LEDIKANTEN Oproep Dankbetuigingen Wie wil na werktijd medewerken aan het vervaardigen van ten behoeve van de leden van ons personeel die daaraan dringend behoefte hebben IN MEMORIAM. Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht van overlijden Van onder staande employe's, welken velen van ons hebben gekend. L, v, d, BURG. Overledene is ruim 28 jaar als hak ker in de Gieterij werkzaam geweest. Overleden 14 April 1947. P. DU PREE. Betrokkene is ruim 13}^ iaar bij onze onderneming werkzaam geweest. De laatste 2 jaar was hij in de gieterij werkzaam, waar hij tengevolge van een droevig ongeval overleed. Hun nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. Mede namens mijn vrouw en kinderen zeg ik het Bazen- en Klinkerspersoneel hartelijk dank voor de prachtige geschenken, die wij ter gelegenheid van ons 30-jarig Huwelijk mochten ontvangen. vrijE^HOEj^_ Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de prachtige cadeaux en de vele blijken van belang stelling, welke wij van de zijde van het Technisch- en Administratief personeel en de afdeeling Onderhoud ter gelegenheid van ons huwelijk mochten ontvangen. De heer en mevrouw DON-VAN VLIET. Mede namens zijn echtgenoote betuigt ondergetee- kende hiermede zijn hartelijken dank aan Directie, Chefs en collega's voor de betoonde belangstelling en aangeboden bloemen en cadeau ter gelegenheid van zijn 75-jarig ambtsjubileum. r BR0BBEL. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden bij zijn 25-jarig ambtsjubileum^0^ Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan Directie en personeel, in het bijzonder aan de afdee ling Ketelmakerij, voor de vele bewijzen van mede leven. die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en bij het overlijden van den heec* J. J. Scheffer.^ Namens de Familie: Mevr. J. J. SCHEFFER. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die door hun gelukwenschen en geschenken den dag waarop wij onze 25-jarige echtvereeniging her dachten, tot een voor ons onvergetelijke hebben ge De heer en mevrouw J. PULLEMAN-v. OMMEREN. Hiermede betuig ik, mede namens mijn echtgenoote, mijn hartelijken dank voor de belangstelling en cadeaux. die ik van de Directie en het personeel van de machinefabriek heb mogen ontvangen, ter gelegenheid van mijn 40-jarig jubileum. J. INPIJN. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming en belangstelling, die ik bij het overlijden van mijn dierbare echtgenoot van de Directie en het personeel van Wilton-Fijenoord heb mogen ontvangen. „TT nnct7 de WED. P. DU PREE. Ondergeteekende betuigt haar hartelijken dank aan Chef, Kantoorpersoneel. Bazen en het Personeel van de gieterij voor de vele blijken van belangstelling, die zij mocht ontvangen bij het overlijden van haar echt genoot L, v. d. Burg. i de WED. M. v. d. BURG-DE MAN en kinderen. tweede elftal tegen de bemanning ^an de Noorsche tanker ..Solfonn". Na een wat slap gespeelde eerste helft boekten wij een 2—0 achterstand tegen de veel enthousiaster spelende Noren. Na de rust speelden wij echter veel beter, vooral het samenspel van onze jongens was toen goed. Dit en het grootere uithoudings vermogen werden dan ook uitgedrukt in 5 fraaie doel punten, zoodat het einde kwam met een 52 over winning. Bii iederen wedstrijd blijkt, dat veel spelers te weinig trainen. Dit moet beter worden, anders zullen wij nooit een behoorlijk spelpeil in onze vereeniging bereiken. Steeds blijkt nog dat vele menschen den weg na-r onze vereeniging niet kunnen vinden. Daarom publiceeren wij hier nogmaals de mogelijkheden, waar op men met onze vereeniging in contact kan komen. Het bestuur vergadert iederen Maandagavond in het Hoofdkantoor te Schiedam en is hier gaarne van 810 Viur bereid om alle inlichtingen te verstrekken. Het bestuur is hier altijd te spreken voor leden, die iets te vragen hebben. Tevens worden alle inlichtingen omtrent aanmelding, contributie, overschrijvingstermijnen enz. gaarne ver strekt door de beide secretarissen: W, J. Speksnijder, v. Ruysdaellaan 15a, Schiedam en G. H. Pel, Singel 137, Schiedam. Bovendien is ieder lid van onze vereeniging bereid U in contact te brengen met ons bestuur. AFDEELING ZANG. Op Dinsdag 8 April had in de zaal van den Volks bond te Schiedam een gecombineerde uitvoering plaats van de mannenzangvereeniging Wilton-Fijenoord", het gemengd koor ..Het Westen" en het „Leidsche Politie korps" (muziek). De zaal was geheel gevuld toen de voorzitter van het Westerkoor dezen avond met een kort woord opende. Direct daarop ging het gordijn open en begon het muziekkorps, onder leiding van den heer Verweel, aan het programma, hetwelk werd geopend met den pittigen marsch ,,With Sword and Lance", waarmede de stemming er al dadelijk in kwam. Achtereenvolgens hoorden wij de fantaisie .L'Arlisienne", Opera van G. Bizet, welke schitterend werd uitgevoerd en een solo voor Alt-Saxophone, welke werd gegeven door den heer D. Anderson, waarna het eerste gedeelte besloten werd met den marsch .Jubelklanken". Daarna trad de heer G. Goedhart od, die twee soli zong en vervolgens voerde het .Westerkoor" 4 nummers uit n.l. ,,Mijn Nederland", ..Zonnezang", ,,In Mei" en ,,Het Peigrimskoor" uit Tannhauser. Hierna kwam de beurt aan het mannenkoor, hetwelk 4 nummers ten gehoore bracht, n.l. ..Neêrlands Man- nenzang", „In 't Woud", „Andulka" en „Zonnelied". Hiermede was het eerste gedeelte van het programma afgewerkt. In de pauze cjie nu volgde werd het tooneel in orde gebracht voor het groote nummer ,,An die schone blaue Donau", hetwelk gecombine^d met begeleiding van het strijkorkest werd uitgevoerd. Dit werd een succesnummer. De muziek besloot met een ouverture „Heron" en den marsch „Engelandvaarders". Doch men kwam er zoo niet af en met een extra marsch eindigde tenslotte deze prachtige avond, welke, zooals wij in verschillende couranten lazen, „door meerdere diende gevolgd te worden". Dat zouden ook wij wel willen. Het koor moest dan echter zeker tweemaal zoo groot zijn, opdat nog grootere nummers ingestudeerd kunnen worden, waardoor het oo een nog hooger peil kan komen. Laten diegenen, die iets voor zang ge voelen, Donderdagsavonds 8 uur eens in de koffiekamer van het Hoofdkantoor komen luisteren. Niemand be hoeft te zeggen: ,.ik kan niet zingen", want dit leert men wel onder de deskundige leiding van den heer Verweel. Trouwens, dit is wel gebleken op den avond der uitvoering. Het gunstige oordeel der pers luidde dam ook. d->t de heer Verweel „met vast hand diri geerde". Wij honen dezen zomer nog wat meer te kunnen doen. Houdt dus den Donderdagavond vrij en komt naar de koffiekamer. Wii zijn in staat een koor te vormen, dat ook buiten Schiedam een goeden naam zal hebben en waar men graag naar gaal lu'steren. Alle oude en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. AFD. ZWEMMEN. De Federatie-wedstri'd. Op Donderdag 22 Mei a.s. organiseert de federatie ..Rotterdamsche Bedrijfszwemvereenigingen" in het Oosteli'k Zwembad, Vredenoordlaan 30 te Rotterdam, een zwemwedstrijd voor de aangesloten vereenigingen Tot en met 3 Mei a.s. kunnen de leden van de afdeeling Zwemmen oo dezen wedstrijd inschrijver onder vermelding van de nummers, waaraan zij wen- schen mee te doen. Natuurlijk gaan wij met de prijzen naar huis. Onze zwemsters en zwemmers zullen zich de kans om te laten zien dat we samen kunnen winnen, niet laten ontgaan. Vocrlocpig programma: (De juiste volgorde der num mers z?l nader worden vastgesteld). 1. 25 m. of 50 m. schoolslag. Dames. 2. 100 m. schoolslag. Herren. 3. 25 m. of 50 m. borstcrawl. Dames. 4. 25 m. of 50 m. borstcrawl. Heeren. 5. 4 x 25 m. estafette schoolslag. Dames. 6. 4 x 25 m. estafette schoolslag. Heeren. 7. 25 m. rugzwemmen. Dames. 8. 25 m. rugzwemmen. Heeren. 9. 25 m. schoolslag. Dames boven 35 i. 10. 25 m. schoolslag. Heeren boven 40 i 11. 3 x 25 m. estafette wisselslag. Dames. 12. 3 x 25 m. estafette wisselslag. Heeren. 13. 5 x 25 m. estafette vrije slag Dames. 14. 5 x 25 m. estafette vrije slag Hecrën. Het programma zal worden afgewisseld met een demonstratie schoonspringen en, indien tijd beschik baar, door een partij waterpolo. De wedstrijd vangt aan om precies 7.30 uur. Deel nemers dienen om 7.15 uur in het Oostelijk Zwembad aanwezig te zijn. Inschrijvingen kunnen worden ingediend bij het be stuur van de afdeeling Zwemmen. Geeft U allen op. Aan de deelname zijn gean kosten verbonden, allee» prijzen. Deelnemende bedrijfsvereenigingen zijn: Bedrijfs Zwemverg. „Bervo" (Bervoets). Sportverg. ..E.V.N." (van Nelle). R.S.V. ,,de Nationale" (Nat. Levensverz.bank en Eerste Rotterd.). „De Rotterdamsche Bijen" (De Bijenkorf). Sportverg. „R.E.T." (Rott. Electr. Tram). Unilever Sportverg. (Lever Bros en Unilever). Sport- en Ontsp.verg. „Viod" (N.V. Gebr. Keeven). Ver. Wilton-Fijenoord (Wilton-Fijenoordf. Voor hen, die dezen belangrijken zwemwedstrijd als supporter willen bijwonen, zijn een beperkt aantal staan- cn zitplaatsen beschikbaar. De entreeprijs be draagt f 1.per plaats (Sted. bel. inbegrepen). Onze leden en donateurs hebben voorrang bij de verdeeling der plaatsen. Verzekert U zich dus nu reeds van een plaats. Hier geldt; Wie het eerst komt, het eerst maalt". Men kan inteekenen bij de volgende personen: Mej. B. van Tot, Sociale Zaken, Hoofdkantoor. Hr. L. C. M. Schoon, Afd. Technische Inkoop, Hoofd kantoor. Laat heel W.F. onze zwemsters en zwemmers komen aanmoedigen. Voor extra bussen voor vervoer na af loop van den wedstrijd wordt gezorgd, wanneer zulks noodig blijkt. Diplomazwemmen. Het op Zaterdag 5 April j.l. in het Sportfondsenbad gehouden examen voor het K.N.Z.B.-diploma 2 is een volledig succes geworden. 18 leden van onze ver eeniging namen aan dit examen deel en allen slaagden en kwamen daardoor in het bezit van het diploma 2. Op den thans ingeslagen weg gaan wij voort en wii stellen ons voor elk jaar onze leden in de gelegenheid te stellen een zwemdiploma te behalen. In verband met de federatie-wedstrijd wordt het examen voor het diploma 4 uitgesteld tot Juni a.s. Contributie-inning. Alle leden zullen het geheel met ons eens zijn. dat de contributie-inning, zooals die op het oogenblik ge schiedt. zeer traag verloopt. Iederen eersten Zaterdag van elke maand is het voor allen opnieuw een ergernis om in de rij te staan voor het loket in het Sport fondsenbad. En gelooft U nu maar niet. dat onze penningmeester dit voor zijn pleizier doet: hij gaat ook veel lievei' zwemmen dan dat hij achter het loket zit. Destijds hebben wij een voorstel gedaan om van deze wijze van contributie-inning af te komen. Ieder lid werd in de gelegenheid gesteld om zijn contributie te betalen oo eiken Maandag van 1212 45 uur in het Nieuwe Schaftlokaal. D't voorstel mislukte echter, slechts 1 lid kwam opdagen. Nu hebben wij een ander voorstel. Vanaf 1 Mei 1947 worden alle contributies afgehouden van het weekloon over de eerste week van elke maand. Dit is voor U en ook voor ons een zeer eenvoudige en gemakkelijke wijze van contributie-inning. De leden besparen zich de voortdurende ergern:s van het wachten en kunnen dan steeds direct doorloopen. Zij. die tegen deze nieuwe regeling van contributie-inning bezwaar hebben, moe ten dit vóór 1 Mei 1947 bij het bestuur kenbaar maken. Wegens het beëindigen van zijn dienstbetrekking bij W'lton-Fijenoord zsl onze heer A. Mout uit ons bestuur moeten treden. Mout heeft in ons bestuur de functie van technisch adviseur vervuld en was tevens trainer voor beginnelingen. In deze funct:es heeft hij ons uit stekende diensten bewezen en wij zien hem daarom slechts noode weggaan. Als zweminstructeur voor be ginnelingen hopen wij hom echter te kunnen behouden. Aanmelden bij de heer J. de Wit, Teekenkamer, tusschen 12 en 1 uur Copy voor het eerstvolgend nummer inzenden vóór 9 Mei 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 4