VERENIGING „WILTON-FIJENOORD VACANTIE 1947 Dankbetuigingen IN MEM0RIAM. Aan de lijst van overleden employé's moeten wij tot ons leedwezen de on derstaande toevoegen: J. C. VAN BATENBURG. Overleden 19 Juni 1947. De overledene is vanaf 1925 als stoker in onze dienst geweest. F. BEEN. Overleden 16 Juni 1947. In leven groepsleider op de afdeling Bedrijfsboekhouding sedert 16 April 1911. P. DEN HARTOG. Overleden 23 Juni 1947. De overledene is sedert 1927 bij ons in verschillende afdelingen werkzaam geweest, het laatst als verver in de Gieterij Fijenoord. Mogen hun nabestaanden gesterkt worden bij de gedachte, dat hun na gedachtenis door ons in ere zal worden gehouden. Ondergetekende betuigt hiermede haar hartelijke dank aan Directie, Bazen en Personeel, in het bij zonder van de afd. Klinkers, voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, welke zij bij het overlijden van haar Echtgenoot mocht ontvangen. Wed. DE GRAAF-BRANDWIJK. Hiermede brengen wij onze hartelijke dank. in het bijzonder aan het magazijn- en kantoorpersoneel, voor de belangstelling en de cadeaux, die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen. J. PAERELS. A. PAERELSv. Geene. Op 24 Maart j.l. is medegedeeld, dat de aaneengesloten vacantie 1947 behoudens enkele uitzonderingen zou worden ge geven in de eerste (4 t./m. 9) en de derde (18 t./m. 23) week van Augustus a.s. Aan de ingestelde enquête is slechts door een klein gedeelte der arbeiders deelge nomen. Besloten is thans de vacantie als volgt te verlenen: WERF SCHIEDAM Voor het merendeel der arbeiders, werk zaam op de werf te Schiedam, zal de week van 4 t./m. 9 Augustus a.s. als vacantieweek gelden. Voor het overige deel is de week van 18 t./m. 23 Augustus a.s. aangewezen. Zij, die indertijd bij de enquête een andere week hebben opgegeven en dit thans niet meer kunnen wijzigen, moeten zich met hun baas in verbinding stellen. Door de bazen zal aan de arbeiders mede. deling worden gedaan, in welke week zij huu vacantie kunnen opnemen. WERF ROTTERDAM De werf aan de Westkousdijk te Rotterdam zal gesloten zijn in de week van 18 t./m. 23 Augustus a.s. en zij, die indertijd een andere week hebben opgegeven en dit thans niet meer kunnen wijzigen, zullen in die week eventueel op de werf te Schiedam worden tewerkgesteld. FIJENOORD De gieterij Fijenoord wordt gesloten in de week van 4 t./m. 9 Augustus a.s. Zij, die indertijd een andere week hadden gekozen en dit niet kunnen wijzigen, moeten zich met hun baas in verbinding stellen. Zoals bekend, bestaat de mogelijkheid, enige snipperdagen voor zover nog niet opgenomen aan de vacantieweek aan te sluiten. AFD. BILJART. De algemene ledenvergadering wordt gehouden op Vrijdag 11 Juli a.s. om half acht in het clublokaal. De agenda hiervoor wordt nog nader bekend gemaakt. Sportiviteit behoort bij het biljarten. Het is daarom prettig op te merken dat bij onze wedstrijden dit ideaal door de spelers steeds voor ogen wordt ge houden. Zo behoort het en het Bestuur vertrouwt er dan ook op, dat ook in de toekomst elk lid en bij alle wedstrijden zich zonder terughouding zal geven, voor wat hij waard is. Dan zal de geest goed blijven en zullen wij de meeste vreugde van de edele biljart- sport beleven. AFD. SCHAKEN. Laten we voor ditmaal beginnen U een overzicht te geven van de resultaten, die onze spelers in de huis houdelijke wintercompetitie hebben behaald: Groep I: Gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. den Uyl 16 14 0 2 14 2. Boone 17 12 1 4 12% 3. Steinder 18 11 3 4 12 4. Skala 18 10 3 5 10% 5. van Genderen 17 9 2 6 10 6. van Baardewijk 18 8 1 9 8% 7. Vermeulen 17 5 1 11 5% 8. van Oycn 18 5 1 12 5% 9. Vermev 17 2 2 13 3 10. van Winden 14 2 0 12 2 Groep II: 1. Kunst 12 10 0 2 10 2. van Leeuwen 11 8 0 3 8 3. P. v. d. Berghe 13 8 0 5 8 4. van Meeuwen 14 8 0 6 8 5. den Hond 13 7 0 6 7 6. van Tol 11 4 1 6 4% 7. A. v. d. Berghe 13 2 1 10 2% 8. Faasse 11 1 0 10 l OVERGANGSCOMPETITIE: 1. van Meeuwen 5 4 0 1 4 2. Noordzij Jr. 3 3 0 0 3 3. Rauwert 2 2 0 0 2 4. Kunst 3 2 0 1 2 5. van Leeuwen 3 2 0 1 2 6. Vermey 3 2 0 1 2 7. van Oyen 6 2 0 4 2 8. Vermeulen 5 1 0 4 1 9. van Winden 1 0 0 1 0 10. P. v. d. Berghe 4 0 0 4 0 11. \-an Baardewijk 0 0 0 0 0 12. den Hond 0 0 0 0 0 Tenemdc in de volgende wintercompetitie zo sterk motfeliik uit te komen is bovenstaande overgangs- comnetitie gevormd, waarin gestreden wordt om de bovenste 4 plaatsen, welke dan in groep I komen. Verder is een krachtmeting gaande in een ..zomer- groep", bestaande uit de volgende personen: 1. Noordzij Sr. 4 2 0 2 2 2. van Tol 110 0 1 3. Franken 2 10 11 4. Tamminga 2 10 11 5. A. v. d. Berghe 10 0 10 Tenslotte snelen de heren van Genderen, Skala, Steinder en Thijssen een onderlinge vierkamp. Schakers onder ons personeel, die nog geen lid zijn van onze vereniging, neemt een kloek besluit en laat ook Uw naam voorkomen in onze volgende competitie stand. Meldt U 's-Maandagsavonds, half acht in de koffie kamer van het hoofdkantoor of bij J. VAN MEEUWEN. (Rekenafdeling). Burg. Knappertlaan 234, Schiedam. P.S. Bezoekt allen de tentoonstelling ..Viif eeuwen schaak" in het Museum voor Land- en Volkenkunde van 21 Juni tot 27 Juli, waar een schitterende collectie curiositeiten in schaakspelen etc. te zien is voor 10 cents. AFD. TAFELTENNIS. Op Vrijdag 27 Juni 1947 is het bestuur van deze afdeling gekozen en werd er besloten dat de club avonden gehouden zullen worden op Donderdag in de koffiekamer van het hoofdkantoor te Schiedam. Belangstellenden kunnen nadere inlichtingen bekomen bij de heer Aarnoudse, afd. reparatie te Schiedam. AFD. TENNIS. Op Zaterdag 14 Juni j.l. zijn onze tennisbanen offi cieel geopend. Hoewel het weer 's ochends weinig goeds voorspelde, knapte het 's middags op en was het bepaald ideaal tennis-weer te noemen. Om 2 uur nam onze Directeur, de-Heer Romer als eerste spreker het woord, waarbij hij wees op het nut van de sport in het bedrijf, die ertoe kan bijdragen tot het aankweken van teamgeest, ook in ons bedrijf. Hij hoopte, dat de mooie tennissport vele aanhangers zou vinden bij Wilton-Fijenoord, zodat in de nabije toekomst zou blijken, dat de thans in gebruik te nemen twee tennisbanen niet voldoende zullen zijn. Daama droeg hij de tennisbanen aan dc vereniging Wilton-Fijenoord over. De Heer Pulleman heette de genodigden en verdere aanwezigen namens het hoofdbestuur van harte welkom en dankte de Directie voor de grote medewerking bij het totstandkomen van deze banen verleend. Hij com plimenteerde dc afd. Tennis en sprak de hoop uit, dat deze afdeling één der krachtigste van onze vereniging zou worden. Als derde spreker nam de Heer Overeinde, afge vaardigde K.N.L.T.B., het woord, die in enkele korte kernachtige woorden de vereniging geluk wenste met het totstandkomen van dit mooie bancn-complex. H'erna deed de Heer Römer de wedstrijden, waar voor een zestal internationals waren uitgenodigd, een aanvang nemen door de eerste bal te serveren. Jn bijzonder elegante stijl werd het dames-enkelspel ge speeld. Het was een lust voor het oog om de lange sierlijke slagen der dames te zien. Mevr. van Berkel Heek de sterkste partij te zijn en won van Mevr. Scholten met 6—2, 64. In het Heren-enkelspel wekte het bij velen ver wondering te zien, welk een kracht en snelheid de Heer Heynen achter zijn services zette. De jonge Dehnert verdedigde zich echter taai en slaagde erin cm met 75, 8—6 te winnen. Wisten in het gemengd dubbelspel Mevr. van Ber- kel-Bouman de eerste set te winnen met 6—2, in de tweede et namen Mevr. Schol ten-Karsten revanche en wonnen met 63. Wegens de regen en tijdgebrek werd geen beslissende set gespeeld. Na de regen kwam de mooiste wedstrijd: de heren- dubbel. De eerste set werd gemakkelijk gewonnen door Karsten-Dehnert, met 61. In de tweede set kwam Heynen-Bouman er beter in. Na een lange gelijk op gaande strijd moesten zij ten slotte toch met 108 het onderspit delven. Hiermede was deze mooie exhi bition ten einde. De spelers(sters) van W.F. hebben nu een staaltje van first-class tennis gezien, wal slechts na veel oefe ning en training te bereiken is. Blijf daarom trouw oefenen. Het spelpeil van onze afdeling zal en moet omhoog. De naam van Wilton-Fijenoord staat hoog aangeschreven in de gehele wereld. Wij moeten ervoor zorgen, dat naam van onze sportvereniging eveneens met ere in de sportwereld zal worden genoemd. AFD. ZWEMMEN. ,,Het leren zwemmen aan het schoolkind is niet alleen een weldaad voor geheel zijn volgend leven, doch in hoge mate een strenge eis voor de opvoeder. Het verdrinken van elk kind, boven de 10 of 12 jaar, is een aanklacht tegen zijn ouders of voogden, die het niet zo hebben opgevoed, dat het zich tegen de dood door verdrinken kan weren". Naar B.S- Bovenaangehaalde regelen -behoeven niet voor U te gelden, want ge kunt Uw kinderen bij ons in de tijd van 2 maanden doen leren zwemmen. Wacht daar niet te lang mee. Jong geleerd is oud gedaan. Zijt gij zelf de zwemkunst nog niet machtig, dan staan onze bekwame zweminstructeurs gereed om het ook U te leren. Eventuele inlichtingen worden verstrekt door: Th. Koster Jr. Afd. Bewapening (Barakken). L. C, M. Schoon Afd. Techn. Inkoop, Hoofdkant, J. B. Martin Afd. Onderhoud. Mej. B. van Tol Afd. Sociale Zaken. Mej. W. de Pater Afd. Sociale Zaken. A. Bijloo Telefooncentrale. ER IS GEEN SCHONER. EDELER EN NUTTIGER SPORT DAN HET ZWEMMEN. Op 3 Juli a.s. zullen 11 leden (1 dame en 10 herenf van onze vereniging examen doen voor het K.N.ZB.- diploma 4. Het examen vangt aan om 8.45 uur n.m. en vindt plaats in het Sportfondsenbad te Schiedam. Wij verwachten dat al onze leden naar de verrich tingen van onze zwemmers komen kijken. Ook niet- leden zijn welkom. Copy voor het eerstvolgend nummer inzenden vóór 11 Juli 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 4