de opluistering van een défilé voor autoriteiten op Woensdag 7 Sept. a.s., des avonds te 7 uur. de opluistering van het vuurwerk te Schiedam op Zaterdag 10 Sept. a.s. Verder heeft de Harmonie ,,WIL- TON-FIJENOORD" zich op uitnoodi- ging van het Rotterdamsch Comité voor Nationale belangen te Rotterdam bereid verklaard mede te werken aan een défilé van turners voor den Burgemeester van Rotterdam op Dinsdag 6 Sept. a.s. des namiddags. BRANDSTOFFEN SEIZOEN 1938—1939. L. S. De Commissie maakt U er voor de goede orde opmerkzaam op, dat tot 1 September a.s. nog steeds brand stoffen tegen de op de formulieren voorkomende prijzen kunnen worden besteld. Na dien datum worden de prijzen verhoogd, zoodat in Uw eigen belang wordt aangeraden eventueele bestellingen zoo spoedig mogelijk te doen. Bestelformulieren zijn op de beken de plaatsen te verkrijgen. Augustus 1938. DE COMMISSIE. ROODE KRUIS OEFENINGEN. Op 18 Mei 1938 werden op onze terreinen de jaarlijksche Roode Kruis oefeningen gehouden. Deze oefeningen werden door onzen Directeur, den Heer C. H. Tesch- macher, verscheidene doktoren en vele belangstellenden bijgewoond. In de koffiekamer werden de genoodigden toegesproken door den Heer P. C. v. d. Jagt, die het nut van deze oefenin gen besprak en dank bracht aan de genen, die hadden medegewerkt aan de opleiding van onzen reddingsploeg. In het bijzonder werd hierbij onze ver- bandmeester, de heer Molkenboer, ge noemd. Uitgegaan werd van de veronder stelling, dat aan boord van de ,,Loch Katrine" in het ruim een stelling was gebroken, waarvan een zestal werk lieden het slachtoffer was geworden. De opgeloopen verwondingen, alle van ernstigen aard, moesten door on zen reddingsploeg volgens de regelen der kunst ter plaatse worden behan deld. De gewonden moesten daarna met de beschikbare hulpmiddelen naar het verbandlokaal worden getranspor teerd. Door de aanwezige doktoren werd toegezien of de toegepaste behande ling de juiste was. Voor studiedoel- POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Vulpenhouder. Zakmessen. Duimstokken. Kraspen. Div. bossen sleutels. Slaglijn. WAARSCHUWING. De tijd van de nieuwe belasting plaatjes is weer aangebroken. De po litie verzoekt degenen, die hun belas tingplaatje niet vast op hun fiets be vestigd hebben, het niet aan veilig heidsspelden op hun jas te laten zit ten. Zulks brengt anderen, die geen be lastingplaatje hebben in verleiding. Voorkomen is beter dan genezen. einden werd een smalfilm opgenomen, welke later voor de manschappen zal worden vertoond. Daardoor kan deze oefening ook verder nog dienstbaar gemaakt worden aan de opleiding van onzen reddingsploeg. Op een ander gedeelte werden onze middelen tot bestrijding van brand ge demonstreerd en beproefd. De oefeningen en demonstraties verliepen vlot, terwijl men den indruk kreeg, dat zoowel manschappen als hulpmiddelen aan alle te stellen ei- schen voldoen. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud: Ir» C. J. P. Rosier en J. Pulleman Inspectie De reddingsploeg rukt uit

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4