VEREENIGING „WILTON-FIJENOORD Dankbetuigingen IN MEMORIAM. Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht van overlijden van onder staande employe's, die velen van ons hebben gekend. A. B. DE BRUYNE in leven werkzaam als terreinsjouwer. Hij overleed 26 September 1946, ten gevolge van een droevig ongeval. P. J. EVENWEL in leven werkzaam als bankwerker- fitter. Overleden: 6 October 1946. Hun nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden man en vader, betuigen wij aan de Directie en het personeel onzen welge- meenden dank. Wed. J. DE BRUYNE—Barg en kinderen. Mede namens mijn echtgenoote betuig ik hiermede mijn hartelijken dank voor de be toonde belangstelling en de cadeaux, die ik bij mijn huwelijk mocht ontvangen. P. W. DUK. Hiermede betuigt ondergetc<ekende zijn hartelijken dank aan Directie en personeel voor de vele blijken van belangstelling en het cadeau, ontvangen bij zijn 40-jarig jubileum. K. DE GEUS. Mede namens mijn echtgenoote betuig ik hiermede mijn opreqjiten dank voor de vele blijken van belangstelling en het fraaie cadeau, dat ik ter gelegenheid van mijn 40- jarig jubileum heb mogen ontvangen. H. A. v. d. HEIDEN. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn welgemeenden dank aan Directie, bazen en personeel van de Afd. Onderhoud voor de belangstelling, betoond bij zijn 25-jarig jubi leum. J. v. d. HOEVEN. Afd. Biljarten. Speel- en oefenavonden eiken Maandag van 19.30 tot 23 uur in het gebouw ..Alhena", Mathenesserweg 21 te Rotterdam en op Vrijdag in Café-Restaurant ,,De Arastelbron", Brocrsvest 13 te Schiedam. De nieuwe competitie is in vollen gang. Er wordt met g»oot animo gespeeld. In den tweekamp tegen de Vereeniging „Pleinzicht" wisten onze spelers de leiding te behouden. Inlichtingen verstrekken de heeren Heymink, Teeken kamer te Schiedam: Nagel. IJzercontróle te Schied^n en T. Wijzenbroek, Tariefbureau te Rotterdam. Afd. Bridge. Speel- en oefenavonden eiken Maandagavond van 19 tot 23 uur in Maison Westhuis, Warande 207 te Schie dam. Inlichtingen verstrekt mej. Duchateau, afd. Corresp. te Schiedam. Afd. Handbal. Speel- en oefenavonden voor de dames eiken Donder» dagavond van 17 tot 18 uur; voor de heeren eiken Woens dagavond van 17 tot 18 uur. Inlichtingen verstrekt de heer M. W. M. de Gorter, afd. Technische Inkoop te Schiedam. Afd. Harmonie. Eiken Zaterdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur en Dins dag van 20 tot 22 uur. Repetities in de Koffiekamer van het Hoofdgebouw te Schiedam. Inlichtingen verstrekken de heeren Elich, Ketelmakerij te Schiedam en Den Besten, Motorhal te Schiedam. Afd. Mannenzang-vereeniging. De repetities worden gehouden eiken Donderdagavond om 20.15 uur in de Koffiekamer van het Hoofdgebouw te Schiedam. Liefhebbers kunnen zich melden bij de heeren Harm- sen, afd. Onderhoud en Van Ekelenburg, afd. Bouw bedrijf. Afd. Schaken. 'Speel- en oefenavonden eiken Maandagavond van 19.30 tot 22.30 uur in de Koffiekamer van het Hoofdgebouw te Schiedam. De eerste wedstrijden van de competitie zijn in het voordeel van onze vereeniging geëindigd. Inlichtingen verstrekt de heer Steinder, afd. Repa ratie te Schiedam. Afd. Tennis. Nu het tennis-seizoen ten einde is, zal de tennisclub gedurende de wintermaanden Badminton gaan beoefenen, terwijl ook de Tafeltennis ter hand genomen zal worden. Opgave tot deelname en inlichtingen verstrekken de heeren J. Toonen, afd. Sociale Zaken en J. W. Duk, afd. Expeditie, te Schiedam. Speel- en oefenavond Badmintonspel Donderdags van 20.30 tot 22.30 u. in het gymnastieklokaal. Oude Kerkhof, te Schiedam. Afd. Tooneel. Het ligt in het voornemen op Zaterdag, 7 December, een uitvoering te geven in de Koffiekamer van het Hoofd gebouw te Schiedam. Afd. Voetbal. In de competitie van de R.V.B. speelden wij tot dus verre 5 wedstrijden, waaruit wij 6 punten behaalden. Wij staan thans op de vierde plaats in onze afdeeling. De belangstelling groeit bij iederen wedstrijd, maar wat supporters zou voor onze jongens wel aardig zijn. Komt U ook eens kijken: het valt U vast niet tegen. Nieuwe spelers zijn nog steeds welkom. De speel- en oefenavonden zijn op Woensdag van 17 tot 19 uur op het sportterrein te Schiedam. Inlichtingen verstrekt de heer Speksnijder, afd. Be- drijfsboekhouding te Schiedam. Afd. Zwemmen. Les- en zwemtijden eiken Zaterdag van 12 tot 12.45 uur en van 12.45 tot 13.45 uur in het Sportfondsjenbad te Schiedam. Inlichtingen verstrekt de heer Schoon, Technische Inkoop te Schiedam. Afd. Dammen. Er bestaat bij meerderen animo voor dammen, zoodat er overwogen wordt om ook een afdeeling Dammen op te richten. Willen zij, die hiervoor voelen, zich schriftelijk opgeven aan het secretariaat van de vereeniging Wilton- Fijenöord.f AFDEELING ONTWIKKELING EN AMUSEMENT. Vrijdag. 20 September, heeft de Heer B. B. Zinkweg voor ons een lezing gehouden over zijn indrukken van den Amerikaanschen Scheepsbouw, opgedaan op zijn studiereis in Amerika. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het buitenge woon interessant was, hetwelk wij te hooren en te zien kregen. Dat er onder de aanwezigen belangstelling te over was. bleek uit de diverse vragen, welke t^a afloop gesteld werden en die door den Heer Zinkweg naar beste weten, beantwoord werden. Woensdag, 23 October, is er voor de leden van O. en A. een filmavond gegeven. Vertoond werd „Reizi gers tegen wil en dank". Het was een buitengewoon interessante film met prachtige opnamen. Ook de vóór films vielen zeer in den smaak. De ruim 350 aanwezigen hebben weer een mooien avond gehad. Sint-Nicolaasfeest. Zooals reeds bekend is gemaakt op de raededeelingen- borden, ligt het in de bedoeling van de afd. O. en A. om voor de kinderen van 5 tot en met 10 jaar van de leden van het geheele personeel een Sint-Nicolaas- feestje te organiseeren. Deze feestjes zullen gegeven worden in /de Koffiekamer van het Hoofdgebouw te Schiedam. Per keer kunnen wij plm. 200 kinderen ontvangen, daar het de bedoeling is, dat de Moeders van de kin deren zooveel mogelijk zélf medek'omen, om in de eerste plaats te zien, op welke wijze de kinderen ont vangen en bezig gehouden worden. Tevens wordt het bezwaar, hewelk bij voorgaande kinderfeestjes aanwezig was, namelijk dat de ouders de kinderen niet alleen durfden te laten gaan, overwonnen, daar zij nu zelf hun kinderen kunnen komen brengen en na afloop weder naar huis kunnen medenemen. Naast de gebruikelijke versnaperingen zal den kinderen ook een stukje speelgoed worden aangeboden, hetwelk door het personeel zelf vervaardigd wordt in eigen tijd en wel in hoofdzaak op Zaterdagmiddagen. Het benoo- digde materiaal en het gebruil^ van de werkplaatsen is welwillend door de Directie toegestaan. Na onzen oproep tot medewerking voor de vervaardiging van dit speelgoed hebben zich velen spontaan gemeld en zijn Zaterdag, 26 Ocober, reeds begonnen met de ver vaardiging. Zij, die alsnog willen medewerken, melden zich bij den voorman van de speelgoedfabricage van hun afdee ling. Vooral schilders zijn noodig. Werkt allen mede, vele handen maken licht werk! Zooals reeds vermeld, mogen de kinderen van 5 tot en met 10 jaar van alle leden van het personeel deel nemen aan deze feestjes. Hiertoe worden op een nader vast te stellen tijdstip invulformulieren verkrijgbaar ge steld, waarop U de voor ons benoodigde gegevens in vult. Deze formulieren worden dan zoo spoedig mogelijk met daarbij het trouwboekje ter controle ingeleverd op nader vast te stellen plaatsen en data. Inlichtingen verstrekt de Heer J. de Wit, Teeken kamer, te Schiedam. Let vooral op de bekendmakingen op de mededeelin- gen-borden. VAN HET HOOFDBESTUUR. Op de laatst gehouden vergadering is o.a. ook de contributie-regeling ter sprake gekomen. Hoewel het genomen besluit uit den aard der zaak voor verbetering vatbaar is, meent het hoofdbestuur, dat hiermede thans een basis is gelegd voor de financieele verhoudingen. Ieder lid der vereeniging betaalt als contributie een bedrag van 12 cent per week, waaruit mede de sub sidies aan de onder-afdeelingen zullen worden verleend, terwijl het lidmaatschap van elke onder-afdeeling uitzonderingen voorbehouden hem of haar 15 cent per week kost. Deze regeling animeert het lidmaatschap van meerdere ondedfcïdeelingen. De bedoeling is, deze regeling per 6 Januari 1947 te doen ingaan. Donateurs betalen als volgt: Donateurs van de vereeniging: minimum 30.— p. jaar. Donateurs van een afdeeling: minimum 3.— p. jaar. Begunstigers van de vereeniging: min. 3.— p. jaar. Verder werd besloten de Statuten en het Huishoude lijk Reglement vóór 1 Januari a.s. vast te stellen. De afdeelingsbesturen ontvangen t.z.t. de noodige concept- exemplaren. waarna in een gecombineerde vergadering van hoofdbestuur en afdeelingsbesturen de definitieve vaststelling zal geschieden. In een vergadering met het bestuur van de Harmonie heeft dit besloten zich bij de Vereeniging Wilton- Fijenoord aan te sluiten. Wij meenen namens alle leden te spreken, indien wij dezen stap van harte toejuichen. ZWEMFEEST VAN DE BEDRIJFSSCHOOL in samenwerking met de Afdeeling Zwemmen. Op Zaterdag. 14 December a.s., zal in het Sportfond- senbad te Schiedam voor de leerlingen van de Bedrijfs- school en voor de leden van de Zwemafdeeling een zwemfeest worden gehouden. De wedstrijd vangt aan om half acht des avonds. Het voorloopig programma luidt als volgt: Slechts voor leerlingen van de Bedrijfsschool. 1. 50 meter schoolslag. 2. 50 meter vrije slag. w 3. 10 X 25 meter estafette vrije slag tusschen de verschillende werkplaatsen om een door de Directie beschikbaar gestelden Wisselbeker. Vrije inschrijving voor leden van de Zwemafdeeling en voor leerlingen van de Bedrijfsschool. 4. 50 meter schoolslag Dames. 5. 100 meter schoolslag Heeren. 6. 25 meter vrije slag Heeren-Veteranen (boven 35 j.J. 7. 25 meter rugslag Dames. 8. 50 meter rugslag Heeren. 9. 50 meter vrije slag Heeren. 10. 3 X 25 meter wisselslag (school-, rug- en crawlslag) Heeren. 11. 5 X 25 meter estafette vrije slag tusschen ploegen gevormd uit de verschillende afdeelingen/werkplaat- sen van de werf: b.v. Machinefabriek Koper slagerij Bedrijfsschool Hoofdkantoor Teekenkamer, enz. 12. 3 X 25 meter estafette wisselslag (rug-, school- en crawlslag) idem. 13. 25 meter geblinddoekt parenzwemmen voor Dames en Heeren. Het programma zal worden afgewisseld door: Demonstratie Crawlslag. Demonstratie Ondcrwaterzwemmen. Demonstratie Schoonspringen. Pantomine. Figuurz wemmen. Aan nummer 11 en 12 van bovengenoemd programma kunnen ook niet-leden deelnemen. Het is de bedoeling de thans voor deze nummers gevormde ploegen elk jaar opnieuw tegen elkaar te laten kampen. Inschrijvingen worden vó^r 30 November a.s. ver wacht bij het Bestuur van de afd. Zwemmen. Het Bestuur verstrekt gaarne inlichtingen. Geen enkele af deeling of werkplaats blijve achter met haar inschrijving. Zij, die zjch thans aanmelden als lid van de afd. Zwemmen, kunnen ook aan de overige nummers deel nemen. Onze leden verwijzen wij naar de mededeelingen over dit zwemfeest in het Vereenigingsorgaan. Ook dit jaar zal er weer hard gestreden worden om den Wisselbeker tusschen de ploegen van de Bedrijfs school. Om in het definitief bezit te komen van de beker, moet hij driemaal achtereenvolgens of vijf maal in totaal gewonnen zijn. De stand luidt op het oogen- blik: Jaar 1942: gewonnen door Timmerlieden in den tijd van 3 min. 43.3 sec. Jaar 1943: gewonnen door Koperslagerij in den tijd van 3 min. 31.1 sec. Jaar 1945: gewonnen door Koperslagerij in den tijd van 3 min. 23.2 sec. Voor het bijwonen van dit zwemfestijn, dat het aan schouwen zeer zeker waard zal zijn, zal een zeer lage entree worden gesteld. Wij verwachten dan ook,, dat het Sportfondsenbad op 14 December a.s. stampvol zal zijn. Een nadere bekendmaking omtrent den kaartverkoop zal t.z.t. op de publicatieborden worden gedaan. Dit eerste zwemfeest van de Vereeniging „Wilton— Fijenoord móét slagen. Wij rekenen op Uw aller mede werking. Namens de Wedstrijdcommissie,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 4