IN MEMORIAM. J. STAD. Op 12 Juni j.l. overleed na een kortstondig ziekbed de heer J. Stad, die als bankwerker bij onze Onderneming werkzaam was. Hoewel het dienstverband van den overledene slechts van korten duur is geweest, heeft hij zich als een ijverig mensch doen kennen, die steeds zijn plichten naar behooren heeft vervuld. F. J. VRIETHOFF. Op 27 Juni 1938 is plotseling overleden de heer F. J. Vriethoff, die gedurende een groot aantal jaren tot volle tevredenheid als brander bij onze onderneming is werkzaam geweest. Vriethoff was een goed vak man en was bij zijn kameraden zeer gezien. Zijn nagedachtenis zal door ons in hooge eere worden ge houden. HOE GEBRUIKEN WE TOLERANTIES 1 2. Naast de toleranties, welke den vo- rigen keer genoemd werden, komen op de teekeningen ook de toleranties A en B voor. Deze geven resp. een to lerantie van 0,1 en 0,3 mm. Zonder -b of teeken is tolerantie naar boven of naar beneden toege staan. De maat 25A geeft dus de grensma- ten 24,9 en 25,1 m.m.; de maat 25B de grensmaten 24,7 en 25,3 m.m. Doch ook is het mogelijk om met deze aanduiding alleen een plus of een min tolerantie te geven. Zoo geeft de aanduiding 25 B grensmaten van 25 en 25,3 m.m.; ter wijl 25 A grensmaten van 25 en 24,9 m.m. geeft. Ook hier is het weer zaak om niet de uiterste grenzen aan te houden, doch zooveel mogelijk naar het mid den van de toegestane grenzen te werken. HET STEMPELEN VAN RIJWIELPLAATJES. De Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van den arbeid voor on volwaardige arbeidskrachten (A. V. O.) onderneemt ook dit jaar weer een poging om een vrij groot aantal onvol waardige arbeidskrachten aan werk te helpen door het te belasten met het bestempelen der nieuwe rijwielplaatjes met naam en adres van den bezitter. Zij heeft daartoe ook te Schiedam eenige stempelmachines geplaatst, die door een onvolwaardige arbeidskracht (invalide) worden bediend. Het vorige jaar is deze actie volkomen geslaagd. Bijna 250.000 plaatjes werden in het geheele land gestempeld. De kosten voor het stempelen van een rijwielplaatje bedragen 10 cent. Men kan echter ook door bemiddeling van de A. V. O. een gestempeld rij wielplaatje bekomen voor den prijs van 2.60 totaal. Behoudens het verschaffen van werk aan onvolwaardige arbeidskrachten, biedt het bezit van een gestempeld rij wielplaatje ook nog het voordeel, dat diefstal en verlies van rijwielplaatjes en van rijwielen er door achterhaald kunnen worden. De Directie heeft ook dit jaar hare medewerking toegezegd bij het bestel len en collectief laten stempelen van de rijwielplaatjes voor het personeel. Het verschuldigde bedrag zal bij de eerstvolgende loonbetaling, na de be stelling, op het loon worden ingehou den. Deze inhouding kan eventueel op verzoek en na goedkeuring der Direc tie in eenige termijnen geschieden, mits het plaatje zoo spoedig mogelijk wordt besteld. Te Schiedam heeft men met het stempelen reeds een aanvang ge maakt. Zooals U ongetwijfeld bekend zal zijn, gaat de nieuwe Rijwielbelas ting op 1 Augustus a.s. in. Formulieren voor het Hestellen van een rijwielplaatje door bemiddeling van de firma zijn te verkrijgen: voor de werf Schiedam: bij de Tijdcontröle; bij de Afdeeling Algemeene Dienst; bij den heer Oosterwijk, Machine fabriek; bij de afdeeling Sociale Zaken; voor de werf Rotterdam; bij den heer Bing; voor de werf Fijenoord: bij den heer Visser. Op deze formulieren dient te wor den ingevuld: Controle No. Naam en voorletters (druklet ters). Straat en huisnummer. Woonplaats. Welke inhouding op het loon ver zocht wordt (in eens, of 2 X ƒ1— en 1 X ƒ0.60). De formulieren dienen ten spoedig ste te worden ingeleverd bij den heer J. K. Kalkman, chef afd. Sociale Za ken, kantoor Schiedam. 15 Juli 1938. BRANDSTOFFEN SEIZOEN 1938/1939. Het is der commissie gebleken, dat het nog niet voldoende tot een ieder is doorgedrongen, dat de voor dit sei zoen bij de Rotterdamsche Kolen Cen trale bedongen brandstoffenprijzen bij zonder scherp zijn gesteld. Zij mag dan ook verwachten, dat allen er aan medewerken, dat de aflevering van de brandstoffen door de Rotterdamsche Kolen Centrale een zoo vlot mogelijk verloop heeft. De leverancier heeft echter aan de commissie ter kennis ge bracht, dat hieraan nog al eens wat hapert. Het gaat hier voornamelijk om het volgende: Zij, die geen datum van bezorging op de bestelformulieren aangeven, ont vangen van de Rotterdamsche Kolen Centrale bericht wanneer de brand stoffen zullen worden afgeleverd. Het komt echter herhaaldelijk voor, dat eerst bij aflevering door den leveran cier op den van te voren aangekon- digden dag bezwaren worden ge maakt en men de brandstoffen liever op een anderen dag ziet bezorgd. Dit berokkent den leverancier uit den aard der zaak groote moeilijkheden en hier door ontstaan onnoodig dubbele ver voerkosten. Het verzoek van de commissie is derhalve na ontvangst van de kennis geving van bezorging onverwijld aan den leverancier mededeeling te doen indien de aangekondigde datum niet schikt. Zij vertrouwt daarbij op Uw volle medewerking te mogen rekenen. Juni 1938. DE COMMISSIE. POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Zakmessen. Duimstokken. Rijwielbelastingplaatsjes (kostelooze) Schroevendraaier. Timmermanspotlood. Alsmede eenige voorwerpen, die reeds in het vorige nummer werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. Terug te bekomen 's middags tus- schen 12 en 1 uur bij den Alg. Dienst, Afd. Politie. Aan het geheele personeel wordt, ter voorkoming van diefstal, dringend verzocht om kleeding, gereedschappen en andere voorwerpen van waarde, zoo goed mogelijk op te bergen. Wordt toch diefstal geconstateerd dan wordt aan den gedupeerde ver zocht om niet met de aangifte bij de Politie te talmen, doch zoo spoedig mogelijk van de vermissing melding te maken, daar dit de opsporing ver gemakkelijkt. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud? Ir, C, J, P. Rosier en J. Pulleman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4