursisten hoeven niet over een diploma te beschikken. Van de deelnemers aan de acht weken durende cursus steigerbouwen wordt vooral vereist dat ze geen hoogte vrees hebben. De eerste twee weken van deze kort lopende cursus zijn met be houd van uitkering. Daarna' doet men vier dagen peri week betaalde arbeid amis' één dag school ingeroosterd'^ Verkiezingsuitslaguoli in Passage theater^ SCHIEDAM Belaagd stellenden voor (provincie le) politiek kunnen wqe^rf dagavond tijdens de verkie zingsavond terecht in ihetl Passage theater. De lokdld; resultaten zullen dan danki zij een directe verbinding met het computersysteem, van het Bureau Verkiezin gen snel en overzichtelijk, worden getoond. Op soortge-i lijke wijze werden bezoe kers ook al geamuseerd bij de gemeenteraadsverkiezin-i gen van 1990. De bijeen komst begint om 20 uur., Radio Omroep Schiedam zal' ter plekke een life-uitzen- ding verzorgen. -i Country western op paardenmarkt SCHIEDAM De jaarr, lijks terugkerende paarden markt staat 23 maart- in Schiedam in het teken,.yan^ de country western, ..Het, programma wordt 's -nior^ gens begonnen met „".een, paarden- en ponymarkt. De organisatoren verwachten dat er dit jaar beduidend meer dieren ter verkoop zullen worden aangeboden dan vorig jaar. Kinderen kunnen die dag gratis pony rijden op de Appelmarkt, terwijl op de Grote Markt 's middags wedstrijden wor den gehouden in hoefijzer- werpen en rodeostier berij den. In het centrum wordt een braderie gehouden. Daar treden ook diverse muziekgroepen onder wie Country Meindert cp. '3Ü T*$ iTinrirn.TF'iTr rior TTmtWPn Vlftflff. Unuc aan DP "Rnndff3llP. i I

Het Vrije volk | 1991 | | pagina 1