SALOME VEREENIGING „WILTON-FIJENOORD Jubileum-oorkonde VOOR REPARATIE IN HET BOUWDOK-N.Z. De „Salomé", geen onbekende meer voor ons allen, is nu aan onze werf om werkelijk te worden gerepareerd en te worden afge leverd. Een schip met een wild, doch somber verleden. In Mei '40 in Duinkerken door de Franschen tot zinken gebracht, gelicht en door de Duitschers naar Rotterdam gebracht. Tijdens den oorlog voor verschillende doel einden bestemd, maar nooit afgebouwd. Tenslotte in den ingang van de Waalhaven door middel van springladingen tot zinken gebracht. Vijf groote gaten in het vlak en vier in de bakboordzijde. Na de bevrijding door de Engelschen gelicht en buiten het vaarwater weer aan den grond gezet. Daarna door v. d. Tak's Bergings-Maatschappij ge licht en in Juni '46 in ons dok III te Schie dam geplaatst voor het verrichten van de noodige tijdelijke reparaties om het schip Bonder pompen drijvende te houden. En nu, op 16 Jan. j.l. in het bouwdok op genomen, nadat het schip door het inblazen van ongeveer 18.000 m3 lucht op den juisten diepgang was gebracht. Het is nu aan ons om voor haar weder geboorte zorg te dragen. kinderbijslag hebben zij, die één of meel kinderen hebben beneden 16 jaar. Pleeg" kinderen vallen thans eveneens onder de wet en voor hen bestaat hetzelfde recht op uit- keering als voor eigen kinderen. De bepa ling inzake de samenstelling van het gezin per 1 October van het voorafgaande jaar blijft van kracht. Ook - voor kinderen die ouder zijn dan 16 jaar, doch den leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt, kan uitkeering worden ver kregen, wanneer zij dagonderwijs volgen aan een inrichting van algemeen vormend of vak onderwijs. Bij het aanvraagformulier om kin derbijslag moet dan een verklaring van het betrokken schoolhoofd worden overgelegd. De uitkeering bedraagt: voor de eerste drie kinderen 40 cent p. dag. van het 4e kind af 50 cent p. dag. Zij, die verzuimd hebben een aanvraag in te dienen, kunnen zich alsnog bij de afd. Sociale Zaken melden. In totaal waren ontvangen 11 ontwerpen. Bekroond werd de inzending van den heer P. Bergh, waarmede we hem van harte feli- citeeren. Hoewel dit ontwerp technisch wellicht op sommige punten te verbeteren is, geeft het den indruk, dat daaraan veel tijd en zorg is besteed. Over de definitieve uitvoering zal nog nader worden overlegd. Een eervolle vermelding verwierven de inzendingen van de heeren G. Immerzeel en D. Verhagen, die een bedrag van f 10,in ontvangst kunnen nemen. Het ontwerp van laatstgenoemde kan waarschijnlijk voor andere doeleinden dienstig worden gemaakt. Tenslotte een woord van dank aan alle mededingers voor de door hen gedane moeite. Zij worden verzocht hun ontwerpen af te halen bij de afdeeling Sociale Zaken. DE COMMISSIE. Redactiet M. W. H. de GORTER Toen in den zomer van 1944 het initiatief werd genomen tot de oprichting van een Alg. Sportvereeniging bij Wilton-Fijenoord, direct na de bevrijding, zal wel niemand hebben kunnen vermoeden, dat het tot Maart 1947 zou duren eer de Statuten en het Regle ment dezer vereeniging zouden zijn goedge keurd. Toch is het goed, dat niet eerder tot de definitieve vaststelling van dit charter werd overgegaan, hetgeen we met zooveel meer zekerheid kunnen zeggen, nu de beide vergaderingen, welke noodig waren, achter den rug zijn. Immers, wat is wel één van de voornaamste punten, welke op deze verga deringen tot uiting kwamen? Dat is, dat de wijzigingen, welke op de concept Statuten en het Reglement werden voorgesteld, slechts weinige en meestal niet van ingrijpenden aard waren. Daaruit mogen we concludeeren, dat de tijd veel geleerd heeft en de Statuten en het Reglement in concept waren aangepast aan de omstandig heden, zooals die, vooral in het laatste jaar, in de practijk van het vereenigingsleven waren gegroeid. Wij gelooven, dat wij trotsch mogen zijn op de totstandkoming van deze grondbegin selen eü hopen, dat alle leden ze zullen zien in denzelfden geest als waarmede zij in samenwerking met de afdeelingsbesturen zijn vastgesteld. Dan zal niets een bloeiend ver eenigingsleven in den weg staan en hopen wij over enkele jaren te beleven, dat „Wil ton-Fijenoord" naast haar wereldbekend heid als scheepswerf, en machinefabriek ook zal worden geroemd om den goeden geest, die er heerscht en die een wezenlijke bij drage vormt tot den goeden gang van zaken in het bedrijf. Personeel van „Wilton-Fijenoord", het is aan U te toonen, dat het ernst is. Meldt U aan als lid van één of meerdere afdeelingen. Voor zoover U niet daadwerkelijk kunt medewerken, zijt gij ook welkom als dona teur of begunstiger. HET HOOFDBESTUUR. HANDBAL. De langdurige vorstperiode is oorzaak, dat er nog steeds geen competitie-wedstrijden gespeeld zijn. Het is zeer de vraag of na deze lange onderbreking de compe titie wel normaal zal kunnen worden uitgespeeld. Reeds spreekt men in districtskringen van een geheel nieuw schema voor de rest van de competitie. Hoe lang zullen wij nog moeten wachten? Intusschen kunnen wij met genoegen constateeren. dat het aantal leden, dat de trainingsavonden bezoekt weer wat op peil gekomen is. Laten nu ook de enkele weg blijvers eens toonen, dat het hun ernst is en dat zij begrijpen, dat training noodig is, ook al wordt er niet gespeeld. Als nieuwe leden zijn tot de afd. Handbal toegetreden: mej. W. F. Rademaker, mej. J. E. P. Pronk, de heer C. van Ry en de heer E. F. Kulik. Het Afdeelingsbestuur is om organisatorische redenen met twee leden uitgebreid en wel met mej. B. van Tey- lingen en den heer J. Vos beiden als commissarissen en bestaat dus thans uit 7 leden. Junior-leden Reeds geruimen tijd heeft het punt Junior-leden de aandacht van het afdeelingsbestuur en voor een gezonde ontwikkeling van de Handbalsport in onze afdeeling is het bezit van een of meer Junior-elftallen een besliste noodzakelijkheid. Met het thans te onzer beschikking staande spelersmateriaal zijn wij werkelijk niet ontevre den en de prestaties van ons le Heeren-elftal over treffen zeer zeker de verwachtingen. Zij hebben dit in hoofdzaak te danken aan de zeer goede training, waar door zij over snelheid en uithoudingsvermogen beschik ken. Deze beide factoren maken het gemis aan spel techniek en tactiek eenigermate goed. Hoe groot zou echter de kracht van dit elftal wel geweest zijn. indien de spelers eerst reeds enkele jaren in een junior-elftal zouden hebben meegeloopen en dus ook reeds baltechniek en speltactiek zouden hebben beheerscht? Wanneer zij straks in de volgende competitie in een hoogere klasse zullen moeten uitkomen, zullen zij al spoedig ervaren, dat de factoren snelheid en uithoudingsvermogen alleen niet voldoende zullen zijn, wanneer zij tegen spele-s uitkomen, die al meerdere jaren spelen en hen op die punten van techniek en tactiek verre de baas zijn. Daar om moeten wij Junior-elftallen hebben, willen wij ons spelpeil opvoeren. Sport is in de eerste plaats uitstekend voor het lichaam en kweekt ook teamgeest. Maar sport is ook een middel voor karaktervorming en juist de leeftijd van de Junior- leden is bij uitstek het tijdperk van karaktervorming, fcn zoo zal dus de oprichting van Junior-elftallen niet alleen van invloed zijn op het spelpeil van de handbal, maar eveneens en niet op de laatste plaats in het belang van de Junior-leden zelf. De leeftijd van de Junior-leden is echter zoodanig, dat zij omtrent toetreding tot onze Handbal niet eigen machtig kunnen besluiten en daarom doen wij op deze plaats een beroep op de ouders onder het W-F-personeel om hun kinderen toestemming te geven, zich bij onze afdeeling aan te sluiten. De leeftijdsgrens is 12—15 jaar, terwijl voor Junior-leden een afzonderlijke contributie- regeling zal worden vastgesteld. Aanmeldingen, zoowel voor jongens als meisjes, wor den ingeVacht bij den heer M. W. H. de Gorter, Afd. Technische Inkoop, Hoofdkantoor. M. d. G. Het W-F Heeren Handbal-elftal, dat een goede kans maakt op het kampioenschap in zijn klasse.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 3