WILTOfi-F!/EM<B>* M.S. ANNENKERK Afscheid Na de tewaterlating van het 10e Jaargang ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Mededelingen voor de redactie Inzending van opstellen en denkbeelden door te zenden aan J. Pulleman leden van het personeel wordt op prijs gesteld door de gereedliggende „Drydock-boten" wordt opgevangen en naar de afbouwkade gesleept, gaan allen onder vrolijke tonen der harmonie weer hun weegs. Persfotografen klappen hun camera's dicht, onze fotograaf laat zich uit hogere sferen weer op de aarde zakken en de genodigden begeven zich naar het hoofdkantoor, waar zij horen hoe onze directeur, Ir. S. van West, in een toespraak Mevr. van Eendenburg dank zegt voor haar bereidwilligheid om deze doopplechtigheid te verrichten. Hij memoreert hierbij onder welke buitengewoon moeilijke omstandig heden de bouw van dit schip plaats vond. Moeilijk niet alleen voor het bedrijf, maar in het bijzonder voor de arbeiders, die aan de bouw medewerkten. Achtereenvolgens voerden de heren van Eendenburg en Bakker namens de V.N.S, het woord. De volgende dag lezen we in de dag bladen verslagen van dit evenement voor ons bedrijf en we vragen ons daarbij met ver bazing af hoe sommige journalisten met hun opmerkingen de plank «nis kunnen slaan. Een volgende maal ware het gewenst dat ook zij eens bij onze vriend Willem hun licht gingen opsteken. Moge er nog vele volgende malen zijn in het belang van Wilton-Fijenoord en dus ook in het belang van ons allen. De heer Brongers, baas in de kopergieterij, heeft na 53 jaren dienst waarvan 27 jaar als baas ons bedrijf met pensioen ver laten. Hij werd Zaterdag 28 Juni 1947 met zijn familie op het hoofdkantoor ontvangen' en in tegenwoordigheid van diverse chefs toe gesproken door onze directeur de heer van West. die hem dank bracht voor al hetgeen hij voor ons bedrijf heeft verricht en de wijze waarop hij zijn taak opvatte. Namens de Bazenvereniging sprak de voor zitter, de heer Bakx, die met een toepasselijk woord namens de Vereniging een klein-model zilveren draagmedaille schonk. Daarna werd in Rotterdam afscheid ge nomen, waar o.m. de heer Cappon woorden van afscheid sprak en waar de scheiden de diverse cadeaux werden aangeboden. Baas Brongers, nog vele jaren in goede gezondheid! Donderdagmiddag 3 Juli 1947, Een koel zeewindje doet de vlaggen op en rondom het schip vrolijk wapperen. Duizenden ge nodigden, werfpersoneel en familieleden wachten in spanning op de dingen die komen gaan, terwijl de W.F.-Harmonie een vlot stukje muziek ten beste geeft. Even ver stomt het geroezemoes van de menigte als Mevr. van Eendenburg met een korte toe spraak de doopplechtigheid verricht. On danks de aangebrachte versterker installatie is het helaas niet overal verstaanbaar, doch een ieder weet wat er nu moet gebeuren. Na zo lange 'tijd vaste grond onder de voet gehad te hebben voelt het schip er voorals nog weinig voor de helling te verlaten en zelfs het mooie zomerweer kan haar niet verleiden zich aan haar element toe te ver trouwen. Een plotseling heen en weer ge draaf van personen op de helling onder het schip doet vermoeden, dat er iets niet naar wens gaat. Van mond tot mond gaat het bericht: „De klink is nog niet weggevallen!" Bij het groepje onder het schip stijgt de spanning ten top, terwijl enkelen, onder raad gevingen van velen, ploeteren om het euvel te verhelpen. De versterkerinstallatie zorgt ervoor dat het publiek met een vrolijke gramofoonplaat bezig gehouden wordt. En dan kondigt plotseling een doffe klap, ge paard gaande met een snel-aangroeiend hoe- ra-geroep aan, dat de strijd gestreden en het leed geleden is. Inderdaad zien we, aanvan kelijk langzaam, later steeds sneller, het schip sierlijk en majestueus in het water glijden. Geboeid door dit ook voor ingewij den steeds weer wondermooie schouwspel, volgen allen haar baan. Terwijl het schip

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 5