V Afscheid J. P. Bouwman Afscheid J. J. de Jong T arief-commissie Willy Wilton-fonds DE V VAN Het bouwen van Liberty-schepen Het herstel van de Modelmakerij Op 14 December heeft de hoofdbaas van de timmer lieden, de heer J. P. Bouman, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd den dienst van Wilton-Fijenoord verlaten. Op 13 December werd op de oude werf te Rotterdam afscheid genomen, waarbij de vertrekkende werd toe gesproken door den heer J. H. Wilton, die hem dankte voor het vele, dat hij voor de firma had gedaan en voor datgene wat hij persoonlijk van hem geleerd had. Daarna voerden achtereenvolgens het woord de heeren Sips .namens de bazen, Roodenburg, namens de werklieden, alsmede de heer van Dijk, die de goede eigenschappen van den heer Bouman naar voren brachten. De heer Bouman dankte de sprekers voor de vrien delijke woorden en de goede wenschen en hoopte, dat aan zijn opvolger hetzelfde vertrouwen geschonken zou worden, zooals hem altijd ten deel is gevallen. Op 14 December werd hij in de koffiekamer van het hoofdkantoor te Schiedam namens de Directie toege sproken door den heer Ir M. Römer, die zijn spijt uitsprak over dit afscheid, daar hij den heer Bouman had leeren kennen als een ijverig werker en een hoogstaand mensch, die ten volle voor zijn taak be rekend wqs. Hij wenschte hem toe. dat hij temidden van zijn gezin nog vele jaren zou mogen genieten van zijn welverdiende rust. Daarna werd hij toegespro ken door de heeren v. Daalen, Zinkweg, Bakx, Kiviet van de N.I.T., Slieker van de H.A.L. en tot slot door den heer Eikenbroek. Al deze heeren brachten de goede eigenschappen van den vertrekkende naar voren en deden tevens de aangename wijze, waarop hij met allen wist om te gaan duidelijk uitkomen. Ver schillende cadeaux werden hem aangebeden. De heer Bouman dankte daarop de Directie en alle sprekers, welke hem zooveel lof hadden toegezwaaid. Sprekende tot het personeel, dankte hij voor de onder vonden medewerking en vriendschap en wekte allen op hun beste krachten te blijven geven aan de Maat schappij. die hij zoo lang gediend had. Op beide dagen was de heer Bouman vergezeld van zijn familie en was een zeer groot aantal belang stellenden getuige van de waardige wijze, waarop af scheid genomen werd van een hoofdbaas. die onze firma op zulk een voortreffelijke wijze heeft gediend. Moge hij nog vele jaren genieten van zijn welver diende rust, in het bezit van een goede gezondheid, temidden van allen die hem lief en dierbaar zijn. Vergezeld var. zijn familie, werd op 21 December in de Directiekamer de vertrekkende heer J. J. de Jong, baas van de afdeeling Bankwerkers, toegesproken door den heer S. v. West, die namens de Directie zijn bewondering uitsprak voor de wijze, waarop hij de belangen van Wilton-Fijenoord steeds had gediend. Vooral de wijze, waarop hij de klanten tevreden wist te stellen, heeft den naam van onze firma op reparatie- gebied veel goeds gedaan. De takt en de humor van den vertrekkende maakten, dat de vele moeilijkheden, die' bij het reparatiebedrijf voorkomen, op een vlotte wijze werden overwonnen. Nu de heer de Jong wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd den dienst van W.-F. ging verlaten, dankte spreker hem voor de vele diensten die hij de maatschappij had bewezen en wenschte hem toe. dat hij nog vele jaren zou mogen genieten van een welverdiende rust. In het niet geheel geruischlooze schaftlokaal van de machinefabriek, dankten de heeren v. Daalen en B. Wilton voor de wijze, waarop hij zijn taak, zoowel op het gebied van reparatie als nieuwbouw, had verricht. Namens de Bazenvereeniging werd het woord gevoerd door den heer Bakx, terwijl de heer Blumer namens het personeel dank bracht voor de wijze, waarop hij de belangen van het personeel had behartigd. Verschillende cadeaux vertolkten de sympathie welke de heer de Jong in het bedrijf genoot. De heer de Jong dankte alle sprekers voor de vele wiardceiende woorden e.- voor de geschenken en sprak zijn voldoening uit over het vertrouwen en de mede werking welke hij van alle kanten in zijn loopbaan had mogen ondervinden. Met de beste wenscnen \ot-r het welzijn van het bedrijf en met een opwexking om den goeden geest in stand te houden, nam leze sym pathieke baas afscheid. Moge het ook hem vergurd zijn, om in gelukkige omstandigheden, lang %an zijn pensioen te genieten. In de maanden October en November 1946 werd aan 59 leden van het personeel in totaal een bedrag van 1.440,16 verstrekt. Het eerstvolgend nummer verschijnt op 7 Februari. Copy hiervoor in te zenden vóór of op 29 Januari. de Redactie. VOORZORG - VEILIGHEID VOORSPOED Wist U, lezer, dat ruim 500 arbeiders per jaar op meer of minder bloedige wijze als op de plaat te zien is, kennis maken met deze cirkelzagen? Machinale houtbewerkers, zorgt dat Uw beveiligingen goed staan. Hebt eerbied voor den ongeschonden mensch. Op 17, 18 en 19 December 1946 werd in de koffiekamer van het hoofdgebouw een film vertoond over den bouw van „Liberty"- schepen. Deze instructieve film, welke werd opgenomen bij de California Shipbuilding Corporation te Wilmington (California), was voor ons van bijzonder belang, daar hierin duidelijk te zien was, welke gereedschappen worden gebruikt bij den bouw van geheel gelaschte schepen. Ook de moderne bouw wijze kwam in deze film duidelijk tot uit drukking. Een film, die waard was om door alle menschen uit ons bedrijf, werkzaam bij de afdeeling Scheepsbouw, gezien te worden. Jammer is het daarom, dat niet meer dan ongeveer 600 employe's op deze avonden aanwezig waren. Al zijn onze knuisten aan den binnenkant bijna zoo hard als het metaal, dat we ver werken, toch snijden zelfs door dat harde eelt die gemeene scherpe bramen. Gebruikt dus handschoenen als Uw werk dit ver- eischt. Arbeiders, beschermt Uzelf! Naar aanleiding van de mededeeling in het Wilton-Fijenoord Nieuws No. 10/11 van October/November 19^6 inzake de tarief commissies, wordt medegedeeld, dat de na volgende candidatenlijsten zijn binnenge komen. Afdeeling: Kokers Nieuwbouw 6270 van Buuren. 6262 Vermeulen. Scheepmakers. Reparatie 7754 Beekman. 1966 Huizer. Lasschers Rotterdam 6922 Tieman. 7C86 Post. Kokers Roterdam 6282 Bol. 6305 Joosse. Smeden 2519 Kruidenier. 2512 Heinsbroek. Scheepmakers Rotterdam 7313 v. d. Klauw. 7702 Dienaar. Fitters 7599 Stolk. 3519 van Asperen. Lasschers 6928 Smit. 6988 Breedijk. Scheepsbouw Laschvloer 5693 Gillebaart. 5628 van Meurs. Timmerlieden 7460 Polderdijk. 1578' de Jong. Mach. Fabriek Rotterdam 8144 Loekenbach. 8309 van Toor. IJzerwerkers Reparatie. Loods 449 van Beek. 347 de Hoog. Kokers 1276 Vrijaldcnhoven. 1259 van Dam. Bovenstaande Commissies, die dus bij enkele candidaatstelling gekozen zijn, kunnen eventueel binnenkomende klachten onder zoeken en op de wijze, zooals uiteengezet in de mededeeling in het Wilton-Fijenoord Nieuws, behandelen. DE DIRECTIE. Dat het verloren gaan van onze model makerij voor ons bedrijf een groote handicap is, be>Hoeft wel geen betoog. Door het ver branden van de gegevens over al of niet afgeleverd modelwerk en van vrijwel alle modellen en werktuigmachines, worden de opgestelde plannen voor de toekomst danig bedreigd. Men is evenwel niet bij de pakken blijven neerzitten, doch heeft energiek de herorga nisatie van dit gedeelte van het bedrijf aan gepakt, opdat bet werk zooveel mogelijk voortgang kan hebben. In de reparatie-afdreling van de ijzergieterij Fijenoord is een werkplaats ingericht, waar in hoofdzaak het modelwerk voor de repa ratie wordt vervaardigd. (Te bereiken onder stadstelefoon nr. 71421 en werftelefoon nr. 936). Aan diverse firma's werden opdrachten verstrekt voor het vervaardigen van de overige modellen. Bovendien is men direct begonnen met het inrichten van een nieuwe modelmakerij, welke in éfn der gebouwen van Fijenoord wordt gevestigd. De moeilijk heden bij het verkrijgen van de machines en van de handgereedschappen werken evenwel belemmerend op een spoedig inbedrijfstellen van de modelmakerij, doch het is reeds ge lukt, enkele van de meest noodige machines aan te koopen. Het vertrouwen is dan ook gewettigd, dat bij U aller medewerking de stagnatie in het bedrijf tot een minimum beperkt zal kunnen worden. J. STERKMAN.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 6