FEESTAVOND Het Dilettanten-Tooneel „Wilton-Fijenoord", Het Harmonie-Gezelschap „Wilton-Fijenoord De Mannen-Zangvereen, „Wilton-Fijenoord NA AFLOOP BAL., IN MEMORIAM. Op 2 April j.l. is na een kort stondig lijden overleden de heer G. Missaar, in leven zandvormer in onze afd. Gieterij. Ofschoon de overledene slechts korten tijd bij ons bedrijf werk zaam was, zal men aan hem een dankbare en aangename herinne ring bewaren. Na een kortstondig lijden is op 3 April j.l. overleden de heer P. H. J. van Brakel, die bij de afdeeling Bikkers werkzaam was. De overledene, die reeds ge- ruimen tijd bij onze onderneming werkzaam was, stond bij zijn su perieuren en kameraden goed aangeschreven. Zij bewaren aan hem een dankbare en aangename herinnering. Na een langdurig lijden is op 6 April j.l. overleden de heer A. M. Loopik, die gedurende een groot aantal jaren als ijzerwerker bij onze onderneming werkzaam is geweest, doch sedert Juni 1938 tengevolge van een hem overko men ongeval zijn werk niet kon verrichten. De overledene, die tot één on zer beste persers behoorde, stond bij de Directie, zijn superieuren en kameraden zeer goed aange schreven en men zal aan hem een dankbare en aangename herinne ring bewaren. M. S. „CERONIA". Bij het ter perse gaan van dit num mer bereikte ons het bericht, dat het motortankschip „Ceronia" na een ge slaagden proeftocht op de Noordzee, door de reederij is overgenomen. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte 460' breedte 59' holte 34'. De voortstuwing geschiedt door een Fijenoord-M.A.N. enkelwerkende vier takt Dieselmotor met oplading, 8 cy linders, 650 middellijn, 1400 slag, die met 120 omwentelingen jper minuut 3500 p.k. ontwikkelt, voor een dienst- vaart van 12 mijl. Het schip voldoet aan de hoogste eischen van de Nederlandsche en Ne- derlandsch-Indische Schepenwet, als mede Lloyd's Register en speciale zorg is besteed aan de verblijven van den Gezagvoerder, Officieren en Beman ning, terwijl als bijzonderheid mag worden vermeld, dat de machinisten- verblijven in de midscheeps zijn aange bracht. TEWATERLATING TANKSCHIP „CISTULA". Het voor rekening van de Konink lijke Shell Groep bij ons in aanbouw zijnde tankschip „CISTULA" (bouw- nummer 666) werd op 25 Maart j.l. uit het bouwdok te- water gebracht. Dit is het laatste van de serie van drie 12000 tons tankschepen, waarvan de bouw verleden jaar aan onze onderneming werd opgedragen. Op Zaterdag, 22 April a.s., zal in de groote zaal van de Diergaarde te Rotterdam een worden gegeven, waaraan o.a» zullen medewerken: Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud: Ir. C» J» P. Rosier en J» Pulleman mee heen zal gaan, alvorens men zoover is. Toch valt dit erg mede. Proefnemingen heb ben aangetoond, dat de nadering van vlieg tuigen door Scheveningen-Haven wordt rond- geroepen ongeveer drie minuten, nadat de waarnemer dit bericht in zijn telefoon heeft gesproken. Deze manier van waarschuwing brengt als eerste maatregel van organisatie voor de gemeenten mede, dat zij een radio luisterpost moeten inrichten met een bezet ting voor de volle 24 uur, dus drie ploegen, gevormd door vrijwilligers uit de burgerij. De radio-waarschuwing wordt ter kennis gebracht van het Gemeentelijke Hoofd der Luchtbescherming, die uitmaakt, welke maat regelen genomen moeten worden. Blijkt uit de richting der vliegtuigen, dat zijn stad direct gevaar loopt, dan zal hij terstond be vel geven, de sirenes te laten loeien voor luchtgevaar. Immers met de groote snelheden der moderne vliegtuigen en de betrekkelijk kleine afstand, welke bijv. Schiedam van de Oostelijke of zuidelijke grens scheidt, zal er geen tijd meer zijn voor een „voor"alarm. (Wordt vervolgd.) DANKBETUIGING, Voor de vele blijken van belangstelling bij mijn 40-jarig jubileum ontvangen, betuig ik hiermede, mede namens mijn vrouw en zoon, mijn oprechten dank. April 1939. P. KRIJGSMAN. doch dat de bevolking in haar geheel moet samenwerken om de veiligheid voor allen zoo groot mogelijk te maken en ook om ge zamenlijk hulp te bieden aan hen, die door de vallende bommen getroffen worden. Daar voor is organisatie noodig. Vanwege de regeering is een speciale luchtwachtdienst ingesteld, die bestaat uit vrijwilligers, welke in tijden van dreigend oorlogsgevaar bepaalde posten moeten be trekken en van daaruit direct moeten waar schuwen, wanneer vijandelijke vliegtuigen naderen. Die posten bevinden zich langs onze geheele zuidelijke en oostelijke grens over bepaalde afstanden en elke post heeft de beschikking over een telefoontoestel. Zoodra een waarnemer vijandelijke vlieg tuigen ziet naderen, meldt hij dit door mid del van de telefoon en via een aantal knoop punten komt dit bericht binnen bij een cen traal bureau van de Luchtwachtdienst te Den Haag. van waaruit men dan de noodige maat regelen neemt. Een van deze maatregelen bestaat hierin, dat het bericht doorgegeven wordt aan den Radio-zender Scheveningen- Haven, die het bericht omroept ten dienste van alle Nederlandsche gemeenten. Men krijgt wellicht den indruk, dat er wel eenigen tijd t* t* POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Bossen sleutels, Duimstokken, Handschoenen, Schroevendraaier, Bril, Shagdoos, roode zakdoek en handschoen. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. Bij herhaling komt het voor, dat personen, die goederen of materialen vermissen, daar van na weken of maanden pas aangifte doen. Wij dringen er daarom met klem op aan, direct of althans zoo spoedig mogelijk na vermissing aangifte te doen, daar dit het onderzoek ten zeerste vergemakkelijkt. DE POLITIE.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1939 | | pagina 4