C. P. VAN DER VOORT Na een smartelijk lijden is op 25 Augustus j.l. overleden de Heer C. P. van der Voort, in leven hoofdbaas van onze afdee- ling Buitenbankwerkers". In 1906 als bankwerker bij de N.V. Wilton s Machinefabriek en Scheepswerf in dienst getreden, deed hij zich al spoedig kennen als een vooraanstaand bankwer ker. Belangrijke werkzaamheden, in de eerste jaren voornamelijk bestaande uit het repareeren van motorschepen, konden hem wor den opgedragen. Ook de wijze, waarop hij met vertegenwoordi gers van reederijen omging, trok de aandacht van de Directie, zoo dat zijn benoeming tot onderbaas niet lang op zich liet wachten. Na het vertrek van den heer Kerger was v.d. Voort de aangewezen man om hem op te volgen. Steeds heeft hij zijn beste krachten aan onze onderneming gegeven en ook gedurende zijn ziekte was hij met hart en ziel bij zijn werk. De onderneming verliest in hem een zeer toegewijde kracht en zijn heengaan wordt zoowel door zijn superieuren als zijn ondergeschik ten diep betreurd. Bij de groeve waren zeer velen bijeengekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen. De heer W. Wilton Sr. bracht hem, mede namens zijn mede-directeu ren, dank voor al hetgeen hij voor de onderneming heeft gedaan, terwijl ook de heer J. P. Bouman, namens de Bazenvereeniging en de heer J. H. Jettinghoff, namens zijn ondergeschikten nog het woord voerden. W. SCHWAAB Op 13 Augustus j.l. is na een korte ongesteldheid overleden de heer W. Schwaab, die bij de af- deeling „Bikkers" werkzaam was. Hoewel het dienstverband slechts van korten duur is ge weest, heeft de overledene zich gedurende dien tijd doen kennen als een ijverig en plichtsgetrouw arbeider, die ook bij zijn kame raden goed stond aangeschreven. A. SCHIPPERS Na een kortstondige ziekte is op 22 Augustus j.l. overleden de heer A. Schippers, die als vlak- walser bij onze onderneming werkzaam was. Gedurende het groote aantal jaren, dat Schippers tot volle tevredenheid van zijn superieuren bij onze onderneming in dienst was, heeft hij zich doen kennen als een ijverig en plichtsgetrouw arbeider. Zijn mede-arbeiders ver liezen in hem een goed kameraad. MUSEUM BOYMANS, ROTTERDAM. „Meesterwerken uit vier eeuwen, 1400—1800." 450 oude schilderijen en teekeningen. Eiken dag van 10 tot 5 uur. Van 13 September af eiken Dins dag- en Donderdagavond van 8 tot 10 uur. Voor groepen van 10 of meer deel nemers wordt dagelijks een reductie op den entreeprijs verleend tot 0,35 per persoon. Voor organisatie der groepen zich te richten tot J. Pulleman, Teeken kamer W-F, Schiedam. WILTON'S DILETTANTEN- TOONEEL. Groote tooneeluitvoering op Zater dag 24 Sept., 's avonds 8 uur, in Odeon, Gouvernestraat, R'dam. Opge voerd wordt het volksstuk: Mottige Janus, door M. Spree. Na afloop bal tot 3 uur. Kaarten verkrijgbaar bij Bestuur en leden, bij den heer Bongers (tarief- bureau) en aan de Controle. Toegangsprijs 0,36 (belasting in begrepen). Fijenoord nog velen, die graag lid, donateur of begunstiger willen worden. Zij, die zich nu opgeven (Donateur 2.50, Begunstiger 1.p. j.) krij gen nog 2 vrijkaarten voor de uitvoe ring op 24 September. Secretariaat W.D.T., Zestienhovenschekade 302, Overschie. DANKBETUIGINGEN. L. S. Het is mij een diepgevoelde behoefte, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijken dank te betuigen voor de hulde mij ten deel gevallen bij mijn 25-jarig ambtsjubileum. Ook de stoffelijke bewijzen van waardeering zullen mij steeds met ge noegen aan dezen dag doen terug denken. H. M. VAN SCHAGEN. Schiedam, 2 Sept. 1938. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin heeft W.D.T. deelgenomen aan een vaandeldéfilé voor het Rotterdamsche Stadhuis. Daarmede verwierf zij een herinne ringsmedaille en een diploma. Dit is reeds de vierde maal, dat W.D.T. met zoon défilé een prijs ver werft. Het getal leden en donateurs gaat langzaam naar boven, maar we kunnen nog niet tevreden zijn. Ongetwijfeld zijn er bij Wilton- L. S. Diep getroffen door de vele bewijzen van waardeering, de talrijke geschenken en gelukwenschen, naar aanleiding van mijn 25-jarig dienstjubileum, betuig ik hiermede, ook namens mijn vrouw en kinderen, aan allen die hieraan mede gewerkt hebben, hartelijk dank. Ik zal er steeds een aangename herinnering aan bewaren. J. TUNDERMAN. Rotterdam, 2 Sept. 1938. POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Gouden ring met inscriptie. Rijwielplaatje. Sleutels. Pet. Een ceintuur (bruine stof). Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers wer den vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. Terug te bekomen 's middags tus- schen 12 en 1 uur bij den Alq. Dienst, Afd. Politie. In verband met het nog steeds voor komende, gevaarlijke wagentje-wippen herinnert de Politie er nogmaals aan, dat het ten strengste verboden is om op de terreinen achterop vrachtauto's te klimmen. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de uitgang van de rijwiel stalling alleen is aan de Vlaardinger- dijk bij de Burgemeester Knappertlaan. Namens de Weduwe wordt hierbij nogmaals dank gebracht aan de Directie, Bazen, Buitenbankwerkers en aan allen, die hebben deelgenomen in haar smartelijk verlies. Dit is haar een groote troost ge weest en mede daardoor is zij in staat gesteld alles te dragen. 5-9-1938

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4