Jubilea Dankbetuigingen IN MEMORIAM. Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht van overlijden van onder staande employe's, welke velen van ons hebben gekend. J. J. SCHEFFER. De Overledene is 30 jaar als ketelmaker bij onze onderneming werkzaam geweest. Overleden: 19 Maart 1947. H. WINKEL. De Overledene was als wachtsman bij onze onderneming werkzaam. Overleden: 13 Maart 1947. Hun nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. 25 jaar: L. Brunold J. A. Huuksloot Bankwerker IJzerwerker Mede namens zijn echtgenoote betuigt ondergeteekende zijn hartelijken dank aan Directie, bazen en collega's voor de vele blijken van belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum ondervonden, alsmede voor het betoonde mede- leven tijdens zijn ziekte. DE KOK. Hiermede betuigt ondergeteekende. mede namens zijn huisgenooten, zijn hartelijken dank aan Directie, chefs, bazen en overig personeel voor de vele blijken van belangstelling en voor de cadeaux. ontvangen bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. y L. NEDERLOF. Mede namens zijn echtgenoote betuigt ondergeteekende zijn hartelijken dank aan Directie, chefs, collega's en overig personeel voor het cadeau, ontvangen bij zijn huWe"ik' W. J. J. VAN ZWIETEN. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn hartelijken dank aan collega's van de werf Rotterdam en Schiedam voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij zijn 25-jarig iubi"Um' L. BRUNOLD. Ondergeteekende betuigt hiermede, mede namens zijn echtgenoote. zijn hartelijken dank voor het prachtige geschenk ontvangen van ,.De Pijp bij zijn 25-jarig huwelijksfeest. J. SINNEMA. doch deze wals blijft voor ons allen toch immer ,,An der schonen blauen Donau". Het is het oude^ en toch weer nieuwe thema ..Kunst kent geen grenzen". En met alle respect voor het ten gehoore gebrachte meenen wij", dat dit nummer niet voor 100% tot zijn recht kwam. ..La benediction de poignards". dramatische scène uit de opera ..De Huge»noten" van Meyerbeer, een voor de Harmonie zeer zwaar stuk. werd op sublieme wijze vertolkt en we gelooven, dat de nog niet in uniform gekleede solist, welke de hobo-partij blies, een goede aanwinst is voor het korps. Het bekende en uiteraard meer populaire ..Suite Ballet" van Popy werd nu uitgevoerd en weer later de J übelklange-marsch"Deze laatste mocht dan als eind- nummer op het programma voorkomen, in werkelijkheeid kwam er nog een verrassing ..uit den bus". Koos de Jong, onze kort geleden gepensioneerde bankwerkersbaas. sedert de oprichting van de Harmonie donateur, was vorige week 40 jaar getrouwd. De heer en mevrouw de Jong ontbraken ook nu niet op het appèl en te hunner eere speelde de Harmonie een door allen mede gezongen feestpotpourl. Na de pauze kwam de Schiedamsche Tooneel Vereeni- ging ..KUNST DOOR OEFENING" aan bod. De regisseur, de heer P. de Bruin, gaf eerst een kort overzicht van het In 3 bedrijven op te voeren blijspel ..Als een kwartel", welke bedrijven zonder onderbreking zouden worden gespeeld; iets wat prettig aandoet. ..Door werken maar luidjes!" Hoewel de heer de Bruin in zekeren zin eenige cle mentie verzocht, omdat spelers en speelsters nog niet voldoende waren ingewerkt en ook de acoustiek niet was ..wat je noemt", kwam het stuk toch volkomen tot zijn recht. Wij meenen niemand te kort te doen als wij „tante Leentje" speciaal noemen om haar spel. Na het einde van het derde bedrijf volgde dan ook een welverdiend applaus en bood de Harmonie-voorzitter den dames van „KUNST DOOR OEFENING" bloemen aan. terwijl hij het geheele gezelschap dankzegde voor de zeer gewaardeerde medewerking. Goed half twaalf ging men tot het bal over, hetwelk „der traditie getrouw" geopend werd met de polonaise. Toen evenwel de „Five minutes in your arms" teneinde waren, zijn we huiswaarts getogen. Achteraf hoorden we. dat het bal tot twee uur geduurd had en zeer gezellig was geweest. We hopen, dat de in den aanvang door den voorzitter aan het publiek gerichte oproep niet te vergeefs is gedaan; onze Harmonie heeft er recht op. Tusschen twee haakjes, wanneer hooren we eens als-een-klok- klinkende „Wilton-Fijenoord-Marsch"? U weet wel, zoo eentje met pijpers, diepe trommen, schelleboomen en wat dies meer zij? AFDEELING O. 6 A. Vrijdag, 10 Maart, werd voor de leden de film „Kleur en Glorie onzer Tropen" van de Maatschappij „Neder land" vertoond. Ondanks de koude was de opkomst zeer goed. Het was bekend, dat dit een prachtige, geheel in kleuren opgenomen film was, doch de werkelijkheid bleek nog mooier dan de roep. Na een reis met de „Johan van Oldenbarneveldt" vanuit Amsterdam door het Suezkanaal liet de film ons de eilanden Java, Sumatra en Bali met hun mooie natuur en prachtige kunstschatten zien. Het hartelijk applaus aan het slot bewees, hoezeer de aan wezigen genoten hadden van deze film en de explicatie die de filmoperateur Tan daarbij gegeven had. AFD. SCHAKEN. Bij voldoende deelname zal er binnenkort een cursus voor beginners worden gegeven. Behalve de grondbeginselen en de theorie zal ook het uitgebreide terrein van de openingen en de eind spelen worden behandeld. Gezien de belangstelling, waarin het schaken zich tegenwoordig mag verheugen en die ook op onze werf tot uiting komt in het spelen van diverse competities in de werkplaatsen en op de kantoren gedurende de schafttijden, verwachten wij, dat de animo voor dezen cursus zeer groot zal zijn. Behalve aan de ouderen wordt vooral gedacht aan de jongeren onder ons personeel. Het inschrijfgeld voor dezen cursus bedraagt voor niet-leden 1,—Verdere kosten zijn er niet aan ver bonden. Iedereen is welkom. De lessen zullen gedurende 8 weken op Woensdag avond worden gegeven in de koffiekamer van het Hoofdkantoor of in het nieuwe schaftlokaal en om 7.45 uur aanvangen. Wij wekken U op, door groote deelname dezen cursus te doen slagen. Aanmeldingen worden tot 30 April a.s. ingewacht bij de heeren: Steinder Hoofdkantoor. Skala Tariefbureau Machinefabriek, van Genderen Afd. IJzeren Scheepsbouw, van Winden Afd. IJzeren Scheepsbouw. AFD. TENNIS. Gedurende de laatste jaren valt er een groeiende belangstelling voor tennissen waar te nemen. Werd in de achter ons liggende jaren de ontwikkeling van deze sport ongunstig beïnvloed door materiaalschaarschte, thana kunnen wij zeggen, dat het materiaal in iets ruimere mate verkrijgbaar is en deze zomersport dus weer door ieder, die hiervoor eenige moeite wil doen, kan worden beoefend. Ook bij de jonge vereeniging Wilton-Fijenoord ont breekt een afdeeling tennis niet. Het vorig jaar konden wij reeds een bescheiden begin maken, maar al spoedig bleek, dat het gewenscht was over meer speeltijden te beschikken, wilde onze afdeeling ten volle tot ontplooi ing komen. Daarom is het ons dan ook een groot ge noegen te kunnen berichten, dat de Directie toestemming heeft willen geven voor den aanleg van twee tennisbanen. Onze afdeeling heeft daardoor de beschikking gekregen over ruime speeltijden. Indien U interesse heeft voor tennissen, hetzij dat U beginner is of reeds tot de meer gevorderden behoort, geeft U dan op als lid! Nadere inlichtingen verschaft U onze secretaresse Mej. Verburg, Hoofdboekhouding, Schiedam. I. T. - V. Simultaan-wedstrijd dammen. AFD. ZWEMMEN. Zwemwedstrijd R.B.Z. Onze vereeniging is aangesloten bij de Rotterdamsche Bedrijfszwemvereenigingen. Deze federatie organiseert voor de aangesloten vereenigingen op 17 Mei a.s. in het Oostelijk Zwembad haar jaarlijksche zwemwedstrijden. Aangezien deze datum samenvalt met een door de S.Z.C. in het Sportfondsenbad te Schiedam te houden nationale zwemwedstrijd, hebben wij bij het bestuur van de R.B.Z. een voorstel ingediend om haar wedstrijden op een later tijdstip vast te stellen. Omtrent den definitieven datum zullen wij U zoo spoedig mogelijk nader inlichten. Tevens zullen wij onze leden dan in de gelegenheid stellen om op dezen wedstrijd in te schrijven. Intusschen moeten wij nu reeds gaan voorbereiden op deze belangrijke gebeurtenis en dringen wij er -bij onze ledenwedstrijd- zwemmers(sters) dan ook op aan de training intensief aan te pakken, opdat wij zoo goed mogelijk op dezen wedstrijd vertegenwoordigd zullen zijn. Als belangrijkste nummers noemen wij de 5 x 50 meter estafette vrije slag. de 100 meter schoolslag en niet te vergeten de 25 meter vrije slag voor veteranen. Thans zullen we de kans krijgen om onze krachten te meten met leden van andere bedrijfszwemvereenigingen. Ons clubuur. Ons clubuur verheugt zich den laatsten tijd in een steeds groeiende belangstelling. Onder de bezoekers be vinden zich alle soorten zwemmers, die zich ieder op hun eigen manier in het zwembad vermaken. Er is een groep, die zich in het geheel niet druk maakt en rustig een „rondje" zwemt. Een andere groep neemt, zeer aanbevelenswaardig, zwemles in het ondiepe bassin. Dan is er ook nog een clubje, dat na een duik in het water er verdér genoegen mee neemt aan den kant de ver richtingen van de overige zwemmers gade te slaan. De grootste en meest actieve groep is echter tot ons ge noegen die. welke zich onder leiding van onzen heer Verheyden heeft gesteld, om zich in de zwemkunst verder te bekwamen. Wij ontzeggen natuurlijk niemand het recht om op het clubuur te doen wat hij/zij wil, maar hopen toch nog eens te bereiken, dat allen, zonder uitzondering, aan de oefeningen deelnemen. De leden zullen elkaar op deze wijze beter leeren kennen, hetgeen bevorderlijk zal zijn voor den goeden clubgeest. Bestunrsmededeeling. Hiermede maken wij onzen leden bekend, dat onze voorzitter, de heer Th. Koster r., een functie als com missaris In het bestuur van de Rotterdamsche Bedrijfs zwemvereenigingen heeft aanvaard. Wij hopen, dat hij in deze functie veel vruchtbaar werk zal kunnen doen In het belang van de bedrijfszwemsport. Adreswijzigingen enz. Den leden van de Afd. Zwemmen wordt dringend ver zocht eventueele adreswijzigingen, verandering van werk plaats, enz. onmiddellijk op te geven aan ons bestuur ten behoeve van de administratie. Daardoor voorkomt men het niet ontvangen van brieven, circulaires, oproe pingen enz. Het is dan ook in Uw eigen belang om aan bovengenoemd verzoek te voldoen. DE TRAINING VOOR DE 4-DAAGSCHE. Zaterdagmiddag 22 Maart is de eerste trainingsmarsch- voor de komende 4-daagsche gehouden, waaraan door 12 leden van ons personeel werd deelgenomen (8 dames en 4 heeren). Om 1 uur werd van de werf Schiedam vertrokken in de richting Vlaardingen. De stemming zat er al direct in en er werd een flinke pas geloopen. Het weer leende zich bijzonder goed voor een wandel tocht. Toch werd het al gauw te warm met de jassen aan en daarom werd in Vlaardingen-Ambacht even ge stopt om ze uit te doen en op de fiets van de leidster te pakken. Welgemoed en onder het zingen van allerlei wandelliedjes ging het toen verder in de richting Schip luiden. waar de groep om half 3 arriveerde. Er was toen geloopen met een gemiddelde snelheid van 6 km. per uur en van vermoeidheid was geen sprake. In Schipluiden werd een half uurtje gerust en iets gebruikt, waarna de terugtocht werd aanvaard. Ditmaal werd het tempo iets gedrukt in verband met de kleinere wande- laarsters. tot een gemiddelde van ca. 5% km. per -tir. Het begon een beetje te regenen, wat echter geen invloed had op de stemming, maar op de kruising Abtswouder- weg/Veenweg moest voor een zware bui toch een kwar tiertje in een boerderij worden geschuild. Via den Veenweg werd koers gezet naar Kethel, waar het lekkers in de etalage van een banketbakkerswinkel oorzaak was, dat 10 minuten werd gestopt. Daarna werd de tocht voortgezet naar de werf, waar men om half zes aan kwam. Alle deelnemers arriveerden in goeden welstand en verklaarden, dat deze eerste tocht niet te zwaar was geweest en dat zij best 30 km. hadden kunnen loopen. Trouwens, de deelneemsters uit Vlaardingen zijn welgemoed doorgeloopen naar huis en brachten den totalen afstand zoodoende op 23 km. Het resultaat van deze trainingsmarsch houdt goede belofte in voor de oekomst. Wij vertrouwen echter, dat nog enkele dames van ons personeel zich zullen opgeven, zoodat wij t.z.t. met een groep van 10 dames en 1 leidster zullen kunnen inschrijven als W.F.-groep. Wie er iets voor voelt kan de eerstkomende trainingsmarsch zonder eenige verplich ting meeloopen. Het resultaat zal ongetwijfeld zijn. dat men zich dan definitief voor de 4-daagsche zal opgeven. M. de G. Copy voor het eerstvolgend [nummer inzenden vóór 11 April a.s.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 4