was als gebleken is. Uit bovenstaande foto zult U althans zien, dat het corps zich in enkele maanden reeds heeft kunnen uitbreiden en blijkens mede- deelingen, die mij van diverse zijden gewerden, blijkt ook, dat het corps onder de uitstekende leiding van zijn nieuwen dirigent, den heer A. Haan stra, ook kwalitatief belangrijke vor deringen heeft gemaakt. Over de medewerking, die het corps bij de Jubileumfeesten van H. M. Koningin Wilhelmina zoowel te Schie dam als te Rotterdam heeft verleend, heeft men, blijkens de persberichten een zeer gunstig oordeel uitgesproken. Het bestuur van het corps is dege nen, die zich reeds in zoo groote ge tale als donateur/begunstiger hebben doen inschrijven, bijzonder dankbaar voor den financiëelen steun en ikzelf acht het mij tot een aangenamen plicht ook mijn dank daarbij te mogen voe gen en mijn vreugde er over uit te spreken, dat velen aan mijn roepstem gevolg hebben gegeven. Het Corps kan echter nog zeer veel donateurs/begunstigers gebruiken. Er is veel geld noodig om het op peil te houden en om alle onkosten, die het corps zelf uit eigen kas moet betalen, te bestrijden. Daarbij komt, dat de ontvangsten voor concerten uit den aard der zaak gering zijn, mede ver oorzaakt door het feit, dat vele leden in ploegen werken en niet steeds be schikbaar zijn, zoodat niet aan alle uit- noodigingen gevolg kan worden gege ven. Het is daarom, dat ik nogmaals in overweging wil geven aan degenen, die zich nog niet als donateur/begun stiger hebben aangemeld, zulks thans ten spoedigste te doen. Ik geef U de verzekering, dat U daarvoor van de erkentelijkheid van het bestuur en alle leden van het corps verzekerd kunt zijn. Zooals in één der vorige afleverin gen reeds bekend gemaakt, bedraagt de contributie: voor leden 0.25 per week; voor donateurs 2.50 per jaar (of indien gewenscht 0.25 per maand); voor begunstigers 1.per jaar. J. K. KALKMAN. OPRICHTING ZANGVEREENIGING. De Redactie ontving het verzoek om een oproep te plaatsen om te ko men tot de oprichting van een Man- nen-zangvereeniging. Zij, die hieraan willen medewerken, worden verzocht om zich tusschen 12 uur en 12,45 te willen vervoegen bij den Heer Van Houwelingen, Afdee- ling Politie. LOONBETALING OP VOLMACHT. Het is tot dusverre gebruikelijk ge weest, dat bij verhindering het loon enz. persoonlijk in ontvangst te nemen, een volmacht werd verstrekt aan één der huisgenooten of familieleden. Slechts bij ziekte werd het daarvoor gebruikelijk gedrukt formulier gebe zigd. Met ingang van de eerstvolgen de loonbetaling zal hierin een wijzi ging worden gebracht, met dien ver stande, dat degene, die door ziekte of anderszins zijn loon, tarief, ongeval len- of ziekengelduitkeering niet per soonlijk in ontvangst kan nemen, daar voor moet verstrekken een volmacht, geschreven op een door de onderne ming daarvoor beschikbaar gesteld gedrukt formulier. Slechts tegen over legging van dit formulier, hetwelk door betrokkene, benevens door de(n) door hem gemachtigde moet worden onder teekend, zal het bedrag aan deze(n) laatste worden uitbetaald. Daarbij moet tevens het loonzakje over de voorafgaande week worden overge legd. De nieuwe machtigingsformulieren worden op aanvrage verstrekt: Te Schiedam bij de afd. Tijdcon- tröle; afd. Aanneming; Betaalmeester. Te Rotterdam (Delfshaven en Fij- enoord) bij den portier. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoudt Ir» C. J* P* Rosier en J. Pulleman TEWATERLATING m.s. „ZAANDAM". Op 27 Augustus j.l. is uit het bouwdok het voor de Holland-Amerika Lijn in aanbouw zijnde motorschip „Zaandam" te water ge laten. Het uitdokken heeft een vlot verloop gehad en de verdere afbouw van het schip zal thans plaats hebben aan één der kaden van de werf te Schiedam. De aflevering aan de Holland-Amerika Lijn zal aan het einde van dit jaar moeten ge schieden. 3—12000 TONS TANKERS. De kiellegging van het tweede der drie bij ons voor rekening van de Kon. Ned. Shell groep te 's-Gravenhage in aanbouw zijnde tankschepen (bouwnummer 665) heeft op 31 Augustus j.l. plaats gehad. DANKBETUIGING. L.S. Getroffen door de v&le bewijzen van waar deering, de geschenken en de gelukwenschen bij mijn 25-jarig dienstjubileum, betuig ik hiermede, ook namens mijn vrouw en kin deren, aan allen, die hieraan medegewerkt hebben, hartelijk dank. J. MANNEKEN. ROTTERDAM, October 1938. AANWINSTEN BIBLIOTHEEK. P A. i. Wetering, J. M. v. d. Passingen en kalibers. N IJ. 61. Het Bedrijfsleven tijdens de regeering van H. M. Koningin Wilhelmina. 1898—1938. A T. 45. Transactions of the International Engineering Congress, Glasgow 1938. POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Duimstokken, Portemonnaie, Sleutels, Zakmes, Zadelpen (rijwiel), Riem. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. Terug te bekomen 's middags tusschen 12 en 1 uur bij den Alg. Dienst. Afd. Politie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4