IN MEMORIAM. Na een kortstondige ziekte is op den jeugdigen leeftijd van 17 jaar op 5 Februari j.l. overleden J. C. PIL in leven helper bij de lasschers. De overledene stond bij zijn kameraden goed aangeschreven. Zij zullen aan hem een aange name herinnering bewaren. Op den jeugdigen leeftijd van 17 jaar is op 20 Februari j.l. overleden de leerling-koperslager/ fitter S. BUYS. Zijn wijze van optreden gaf groote verwachtingen voor de toekomst. Chefs en kameraden mochten hem gaarne en zullen aan hem een aangename herin nering bewaren. OVER MODERNE WIJZEN VAN STOOMVORMING. Vervolg) Daardoor gelijkt de Velox veel op een ketel met gedwongen circulatie (Zwangdurchlaufkessel)Hierdoor is het mogelijk om aan het water een zeer groote snelheid te geven, waardoor de warmte-overdracht zeer intensief is en het doorbranden van pijpen vrijwel onmogelijk is geworden. Wij hebben de circulatie volkomen in onze macht, waardoor de veiligheid en gehoorzaam heid van dezen ketel verzekerd is. Is het water in de verdamperpijpen gedeeltelijk in stoom omgezet dan gaat het water-stoommengsel via een zeef naar den stoomafscheider. Aan het mengsel wordt een snel roteerende be weging medegedeeld, zoodat het water uitgecentrifugeerd wordt. Ongeveer op het midden is de scheiding. Hier staat een peilglas, hetwelk in de ver damperelementen niet noodzakelijk is, omdat deze door de Umwalzpumpe zoo vol mogelijk worden gehouden. De verzadigde, vochtige stoom verlaat aan de bovenzijde den afscheider. Bovendien heeft de stoomafscheider nog een tweede functie. Hier is de plaats waar slik afgezet wordt en af- gespuid kan worden. Moet de stoom oververhit worden, dan gaat deze van den stoomafschei der naar de oververhitterelementen (in de verdamperpijpen), welke direct met de verbrandingsgassen in aanraking zijn. Hier wordt de stoom tot ongeveer 450° C. verhit om vervolgens in de Brander voor een met olie gestookten Velox-stoomgenerator. turbines gebruikt te worden. Het ver dampte water wordt weer door de voedingpomp uit den warmwaterbak bijgevoed, welke weer bijgevuld wordt met condensaat van de turbines. Beide kringloopen gas en water zijn nu gesloten zoodat overgegaan kan worden tot een nadere beschou wing van enkele onderdeelen. De verbrandingskamer is bij een verticalen Velox-generator een cylin der met zeer simpele en regelmatige vormen. Bij met olie gestookte Velox- generatoren is de brander steeds centraal bovenin aangebracht. De bodem is meestal als waterkast voor het binnen-komende circulatie-water uitgevoerd, waaruit elke verdamper- pijp zijn water ontvangt. Deze bodem is dan meestal van gietstaal vervaar digd met een mangat in het midden. De bovenste afsluiting van de ver brandingskamer heeft eveneens den vorm van een kast, maar dient hier als verzamelaar van de rookgassen. Het geheel wordt zooveel mogelijk ge- lascht. (Wordt vervolgd) Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoudt Ir» C« P* Rosier en J» Pulleman Vuurhaard van een verticalen Velox- stoom-generator met oververhitter. BFlOffN BOVtt DANKBETUIGINGEN. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven getoond bij de ziekte en het overlijden van onzen Man en Vader, P. C. v, Drunen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. S. v. DRUNEN-v. EIJK en kinderen. Schiedam, Maart 1939. Voor de vele blijken van medeleven, die wij bij het overlijden van onzen geliefden Zoon Stephanus mochten ontvangen, be tuigen wij onzen oprechten dank. Th. BUYS. J, BUYS-v. d. GRAAF. r) Voor de vele blijken van belangstelling, die ik bij mijn 40-jarig jubileum mocht ont vangen, betuig ik hiermede, mede namens mijn vrouw, mijn oprechten dank. S. BORST. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, welke hij mocht ondervin den van de zijde van Directie, Chefs en Bazen bij de herdenking van zijn 25-jarig dienstverband. J. v. HOUWELINGEN en Echtgenoote. Rotterdam. Maart 1939. WILTON'S MANNENKOOR. Op de ledenvergadering, die gehouden is op Maandag 6 Februari, is het Bestuur als volgt samengesteld: C. v. Houwelingen, Voorzitter, Vlaardingerdijk 229, Schiedam. J, C. A. Gabreëls, le Secretaris, Albert Cuypstr. 12a, Schiedam. Th. Buys, 2e Secretaris, Bilderdijkstr. 31, Schiedam. J. P. Lagendijk, le Penningmeester, Simon Stevenstr. 17b, Schiedam. H. Versluis, 2e Penningmeester, Kievitlaan 32, VI. Ambacht. A. Ekelenburg, Bibliothecaris, Bilderdijkstr. 11, Schiedam. Gezien het feit, dat er binnenkort een uit voering gegeven zal worden, waarop wij graag zoo flink mogelijk voor den dag zou den willen komen, doen wij een beroep op allen, die iets voor de edele zangkunst voelen, om lid te worden van Wilton's Man nenkoor. Met elkaar kunnen we een groot en machtig koor vormen. De repetities worden eiken Woensdag avond 8 uur in de kleine koffiekamer ge houden. Gij zijt allen welkom. HET BESTUUR, POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Zakmessen, Actetasch, Bossen sleutels, Sigarettenkoker, Belastingplaatjes. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. In de afgeloopen maand werd wederom een persoon aangehouden wegens het ple gen van rijwielplaatjes-diefslal. Laat geen rijwielplaatjes in étui's of aan spelden op de revers van uw jas zitten, in dien U deze jas tijdens uw werk uittrekt. Koopt geen belastingplaaljes, welke van diefstal afkomstig zijn. Bij ontdekking wordt U voor heling vervolgd. Dit wordt gezegd naar aanleiding van het feit, dat de bovengenoemde persoon de ge stolen plaatjes aan collega's op het werk had verkocht. DE POLITIE.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1939 | | pagina 4