1906 W. WILTON 1946 Orgaan van en voor het personeel ,NZENDING VAN opstellen Wilton-Fijenoord-Schiedam WORDT 0P PRIJS GESTELD# 9e Jaargang Maart 1946 No 3 DIRECTEUR WILTON-FIJENOORD 2Ü b REDAC.IE TE ZENDEN AAN: EN DENKBEELDEN DOOR Dl„lculll Van LEDEN VAN HET PERSONEEL Cp 6 Januari 1946 was het veertig jaar geleden, dat de Heer W. Wilton als Direc teur in dienst trad van Wilton's Machine fabriek en Scheepswerf. Een zeer bijzonder jubileum in den scheepsbouw, dat niet on- opgemerkt mocht voorbijgaan en waarvan dan ook de officiëele herdenking op 14 Febr, heeft plaats gehad. De levensloop van den Heer Wilton is er een geweest, geheel gewijd aan het repara tiebedrijf en zijn werk op dit gebied heeft in groote mate bijgedragen tot den bloei van het havenverkeer van Rotterdam. Im mers Wilton werd meer en meer internatio naal bekend om haar degelijke en snelle scheepsreparatie en dit heeft stimuleerend gewerkt op het dirigeeren van schepen uit alle landen naar onze havens. De vele bui- tenlundsche relaties van den Heer Wilton en de wijze, waarop hij de belangen van de reeders diende, hebben hier befangrijk toe bijgedragen. De Heer Wilton heeft zijn eerste practïjk- jaren in de fabriek doorgebracht en is op achttienjarigen leeftijd naar Huil vertrokken om daar zijn leerjaren te voltooien. Na zijn terugkomst op de werf is hij langen tijd be last geweest met het bezoeken van de sche pen in de haven voor het opnemen van de noodig beoordeelde reparaties. Hier heeft hij ve e vrienden gemaakt en vele relaties aan geknoopt met builen'andsche kapiteins. Door zijn wijze van optreden en aanpakken van het werk is hij een gezien en populair man geworden bij de klanten, waar tot op heden de werf nog de vruchten van plukt. Van zijn eerste boot. waarmede hij de schepen bezocht, de .William", is een model gemaakt, dat hem bij zijn 25-jarig ambts jubileum is aangeboden Later werd voor deze bezoeken de voor hem ontworpen snelle motorboot ,,Tab" gebouwd, die in haar tijd de snelste directiehoot op de rivier was. Door zijn vele buitenlandsche reizen, voor al naar Scandinavië, heeft de heer Wi'ton de aangeknoopte relaties weten aan te houden en uitgebreid, ook het contact met de vele buitenlandsche vertegenwoordigers onzer werf. Hier /an kan de beroemd geworden ronde tafel bij Leygraaf getuigen, waar s m.dJags r^un'e was van de in onze havens vertoevende surveyors, inspecteurs en kapi teins en waar menige gewichtige reparatie opdracht is afgesloten. Allengs nam het reparatiewerk zoo in omvang toe (bij zijn 25-jarig jubileum was het ongeveer vertienvoudigd), dat de Heer Wilton zijn werk aan anderen moest overlaten en werden successievelijk Engelsche, Noorsche, Spaanschc, Italiaansche en Duitsche werk zoekers onder zijn leiding aangesteld. In 1906 tot directeur benoemd, heeft hij zich oorspronkelijk onder leiding van zijn ouderen broeder Bart geheel met het uit voeren der opgedragen reparaties op de werf ingelaten en nadat de Heer Bart zijn directeurschap neergelegd had en ook na de fusie met Fijenoord in 1929 heeft hij de leiding van het reparatiebedrijf geheel op zich genomen en steeds tot meerderen bloei gehracht. Bij zijn 40-jarig jubileum herdenken wij gaarne de genoemde episoden uit zijn leven en wenschen wij hem nog vel/ gelukkige en voorspoedige jaren toe. Voor de huldiging was de koffiekamer van het hoofdgebouw feestelijk versierd en toen de jubi'aris, vergezeld van zijn echtge- noote en zijn naaste familie hier binnen kwamen, stonden de Directie, het geheele kantoorpersoneel, de bazen en het bestuur van de kern, benevens afgevaardigden van de harmonie- en tooneelvereeniging daar o"-geste'd. Verschillende bloemstukken vul den de zaal. De Heer Römer, als eerste spreker, schetste de groote verdienste, die de jubi laris gehad heeft bij den opbouw van het Wilton-Fiienoord concern, waarmede hij heeft gewerkt in het algemeen behang en aan den bloei van het Rotterdamsche havenbedrijf. In den loop van zijn toespraak deed hij de bekendhe d welke ^Vilton-Fijenoord in het reparatiebedrijf gen et naar voren kom^n, Hii wenschte den heer Wilton toe. dat hij nog vele jaren een goede gezondheid zou mogen genieten en dat hij daarbij getuige zou mogen zijn van de voortzetting van het werk, waaraan hij zich zoo vele jaren met zijn vole persoonlijkheid heeft gegeven. Hij memoreerde den steun dien bij bij zijn werk van zijn Echtgenoote heeft mogen ontvangen. Pe Heer K. P. Muilwijk, die namens de afdee'ing Reparatie sprak, bracht hulde voor de wijze, waarop de Heer W. Wilton zijn klachten aan deze afdeeling heeft gegeven. Hij herdacht de naaste medewerkers van den Heer Wilton^ welke hem ontvallen waren, waarbij hij de namen noemde van P. E Meijer, W. Wilton Jr. en Ch. F. v. d. Sluis. De goede geest, die er steeds op deze afdeeling heerschte, was mede het werk van den jubilaris. De vele vrienden, die hij zich in het binnen- en buitenland heeft gemaakt, demonstreeren duidelijk de aangename wijze, waarop hij met klanten wist om te gaan. Namens het technisch en administratief personeel bood hij hem een cadeau aan, het welk op verzoek van den jubilaris onder couvert werd gegeven. Ir, G. de Vries, als oudste hoofdambtenaar, voerde vervolgens het woord. Hij rekende het zich tot een eer, dat hij de geheele loopbaan a's directeur van den Heer Wilton heeft mogen medemaken en memoreerde verschillende voorvallen uit dit tijdperk. Enkele zinnen van de toespraak, welke hij bij het 25-jarig jubi'eum van den Heer Wilton in dichtvorm had voorgedragen, wer den door hem herhaa'd. omdat hetgeen to^n gezegd is, heden nog in meerdere mate geldt. Een jubileum alleen, dat zegt nog niet veel, Wacht maar lang genoeg, 't wordt vanzelf m f'e dee'- Maar als men, zooals onze geachte jubilaris, Mag terugzien op een tijdper'- en ied-*r weet [dat het waar is, Waarin de afdeeling onder zijn leiding [dusdanig heeft gefloreerd, Dat zooals de Heer Henry terecht heeft [gememoreerd. De omzet tot het tienvoudige is gestegen, Dan, mijne heeren, heeft dit jubi'eum [beteekenis gekregen. Als voorzitter van de bazenvereeniging bracht de Heer Bouman de wijze van wer ken naar voren bij het be<!:n van het direc teurschap van den Heer Wilton en het aan deel, dat deze gehad heeft aan de vornrng van de menschen, die in het bedrijf werden opgenomen. Hij wenschte hem toe. dat hij bij het opmaken van de balans van zijn leven, tot de gevolgtrekking zou komen, dat dit leven welbesteed was. Namens de bazen overhandigde hij hem een cadeau, eveneens onder couvert. De Heer Pchuurs, a's voorzi'ter van de kern, deed den juHlar's de ge'ukwenschen' toekomen van het fabriekspersoneel en deed het nut van sociale voorzieningen naar voren komen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 1