van Lynden-Baud de doopplechtigheid had verricht, gleed de „O 20" onder de toonen van ons volkslied snel te water. Na afloop van de plechtigheid heeft de Directie de gasten ten hoofd- kantore ontvangen. Wed. P. v. d. BURG—NOORDZIJ. L. v. d. BURG. A. v. d. BURG. TEWATERLATING m.t.s. „CERONIA". Op Zaterdag, 28 Januari 1939, werd uit het bouwdok op de werf te Schie dam te water gebracht het voor reke ning van de Koninklijke Shell Groep in aanbouw zijnde 12000 tons motor- tankschip „Ceronia" (bouwnummer 665). Dit is één van de vier tankschepen, welke momenteel nog bij onze onder neming voor de Koninklijke Shell Groep in aanbouw zijn. STAPELLOOP „O 20". De stapelloop van de Onderzeeboot- Mijnenlegger „O 20", heeft op 31 Januari j.l. plaats gehad. Op de tribune, welke bij het voorschip was opgebouwd, hadden de vele gasten plaatsgenomen. Het Harmoniegezelschap „Wilton- Fijenoord" had zich terzijde van het voorschip opgesteld. Nadat Mevrouw L. E. Baronesse Het ligt in het voornemen binnen afzienbaren tijd een uitvoering te geven, waaraan medewerking zullen verleenen on ze Vereenigingen de Harmonie, de Mannenzangvereeniging en het Dilettanten-Tooneel. B ij zonderheden komen in het volgende nummer. De Politie vraagt uw aandacht voor een treurig verschijnsel, voor een kwaad, dat helaas hand over hand toeneemt. Bedoeld wordt het weg nemen van geld uit de zakken van mede-arbeiders. Bij de geconstateerde feiten ging het nog niet om groote bedragen (van 10 cent tot 3 gulden), maar iedereen wil toch beveiligd worden tegen z.g. „collega's", die zich niet ontzien om een belastingplaatje te stelen of een portemonnaie met eenige dubbeltjes. Laat iedereen medehelpen om dit euvel te bestrijden. Niet door als ver rader op te treden, maar: le. door directe aangifte, 2e. door geen voorwerpen van eenige waarde in zakken van colberts of overjassen te laten zitten, 3e. door een dader, door U op hee- terdaad betrapt, onmiddellijk aan de Afd. Politie aan te geven. Laat U daarvan niet door een misplaatst medelijden terughouden. In de afgeloopen maand zijn twee personen voor het plegen van boven genoemde feiten aangehouden en ont slagen. In het vervolg zal niet geschroomd worden om, bij ontslag wegens dief stal, dit op het getuigschrift te ver melden. DE POLITIE. IN MEMORIAM. Na een langdurige ziekte is op 30 December 1933 overleden de heer P. M. Casteleins, d'e als bikker bij onze onderneming is werkzaam ge weest. Zijn heengaan wordt diep betreurd. Zij, die hem gekend hebben, zullen ziin nagedachtenis in eere houden. Op 12 Januari 1939 is na een kort stondig lijden overleden de heer W van der Burg, in leven ketelmaker bij onze onderneming. Allen, die hem gekend hebben, be treuren zijn heengaan zeer en zullen aan hem een dankbare en aangename herinnering bewaren. Na een langdurig lijden is op 24 Januari 1939 overleden de heer P. C. van Drunen, die als kraandrijver bij onze onderneming werkzaam was. Zijn heengaan wordt diep betreurd en men zal aan hem een dankbare en aangename herinnering bewaren. VOORKOM VERSPILLING. Veel van wat wij hooren of zien, gaat ongemerkt aan ons voorbij, omdat we het te dikwijls hooren of zien. Ons opmerkings vermogen reageert niet meer op de indruk ken. We raken afgestompt. Is er iets mooier dan een heldere hemel bezaaid met millioe- nen flonkerende sterren van diverse grootte en lichtsterkte? Als dit schouwspel eens in de tien jaren te zien zou zijn, zouden wij er dan niet een deel van onze nachtrust aan opofferen? Nu wij het bijna eiken avond kunnen zien, zonder plaatsbespreking of entree, gaan we er veelal onverschillig aan voorbij. Maar zoo zijn er meer dingen, welke men te dikwijls hoort, waardoor de beteekenis ervan niet meer tot ons doordringt. Hoe dik- wiils bezigen wijzelf niet de uitdrukking: „Tijd is geld". Geld zal niemand vermorsen, want niemand van ons zal een op den grond gevallen halven cent laten liggen. Maar tijd vermorsen doen we wel. Dat verschil ont staat, doordat wij in geld iets stoffelijks zien, terwijl wij tijd als onstoffelijk be schouwen. En toch kunnen wij tijd in geld omzetten, dat wil zeggen verloren tijd nuttig besteden door zoogenaamd waarde loos materiaal te gaan verzamelen, dat we anders ongebruikt laten liggen. Als wij, fabrieksmenschen, over materiaal praten, denken wij meestal aan groote hoe veelheden, doordat wij daar dadelijks mee omgaan en zien daardoor het kleine niet meer. Maar als men goed oplet, wat gaat er dan toch veel verloren; op het kantoor, op de werf en in de werkplaats. Papier, alle soorten teeken- en schrijfbehoeften, stukken plaat, profiel, stafijzer, hout 1 meter hout kost soms meer dan een uur loon verf, kwasten, touwen, nagels, moeren. Een lekke slang of kraan voor water of lucht veroorzaakt verlies, een lamp of motor onnoodig laten branden of draaien is ook verspilling. Als wij allen nu eens begonnen om zonder in het peuterige te vervallen daarop te Ietten, dan zouden al die kleine dingen een belangrijke besparing brengen. Laat niet te veel materiaal per bon uit de magazijnen halen. Gij bespaart dan het teveel aan materiaal of den tijd noodig om het terug te brengen. En.... is het beslist afval, breng het dan op de daarvoor aan gewezen plaatsen. Men struikelt er niet meer over, men werkt gemakkelijker en pleizieriger en ook afval brengt nog wel iets op. Van belang is vooral, dat wij opmer kingen in dezen geest aan ons eigen adres als iets heel gewoons aannemen en dank baar aanvaarden. Dit opstelletje wil ik beëindigen met een opmerking over de verspilling van materiaal, dat ons pe soonlijk eigendom is: „Ons da- gelijksch brood". Zeer dikwijls ziet men boterhammen, ja zelfs heele pakjes oud brood in hoeken of gaten liggen. Zou het niet aan te bevelen zijn dat men dit in bakken deponeerde, waardoor het nog als voedsel voor de dieren kan dienen. Of maak het klein voor de vogels; het vervult dan toch zijn bestemming en het lokt geen ratten in de werkplaatsen, waardoor weer de gezondheid en de zindelijkheid worden gediend. Laten wij allen bovenstaande opmerkingen ter harte nemen. De moeite wordt dubbel en dwars beloond. B. Noot van de Red. Van een jeugdig ar beider ontving de redactie een schrijven van overeenkomstige strekking. Deze jongeman spreekt van een treurig verschijnsel, dat het zooveel voorkomt, dat aan boord van schepen en in de werkplaatsen het met moeite verdiende brood zoomaar op den grond wordt gegooid, waardoor het voor mensch en dier onbruikbaar is geworden. Verzamel het brood in bakken en geef het aan de menschen, die het ophalen voor hun vee. DANKBETUIGINGEN De weduwe P. M. Casteleins betuigt hier mede haar dank aan de D:rectie, zoomede het personeel van „Wilton-Fijenoord" voor de deelneming betoond bij bet overlijden van haar echtgenoot. Tevens dankt zij Dr. A. v. d. Griend voor de goede zorgen tijdens de ziekte aan haar man besteed. R O O T E F EESTUITVOERING Voor de vele bewijzen van medeleven, welke wij bij het overlijden van onzen ge liefden Zoon en Broeder, den Heer W. v. d. Burg, ontvingen, betuigen wij langs dezen weg onzen oprechten dank. POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Duimstokken, Voelers, Schuifmaat, Bossen sleutels. Rozenkrans, Portemonnaie, Zakmessen. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn (o.a. gouden ring).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1939 | | pagina 4