SOCIALE ZAKEN Op weg naar onze vroegere dokcapaciteit 18 FEBRUARI 1947 Bovenstaande foto geeft het moment weer waarop het drijvend dok V naar zijn ligplaats aan de nieuwe betonpalen wordt gesleept. Hiermede is onze dokcapaciteit weer met 20.000 ton vergroot. Zooals bekend, was dit dok in den oorlog door bomaanvallen ernstig beschadigd, even als dok IV, het 46 000 t>ns dok Na de repa ratie werd het gemeerd aan de daarvoor ver vaardigde betonpalen. Met het gereedkomen van deze palen is een kranig stuk werk ver. richt, waarop degenen, die hieraan mede gewerkt hebben met recht trotsch kunnen zijn. De moeilijkheden, d:e bij den bouw te overwinnen waren, zijn vele geweest en de omstandigheden waaronder gewerkt moest worden, waren dikwij's zeer slecht. Hulde dan ook aan deze werkers, die ondanks deze bezwaren doorzetten en er voor gezorgd hebben, dat op 4 Februari het dok op zijn bestemde plaats kwam te liggen. Zoowel de afdeelingen Scheepsbouw en Electriciteit die het dok repareerden en die het weer in goeden staat wisten t-e brengen, SPREEKUUR! Voor hen die te werk zijn: Met toestemmingsbriefje van den baas Maandag t./m. Vrijdag van 11.30 uur12.00 uur. Zaterdags na 11.45 uur. Voor hen die niet te werk zijn: Maandag t./m. Vrijdag van 11.30 uur12.00 uur. Zaterdags na 1145 uur. Vrijdags boven dien van 15.00 uur17.00 uur. LOONRECLAMES: Vrijdag en Zaterdag na werktijd. Zij. die tot de „Nachtploeg" b hooren of gebru'k maken van de „Personeelsboot" of „Gereser veerde tram of bus", Maandag .van 12.00 uur— 12.30 uur. LOONBETALING: Voor hen die te werk zijn! Uitsluitend op den daartoe aangewezen dag, dus op Vrijdag. Voor hen die niet te werk zijn: Uitsluitend op Vrijdag van 15 00 uur—17.00 uur. In Schiedam geschiedt d:t in het betaal- huisje aan den Vlaardingerdijk. Verdere bijzonderheden: I. Men wordt er nogmaals aan herinnerd dat ieder op den aangewezen dag en lijd, loon, ziekengeld enz. in ontvangst dient te nemen, daar op andere dagen niet meer be taald wordt en men dus moet wachten tot den volgenden betaaldag. Bij de loonbetaling stelle men zich zooveel mnrfelijk op nummer, op, du bespoedigt de betaling. II. Wanneer loon enz. voor een ander in ontvangst wordt genomen (bij ziekte, onge val, enz) dient men een behoorlijk ingevulde en onderteekende volmacht in te leveren. Het plaatsen van valsche handteekeningen is als de afdeeling Bouwbedrijf, die in samen werking met de N V. Nederlandsche Beton- Maatschappij Bato de palen bouwde, en allen die aan de uitvoering hebben medegewerkt, hebben ^-echt op onzen dank. Ook het dokpersoneel en het personeel van onze sleepbooten hebben met het op zijn plaats brengen van dit dok getoond wat zij waard waren. Ondanks oostenwind en hevig *n ijsg mg in onze ha er, en zij d n kolos keurig op zijn plaats af te leveren. Na het aansluiten van de electrische kabels zal ons dok weer rusteloos op en neer gaan, om beschadigde schepen en de schepen, die om een of andere reden onder de waterlijn behandeld moeten worden, te kunnen helpen. Daarmede zal ook een belang gediend zijn, dat ver reikt buiten de grenzen van onze werf daar hiervoor deviezen binnen ge bracht zullen worden, welke ons arme be rooide land zoo zeer van noode heeft. In een volgend nummer komen w" terug on den bouw van de betonnen meerpalen. strafbaar. Gedrukte volmacht formulieren zijn ve-krijgbaar bij de Tijdcontrole, maar het gebru'k hiervan is niet verpl'chtend, men kan zélf ook een volmacht schrijven. III. Wil men voor een ontslagen collega tarief in ontvangst nemen (dit tarief is Vrij dags na werktijd ook nog verkrijgbaar in het betaalhuisje aan den Vlaardingerdijk) dan moet men bovendien het laatste ontslagbe- wijs van betrokkene toonen. IV. Niet-tewerkzijnden (ziek, ongeval, enz kunnen hun loon enz. Vrijdags ook in ontvangst nemen aan den Westkousdijk of aan de Piekstraat indien dit aangevraagd wordt Donderdags vóór 12.03 uur (middag) bij de Tijdcontrole op de werven Schiedam, Rotterdam, Fijenoord. Men behoeft dit s'echts éénmaal te doen voor den duur der afwezigheid V. Zieken enz. kunnen hun loon enz. door collega's mede laten brengen. Dit moet dan, als hiervoren aangegeven, vóór Donderdags 12.00 uur worden aangevraagd. -Zoo lang de afwezigheid duurt,.wordt het loon enz. dan aan dien collega medegegeven. Men zorge echter voor een behoorlijke volmacht. VI. Niet-afgehaald loon, tarief enz. van de vorige betaling is een week na deze be- talin' nog verkrijgbaar in het betaalhuisje aan den Vlaardingerdijk en zij, die te werk zijn, kunnen dit na 17.00 uur nog daar in ontvangst nemen. Voor hen die niet te werk zijn is dit van 15 00-17.00 uur. VII. Zij die niet tot het personeel der Machinefabriek behooren. doch wel aan de zijde dier fabriek werkzaam zijn en daar ook prikken, worden in de Machinefabriek (bij de afd. Reparatie en eventueel Groote Stelplaats) u;tbetaald. Voor het in ontvangst nemen van hun loon hebben zij vóór 17.00 uur geen toegang tot de Machinefabriek. Een koude dag, zooals we er in dezen winter al zoo veel hebben gehad, maar een vreugdedag. Toen om zeven uur 51 saluut schoten de stilte van den morgen verbraken, wisten wij, dat er een Prinsesje geboren was. Van Oost tot West, van Noord tot Zuid luidden de klokken om het groote blijde nieuws aan de bevolking van Nederland, die zoo intens met haar Vorstenhuis mede leeft, te verkondigen. Een nieuwe loot aan den Oranjestam, was de blijde mare, die het gansche land doortrok. Het is het eerste Prinsenkind, dat na de bevrijding geboren is in ons vrije Nederland. Onwillekeurig gingen' onze gedachten terug naar de gebeurten:s van enkele jaren ge leden, toen wij via de verborgen radio of uit de illegale bladen moesten hooren, dat ons vorstelijk gezin in ballingschap, een Prinsesje was geboren. Vrij mogen we nu onze vreugde uiten en' ondanks de koude is van dit voorrecht dan ook ruimschoots gebruik gemaakt. De warme Oranjeliefde van ons volk maakte, dat de winterkou dit keer de minste was en op uitbundige, doch waardige wijze toonde men, dat met het Prinselijk Gezin, waar de jong» Prinses met groot verlangen was verwacht, werd meegeleefd. De eerbiedige gelukwenschen van het ge- heele personeel van Wilton-Fijenoord aan de Koninklijke Familie voegen wij bij de vele welke reeds uit het binnen- en buitenland binnenkwamen. Moge Maria Christina met de drie andere Prinsesjes in gelukkige tijden in licht en zonneschijn opgroeien en moge zij er toe bijdragen, dat de banden tusschen het Huis van Oranje en het Volk van Nederland zoo mogelijk nog verstevigd worden. VIII. Wanneer men den dienst van Wil ton-Fijenoord verlaat, moet men bij het in ontvangst nemen van het laatste loon in leveren: 1. het loonzakje van de voorgaande week; 2. de legitimatiekaart; 3. een bewiis dat men ziin gereedschap, ketelpak enz. heeft ingeleverd. Ook al heeft men geen gereed- schp- enz. in bruikleen gehad, dan d'ent men tneh dit bewijs ^te verkrijgen b" de afdeeling Gereedschap in het Magazijn) over te leggen, IA.. Zij. die den dienst van Wilton-Fijen oord verlaten en nog tarief tegoed hebben, kunnen dit per postwissel opgezonden krij gen. Zij dienen dit op te geven bij den Betaalmeester. X. Geef van het verloren gaan van een loonzakje direct kennis bij de afd. Bewak'ng. U ontvangt Uw loon dan niet op Vrijdag, maar Zaterdags na 11.45 bij den Betaalmees ter op het Hoofdkantoor. Zorg echter dat U zich daar kunt legitimeeren. Adres-wijzigingen: Verandering van adres moet zoo spoedig mogelijk worden opgegeven bij de Tijd controle; het is ook in Uw eigen belang dat het juiste adres ten kantore bekend is. Klont het adres op Uw prikkaart niet met d» werkelijkheid, verander dit dan niet zélf. maar rapporteer het bij de Tijdcontrole. Knip deze aanwijzingen uit en raadpleeg ze bij voorkomende gelegenheid 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 6