Kamperen W.F. IN MEMORIAM. Aan de lijst van overleden employé's moeten wij tot ons leedwezen de on derstaande toevoegen: F. G. C. BONTEN, overleden 16 Juli 1947. De overledene is sedert April '46 als wachtsman in onze dienst geweest. P. A. EICHHORN, overleden 17 Juli 1947. De overledene is gedurende 36 jaar als spoorlegger in onze dienst geweest. Dr. J. WESTERLING, overleden 1 Juli 1947. De overledene is gedurende vele ja ren aan de Erkende Geneeskundige Dienst van onze onderneming verbon den geweest. DANKBETUIGINGEN. Hiermede betuigt ondergetekende mede namens zijn echtgenote zijn hartelijke dank aan Directie, Chefs en overig personeel voor de zeer waarderende en ge voelvolle woorden en de cadeaux, welke hem bij zijn 25-jarig ambtsjubileum zijn aangeboden. - K. E. G. VAN DEN BERGH. Bij deze betuig ik mede namens mijn vrouw mijn hartelijke dank aan de Directie, bazen en personeel voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 40-jarig jubileum. KAppETEYN. Ondergetekenden betuigen hiermede hun hartelijke dank aan de Bazenvereniging voor de blijken van belang stelling, ondervonden bij hun 25-jarige Echtvereniging. C. LUITEN en echtgenote. Mede namens zijn echtgenote betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan Directie. Chefs, bazen en col lega's voor de waardevolle woorden, belangstelling en cadeaux. ontvangen bij zijn 25-jamg ^amb^bikum^ AFD. ZWEMMEN. Klacht over cabines. Bij het bestuur is een klacht binnengekomen over het gebruik van de kleedcabines in het Sportfondsenbad. Wij moeten erop wijzen, dat deze cabines alleen als kleed gelegenheid mogen worden gebruikt en de kleding dus niet in de cabines mag blijven hangen. Na gebruik van de cabines moet de kleding in de daarvoor bestemde opbergkastjes worden geborgen. Dit schijnt door velen niet begrepen te worden, aangezien de leden, die eerst later op het clubuur kunnen komen, meestal geen lege cabine meer kunnen vinden. Wilt U hiermede rekening houden? Figuurzwemmen. Wegens vacantie van de heer Bloem zal het figuur- zwemmen voor dames eerst in September kunnen beginnen. Waterpolo. pc eerste trainingsmiddagen zijn achter de rug en we kunnen met voldoening vaststellen, dat het waterpolospel met enthousiasme is begroet. Wij willen niet nalaten om te onderstrepen wat de heer Verheijden de be oefenaars bij de aanvang der training op het hart heeft gedrukt: Waterpolo is een mooi spel. maar kan slechts goed worden gespeeld als ieder beschikt over een groot uithoudingsvermogen en de techniek voldoende beheerst. Zolang onze spelers deze eigenschappen niet bezitten, kunnen we nog geen wedstrijd spelen. Willen we dus wat bereiken, dan dient ieder de training elke Zaterdag trouw te komen bezoeken. Daarnaast kan de Dinsdag avondtraining benut worden om het uithoudingsvermogen op te voeren. AFD. ZANG. Sinds enige weken vinden de repetities plaats in de benedenzaal van de Amstelbron, zij-ingang Broersvest. Het Bestuur heeft gemeend dit te moeten doen, omdat de verbindingen met de werf minder goed zijn. En dat het daar goed aan gedaan heeft bewijst het feit. dat sinds die tijd 7 nieuwe leden zich opgaven. We gaan vooruit en dat is verheugend, doch we kunnen, gezien de personeelssterkte, toch zeker een koor vormen, dat voor geen ander behoeft onder te doen. De eerste 2 weken van Augustus hebben wij vacantie. doch de 3e Donderdag. 21 Aug.. om 8 uur verwachten wij de zangliefhebbers graag op onze repetitie-avonden en hopen wij weer verschillende nieuwe leden in te schrijven. rjif1 Door het niet komen van een groep Zwitserse toeristen is het personeel van onze werf in de gelegenheid ge- weest een week te kamperen in de prachtige omgeving van Renesse op Schouwen (Zeeland). We waren slechts met 14 personen, die van deze gelegenheid gebruik hebben gemaakt. Het leek of men wat huiverig was om zich voor dit kamp op te geven, omdatnou ja, hoe zal dat zijn om als arbeider te moeten kamperen met iemand van het kantoor en.... hoe met de aanhang om te gaan, die meegebracht wordt.... Ziedaar de puzzle, die door beide zijden van de WF- kampeerders moest worden opgelost, en,lateI? we maar direct verklappen: we hebben als echte kampeer ders gezamenlijk genoten van alles, wat er in die week maar te genieten viel. Al direct bij het vertrek uit Rotterdam op Zondag 6 juli bleek bij de eerste kennismaking een prettige omgang mogelijk te zijn, en toen we na een fijne rit in het Kamp aankwamen, stonden we reeds als goede kampeerders naast elkaar en was er van enig rang- ol standsverschil niets, maar dan ook totaal niets te merken. We hadden geen mooi weer. dat is zo, maar wat we wèl hadden, was een pracht-stemming: en die hebben we zonder moeite behouden tot het ogenblik van schelden. Hoe we de week hebben doorgebracht is gauw verteld: We sliepen trots de veelvuldige stormen als rozen (gek dat je meestal het eerst aan goed slapen denkt, en later pas aan eten): ja. en eten deden we prinm. dank zij de enorme kookkunst van onze Kampmoeder, die alle hulde verdiend heeft. Dan wandelden we zoveel het weer het toeliet; zwom men als de zon eens scheen (dus weinig), maar wat doet dat er toe; we hebben ons „reuze geamuseerd en géén van ons heeft er spijt van eens als WF-groep te hebben gekampeerd, en daar gaat het om. Een woord van dank aan allen die medegewerkt hebben aan het slagen van deze WF-kampeertocht en vooral ook aan onze Kampleider, de heer L'de Ronde. Ik besluit met het personeel van WF op te wekken meerdere van deze gelegenheden aan te grijpen om elkaar te leren kennen en te waarderen, wat ook in het werkleven" zijn vruchten zal kunnen afwerpen. Tot een volgende keer. kampeerders, maar dan een ransel goed weer meebrengen, hoorl MR. AFD. HARMONIE. Op een onlangs gehouden ledenvergadering is besloten tot de heer B. Wilton het verzoek te richten, het ere-voorzitterschap van onze vereniging te aanvaarden. Op dit verzoek mochten wij een gunstig antwoord ont vangen en inmiddels hadden wij de eer de heer Wilton op onze repetitie van 15 Juli 1947 te installeren. Wij zijn ervan overtuigd, dat de morele steun van onze nieuwe ere-voorzitier veel zal bijdragen tot het bereiken van een peil. waarop wij allen trots zullen mogen zijn. het bestuur Het Hoofdbestuur wenst de heer Wilton geluk met zijn benoeming en spreekt'de hoop uit, dat de Harmonie onder zijn ere-voorzitterschap tot steeds groter bloei moge komen. Op Zaterdag 26 Juli heeft ons gezelschap deelgenomen aan het muziekconcours te Poortugaal. hetwelk onder auspiciën stond van de Nederlandse Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen In de marswedstrijd 2e afd. behaalden wij met 35 punten een' eerste prijs. Onze tamboers kwamen uit in de 2e afd. tamboerswedstrijd en behaalden eveneens een U ptijB met 36 punten; een kranige prestatie voor onze Maitre v. d. Zey en zijn mannen. Eindelijk werden de concertwedstrijden le afd. Har monie aangekondigd, waarin wij met nog 2 andere ver enigingen uitkwamen. Uitgevoerd werd als verplicht num- mer „De Plechtige Optocht" van S. P. van Leeuwen en het keuzenummer Suite Arabe van L. Gasia. Under tropische hitte werden deze nummers zeer goed uit gevoerd en ook hier behaalden wij met 104 punten een le prijs. Na afloop van het concours bleek, dat wij in de mars- wedstrijd. in de tamboerswedstrijd en ook In de concert- wedstrijd het hoogste aantal punten van het gehele concours hadden behaald. Dit prachtig resultaat dat de afdeling heeft geboekt, is in hoofdzaak te danken aan onze eminente dirigent de heer joh. F. Pala. die zich schitterend van zijn taak heeft gekweten. Ook de leden hebben mede door hun ijverige studie getoond, wat zl| waard zijn. Het Besttuur ziet dan ook vo vertrouwen het komende jaar tegemoet, waarin wij zullen uitkomen in de afdeling „Uitmuntendheid Over bovenstaand succes van onze Harmonie ontvin gen wij ook onderstaand artikel, hetwelk wij de lezer» niet wilden onthouden. DE REDACTIE. Het dorp Poortugaal. dat dicht onder de rook van Rotterdam ligt te dromen, was Zaterdag 26 Juli in feesttooi gehuld. Haar Harmonievereniging ,,La Bona Futura" bestond namelijk 50 jaar, en om dit heugelijke feit te vieren was een Nationaal Concours voor Har monie- en Fanfa.regezelschappen uitgeschreven. Onze Harmonie ..Wilton-Fijenoord" was mede aan wezig om dit feest luister bij te zetten en deze regelen dienen om U te vertellen op welke uitmuntende resul taten onze leden kunnen terugzien. In de afgelopen weken is er druk gerepeteerd en zij die 's avonds op de werf waren, zullen dit kunnen bevestigen. Ondanks de hittegolf der laatste dagen, heb ben onze orkestleden ijverig geoefend in de niet bepaald koele koffiekamer. Op het terrein werd de mars inge studeerd en op de windstille avonden was deze tot ver buiten ons terrein te horen. Tijdens de repetities binnen tikte de onvermoeibare dirigent, de heer Pala, regelmatig af om op fouten te wijzen en uit te leggen hoe die te verbeteren. Dirigent en leden waren niet gauw tevreden over de bereikte resultaten. Toen de dag van het concours aanbrak leefden allen in gespannen verwachtingen en toen het asthmatische locomotiefje van de R.T.M. de uitvoerenden naar Poor tugaal reed in een tropische hitte, had de spanning het hoogtepunt bereikt. In alle wedstrijden wisten onze mannen de eerste prijs in de wgcht te slepen, wat, gezien het feit dat de Jury gevormd werd door musici van naam, een opmerkelijke prestatie is. Wij willen op deze plaats onze Harmonie hartelijk gelukwensen met deze prachtige resultaten en wij hopen dat zij voor ons dit programma binnen niet al te lange tijd zal willen uitvoeren. HOE WARM HET WAS EN HOE VER. In de brandende hitte in de week van 22 t/m 25 Juli trokken zij weg. de wandelaars uit alle delen van ons land, om te gaan wandelen in de schitterende omgeving van Nijmegen. De .Vierdaagse" was begonnen. Nu zegt het woord ..Vierdaagse", voor veel mensen niets. Wat is nu vier dagen tippelen? Dat kan toch iedereen! Zeker, kan iedereen dat. mits goed getraind. We zullen U niet vervelen met lange verhalen over training, maar enkele feiten van de „Vierdaagse" 1947 opsommen. 's Morgens werd er telkens om^ ih 7.30 uur vanar het Concertgebouw ,,de Vereniging" gestart, waar ook de plaats van aankomst was. Na de startkaart, die tevens contrölekaart was, in ontvangst genomen te hebben, ging de karavaan op weg. De een vrolijk zingend, de ander pijnlijk met het gezicht trekkend vanwege de blaren van de vorige dag. Daartussen zag men de fietsen en auto s van verzorgers van groepen en het Rode Kruis. Ge weldig werk hebben die dames en heren van laatstge noemde organisatie verricht. Om U daarvan een beeld te geven laten wij hier enkele cijfers volgen, overgenomen uit een Nijmeegs dagblad. Niet minder dan 5 km pleisterlint en 10 liter jodium voor blaren etc werd gebruikt; 250 benen werden per uur behandeld. Vanaf deze plaats een grote pluim voor het Rode Kruis en het Massage Genootschap. Vele wandelaars konden door hen de „Vierdaagse tot een goed einde brengen. In het bijzonder een pluim op de hoed van Oom Hannes van de Rotterdamse Transport colonne. die dit ongetwijfeld zal lezen. Hartelijk dank voor alles. Oom Hannes! In de brandende hitte van Woensdag 23 Juli. de 2e marsdag. waarop de tocht door het vlakke 'and ^an Maas cn Waal ging. vielen de meeste slachtoffers. Het leek af en toe meer op een optocht van Arabieren dan van wandelaars. De meeste liepen met doeken over het hoofd om verbranding van dit lichaamsdeel te voor komen. Vooral de ouderen, die meestal minder dik in hun haar zaten, hadden daar veel last van. Hier en daar stond men zelfs klaar met tuinslangen en emmers water om de transpirerende deelnemcrs(sters) een ver koeling aan te bieden door middel van een douche met de tuinslang of iets dergelijks. m De laatste dag was iets geweldigs. Ongeveer 150.01)11 toeschouwers gaven de wandelaars aan het eind van het parcours een verdiend applaus. Bloemen werden aan geboden en met trots trok de stoet Nijmegen binnen, op naar de Wedren, waar de beloningen werden uitgereikt. Beladen met bloemen kwamen allen binnen. Muziekcorpsen, tamboers en alles wat maar muziek kon maken, was aanwezig om de wandelaars binnen tC Eensgezindheid en naastenliefde is er geweest en zal er altijd zijn bij de lopers van de Vierdaagse Dit zegt immers ook het marslied „De Vierdaagse Want wij zijn één voor allen En allen zijn wij één. Nu is het weer voorbij cn we zien al uit naar het volgend jaar om naar het gastvrije Nijmegen te trekken en weer te gaan wandelen in deze prachtige omgeving. Laat dit ook een aansporing zijn voor de heren van de Vereniging W.F., om over te gaan tot het oprichten van een Wandelsportvereniging. Willen is kunnen. J. v. T. - A. M. Voor zover ons bekend is hebben de volgende personen van ons personeel de „Vierdaagse" tot een goed eind gebracht: J. P. Boender, A. Blom, H. v. Drunen. B. v Kerversee. G. Lagendijk. IJ. Lagendijk W. Luf - hart, A. Mooy, T. A. Reigersbergen, D. Roelsen, M. J. Schoenmakers. Me|. A. v. Teylingen, H. v. Teylmgen. J. v.Teylingen, A. v. Zwieten. Onze hartelijke gelukwensen met hun sportieve Pre^a" tie, dit jaar onder zeer zware omstandigheden, zijn hier zeker op hun plaats. Indien er namen vergeten zijn. zullen wij gaarna op gave hiervan ontvangen. Copy voor het eerstvolgend nummer inzenden vóór 8 Aug. 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 12