v-v-v DE NIEUWE LOONBELASTING AMBULANCEWAGEN Jubilea I ONZE NIEUWE En wat doet gij? Natuurlijk draagt ge, waar nodig, ook zo'n gordel cn houdt de slack uit de lijn! Willy Wilton-fonds Waarom Bovenstaande foto geeft de nieuwe ambu lancewagen weer, die één dezer dagen in gebruik werd genomen en die door onze afd. Garage geheel werd opgebouwd en in gericht, op een wijze die alle lof verdient. Aan de rechterzijde zien wij de beide hydraulisch geveerde brancards en de ge makkelijke zit- en ligstoel. Aan de linkerzijde zien wij de twee op klapbare zitplaatsen, zodat de wagen in In de dagbladen zult U inmiddels hebben gelezen, dat met ingang van 1 Juli a.s. een nieuw tarief voor de Inkomsten(loon)belas- ting wordt ingevoerd.-Voor velen betekent dit nieuwe tarief een belangrijke verlaging en voor anderen een aanmerkelijke verho ging van belasting. Het is hier echter niet de plaats om daarover een discussie te openen. De bedoeling van dit artikeltje is duidelijk te maken hoe met ingang van 1 Juli a s, de loonbelasting zal worden geheven in verband met de verandering, welke gelijk tijdig wordt ingevoerd voor de heffing van belasting op uitkeringen ingevolge de Onge vallen- en Ziektewet en het belasten van de uitkeringen ingevolge de Kinderbijslagwet, Toen enkele jaren geleden de loonbelas ting werd ingevoerd, moest oorspronkelijk ook belasting worden ingehouden op de bedragen, welke bij gehele of gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid door ongeval of ziekte werden uitbetaald Later werd dit gewijzigd en waren de uit dien hcofde ontvangen uit keringen eerst belastbaar indien zij meer dan f 200,per jaar hadden belopen. In zo'n geval werd dan een aanslag in de Inkomsten belasting opgelegd en werd geen aftrek bij de bron. dus bij de uitkering door bemidde ling van de werkgever toegepast. Vooral voor de minder draagkrachtigen schiep dit vele moeilijkheden. Ingaande 1 Juli as wordt, wat dit betreft, de oorspronkelijke regeling weer van kracht en zal dus op de uitkeringen, welke door de Onderneming en/of de |Afdelingsziekenkas worden gedaan, loonbelasting worden inge houden. De kinderbijslag was vóór 1 October 1946 niet onderhevig aan belastingplicht, voor zover deze niet meer dan 200per jaar bedroeg. Ook hier dus de moeilijkheden, welke een aanslag per jaar oplevert. Zoals bekend, wordt de kinderbijslag per kwartaal uitbetaald. Hierin komt geen wij ziging. Hoe geschiedt nu de inning van de belasting over de kinderbijslag in de toe komst? Voor de kinderbijslag, welke in Juli a.s. wordt uitbetaald en welke geldt over het tweede kwartaal 1947, zomede voor de kinderbijslag over het laatste kwartaal 1946 totaal vier slachtoffers en een helper kan vervoeren. Bovendien zijn er in de wagen allerlei be nodigdheden aanwezig, zoals een zuurstof koffer, verbandmiddelen, enz. Een prachtige aanwinst voor ons bedrijf' maar die naar wij hopen maar zeer sporadisch of in het geheel niet gebruikt zal behoeven te worden. Wij kunnen allen hieraan mede werken door veilig te werken, in het belang van ons huisgezin, ons zelf en van anderen. en het eerste kwartaal 1947 is thans bepaald, dat geen aanslag in de Inkomstenbelasting zal worden opgelegd. Eerst voor de uilkering over het derde kwartaal 1947, welke in October a.s. wordt uitbetaald geldt de nieuwe regeling. Voor hen, die hun loon per week ontvangen, wordt het bedrag aan kinderbijslag over een kwartaal gedeeld door 13 en dit dertiende deel wordt opgeteld bij het loon, hetwelk ingaande 30 Juni a.s. per week wordt verdiend. Bij het ontvangen van de kinderbijslag in October a.s. is dus de loonbelasting reeds in de dertien weken van het daaraan voorafgaande kwartaal verre kend. Voor hen, die maandsalaris genieten, wordt het bedrag aan kinderbijslag gedeeld door 3 en bij het maandsalaris, te beginnen over Juli a.s. opgeteld. Een voorbeeld ter verduidelijking: Een gehuwde man met 3 kinderen, be neden de leeftijd van 16 jaar. verdient per week 50Aan kinderbijslag ontvangt hij. indien zijn kinderen vóór 2 October van het voorafgaande jaar zijn geboren, in Octo. ber a s. over het derde kwartaal 1947 93 60. Met ingang van 30 Juni as wordt bij ziin loon van 50,per week opgeteld 1/13 gedeelte van 93.60 is f 7.20 en hij betaalt dus aan belasting ingevolge de nieuwe tarie ven f 1.55 over 57,20 50,(- 7,20). Voor de administratie geeft deze regeling diverse moeilijkheden, We denken hier o.a. aan de leeftijd van kinderen, waarvoor inge volge de Inkomsten(loon)beIastingwet aftrek mag geschieden (21 jaar) en de leeftijd van kinderen ingevolge de Kinderbijslagwet (16 jaar) eventueel 21 jaar indien zij dagonder wijs genieten. Moeilijkheden zijn er echter om overwonnen te worden, doch het mag misschien hier wel eens worden opgemerkt, dat meer en meer een gedeelte van de taak der overheid op de schouders van de Onder neming wordt gelegd. Zij. die nog moeilijkheden hebben bij het controleren van de op hun loon ingehouden belasting, kunnen zich op de daarvoor aan gewezen tijden vervoegen bij de afdeling Sociale Zaken. Opgelet 111! Bij de Kon. Ned. Hoogovens te IJmuiden gebeurde het volgende: Op 7 a 8 m. hoogte was een schilder bezig een gasleiding te verven. Plotseling schoot de plank, waarop hij stond, weg. De schilder, die een veiligheidsgordel droeg, bleef hieraan hangen. De gordel, die de last zeer goed hield, werd met de man naar boven getrokken en er gebeurde verder niets. Door een juiste toepassing van de veilig heidsmiddelen werd een groot ongeluk voor komen. Deze schilder zal zeker, waar nodig, zijn hele leven lang een veiligheidsgordel dragen. ODE AAN DE VEILIGHEID. VEILIGHEID, VEILIGHEID, Aan U zij dit gedicht gewijd. Van wie gij koestert aan Uw borst, Wordt niet ijdel kracht vermorst. Het lichaam, lenig, sterk en fit, Is 't kapitaal, dat men bezit. Men dient dat kleinood te beschermen Wanneer gevaren rondom zwermen. Dat is niet zelden het geval; Gevaren loeren overal: Waar gehakt wordt, vallen spaanders, Zo zegt de spreuk, maar 't kan ook anders! Voor Veilig W'erken zijn drie wetten, Niet straffeloos opzij te zetten. De eerste luidt: Kijkt uit Uw doppen, Laat achteloosheid U niet foppen De tweede: gebruikt toch Uw verstand, Uw hoofd regere Uwe hand. Elk klusje is Uw aandacht waard, Wie suft, heeft een onveil'ge aard. De derde is ook klare taal: Gebruik 't veiligheidsmateriaal! De artikelen uit het magazijn Gebruike men waar ze nodig zijn! Zo blijve men van lijf en leden Gezond tot jaren nog na heden. Stelt U in dienst der Veiligheid VAN VEILIG WERKEN NIMMER SPIJT Overgenomen uit het Veiligheidsorgaan der Kon. Ned. Hoogovens. 40 jaar: J. E. Verhagen Sleepboot kapitein 25 jaar: E. Broere Boorder H. Meeldijk Kraandrijver J. S. Romein Bankwerker In de maand Mei werd aan 53 leden van ons personeel in totaal een bedrag van 1170,40 uitgekeerd. 1. Lopen zo velen op de rijweg inplaats van op de daarvoor bestemde voetpaden. 2. Gaan velen liever over de sportvelden naar en van huis, dan over de daarvoor bestemde wegen. Weet U het antwoord? Ik nietf 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 3