bij onze leden en bij den Secr. van „Ó.B.K." P. L. Verlinde,. Om steeds verzekerd te zijn van goede plaatsen, raden wij U aan om U als donateur (trice) te laten inschrij ven. De contributie bedraagt slechts 25 cent per maand voor 2 personen en 13 cent per maand voor één persoon. U steunt daarmede een goede en be kende muziekvereeniging en U schept voor Uzelf de gelegenheid om na in gespannen arbeid te genieten van een nuttige en aangename verpozing. P. L. VERLINDE, Secr. „O.B.K." Alb. Thijmstraat 69a, Schiedam (West) (werkzaam op de afd. Bedrijfs- boekhouding). WILTON'S DILETTANTEN-TOONEEL. Op Zaterdag 29 Jan. 1938, gaf de Tooneelvereeniging Wiltons-Dilettan- ten tooneel een uitvoering in de groote zaal van Odeon. De voorzitter, de Heer A. Bongers, opende deze bijeenkomst met een toepasselijk woord en heette de talrijk opgekomen bezoekers harte lijk welkom. Het opgevoerde tooneelstuk getiteld „De Familie Avezaath" was een groot succes, wat ons niet verwonderde, daar de inhoud van dit stuk zeer goed is. terwijl de verschillende rollen door de spelers uitstekend vertolkt werden. Wij willen de spelers niet afzonder lijk noemen, doch kunnen niet nalaten hier te verklaren, dat dit gezelschap op dezen avond ver uitstak boven het normale dilettanten-tooneel. Jammer was het, dat enkele vertegen woordigers van de jongere generatie zich, tijdens-de laatste acte, achter in de zaal luidruchtiger gedroegen, dan bij een goede opvoeding verwacht zou mogen worden. Mogelijk, dat de min der goede accoustiek van de zaal hier iets mede te maken had, mogelijk ook, dat zij zich niet realiseerden, dat deze onnoodige drukte én voor de spelers èn voor de aanwezigen zeer hinderlijk was. Wij vertrouwen evenwel, dat zij zich in de toekomst behoorlijker zullen gedragen. Het Bestuur zouden wij in overweging willen geven om, bij herhaling, zulke personen direct uit de zaal te doen verwijderen, daar zulk een optreden afbreuk doet aan het door de vereeniging gebodene. Aan het slot dankte de Voorzitter de spelers voor hun uitstekend spel. Een gezellig bal hield de aanwezigen tot lang na middernacht bijeen. WIltons-Dilettanten-tooneel qeeft op 26 Maart 1938 in de Groote Schouw- burgzaal van Odeon een opvoering van het Tooneelstuk „Moos De Schoen poetser". Het is zeker onnoodig U op te wek ken dezen avond vrij te houden? Wel noodig is het dat U zich tijdig van plaatsbewijzen voorziet. VOETBAL-VEREENIGING WILTON-FIJENOORD Zooals reeds op 6 November j.l. aan belanghebbenden ter kennis gebracht, moest door de geringe animo onder het administratief en technisch perso neel de sedert 1 Juli 1934 bestaande Voetbalvereeniging .Wilton-Fijien- oord" (W-F) worden ontbonden. Na aan alle financiëele verplichtin gen voor het loopende seizoen (1937/ 1938) te hebben voldaan, bleef nog een voordeelig saldo over van f. 9.78. Het bestuur heeft besloten dit bedrag in het ,,blinden"-busje te deponeeren, hetgeen inmiddels is geschied, in het vertrouwen, dat alle leden en donateurs (trices) zich daarmede kunnen vereeni gen. Het bestuur van de ontbonden ver eeniging wil niet nalaten nog eens dank te zeggen voor den steun en de belang stelling, die de vereeniging in de jaren van haar kort bestaan van vele zijden mocht ondervinden en spreekt er zijn leedwezen over uit, dat tot opheffing moest worden overgegaan. Januari 1938 HET BESTUUR. LEZINGEN. 23 Februari 1938 des avonds 8 uur wordt in de koffiekamer van het Hoofd gebouw, een lezing gehouden over On ze Marine, welke met een film zal worden opgeluistei d. In verband met de te verwachten groote opkomst, zal op dezen avond alleen toegang worden verleend op vertoon van een Toegangskaart. Deze kaartin zijn verkrijgbaar bij den Heer J. Pulleman. Op Woensdag, 2 Februari, hield voor een druk bezochte vergadering de Heer Ir. B. Ulrich, bedrijfsleider van onze machine-fabriek, zijn aange kondigde lezing over bedrijfs-organi- satie. De Heer Ulrich had zijn voor dracht zoodanig ingedeeld, dat hij voor de pauze de theoretische grondslagen behandelde en na de pauze liet zien, hoe hij Wilton-Fijenoord deze theo rieën toepassing hebben gevonden. De lezing werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd, die allen den indruk meenamen van hoe groot belang een goede bedrijfs-organisatie is, voor al in een bedrijf als het onze, waar momenteel ongeveer 30.000 onderdee- len tegelijkertijd in bewerking zijn. De Directie, die vertegenwoordigd was door de Heeren Verloop en Tesch- macher, bracht bij monde van den Heer Verloop den dank van de aanwezigen aan den Heer Ulrich over, voor het omvangrijke werk, dat hij had verricht en eindigde met den Heer Ulrich veel succes toe te wenschen in zijn nieuwen werkkring. POLITIEBERICHTEN. Allereerst onzen dank voor de na leving van het verzoek, in het Januari nummer, om gevonden voorwerpen te deponeeren. Dit heeft ertoe geleid, dat vele personen weer in het bezit van hun eigendom kwamen. Gezien dit succes, komen wij met een nieuw verzoek en wel het volgende: Al kwamen vele za ken in orde, helaas het eerbiedigen van elkanders eigendom is nog niet vol doende doorgedrongen. Herhaaldelijk krijgen wij aangifte, dat particulier eigendom van de werk lieden ontvreemd is. Wellicht wilt ge ook hier medewerken, door bij vermis sing direct aangifte te doen en niet één of meerdere dagen te wachten. Wij brengen nogmaals onder de aan dacht van iedereen, dat fotografeeren op de werf en in de werkplaatsen, zonder toestemming, niet is geoorloofd. GEVONDEN VOORWERPEN. De navolgende voorwerpen zijn in de afgeloopen maand gedeponeerd en niet teruggehaald: Div. bossen sleutels. Portefeuille. Duimstokken. Mes met schede. 2 Acte-tasschen. 1 fietsslot. 1 medaillon. 1 fietspomp. 1 (kosteloos) rijwielmerk. 1 blauw ketelpak. 1 rijwiel handkap. De Politie. Door overvloed van copie moesten vele stukken tot het volgende nummer blijven liggen. Med:werkers kunnen het werk van de Redactie vergemakkelijken door de toegezegde opstellen vroegtijdig in te dien'n. Voor het verkrijgen van een overzicht en het maken van een in deeling is dit gewenscht. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud: Ir» C. J» P. Rosier en J'. Pulleman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4