TEAMWORK Het m.s* „Nordfonn" na de reparatie „WILLEM RUYS" 10e Jaargang 14 November 1947 No 18 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Mededelingen te zenden aan de Redactie-commissie Inzending van opstellen en denkbeelden door leden van het personeel wordt op prijs gesteld Einde October j.l. werd door ons aan Noor se reders afgeleverd het tankschip „Nord fonn". Er zullen maar weinig bewoners van de Maasoevers zijn geweest, die op een haven- rondvaart dit schip met een gat zo groot, dat men er bijna door kon varen, niet in de rivier hebben zien liggen. De tanker werd in de oorlog getorpedeerd in het achterschip en verloor in de letterlijke betekenis van het woord daarbij zijn machine en ketels. Het moet op velen een indruk hebben gemaakt van niet meer dan een jammerlijke hoop afbraak te zijn. De reders brachten deze patiënt in de zomer van 1946 bij Wilton- Fijenoord. De romp van het schip werd in het bouwdok terdege onderhanden genomen en overal vernieuwd waar dit noodzakelijk en wenselijk was. In de machinefabriek werd intussen een Dieselmachine voor de voortstuwing gebouwd. De rederij en hare toezichthebbenden volgden vanzelfsprekend met grote belangstelling deze verjongings kuur. Het moet haar opgevallen zijn, dat ondanks alle moeilijkheden, waarmede de bedrijven in ons land nog te worstelen heb ben, met ijver en toewijding aan de voltooi ing van dit werk gearbeid is. Zij heeft dan ook haar grote waardering voor allen, die tot deze prestatie hebben bijgedragen, op de proef tocht van deze tanker, die geclassificeerd als geheel nieuw schip, einde October zee heeft gekozen, ten duidelijkste uitgesproken. Zij liet dit vergezeld gaan van een sympathieke daad, namelijk het storten van een flink bediag in het Willy Wilton-fonds. Het moet een prettige gedachte zijn te weten, dat de inspanning van degenen, die aan dit schip hebben gewerkt een extra-bate voor het geheel heeft afgeworpen, welke in het bijzonder aan die makkers ten goede zal komen, die met tijdelijke tegenslag te kam pen hebben. Onder teamwork verstaan we het samen werken van een bepaalde groep op een zo danige wijze, dat het grootst mogelijke effect verkregen wordt. Bij het gebruiken van het woord «team-work denken we in de eerste plaats aan sport en meer in het bijzonder aan voetbal. Hier werken elf spelers, die elkaar be grijpen, met inzet van hun volle kennen en kunnen, samen om de overwinning te be halen. Persoonlijke eerzucht wordt daar opzij gezet en de resultaten zijn overweldigend. Doch teamwork kan ook in een bedrijf wor den beoefend en bij goed teamwork zijn ook hier de resultaten overweldigend. Voor goed team-work is het nodig, dat men persoonlijke eerzucht en persoonlijke belan gen op de achtergrond zet Evenals bij het voetbalspel moet men, indien dit in het be lang is van het te bereiken doel, hiervan afstand kunnen doen. Bij het voetballen wordt de bal naar de speler geplaatst die in de gunstigste positie staat, zodat deze kan doelpunten. Ook in het bedrijf moet men bepaalde opdrachten laten uitvoeren door de afdeling of de persoon, die daarvoor het beste in de gelegenheid is. Bij het voetballen verdeelt de aanvoerder de taken en zet de verschillende spelers aan het werk. In het bedrijf moet zowel de Directie, de afdelings chef, de baas, de onderbaas als de voorman hetzelfde doen. Verdelen van het werk en het doen uitvoeren door de persoon of af deling, die daarvoor het meest geschikt is, vormt de eerste voorwaarde voor goed team work. Indien bij het voetballen een goed speler, die in een gunstige positie staat, gepasseerd wordt, wekt dit de wrevel van de betrokkene op, omdat hij weet, dat juist hij in staat was wat voor het team te bereiken Als we in het bedrijf iets laten uitvoeren door een per soon of afdeling, die er minder geschikt voor is dan een ander, dan wekt dit eveneens wrevel op. Als het dan nog voorkomt, dat zulks gebeurt om persoonlijke belangen te dienen, wordt het nog erger. Wij, als W.F.-mensen, hebben zorg te dra gen, dat de resultaten van ons werk zo goed mogelijk zijn Laten we daarvoor dan ook als een goed team gezamenlijk optrekken. Uiteindelijk gaat het erom, wat er bereikt wordt als geheel en niet wat er door een bepaalde persoon of afdeling wordt gepres teerd. Er is indertijd door elf, met zeer veel zorg uitgezochte voetballers van het vasteland van Europa, een wedstrijd gespeeld tegen een Engels elftal, welke wedstrijd verloren werd. Was dat omdat deze spelers minder goede voetballers waren dan de Engelse? Neen, de oorzaak van de nederlaag was ge legen in het feit, dat elf goede spelers niet betekent dat ze ook een goed elftal vormen. Deze spelers waren stuk voor stuk uitmun tend, doch ze hadden geen gelegenheid gehad om te leren hoe ze met elkaar moesten samenwerken en daardoor vormden ze geen goed elftal. In het bedrijf kunnen wij op alle mogelijke plaatsen nog zulke goede vakmensen of lei ders hebben; als we niet proberen om ge zamenlijk een goed team te vormen, zullen onze resultaten beneden de normen blijven, tot schade van het bedrijf en van ons zelf. taten we ons daarom van hoog tot laag van nu af gaan oefenen om met elkaar samen te werken. Dan zullen wij team-work kunnen ver richten en we zullen er allen in de toekomst de profijten van trekken. In verband met het feit dat de eerste regel van het gedicht „Willem Ruvs" dubbel werd gedrukt, waardoor het geheel uit het verband werd gerukt, herplaatsen wij dit hieronder. Door 't machtig zeekasteel Wil heel een volk hem eren, Die stierf de Heldendood om 't nageslacht te leren, Dat vrijheid van de geest en vrijheid van geweten leeft boven graf en dood, Uw naam wordt niet vergeten. Aan 't trotse, stalen schip Is nu Uw naam gegeven, Opdat voor 't nageslacht, Die trots en fier blijft leven. G,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 1