ONS WERK Attentie Resolutie imam 10c Jaargang 2 Juli 1947 No 10 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM: Mededelingen voor de redactie te zenden aan J. Pulleman Inzending van opstellen en denkbeelden door leden van het personeel wordt op prijs gesteld Sedert onze laatste opgave kunnen wij thans melding maken van een ontvangen opdracht van de HollandAmerika Lijn te Rotterdam voor een vracht- en passagiers schip met gedeeltelijk koelruimen. De hoofd afmetingen zijn 144,78 x 21,03 x 12,80 m. Het schip krijgt een stoomturbine installatie, aangekocht door de rederij. De deadweight zal ca. 10750 ton bedragen. Dit is weer een mooi karwei en het biedt tevens werkgele genheid voor velen, wat tot grote vreugde stemt. Op 3 Juli a.s. zal de „Annenkerk" van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij te 's-Gravenhage, te 16.30 uur, worden tewater gelaten. De doop zal geschie den door Mevrouw N, Ch. van Eendenburg- Nagelhout. In de maand Mei werden reparaties ver richt aan: 28 Nederlandse schepen 2 Engelse 7 Noorse 4 Amerikaanse 1 Pools schip 2 Zweedse schepen 1 Yugo-Slavisch schip 1 Frans TEWATERLATING „VANDERSTENG". Woensdag, 4 Juni, werd in tegenwoordig heid van enkele autoriteiten en een groot aantal belangstellenden het contactvaartuig „Vandersteng" te water gelaten. De doop plechtigheid werd verricht door Mevr. A. C. Helfrich. de echtgenote van Luitenant Ad miraal Helfrich, de opperbevelhebber van onze zeestrijdkrachten, die ook zelf tegen woordig was. Leden der Watersportvereni ging „Onze Marine" te Hilversum vormden, gestoken in keurige matrozenuniformen een erehaag. Vele film- en persmensen waren aanwezig om deze gebeurtenis wereldkundig te maken. Reeds in ons nummer van 4 April j.l, be richtten wij, dat dit scheepje op het moment van tewaterlating wachtte. Ontbrekende mo toren waren de oorzaak dat de tewaterlating eerst twee maanden later plaats vond. In middels heeft het vaartuig ligplaats gevonden langs de afbouwkade bij Dok V en werden zowel de hulpmotoren als de hoofdmotoren en het schakelbord ingebouwd, zodat nu met volle kracht aan de afwerking begonnen kan worden. Binnen afzienbare tijd zal ook dit schip als zovele voorgangers de werf ver laten, zij het niet om verre zeeën te gaan bevaren, dan toch om alom in den lande te tonen, dat Wilton-Fijenoord in staat is niet alleen zeekastelen te bouwen maar ook bij de jachtbouw haar reputatie te handhaven. C. S. D.S.S. ..MECKLENBURG", Op 31 Mei 1946 nam het voor troepen transport verbouwde s.s. „Mecklenburg", hetwelk in de oorlogsjaren zulk belangrijk werk heeft gedaan, ligplaats aan de bouw- doksteiger. Soldatenverblijven en ziekenzaal moesten plaats maken voor gerieflijke hutten en salons, het oorlogsgrijs werd vervangen door heldere vredeskleuren. De gelegenheid werd aangegrepen om de kolenstookinrichting te vervangen door een oliestookinstallatie en het electrische net geheel te moderniseren. Woensdag 11 Juni 1947 werd onder uit stekende weersomstandigheden de technische proefvaart gemaakt, die een gunstig verloop had. Zondagmorgen 15 Juni is het schip van Hoek van Holland vertrokken voor zijn eerste officiële vaart naar Engeland en hier mede is de vaste dagverbinding van de stoomvaartmaatschappij „Zeeland" na 7 jaren onderbroken te zijn geweest, weer hersteld. Aan alle werknemers van „WILTON—FIJENOORD" werkzaam op de weri te SCHIEDAM. In verband met de tewaterlating op 3 Juli a.s. des namiddags te 4.30 uur van het op onze werf voor rekening van de N.V. Verenigde Nederlandse Scheep vaartmaatschappij in aanbouw zijnde m.s. Annenkerk" wordt medegede.eld, dat voor hen die hiervoor be langstelling hebben, de gelegenheid bestaat deze stapelloop bij te wonen. De werkzaamheden op de werf te Schiedam kunnen op die dag om 4 uur worden beëindigd na het daartoe door de fabriekssirene te geven sein. Voor een goede gang van zaken is het noodzakelijk, dat direct nh 4 uur wordt afgeprikt en men zich naar de plaats van de tewaterlating begeeft. Doorbetaling van loon tot de normale werktijd van 5 uur zal geschieden, echter niet aan diegenen, die menen de werf te moeten verlaten en dus niet bij de tewaterlating aanwezig zijn. Over werkzaamheden, die eventueel voortgang moeten vinden, zal door de baas worden beslist. Voor huisgenoten bestaat eveneens de gelegenheid aanwezig te zijn. De werf zal daartoe te 4 uur worden opengesteld en verwacht wordt, dat ieder zich met spoed volgens de aangegeven route naar de plaats van de tewaterlating zal begeven en nadien de werf zal verlaten. Dc kern Wilton-Fijenoord, in volledige vergadering bijeen op Zaterdag, 17 Mei 1947, gehoord hebbende de uiteenzettingen van de Veiligheidsinspecteur en kennis genomen hebbende van de moeilijkheden, waarmede zij, die de veiligheid willen bevorderen, te kampen hebben, besluit zich gezamenlijk te scharen achter het streven van genoemde Inspecteur en de Directie te verzoeken, alle met leiding belaste personen, bazen en chefs, op te dragen, dat zij zonder enige restrictie hun medewerking daaraan verlenen. Namens de Kern: J. M. SCHUURS, Voorzitter. V, f .N

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 1