Dankbetuigingen IN MEMORIAM. Aan de lijst van overleden employe's moeten wij tot ons leedwe7en de on derstaande toevoegen: G. v. d. STOEL. Overleden 22 Mei 1947, De overledene is 39 jaar als modelmaker bij onze onderneming werkzaam geweest, W. DE GRAAF. Overleden 31 Mei 1947, Als aanhouder bij de afd. klinkers is de overledene 22 jaar werkzaam ge weest. Mogen hun nabestaanden gesterkt worden bij de gedachte, dat hun nage dachtenis door ons in ere zal worden gehouden. Hiermede betuigen wij, mede namens onze kinderen, onze hartelijke dank aan Bazen en Klinkerspersoneel voor de gelukwensen en de fraaie geschenken, die wij bij ons 30-jarig Huwelijksfeest mochten ontvangen, P. DEN BOER. L, DEN BOER-Speksnijder. AFD. BILJARTEN. De strijd om het clubkampioenschap 1946'47 tussen de 3 afdelingskampioenen Stam, Aris en Leentvaart is beëindigd. Hoewel de kansen voor Stam na de eerste ronden gunstig waren, is het Leentvaart gelukt zijn laatste twee partijen tegen Stam en Aris te winnen, waardoor hij als clubkampioen 1946'47 voor een jaar beslag heeft gelegd op de wisselbeker, welke verleden jaar beschikbaar is gesteld door de Directie. Wij wensen onze nieuwe clubkampioen met het behaalde succes van harte geluk. Daar de wedstrijden voor de kampioenschappen 1947'48 met October weer aanvangen, is voor hen die tot onze afdeling willen toetreden, de tijd thans gunstig, daar we nu bezig zijn om voor alle leden het nieuwe moyenne vast te stellen. Indien zij zich thans aanmelden kunnen zij tegelijk gaan spelen voor het bepalen van hun moyenne. Daar het pas mogelijk is de eindstand van de competitie op te maken, met vermelding van per soonlijk gewonnen prijzen, als alle wedstrijden ge speeld zijn, verzoekt de wedstrijdleiding die leden, welke nog 1 of meer wedstrijden voor de competitie moeten spelen, deze zo spoedig mogelijk af te werken en daartoe op de eerste clubavond aanwezig te willen zijn AFD. HANDBAL. Het le Herenelital van W.F. bevorderd tot de 2e klasse N.H.V. Op Zaterdag 7 Juni organiseerde de afd. Handbal een feestavond ter gelegenheid van het door haar behaalde Kampioenschap in de afd. Rotterdam e.o. Op deze zeer geslaagde avond waren o.m. aanwezig de leden van het Hoofdbestuur van de Vereniging, alsmede bestuursleden van diverse afdelingen, de Handbal Officials de Heren P. Kaal en G. Beugelink en de besturen van D.W.S. en Pieterman. De Voorzitter, de heer#de Gorter, opende de avond en heette allen welkom.Spreker gaf een kort over zicht van het ontstaan en de groei van de afd. Hand bal en van de successen, die zowel door het Heren als door het Dames elftal in het afgelopen seizoen waren behaald. Hij sprak de hoop uit, het volgend jaar wederom zulk een avond te kunnen organiseren maar dan ter viering van het Dames kampioenschap. Spreker besloot zijn toespraak met de leden te ver zoeken, de aanwezigen te willen begroeten op echte Handbalwijze, namelijk met onze yell, waaraan ent housiast gevolg werd gegeven. Vervolgens werd het woord gevoerd door de Heer J. Pulleman, Voorzitter van het Hoofdbestuur, die de afdeling complimenteerde met het behaalde resul taat en die in het bijzonder de Heren de Gorter en Verheijden dank bracht voor hun bezielende leiding, welke er toe heeft bijgedragen om tot dit succes te komen. Namens het Hoofdbestuur overhandigde hij aan de Voorzitter van de afd. Handbal een prachtig uitgevoerde herinneringsplaquette, als blijvend aan denken aan dit kampioenschap. De Heer de Gorter dankte namens het elftal voor dit fraaie geschenk. Tot slot wees ook de Heer Pulleman nog op de eveneens fraaie prestaties van de dames én ook hij c.prak zijn vertrouwen uit in de ploeg, die dit jaar hoeft bewezen te kunnen en te willen winnen. Vervolgens betrad de Heer Verheijden het toneel om pp \verzoek van het afdelingsbestuur aan alle spelers van het le Heren elftal een speciale oorkonde aan te bieden als persoonlijke herinnering aan het be haalde succes. Achtereenvolgens werden de aanvoerder van Zelm en de overige spelers op het toneel geroepen en met een voor elke speler toepasselijke speech werd de oorkonde overhandigd. Toen het elftal vol ledig op het toneel was opgesteld, voegde zich hierbij de Heer Kaal, official van het Nederl. Handbal Ver bond die de spelers van harte complimenteerde met het behaalde kampioenschap en mededeelde dat ook hij een geschenk had meegebracht, dat evenwel moei lijk was te overhandigen. Spreker had voor het elftal de verheugende mededeling, dat het was bevorderd tot de 2e klasse van het N.H.V. zonder dat hiervoor de gebruikelijke promotie-wedstrijden behoefden gespeel 1 te worden, een onderscheiding, die zij te danken hadden aan het uitstekende spel, dat zij in de af gelopen competitie hadden getoond. De Heer Kaal had het genoegen gehad o.m. de demonstratiewedstrijd op 2e Pinksterdag te mogen fluiten en was er toen van overtuigd geworden, dat het spelpeil van onze jongens deze onderscheiding volkomen wettigde. Deze mededeling van de Heer Kaal werd zowel op het toneel als in de zaal met gejuich begroet. Vervolgens werd in snel tempo het programma van de avond afgewerkt, waarbij een Hawaian ensemble, een toneelgroep, een goochelaar en een dansband de aanwezigen volop deden genieten. Omstreeks half 12 werd deze avond met een kort woord door de voorzitter gesloten, waarna nog tot ruim 2 uur een geanimeerd bal onder leiding van de dansbend Les Rodeurs, de aanwezigen bijeen hield. De afd. Handbal kan op een schitterend geslaagd Kampioensfeest terugzien dat nog lang in de her innering van de leden zal blijven. AFD. SCHAKEN. Op iv Mei j.l. hielden we onze eerste jaarlijkse ledenvergadering. De jaarverslagen gaven een optimis tisch geiuid. Op het ogenblik besch'kkcn we over ruim 20 leden en komen in de Bondswedstrijden uit met twee tientallen. Over de behaalde resultaten kunnen we tevreden zijn, doch we zijn nog lang niet waar we willen zijn! Het algemeen spelpeil is stijgende, maar ons ledental kan en moet eveneens omhoog. Onze onderlinge wintercompetitie is practisch ge ëindigd en in de zomermaanden wordt er een promotie/ degradatie wedstrijd gespeeld. Schakers of adspirantschakcrs van ons personeel: het is NU de tijd. zich bij onze vereniging aan te sluiten; misschien kunnen we dan bij de komende wintercompetitie met drie tientallen uitkomen. De belangstelling voor het Drachtige schaakspel is ook in ons land groeiende. Blijft U niet achter doch meldt U thans direct voor het te vormen 3e tiental! U zult er ongetwijfeld veel voldoening in vinden. Onze materiaalpositie is bevredigend- slechts aan één ding hebben we nog gebrek: schaakklokken. Wie van U die dit leest, weet oude wekkers voor ons te ver krijgen? Die zijn uitstekend tot schaakklokken om te bouwen. Helpt ons ook in dit opzicht. Voor de leden staat een goede verzameling schaakboeken ter be schikking! Geeft U nu direct op als lid aan: J. VAN MEEUWEN. B.K. Laan 234, Schiedam, (of aan één der andere bekende adressen). AFD. TAFELTENNIS. Opgericht is de afdeling Tafeltennis. De heer J. Aar- noudsc, afd. Reparatie *e Schiedam, heeft voorlopig de leiding van deze afdeling op zich genomen. Zij die interesse in deze tak van sport hebben, gelieven zich met hem in verbinding te stellen, opdat zo spoedig mogelijk een bestuur kan worden gevormd en de clubavonden vastgesteld kunnen worden. Het materiaal voqr deze afdeling is reeds aanwezig. AFD. TENNIS. Zaterdag 14 Juni zullen om 2 uur onze tennisbanen officieel in gebruik worden genomen. Direct daarop zullen er door een 6-tal internationals enkele wedstrijden gespeeld worden. Hier zullen we te zien krijgen hoe tennis in werkelijkheid gespeeld moet worden. x Voor degenen die de spelregels van tennis nog niet kennen, zal de heer Karsten oo Vrijdag 13 Juni tussen 12.10 en 12.45 op de tennisbanen, een uitleg komen geven. Onze employés zijn hierbij welkom. Kaarten voor de tennisdemonstratie op Zaterdag zijn gratis verkrijgbaar op Donderdag 12 Juni tussen 12 en 12.45 uur bij: J. Hoogendoorn, fittcrij Schiedam. Mej. Verburg, hoofdboekhouding Schiedam. W. v. d. Ende, werf Rotterdam. In verband met het kleine aantal kaarten, verdient het aanbeveling zich tijdig van plaatsen te voorzien. Tijdens de wedstrijden op Zaterdag moet er op de banen absolute stilte in acht worden genomen, daar de spelers en speelsters zich alleen dan volkomen op hun spel kunnen concentreren. DE 4-DAAGSE. Door verschillende omstandigheden hebben velen, die zich aanvankelijk voor deelname aan de 4-daagse afstandsmarsen te Nijmegen hadden opgegeven, zich terug getrokken. Er blijven thans niet voldoende deel nemers over om in groepsverband in te schrijven. Zij die wel aan de afstandsmarsen willen deelnemen, dienen derhalve zelf voor hun inschrijving en onderdak zorg te dragen. AFD. ZWEMMEN. Toen onze W.F.-ploeg, bestaande uit! 5 dames en 21 heren, op Donderdag 22. Mei j.l. naar het Oostelijk Zwembad te Rotterdam trok om daar deel te nemen aan ae zwemwedstrijden tegen de aangesloten leden van de Rotterdamse Bedrijtszwemveremgingen, viel er niets te voorspellen over de onderlinge krachts verhoudingen tussen de verschillende verenigingen. Het was immers de eerste wedstrijd, die de R.B.Z. na de oorlog weer organ.seerde. Laten we de lezers al direct vertellen dat onze W.F.-ploeg het er best heelt afgebracht. Na de ernstige oeieningen waren we degelijk voorbereid en vast van plan om onze huid zo duur mogenjk te verkopen. Dat onze oeienavonden met tevei geeis zijn geweest, moge blijken uit de door onze deelnemers gewonnen prijzen: 3 eerste, 4 tweede en 4 derde prijzen. De eerste prijzen werden behaald door: G. Brentjes op de 25 m. borstcrawl in de tijd van 17.4 sec. Th. Koster op de 25 m. rugslag in de tijd van 19.4 sec. L. C. M. Schoon op 100 m. schoolslag in de tijd van 1.33,8 sec. De tweede prijzen door: Bep van Tol op 50 m. borstcrawl in de tijd van 40.y' scc. D. A. de Wit op 50 m. borstcrawl in dê tijd van 35 scc. De estafette-ploeg W.F. dames op 4 x 25 m. school slag in l.Jo.ö sec. De estatette-ploeg W.F. heren op 3 x 25 m. wissel slag in 5o sec. De derde prijzen door: J. Bons op z5 m. borstcrawl in de tijd van 18.6 sec. M. Platje op 25 m, schoolslag veteranen in de tijd van 20.8 sec. G. Brentjes op 100 m. schoolslag in de tijd van 1.37 sec. A. Bijloo op 25 m. rugslag in dé tijd van 21.1 sec. Gewaardeerd in punten stond W.b. met de door haar behaalde prijzen in verhouding tol de overige deelnemende verenigingen bovenaan. Voorwaar een mooi succes voor onze gehele W.F.-ploeg. Het was jammer dat onze beste crawlzwemmer Schell reeds bij het eerste aoor hem te zwemmen nummer moest uitvallen. Bovendien was het voor ons een harde tegenvaller dat wij op het nummer 4 x /5 m. school slag estutetie Heren gedisqualificeerd werden, terwijl wij ruim vooraan lagen. Klaarblijkelijk hadden ver schillende deelnemers met hun zenuwen te kampen, waardoor één der heren van onze estafette-ploeg te vroeg wisselde. Hierdoor misten we een door ons steik begeerde wisselbeker. De dames hadden het hart te vei antwoorden; zij moesten het opnemen tegen talrijke andere deelneemsters. Niettemin wist Bep van Tol op het nummer 50 m. borstcrawl de tweede prijs te winnen. Op een volgend zwemleest rekenen wij op een grotere deelname van dames, zodat wij ook daarmede sterk vertegenwoordigd zullen zijn. Komt dames, laat ons niet in de steek. Speciaal willen wij nog melding maken van het feit, dat aan de 6Ü-jarige Mevr. Martin voor haar deelname aan het veteranennuramer een troostprijs werd uitgereikt. Toen de wedstrijd om ca. 10 uur was afgelopen, keerde de gehele W.F.-ploeg in een vrolijke stemming huis waarts we wisten dat we een goede beurt hadden gemaakt. De zwemlessen voor beginnelingen vinden regelmatig voortgang onder leiding van bekwame instructeurs. De lessen zijn voor leden van de afd. Zwemmen ge heel gratis; ieder lid kan zich hiervoor opgeven. De leeftijdsgrens is beperkt van 8 tot 80 jaar. De in structeurs willen ervoor zorgen dat U in Uw vacantie kunt zwemmen; dit zal Uw vacantiegenoegens zeker verhogen. Het is dan natuurlijk wel nodig, dat U geen enkel oefenuur verzuimt. De zwemoefeningen vinden plaats op het clubuur op Zaterdagmiddag van 12 tot 1.30 uur. Bij de secretaris van de afdeling Zwemmen ligt het verslag van de kascommissie ter inzage, uit welk verslag blijkt dat de heren J. Bons en S. de Hoog op 15 April j.l. de kas van onze afdeling hebben ge controleerd en accoord bevonden. S. Copy voor het eerstvolgend nummer inzenden vóór 20 Juni 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 4