VERENIGING „WILTON- FIJENOORD Proficiat Redactie t M. W. H. de GORTER AFD. BILJARTEN. De op 18 April aangevangen tweekamp tegen R.E.S. is thans beëindigd. Het resultaat is voor W.-F. niet eervol, n.I.j gesp. gew. verl. te maken gem. R.E.S. 46 26 19 2225 1999 89,8 W.-F. 46 19 26 2182 1849 84,8 Hoewel dit resultaat enigszins was te verwachten, aangezien hier zwakkere spelers van W.-F. deel namen, valt de uitslag in het geheel tegen. R.E.S. nam Revanche voor de in het vorig jaar geleden nederlaag, toen de beker aan W.-F. kwam. Het was een gezellige sportieve tweekamp en wij wensen de winnende club dan ook van harte geluk met het ten volle verdiende succes. Volgende keer beter W.-F.'ers! Tegen „Pleinzicht" is de strijd nog in volle gang, hier zijn de resultaten voor W.-F. beter, n.l.: gesp. gew. verl. te maken gem. W.-F. 23 12 11 1452 1301 89,6 Pleinzicht 23 11 12 1656 1307 78.9 Deze tweekamp is evenwel nog slechts voor dc helft gespeeld, zodat hier alles nog mogelijk is. De strijd om het clubkampioenschap '47 tussen de winnaars van de le, 2e en 3e klasse, zijnde de heren Stam, Aris en Leentvaart is thans zo ver, dat de spelers elkander 1 maal hebben ontmoet met het volgende resultaat: gesp. gew. verl. te maken gem. Stam 2 2 180 180 100 Leentvaart 2 1 1 92 88 95,6 Aris 2 2 88 59 67 Het resultaat van Aris is niet fraai, zodat de kans, dat hij voor de 2e maal als kampioen uit het strijd perk zal treden, niet groot is, hoewel bij biljarten verrassingen niet zijn uitgesloten. Met spanning zien wij de verdere uitslagen tegemoet. Wij geven de rustig spelende Stam de beste kansen van het club kampioenschap voor dit jaar. De afval competitie heeft in de eerste klasse als winnaar v. d. Velde naar voren gebracht, terwijl in de 2e klasse Pulleman zich de beste speler toonde. Voor de 3e klasse moet er nog een enkele wedstrijd gespeeld worden. Op Vrijdag 23 Mei wordt met de promotie-wedstrijden een aanvang gemaakt. Nieuwe leden kunnen zich nu opgeven om mee te kunnen doen aan de komende competitiewedstrijden. AFD. BRIDGE. Op Zaterdag 31 Mei a.s. zal er in Musis Sacrum" te Schiedam een grote bridge-drive worden gehouden, met daaraan verbonden een ontspanningsavond, waar van de baten geheel ten goede komen aan het N.I.W.I.N.-Fonds. De organisatie van deze drive is opgedragen aan de vier te Schiedam gevestigde bridge- verenigingen, waaronder de Afd. Bridge van W.F. Het programma ziet er als volgt uit: 2.006.30 u. Bridge-drive. Inleggeld f 2,50 p.p. 6.307 00 u. Koffiemaaltijd, Deelname f 1,50 p.p. 7.008.00 u. Prijsuitreiking. 8.00 u. Ontspanningsavond.Toegangsprijs f2. p.p. (Deelnemers aan bridge-drive f 1.—). Deelname aan maaltijd en ontspanningsavond is niet verplicht, zodat voor ieder onderdeel van het pro gramma afzonderlijk kan worden ingeschreven. Voor bridge-drive zijn een groot aantal zeer aan trekkelijke prijzen beschikbaar gesteld, terwijl op de ontspanningsavond een keur van vooraanstaande artis- ten medewerking verleent. De leiding van de avond berust bij Daan Hoovkaas, U allen welbekend. Handbal is nog een jonge sport, Maar kent al heel wat vrinden, 't Gaat als bij voetbal indertijd, Het zal zijn draai wel vinden. Bij Wilton-Fijenoord is een club, Een van dames en een van heren, Zij spelen in de competitie mee, Balden hun handen heel wat keren. De dames staan nu op plaats drie, Verloren soms, dat kostte. tranen, Maar de mannen handbalden opperbest Tegenslag deed 't spel niet tanen. De dames werden een „licht geval", De heren-ploeg maakte het goed, Zij brachten het tot kampioen, Een grote pluim nu op hun hoed. Gelukgewenst dus „handige" knapen, Gaat voort op d'ingeslagen weg! Een volgend jaar wéér hoger op, En de dames. wat minder pech. Zoals uit het bovenstaande blijkt, wordt voor de ontspanningsavond, los van de drive dus, de inschrij ving opengesteld k f 2,p.p., op welke prijj de deelnemers aan de bridge-drive f 1,reductie zullen genieten. Gegadigden voor de bridge-drive en/of ontspannings avond, welke beide zeer aantrekkelijke aspecten bie den, kunnen zich opgeven bij de heer de Ridder (Tekenkamer). AFD. HANDBAL. Op Zondag 4 Mei j.l. speelde het eerste herenelfta! ▼an dc afd. Handbal op één na de laatste competitie wedstrijd van dit seizoen tegen Snelwiek 2. Zo op het oog een gewone competitie wedstrijd, doch in werkelijkheid een wedstrijd van groot belang, omdat hiermede de beslissing zou vallen inzake het kam pioenschap voor de afd. Rotterdam e.o. Vandaar ook de belangstelling van verschillende bevriende elf tallen, zoals D.W.S. 3 en D.W.S. 4. Onze spelers hadden kennelijk wat last van hun zenuwen, want aanvankelijk wilde het spel niet erg vlotten We! slaagden zij er spoedig in, een doelpunt te maken, doch even later maakte Snelwiek 2 gelijk. Nu begrepen onze jongens, dat er flink aangepakt moest worden. Dat deden zij dan ook inderdaad, met het resultaat, dat zij bij de rust een voorsprong hadden van 61. Na de rust wisten zij hieraan nog 3 doelpunten toe te voegen, zodat het einde kwam met een 91 over winning voor W.F. Hiermede heeft dit jonge, maar enthousiaste handbal-elftal besjag weten te leggen op het kampioenschap van de afdeling. Als eerste wenste de voorzitter van de afdeling handbal de aanvoerder en de spelers geluk met het behaalde succes, onder het aanbieden van bloemen. Vervolgens werd hel woord gevoerd door de heer C. Keyzer, die namens het Hoofdbestuur spelers en leiding complimenteerde met het behaalde kampioenschap. Achtereenvolgens werden er bloemen aangeboden door de aanvoerders van D.W.S. 3 en D.W.S. 4, welke sportieve geste door onze spelers ten zeerste op prijs werd gesteld. Na afloop van de wedstrijd verenigden spelers en speelsters zich in de bovenzaal van de Amstelbron om op bescheiden wijze onder elkaar het behaalde succes te vieren. De officiële viering van dit kam pioenschap zal plaats vinden na de laatste competitie wedstrijd, die vermoedelijk op 25 Mei zal plaats vin den. Het is zeker een bijzonder fraai resultaat, dat deze jonge ploeg, die eerst sedert een jaar het handbalspel beoefent, er in geslaagd is, zich direct aan de spits te plaatsen van de deelnemende elftallen, waarvan de meeste al meerdere jaren spelen. Voor een zeer groot gedeelte is dit een gevolg van de juiste wijze van training onder leiding van de heeroVerheijden, wien hiervoor zeker een woord van lof toekomt. De thans door dit elftal te spelen promotiewed strijden zullen de jongens nog voor een zware taak stellen, maar met hun teamgeest en uithoudingsver mogen zullen zij ook hier zeker geen slecht figuur slaan. Helaas zijn enkele spelers thans in militaire dienst, terwijl binnenkort nog anderen zullen volgen, zodat het voor hen niet altiid mogelijk is, om regelmatig mede te spelen. Gelukkig beschikken wij nog wel over een aantal reserve spelers voor ons 1ste elftal, maar een aanvulling van onze herenleden zou ons toch wel zeer welkom zijn. Aan het door Dynamo op Hemelvaartsdag georga niseerde Handbal-Tournooi, waarvoor in totaal 83 elf tallen hadden ingeschreven, werd ook door W.-F.- handbal deelgenomen met 1 heren- en 1 dames-elftal. Gezien de prestaties van ons heren-elftal, was de voornaamste hoop wel hierop gevestigd, terwijl ver wacht werd, dat de dames het misschien wel tot de demi-finale zouden brengen. Maar een tournooi is nu eenmaal iets, waar men steeds voor verrassingen kan komen Ie staan en zulks bleek ook nu weer het geval te zijn. Ons heren-elftal was het eerst aan de beurt en moest uitkomen tegen H.V.L. 2. een vereniging uit Leiden. Het was al spoedig duidelijk, dat de H.V.L.- ploeg over een betere speltechniek beschikte, terwijl meerdere van onze eigen spelers een slechte wed strijd speelden. Het werd dan ook een 52 nederlaag en hiermede waren de W.-F. boys van verdere deel name uitgeschakeld. Ongeveer een half uur later moesten onze dames de eerste wedstrijd spelen tegen een geheel onbekende ploeg van Kranenburg uit Den Haag. De nederlaag van de heren was ongetwijfeld voor de dames een prikkel om de eer van W.-F. hoog te houden en door goed partij te geven, wisten zij met 21 van Kranenburg te winnen. Met deze overwinning hadden zij zich in de demi-finale weten te plaatsen. Volgens de uitslagen van de andere in deze klasse gespeelde wedstrijden zouden zij in de namiddag moeten uitkomen tegen de dames van Spoorwijk, eveneens uit Den Haag. De stemming zat er nu bij de dames in. Als we nu toch in de demi-finale zitten, late* we dan ook zorgen, dat wij in de finale komen, dan hebben wij tenminste nog een tweede prijs, werd er gezegd. Toen om 3 uur de wedstrijd SpoorwijkW.-F. eet aanvang nam, vonden de Haagse dames een elftal tegenover zich, dat de vaste wil had, om die wed strijd te winnen. Het moet gezegd worden, dat alle W.-F. speelsters zich volledig hebben gegeven. Zowel voorlinie als halfs en backs en vanzelf ook de doel- verdedigster hebben stevig aangepakt, met als resul taat een 40 overwinning. Deze beide opeenvolgende overwinningen hadden tot resultaat, dat onze ploeg met een grote dosis zelfvertrouwen de finale tegemoet ging en toen om 5 uur eindelijk de strijd tegen G.O.N.A. 2 aanving, hebben ze er allen nog een schopje opgedaan. Zij hadden nu hun zinnen gezet op de eerste prijs. ,,Nu we eenmaal zover gekomen zijn, zal het waarachtig wel gaan" wei*d er gezegd en alsof zi] niet reeds twee wedstrijden achter de rug hadden, werd er met enthousiasme gespeeld, met als beloning een 60 over winning op G.O.N.A. 2, een succes, dat zij onge twijfeld zelf niet hadden verwacht. Hiermede legden zij beslag op de eerste prijs in haar klasse. In deze klasse waren in totaal 8 elftallen ingedeeld. Bij de prijsuitreiking had ons elftal nog een extra pluim in ontvangst te nemen, doordat de wedstrijd leiding bij de felicitatie het feit memoreerde, dat zij als nieuweling in de handbalsport er in geslaagd waren, de eerste prijs te behalen. Een succesvolle dag, zowel voor de organisatoren van dit tournooi als voor ons dames-elftal, dat de naam van W.-F, hier hoog heeft gehouden. M. de G. AFD. ONTWIKKELING EN AMUSEMENT. Woensdag, 16 April 1947, werd voor de leden de propagandistische film der K.L.M. Transatlantische vlucht'" vertoond. De opkomst der leden met hun introducé's was zeer goed te noemen. Wij maakten met een ,,Dakota"-vliegtuig de reis via Schotland, waar even werd geland, mede naar Noord-Amerika en vandaar naar Midden-Amerika. Dat er aan boord van een K.L.M.-vliegtuig uitstekend wordt gezorgd voor de inwendige mens, konden wij thans goed waarnemen. Ook de verzorging van het vliegtuig en wel speciaal voor de motoren werd ons duidelijk getoond. Een der heren van de K.L.M. gaf nog een korte uiteenzetting van de plannen, welke de K.L.M. nog hoopt te verwezenlijken, om haar oude plaats vap vóór de oorlog weer in te nemen in het wereldluchl- rerkeer. Aan het eind van de avond dankte de Heer Keyzer de heren der K.L.M. voor hun bereidwilligheid om deze avond ten gerieve van de leden van ons per soneel te verzorgen, en hij, sprak de wens uit. dat de plannen van de K L.M. verwezenlijkt mogen wor den, zowel in het belang van de Maatschappij als in het belang van het Vaderland. Maandag, 28 April, hield de Heer J. Noordam voor onze leden een lezing over „Het bouwen van de meerpalen voor dok 4 en 5". Zij, die deze gelegenheid niet aangegrepen hebben, om iets meer te weten te komen over de opbouw van onze werf, waartoe de bouw van deze meerpalen bijgedragen, hebben veel gemist. Deze lezing werd op buitengewoon goede wijze door de Heer j -j i"?1 verzorgd, mede aan de hand van vele en duidelijke lantaarnplaatjes, welke ons vertoond wer den. Hierdoor kregen wij een goede indruk van het grote werk, hetwelk is tot stand gebracht. Na afloop dankte de Heer de Wit de spreker voor zijn interessante lezing en wees erop. dat er met de totstandkoming van dit werk wederom een stan ge daan was in de goede richting van de wederopbouw van onze werf en dat blijkbaar allen, die hieraan medegewerkt hadden, de leus ..Door eendrachtig werken, Met willen bezield. Zal spoedig herrijzen, Wat eens werd vernield", welke aan dc ingang van de werf heeft gestaan, ?eker goed gelezen en in zich opgenomen hadden. Woensdag, 14 Mei, werd voor de leden de film der Fordfabrieken vertoond. De opkomst was ondanks het vrij warme weer goed. De vertegenwoordiger van Ford, die eest een excursie over onze werf had ge maakt, zeide zeer onder de indruk te zijn van hetgeen de werf W.-F. presteert. Op deze film was uitnemend te zien, dat het gehele transportsysteem van de lopende band dusdanig vol doet, dat zware arbeid geheel wordt voorkomen en de arbeider alleen zijn gereedschap behoeft te han teren. De verschillende typen Ford-auto's werden ons vertoond. Na aanvankelijk te hebben gewerkt voor de vredes-industrie, vrachtauto's, luxe wagens en trac tors, o.a. voor landbouwdoeleinden, werd in de oor logsjaren, na een beroep daartoe door President Roo sevelt, overgeschakeld op oorlogsproductie. Bij de Fordfabrieken, die over een zeer grote oppervlakte in Amerika zijn verspreid, werden bijv. de bekende „Liberators' vervaardigd: elk uur werd toen 1 Liberator afgeleverd. Enkele vrolijke tekenfilmpjes werden ter afwisseling vertoond. Aan het slot dankte de Heer Kevzer de vertegen woordiging der Fordfabrieken voor de bereidwillighe:d om deze avond te verzorgen en zeide eveneens onder de indruk te zijn van het vele mooie werk, dat de Fordfabrieken verzetten. J. W.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 7