M.S. „OVULA". Wederom is één der in opdracht van de Koninklijke/Shell bij onze werf gebouwde tankschepen gereed geko men. Het m.s. „Ovula" is een zuster schip van het eveneens bij „Wilton- Fijenoord" gebouwde tankschip „Oca- na", hetwelk op 15 Maart j.l. aan de Reederij werd afgeleverd. De „Ovula" is 9100 ton deadweight groot en heeft de navolgende afmetingen: Lengte 425' 0" Breedte 54' 3" Holte 31'0" Het schip is voorzien van een ,,Fijenoord"-M.A.N. enkelwerkenden 4-takt Dieselmotor met drukvulling en een vermogen van 2800 P.K. De „Ovula" voldoet aan de hoogste eischen van Lloyds en de Nederland- sche Schepenwet en aan de verblijven van de opvarenden is speciale zorg besteed. Na een voorspoedigen proeftocht op 5 April 1938 is de „Ovula" door den heer C. Zuiver, Marine-Superinten dent van de Koninklijke/Shell, voor de Reederij overgenomen. De Directie van onze werf was vertegenwoordigd door de heeren C. H. Teschmacher en W. Wilton Sr., terwijl zich verder een groot aantal genoodigden aan boord bevond, onder wie de Burgemeester van Schiedam. De heer Teschmacher heeft met een korte toespraak het schip aan den heer Zuiver overgedragen, die het schip onder het uitspreken van zijn dank aan de werf aanvaardde. Ook de Burgemeester van Schiedam heeft hierna nog eenige hartelijke woorden ten opzichte van Reederij en Werf ge sproken. 5 April 1938. DANKBETUIGINGEN. L.S. Voor de mij betoonde belang stelling op 28 Maart ter gelegenheid van mijn 40-jarig jubileum bij Wilton- Fijenoord en de mij aangeboden prach tige cadeaux en bloemen, betuig ik U, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijken dank. Uw medewerking om dezen dag voor mij tot een onvergetelijken te ma ken, stel ik op hoogen prijs. Rotterdam, April 1938. T. DE LANGE. L.S. Voor de vele blijken van belangstel ling getoond naar aanleiding van mijn 40-jarig jubileum bij „Wilton-Fijen- oord" betuig ik U allen mijn hartelijken dank. Kethel, April 1938. J. J. SITSKOORN. L.S. Allen, zoowel binnen als buiten „Wil- ton-Fijenoord", bedank ik hiermede, ook namens mijn vrouw, voor de bui tengewone belangstelling bij mijn jubi leum op 31 Maart 1938 getoond, als ook voor de zeer fraaie cadeaux. Schiedam, April 1938. JOH. W. NOTTELMAN. WILTON'S DILETTANTEN TOONEEL. De uitvoering van „Moos de Schoen poetser" was in alle opzichten een succes. Vlot spel, een humoristische inhoud en een dankbaar publiek, dat duidelijk te kennen gaf het aebodene zeer op prijs te stellen. Het Bestuur en de spelers kunnen met genoegen op de zen avond terugzien. Ondergeteekende: Wonende te: Straat en huisno.: Wenscht lid of donateur(trice) te worden van Wilton's Dilettanten Tooneel. Datum: Deze strook in te zenden aan: A. J. Bongers, Tariefbureau en tijdcontröle. Handteekening: POLITIEBERICHTEN. Bekendmaking. Daar de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat een onbevoegde zich uit de rijwielstalling aan de Vlaardingerdijk een rijwiel toeëigent, wordt een ieder aangeraden om een goed slot op zijn rijwiel aan te brengen. Dit geeft meer zekerheid en voorkomt teleurstelling, daar Wilton-Fijenoord voor de rijwie len geen verantwoording draagt. Volstond de Afd. Politie een vorige maal met een waarschuwing tegen het klimmen achter op auto's, thans moet zij tot strengere maatregelen haar toe vlucht nemen. De waarschuwing heeft geen succes gehad en daarom moet de politie, zeer tot haar leedwezen, mededeelen, dat degenen, die zonder toestemming van den chauffeur achter op auto's klim men, zullen worden gestraft. GEVONDEN VOORWERPEN. Diverse bossen sleutels. Brillen. Eén voeler. Zakmessen. En bovendien nog eenige voorwer pen, die reeds in het vorige nummer vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. DE POLITIE. AANWINSTEN BIBLIOTHEEK. T E. 365 D.I.N. - Normblatt Vcr- zeichnis 1937. T E. 366 D.I.N. - Taschenbuch I, Grundnormen Juli 1937. T E. 367 D.I.N. - Taschenbuch 10, Schrauben, Muttern Zubehör, Oct. 1937. T E. 369 Braat, Ir. G. J. Centrale Verwarmingsinstallateur Bedrijfsorganisatie. A. 127 Directory Publ. Comp. Directory of Shipowners, Ship builders and Marine Engineers. 1938. A. 128 Sell, Henry. Sell's Direc tory of registered Telegra phic Addresses with Te lephone numbers clas sified trades. 1938. V O. 22 Lammeren, Ir. W. P. A. van. Analyse der voort stuwingscomponenten in verband met het schaal effect bij scheepsmodel- proeven. WET. 190 Scheer, Ing. (V.D.I.). Leitfaden zur Anmeldung von Patenten und Ge- brauchsmustern in allen Kulturstaaten. 1937. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoudt Ir, C JP Rosier en JPulleman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4