Bedrijfsschool WF VERENIGING „WILTON-FIJENOORD *11 til i 1942-1947 I I Plaatwerker Machinebankwerker Metaaldraaier Electrisch lasser ZATERDAG 31 MEI 1947 is voor de school een onvergetelijke dag geworden. In de eerste plaats werd aan 17 leerlingen, die aan het Bemetel-examen hadden deelge nomen, des avonds het diploma uitgereikt. Dit waren de navolgende leerlingen: D. Boer Scheepsbeschieter C, Termijn L. F. v. d. Zande K. W. Muysson G, Brentjes P. van Unen J. W. v. d. Vliet O. Rosendaal S. Herlaar A. W. J. Trouw P. J. Kla^sse L, H. Corpeleyn H. M. Krabbendam J. Leeden D. J. Mets G. C. Reuver J. Zuidgeest 's Morgens werd aan het leidinggevend personeel en de leermeesters een oorkonde overhandigd in verband met het le lustrum van het nieuwe schoolgebouw. Van 2 tot 5 uur vond er in de theoriezaal een tentoon stelling plaats van werkstukken die door de leerlingen vervaardigd waren. Voor deze tentoonstelling bestond buitengewoon grote belangstelling. Verschillende bezoekers spra ken hun bewondering uit over hetgeen- er door de leerlingen tot stand was gebracht. s Avonds om 7.30 uur had de officiële uitreiking der diploma's plaats. De chef der school, de heer P. C. v, d. Jagt, opende deze plechtigheid met een toespraak, waarin hij de leerlingen wees op de mogelijkheden, die nu voor hen open staan. Daarna verzocht hij ons directielid, de heer M. J. Romer, de diploma's te willen uitreiken. Met een pas sende toespraak en een persoonlijk woord aan elke leerling, overhandigde deze het diploma. Ook bracht de heer Römer dank aan het leidinggevend personeel voor de goede leiding en prees hij de goede geest, die er tussen de leermeesters en de leer lingen der school bestaat. Hierna bracht de heer Koenderman, namens de leermeesters dank voor de waarderende woorden die ge sproken waren en het vertrouwen dat zij van de directie en de heer -V. d. Jagt hebben mogen ondervinden. Ook dankte de spreker de chefs en bazen van de verschillende af delingen onzer fabriek voor de medewerking, die zij steeds gaven. Tot slot sprak de heer G. Brentjes namens de gediplomeerde leer lingen en dankte hij allen die aan het wel slagen van hun opleiding en het behalen van het diploma hadden medegewerkt. Daarna volgde de feestavond van de leer lingen, welke in één woord een volledig succes is geworden. Deze avond vormde de bekroning voor de maanden lange arbeid die de leerlingen hieraan hadden besteed. Een bijzonder woord van dank aan degenen, die hun medewerking aan het organiseren van deze avond hebben verleend, is hier zeker op zijn plaats, waarbij vooral de heer de Winter moet worden genoemd, die de leiding had over het toneel en die de revue „5 jaar Bedrijfsschool W.F." heeft geschreven. De band ,,De Jolly Makers", bestaande uit per soneel van W.F., verleende zijn medewer king. Aan het eind van de avond dankte de heer Römer alle leerlingen voor de goede wijze waarop zij deze avond hadden weten te verzorgen. Met genoegen kunnen het leidinggevend per soneel, de leermeesters en de leerlingen op deze dag terugzien. Sportuit wisseling WILTON-FIJENOORD REDIFFUSION Toen wij op Zaterdag, 24 Mei j.l., des morgens te 8 30 uur onze Engelse gasten in Hoek van Holland gingen- verwelkomen, wis ten wij niets anders dan dat 5 Engelse dames en 32 heren van de „Rediffusion" ons een bezoek zouden brengen in het kader van de sportuitwisseling door de Engels-Neder landse Sport Organisatie (afd. Schiedam). Alle voorbereidende maatregelen waren ge troffen, zoals het onderbrengen van gasten bij leden van het personeel, het organiseren van de ontvangst, van enkele uitstapjes en van de wedstrijden. Indien het weer zijn dat de Pinksterdagen van 1947 als hoogtij dagen in de geschiedenis onzer vereniging genoemd zullen blijven. Wij zouden hier een overzicht kunnen geven van het afgewerkte programma en de vele aardige momenten. Het lijkt ons over bodig en bovendien de plaatsruimte zou er voor ontbreken. Ieder heeft zijn eigen er varingen opgedaan en zal daaraan steeds met vreugde terugdenken. We volstaan dan ook met het memoreren van de uitslagen der diverse wedstrijden, welke op 2e Pinksterdag werden gespeeld, t.w.: -aas** jTi* Pj; medewerking'wilde verlenen, kon naar onze mening niets een goed verloop in de weg staan. De sportieve aard van het Engelse volk kennende, waren wij er van overtuigd, dat onze gasten zich aan onze omstandig heden zouden aanpassen. Pinksteren 1947 is thans achter de rug; het weer heeft zijn volle medewerking ver leend en zij, die voorheen nimmer in de gelegenheid waren, in contact te komen met onze vrienden van overzee, zullen beamen, dat de kennismaking in alle opzichten is meegevallen. Er zijn bij dit bezoek banden van vriendschap gelegd, niet alleen tussen de Sport Club Rediffusion en onze vereniging, maar ook tussen de leden individueel. Dat was dan ook de bedoeling van deze sport uitwisseling en dat dit bereikt is, mag ons allen tot grote voldoening stemmen. Naast een woord van dank aan onze gas ten voor het in ons gestelde vertrouwen en de wijze, waarop zij dit tot uiting hebben gebracht, mag een eresaluut niet worden onthouden aan alle leden van het person -1 en anderen, die er toe hebben bijgedragen, Handbal (dames) W.F. D.W.S 3 41 (heren) W.F. 2—D.W.S.' 4 4—4 (heren) W.F. D.W.S. 9-b Voetbal: W.F.Rediffusion 34 Tafeltennis: A-team SchiedamRediffusion 73 B-team SchiedamRediffusion 82 De vereniging „Wilton-Fijenoord" kan met trots terugzien op Pinksteren 1947. Allen, die op enigerlei wijze bij de organisatie of de uitvoering van het programma betrokken waren en dat waren er zeer velen mogen het zich tot een eer rekenen een steentje tot het welslagen te hebben bijge dragen. Om de woorden van onze directie te bezigen: „dit was teamwork". Het normale werk is inmiddels hervat; laten we er ge zamenlijk voor zorgen, dat ook daarover door de leiding van het bedrijf kan worden gezegd: „dat is teamwork". Dan zal een uitwisseling als met Pinksteren in de toe komst zeker meerdere malen kunnen worden herhaald. HET HOOFDBESTUUR.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 3