IN MEMORIAM. C. VAN HATTEM. Op Maandag, 13 December j.l., overleed tengevolge van een noodlottig ongeval, in den nog jeugdigen leeftijd van 19 jaar, Cornelis van Hattem. Wijlen van Hattem, die als helper in de afdeeling scheeps bouw werkzaam was, was zoowel bij zijn superieuren als zijn kame raden zeer gezien en zijn plotse ling heengaan wordt zeer be treurd. A. DE RIDDER. Op 14 December 1937 over leed na een zeer korte ongesteld heid, in den nog jeugdigen leeftijd van 19 jaar, Andries de Ridder. Wijlen de Ridder was als nagelheeter bij ons bedrijf werk zaam en stond door zijn aange naam karakter bij zijn superieuren en kameraden goed aange schreven. Met leedwezen werd dan ook van zijn verscheiden kennis genomen. C. L. M. OOSTERLING In den nacht van 28 op 29 De cember 1937 werden wij wederom dooreen ernstig ongeval getroffen. De 52-jarige brander Oosterling is in dok 3 vermoedelijk gestruikeld, te water geraakt en verdronken. Oosterling, die reeds in 1919 als brander bij „Wilton" in dienst trad, behoorde tot de zeer goede en voor aanstaande branders in ons bedrijf. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare en aangename herinne ring blijven. liers het best bewaard. 2.) Verder kunnen wij onze leden mededeelen, dat wij in relatie zijn ge treden met: CENTRALE ROTTERDAMSCHE INKOOP COMBINATIE (C.R.I.C.) die haar toonzalen heeft aan de Oude Havenkade No. 5, in het gebouw Plan C. Deze Combinatie, waarbij zijn aan gesloten o.a. de inkoop-vereenigingen van: Holl. Amerika Lijn, Nederland- sche Handelmaatschappij, Steenkolen Handelsverg., Wm. H. Müller Co., P.T.T.-personeel etc. etc. stelt zich ten doel, de meest nuttige artikelen ver beneden de winkelprijzen te leveren en ook op merk-artikelen groote kortingen te verstrekken. In deze toonzalen zult U dan ook aantreffen een schitterende verschei denheid van Costuums, Regenjassen, Winterjassen, Haarden en Haard kachels (alleen bekende merken)ver der een ruime keuze in Salon-, Huis- en Slaapkamermeubelen, Bedden, De kens, Opklapbedden, etc. etc. Ook Wringers, Naaimachines, Radio toestellen, Heerenmode-artikelen, etc. etc. Op alle merk-artikelen worden kor tingen gegeven van 15 tot 20 ter wijl andere artikelen tegen groothan- delsprijzen worden verkocht. Wij raden U dan ook aan deze toon zalen eens te bezoeken, hetgeen kan geschieden zonder eenige verplichting tot koopen. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij U naar het nieuwe Jaar boekje voor 1938, dat medio Januari 1938 zal verschijnen. HET BESTUUR. ELECTRISCH LASSCHEN. In de maand Februari zal door den heer B. B. Zinkweg over het onder werp „Het berekenen en ontwerpen van gelaschte scheepsconstructies" een korte cursus van 4 avonden worden georganiseerd. Voorloopig is gedacht een en ander te doen plaats hebben op Donderdag 3, 10, 17 en 24 Februari en wel voor diegenen van Teeken kamer en Bedrijf, welke in dit onder werp belangstellen, en zich voor deel neming vóór 25 Januar 1938 opgeven aan den heer Zinkweg. Op 1 Januari 1938 is voor de leerling-electrisch-las- schers een theoretische cursus begon nen, welke eveneens gegeven zal worden door den heer Zinkweg, voor loopig in de Koffiekamer van het Hoofdgebouw, iederen Maandag van 19.30 uur tot 21.30 uur. De duur van dezen cursus is voorloopig gesteld tot Juni 1938. POLITIEBERICHTEN. Mededeelingen betreffende rijwielen op het terrein. Van heden af zullen de witte rij- wielkaarten niet meer geldig zijn. Alleen bij vertoon van een roode toe gangskaart mag men met zijn rijwiel de werf op. Deze roode kaarten zullen alleen in zeer bijzondere gevallen wor den uitgegeven. Aangezien de perso nenauto's vrij regelmatig loopen, kan ieder hiervan gebruik maken. De rij wielen kunnen in de stalling worden geborgen tegen betaling van 2 cent per dag of 6 cent per week. Gevonden voorwerpen. Diverse bossen sleutels. Broekriemen. Rijwielbelastingmerk (Werkl.). 1 Vulpenhouder. 1 Voeler. Eenige portemonnaie's. 1 paar schoenleesten. 1 gladde ring. Eenige dassen of shawls. 2 emaille drinkkruiken (Flappen). Houten en stalen duimstokken. Men wordt verzocht wanneer men iets verliest of vindt, dit niet op deuren en muren te schrijven, doch direct aan gifte te doen bij de werfpolitie, Afd: Alg. Dienst, waar ook de gevonden voorwerpen gedeponeerd moeten wor den. LEZINGEN. Op 15 December 1937 werd door den heer J. Pulleman een lezing gehou den over Bewerkingsteekens, toleran ties en passingen. De avond was zeer goed bezocht, maar toch ontbraken hierbij verschil lende personen, wier aanwezigheid verwacht had mogen worden. De lezingen zijn opgezet om de ken nis van het personeel te verrijken en om een inzicht te krijgen in de wijze van werken der verschillende afdee- lingen onzer fabriek. Voor de volgende lezing, welke op 26 Januari 1938 zal worden gehouden, verwachten wij dan ook een groote op komst. Op dezen avond spreekt de heer: B. Ulrich, Bedrijfsleider van de ma chinefabriek, over: „De organisatie van de Machine fabriek". DE COMMISSIE. AANWINSTEN BIBLIOTHEEK. F. 21 Diesel, Eugen. Diesel Der Mensch Das Werk Das Schicksal. K.E. 61 Achenbach, Dr. Ing. Albert. Der Giessereischachtofen in Theorie und Praxis. M.A. 100 Sneller, Prof. Dr. Z. W. Anderhalve eeuw stoom wezen in Nederland. M.A. 100 Muller, Ir. F. De eerste stoommachine van ons land. M.E. 7 Krey, Prof. Dr. Ing. e.h.H. Erddruck, Erdwiderstand und Tragfahigkeit des Bau- grundes. N.Y. 56 40 Jahre Dieselmotor 1897 —1937. OO. 122 Schwinning, W. Konstruk- tion und Werkstoff der Ge- schützrohre und Gewehr- laufe. Uit. 6 Rösingh, Ir. W. H. C. E. Over de constructie en sterkteberekening van hoogbelaste scheepsschroe ven. W.E. 41 Schmid, L, Der Betrieb von Kupolöfen, Band II. uiuequ.n,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4